Wednesday, 30 March 2016

Greyhound Box Draw For Cranbourne – Wednesday, 30 March 2016

Race No. 1Dandenong’s Cheapest Cars6:48 PM (VIC time)
Maiden event over 520 metres at Cranbourne Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1CHALLIS JACK [M]3325531.26(Q)(4)G Laidlay (Devon Meadows)
2DYNA NANA (NSW)[M]5236FSHB Shillington (Lara)
3SWEET NOTHINS [M]F4627NBTG Edwards (Cranbourne West)
4BATTLE HOOK [M]23FSHB Alford (Yarram)
5ROMAN AROUND [M]663FSHD Curtain (Longwarry)
6MY GIRL JOSIAH [M]FSHJ Bosnich (Devon Meadows)
7BETTA BALE (NSW)[M]66FSHT Mitchell (Lara)
8JODIELS [M]35367NBTB Sands (Pakenham)
9DEWANA BE SHARP [M]Res.6374FSHM Dewan (Carrum Downs)
10DYNA KEL (NSW)[M]Res.24354NBTT Mitchell (Lara)
Race No. 2Rapidvite Animal Products7:11 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 311 metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ELRAM GIRL [7]2221FFSHS Jack (Dalmore)
2SQUEAKY GATE (TAS)[6]74171NBTB Selleck (Tooradin)
3BUCKLE UP JEM (TAS)[7]88586NBTP Burns (Koo Wee Rup)
4GOODNIGHT SKYE [6]5473117.99(6)M Watson (Devon Meadows)
5CREATIVE IDEA [7]2325117.95(1)K Podmore (Wagga Wagga)
6SINDY’S GIRL [6]6332518.23(4)R Colpoys (Bass)
7GATS CAVIAR [6]16142NBTJ Imlach (Pearcedale)
8JESSE’S JET [6]1118.08(3)M Watson (Devon Meadows)
9MR. NASTY TIME [6]Res.21284NBTB Moles (Allambee Reserve)
10VIENNA PINK [7]Res.14654NBTI Brown (Loch)
Race No. 3Top Cat Video7:31 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 520 metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ADDICTIVE BRYCE [6]4342230.53(6)P Goold (Monbulk)
2ASHTASTIC [7]1783630.94(2)T Currie (Chadstone)
3JONNY BRAVO [6]35758NBTD Connor (Cranbourne)
4DIVISION FOUR [6]55751FSHC Johannsen (Devon Meadows)
5MONSTER ROAR [7]43183FSHB Selleck (Tooradin)
6RENAJOHN [6]12278NBTM Campbell (Longwarry)
7COSMIC COLLINDA [6]45452FSHS Cameron (Maffra)
8ADDICTIVE DREW [7]35453NBTP Goold (Monbulk)
9SPORTS KNIGHT [7]Res.7544731.06(Q)(7)G Edwards (Cranbourne West)
10DYNA PARLANCE (NSW)[7]Res.61277FSHT Mitchell (Lara)
Race No. 4Above All (0-5 Wins – Vic Bred) Ht17:49 PM (VIC time)
S/E Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1HY GUARD [6]2T64230.72(4)T Mitchell (Lara)
2TEKKI MINX [4]8362630.29(1)D Crawford (Pearcedale)
3TURFMAN [5]2633430.51(4)J Carr (Devon Meadows)
4IMA BIG UNIT [7]47273FSHB Shillington (Lara)
5PRETTY BOMB [4]1213130.50(2)A Paraskevas (Cranbourne South)
6GOLD CUP [5]64255NBTB Shillington (Lara)
7QUICK STEP [6]2432230.46(4)C Johannsen (Devon Meadows)
8BIG HOOK [5]16721FSHB Alford (Yarram)
9FAWN MANTRA [7]Res.2767430.43(1)J Brown (Nyora)
10SONIC PETITE [6]Res.47376NBTP Reinders (Gruyere)
Race No. 5Backmans Pet Foods Gdr8:10 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 699 metres at Cranbourne Of $4,305 Prizemoney.
1st: $3,015 2nd: $860 3rd: $430.

No.NameFormBestTrainer

1HONEYCOMB SMOOTH [5]8674642.49(8)O Fraser (Devon Meadows)
2KOKODA ECLIPSE [5]7515542.12(2)C Johannsen (Devon Meadows)
3ZIPPING SCARLET (NSW)[5]4166642.37(1)P Mckenzie (Denison)
4ZIPPING KANE (NSW)[5]21411FSTDC Jones (Rosedale)
5KOKODA MOON [5]65885NBTC Johannsen (Devon Meadows)
6ANDY JAY [5]46464NBTD Jones (Devon Meadows)
7PIPELINE RUMOUR (NSW)[5]11652NBTA Connell (Corinella)
8BUBBA’S SILVIA [5]82522FSTDJ Connor (Rosedale)
Race No. 6Ram Locksmith Damsels Dash8:28 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Cranbourne Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1FAB HARRIET (QLD)[4]4425630.34(3)L Hellmuth (Pearcedale)
2SWEET ABOUT LOLA [5]7715830.30(2)G Glass (Kyabram)
3LOVELY LIZZIE [5]72685FSHM Edwards (Broadford)
4VALOSHORE [5]62657NBTB Shillington (Lara)
5SPRING PATSY (NSW)[5]1468430.43(7)T O’donovan (Devon Meadows)
6SONIC FANTASY [5]6865730.60(6)P Reinders (Gruyere)
7SHE’S A COLLINDA [5]67444NBTS Cameron (Maffra)
8COSMEA [4]2386130.18(1)S Daniliuk (Sunbury)
Race No. 7Above All (0-5 Wins – Vic Bred) Ht28:50 PM (VIC time)
S/E Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1GOLDEN SWAN [5]22355NBTB Shillington (Lara)
2IMA LONELY GIRL [5]38877NBTT Mitchell (Lara)
3FLIP [3]3236630.65(2)P Mckenzie (Denison)
4ASTON CYUS [4]1176130.06(5)W Vassallo (Devon Meadows)
5UTOPIA [6]6572130.28(2)K Leek (Devon Meadows)
6JAGMAN [5]4765530.57(1)C Johannsen (Devon Meadows)
7COOLAN GIRL [6]36243NBTI Dann (Whitelaw)
8BEFORE DAWN [5]77373NBTJ Stemmer (Bangholme)
9FAWN MANTRA [7]Res.2767430.43(1)J Brown (Nyora)
10SONIC PETITE [6]Res.47376NBTP Reinders (Gruyere)
Race No. 8Berwick Family Butchers9:08 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Cranbourne Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1HESTON LODGE [5]75553NBTC Haigh (Crossover)
2JORDY PAIGE [5]14452NBTR Glass (Kyabram)
3SAM TOOCAN [4]1435330.14(6)C Johannsen (Devon Meadows)
4ADDICTIVE RILEY [5]1747230.53(6)P Goold (Monbulk)
5THREE DAY SHADOW (NSW)[5]43215NBTL Weeks (Tyabb)
6BETTY BAKER [5]F3716NBTK Hellmuth (Pearcedale)
7SONIC PIRATE [5]6262630.21(3)P Reinders (Gruyere)
8NITRO POWER [5]5F788NBTG Edwards (Broadford)
9MR EMGRAND (NSW)[5]Res.64426NBTB Sands (Pakenham)
Race No. 9Tab – More Than Just Winning9:28 PM (VIC time)
Free For All event over 311 metres at Cranbourne Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1ENCHANTED LASS [4]4517417.65(4)F Alister (Cranbourne South)
2SNOW MISTAKE [3]7418217.73(2)P Brown (Loch)
3WISEN UP [3]6348117.68(5)I Brown (Loch)
4DOZER TRON [1]3754517.48(4)W Backhoy (Skye)
5CRUISER’S SOL [4]5213217.75(1)D Crawford (Pearcedale)
6GEE CALLAN [3]6511117.71(2)T Burns (Koo Wee Rup)
7MIGHTY SPRITE [1]1142317.38(4)A Lauterboom (Tooradin)
8LITTLE SPORT [3]4263617.58(2)P Martin (Chirnside Park)
Race No. 10Murphy’s Straight Track Complex9:48 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 311 metres at Cranbourne Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1OAKLANDS [5]4312117.84(8)G Edwards (Broadford)
2TEXAS TOMMY [5]35366FSHK Gorman (Tanjil South)
3DOZER LAD [4]6471317.93(8)Y Backhoy (Skye)
4BOB’S GIFT (NSW)[4]2385617.76(Q)(8)D Furey (Devon Meadows)
5MISS TRON [5]1653517.95(8)B Shillington (Lara)
6TEKKI LIGHTNING [4]8472117.95(2)D Crawford (Pearcedale)
7MAP IT OUT [4]8213317.78(2)M Brown (Loch)
8KYNAN’S MAGIC [5]8525217.58(7)L Kraemer (Cranbourne South)
9CAPE ABILITY [5]Res.7254617.66(6)D Dawson (Crossover)
10SODA ANNE [5]Res.71674NBTR Cunneen (Moe South)
Race No. 11At Cranbourne – Greyhounds Are Our Life10:09 PM (VIC time)
Grade 5 event over 311 metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALMOST HUMAN [5]2826417.76(3)G Howell (Pearcedale)
2WHY NOT LUKE [5]3486317.82(1)G Carter (Devon Meadows)
3MARINERS BEACH (NSW)[5]145F5NBTD Curtain (Longwarry)
4MAVERICK DUSTY [5]7565617.80(6)M Bourke (Cranbourne West)
5ALEXANDERIA [5]6733217.66(4)J Imlach (Pearcedale)
6DYNAMO MAGIC [5]2242317.66(1)L Smith (Langwarrin)
7BLACK PONTIAC (NSW)[5]1583617.96(Q)(4)D Selleck (Tooradin)
8IMA RIVER BOY [5]5273217.90(4)D Saunders (Somerville)
9WHY NOT MICK [5]Res.7584517.89(7)G Carter (Devon Meadows)
10WHAT’S UP TRUMPS [5]Res.64847FSHB Shillington (Lara)
Race No. 12Www.tab.com.au10:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 311 metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CINQUEDEA (QLD)[5]F754817.99(2)I Dann (Whitelaw)
2PLATINUM HEPPLE [5]65311FSHG Villinger (Pearcedale)
3CORRINE [5]8484317.90(5)P Burns (Koo Wee Rup)
4COSMIC COAD (NSW)[5]3231718.15(Q)(8)R Colpoys (Bass)
5FEAR FIRE [5]1271117.94(6)J Jarkis (Lang Lang)
6COURSING BALE (NSW)[5]25P56FSHT Mitchell (Lara)
7BRODIE’S MULLET [5]17481NBTB Moles (Allambee Reserve)
8GROOVER GROOVER [5]1643517.97(5)T Burns (Koo Wee Rup)
9SHOWGIRL MISS [5]Res.87618NBTD Dawson (Crossover)
10RADLEY’S REALITY [5]Res.3623617.87(8)I Dann (Whitelaw)