Wednesday, 2 July 2014

Greyhound Box Draw For Cranbourne – Wednesday, 2 July 2014

Race No. 1Grv Vbis Maiden S/f1 (gobis)6:47 PM (VIC time)
Maiden Semi Final event over 520 metres at Cranbourne Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE RANGER [M]6246230.93(Q)(2)J Roberts (Devon Meadows)
2LISSA BREEN [M]3562NBTC Johannsen (Devon Meadows)
3LEPUS CHASER [M]24NBTM Schmidt (Devon Meadows)
4RADAR BANDIT [5]6130.81(4)G Scott-smith (Pakenham South)
5SPECIAL SUPREME [M]333NBTL Gough (Nyora)
6KINGSTON DANCER [M]3263NBTR Moore (Devon Meadows)
7ANNABOW [M]176499.90(Q)(2)P Terry (Pakenham)
8SMITH AND WESSON [5]130.21(3)D Mcdonald (Devon Meadows)
9GALLOPING MICH [M]Res.765NBTR Conway (Bunyip)
10BLONDE LILLY [M]Res.35375NBTW Read (Devon Meadows)
Race No. 2Grv Vbis Maiden S/f2 (gobis)7:08 PM (VIC time)
Maiden Semi Final event over 520 metres at Cranbourne Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1SIMPLY ELITE [M]2NBTS Clarke (Tooradin)
2SCRATCHY [M]1543NBTP Gabriel (Toolern Vale)
3IMA RIVER BOY [M]1430.90(Q)(1)D Saunders (Somerville)
4CUSTOM CLASSIC [5]4515130.38(6)K Smyth (Lang Lang)
5ASSERTIVE BELLA [5]130.60(4)D Hirst (Devon Meadows)
6ADAM HANDLER [M]2NBTD Dean (Nyora)
7NOAKI BOMBER [M]4NBTG Brown (Officer)
8ZIMMERMAN [M]26383NBTG Neocleous (Yinnar South)
9MISS LORENA [M]Res.32645NBTN Boyd (Pearcedale)
10FRISKY COLOUR [M]Res.24255NBTJ Reynolds (Pearcedale)
Race No. 3Grv Vbis Maiden S/f3 (gobis)7:28 PM (VIC time)
Maiden Semi Final event over 520 metres at Cranbourne Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1EXPRESS LANE [5]130.47(4)S Clarke (Tooradin)
2GLOCK [M]3NBTD Mcdonald (Devon Meadows)
3STARLIGHT RUBY [5]7323130.53(2)R Tartaglia (Newcomb)
4COUNTESS JUANITA [M]1682231.03(Q)(5)N Boyd (Pearcedale)
5SOARING ANGEL [M]85152NBTG Scott-smith (Pakenham South)
6BOMBER TITLE [M]22564NBTT Moore (Noble Park)
7KENYATTA [M]3NBTL Gough (Nyora)
8MIDNIGHT COLOUR [M]26244NBTJ Reynolds (Pearcedale)
9GOLDEN HAND [M]Res.5NBTD Dean (Nyora)
10STARZAR GOLD [M]Res.65NBTN King (Pearcedale)
Race No. 4Awesome Lodge (1-4 Wins – Bitches) Ht17:48 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BUCKLE UP NIKKI (TAS)[5]74T24NBTS Mills (Tooradin)
2DYNA SYAN (NSW)[5]136FSHA Dailly (Anakie)
3MEGAN KEEPING (NSW)[5]12111FSHJ Cottrell (Langwarrin)
4LE DOYEN (QLD)[5]16465NBTW Read (Devon Meadows)
5AEROPLANE CINDY (NSW)[5]31344FSHD Murray (Napoleons)
6MUMMA HOOK [5]82818FSHR Neocleous (Hazelwood North)
7IVANA WIN [5]2838530.74(3)T Erenshaw (Junction Village)
8TULARE DUST [5]1241130.18(5)G Rounds (Devon Meadows)
9DISCO [5]Res.887F730.31(5)C Johannsen (Devon Meadows)
10FLASH IN TIME [5]Res.78666NBTC Haigh (Crossover)
Race No. 5Rapidvite (1-3 Wins) (gobis)8:08 PM (VIC time)
Restricted Win event over 699 metres at Cranbourne Of $3,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1POPPA SLAZ [5]76646NBTC Mizzi (Cranbourne)
2NIMBLE ICON (NSW)[5]32275NBTA Flores (Yinnar South)
3MYSTIC GRILLE [5]75542NBTC Bahen (Yuroke)
4SUNDAY SESS [4]3561641.99(4)D Murray (Napoleons)
5DEWANA ANGEL [5]41384FSTDB Dewan (Edithvale)
6NORRIE’S ANTICS [5]45123FSTDR Conway (Bunyip)
7BELINDA’S GIRL (NSW)[5]54217NBTR Smith (Loch)
8BIG KAT [5]66621FSTDC Schlensog (Anakie)
Race No. 6Ram Security (veterans)8:28 PM (VIC time)
S/E Veteran event over 520 metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PROVEN LOOPER (SA)[4]4322630.19(1)W Vassallo (Devon Meadows)
2DR. BUNSEN [5]67756FSHG Clifton (Tynong North)
3MAD STAR [4]2313830.44(2)N Ryan (Devon Meadows)
4SUPER RICO [5]7428530.36(6)S Taylor (Keilor East)
5RONALD [4]7385630.65(6)B Moles (Allambee Reserve)
6BANGKOK STAR (TAS)[5]72837NBTS Mills (Tooradin)
7TALK’S CHEEKY [5]36352NBTS Toner (Garfield)
8MATLOCK [5]8663631.11(1)P Dedes (Devon Meadows)
Race No. 7Awesome Lodge (1-4 Wins – Bitches) Ht28:48 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALOTTA LUCK [5]6262130.37(6)G Jose (Catani)
2DYNA NICO (NSW)[4]2814130.61(1)A Dailly (Anakie)
3MISS AINSLEIGH [5]2641530.63(Q)(1)T Erenshaw (Junction Village)
4MISS PENGUIN [5]62671FSHR Neocleous (Hazelwood North)
5GISBORNE SHIRAZ (NSW)[5]44244NBTM Said (Sunbury)
6PENANCE ALLEN (NSW)[5]32513FSHJ Hunt (Avalon)
7MADDIE GARI [5]P8T4630.59(2)O Fraser (Devon Meadows)
8ELEGANT ELLE [4]1532430.24(6)C Johannsen (Devon Meadows)
9JESSE QUE [5]Res.1758530.80(1)S Eustace (Athlone)
10MRS. DIRTS [5]Res.68236FSHM Barber (Hoddles Creek)
Race No. 8Karingal Hub Tab9:08 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Cranbourne Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1CRAWF’S BREAD [4]24137FSTDD Crawford (Pearcedale)
2DYNA ORION (NSW)[5]68466NBTA Dailly (Anakie)
3SWANS TWELVE [5]3F64530.03(3)C Johannsen (Devon Meadows)
4DE SHI VON [5]8368630.86(1)C Johannsen (Devon Meadows)
5HALF WAY THERE (QLD)[5]24351FSHK Height (Toora)
6RORSHACH BALE (NSW)[5]26545FSHA Dailly (Anakie)
7ENNIS BALE (NSW)[5]21321FSHJ Hunt (Avalon)
8SPRING CHARLOTTE (NSW)[5]54177FSHA Dailly (Anakie)
9PODOLSKI [5]Res.7776730.76(2)A Anderson (Cranbourne)
10BRICKIE’S CHICK [5]Res.86678NBTG Wood (Warragul)
Race No. 9Awesome Lodge (1-4 Wins – Bitches) Ht39:27 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SMOKING ROSIE [5]23387NBTJ Reid (Notting Hill)
2DYNA FANCY (NSW)[5]12667NBTA Dailly (Anakie)
3SAY GOODNIGHT [5]84626NBTJ Roberts (Devon Meadows)
4RUBY ROO [4]1643630.33(8)T O’donovan (Devon Meadows)
5AMLIN GIRL [3]6681730.11(5)A Terry (Cranbourne South)
6ONE DEE [5]31315FSHS Taylor (Keilor East)
7KINGSTON EBONY [5]1266230.58(Q)(6)A Taylor (Langwarrin)
8NELIEL BALE (NSW)[5]415330.72(3)J Hunt (Avalon)
9DISCO [5]Res.887F730.31(5)C Johannsen (Devon Meadows)
10BRICKIE’S CHICK [5]Res.86678NBTG Wood (Warragul)
Race No. 10Awesome Lodge (1-4 Wins – Bitches) Ht49:49 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KANAME BALE (NSW)[5]35144FSHJ Hunt (Avalon)
2TANGIBLE [5]2130.48(2)W Vassallo (Devon Meadows)
3KO KO MIKADO [5]71541FSTDP Jones (Hoddles Creek)
4DYNA GLINDA (NSW)[5]26435NBTA Dailly (Anakie)
5ZIPPING LAYLA (NSW)[5]26455NBTG Jose (Catani)
6WHY NOT DONNA [4]1768530.58(7)G Carter (Devon Meadows)
7EXPLOSIVE ANGEL [5]87716NBTP Brown (Loch)
8GOLD ANTHEM [5]85242NBTC Haigh (Crossover)
9JESSE QUE [5]Res.1758530.80(1)S Eustace (Athlone)
10MRS. DIRTS [5]Res.68236FSHM Barber (Hoddles Creek)
Race No. 11Waverley Event & Party Hire10:10 PM (VIC time)
Grade 5 event over 520 metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BREMER [5]212NBTD Mcdonald (Devon Meadows)
2SUPER MIF [5]42246FSHS Mifsud (Hernes Oak)
3HE’S BONZA [5]7552230.82(1)J Hunt (Avalon)
4DYNA ZOD (NSW)[5]315NBTA Dailly (Anakie)
5HI LADDIE [5]8355730.88(6)M Jones (Chelsea Heights)
6KINGSTON REGAL [5]5342330.61(Q)(2)W Bickerton (Cranbourne South)
7HENRY GARTH [5]1245230.60(Q)(4)N Boyd (Pearcedale)
8DUKE BALE (NSW)[5]75427FSHA Dailly (Anakie)
9DYNA CONSTRUCT (NSW)[5]Res.4351FSHA Dailly (Anakie)
10FLASH IN TIME [5]Res.78666NBTC Haigh (Crossover)