Wednesday, 9 July 2014

Greyhound Box Draw For Cranbourne – Wednesday, 9 July 2014

Race No. 1Trios Sports Club6:47 PM (VIC time)
Grade 5 event over 520 metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GOLD ANTHEM [5]24226NBTC Haigh (Crossover)
2CALAMITY ROSE [5]52841NBTG Bennett (Devon Meadows)
3DYNA CONSTRUCT (NSW)[5]43518NBTA Dailly (Anakie)
4SAMMY JADE [5]35871FSHC Spiteri (Morwell)
5BOSTON HEART (NSW)[5]12343FSHD Mcdonald (Devon Meadows)
6NELIEL BALE (NSW)[5]4153630.72(3)J Hunt (Avalon)
7HENRY GARTH [5]2452430.60(Q)(4)N Boyd (Pearcedale)
8SCANEZ CEE [5]3435430.46(3)B Divirgilio (Devon Meadows)
9MISS AINSLEIGH [5]Res.6415430.63(Q)(1)T Erenshaw (Junction Village)
10KYLIE’S BLINGA [5]Res.72486NBTL Repici (Hampton Park)
Race No. 2Top Cat Video7:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 520 metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SAY GOODNIGHT [5]46268NBTJ Roberts (Devon Meadows)
2RUBY ROO [5]6436530.33(8)T O’donovan (Devon Meadows)
3KANAME BALE (NSW)[5]14464NBTJ Hunt (Avalon)
4MY NAME’S JESSIE [5]14156FSHW Vassallo (Devon Meadows)
5BREMER [5]2122NBTD Mcdonald (Devon Meadows)
6CHARLIE SPITZ [5]66571FSHP Spiteri (Morwell)
7SUPER MIF [5]22466NBTS Mifsud (Hernes Oak)
8IVANA WIN [5]8385330.74(3)T Erenshaw (Junction Village)
9TAQUITOS [5]Res.8348530.87(1)B Tharle (Carrum Downs)
10POWER SWITCH [5]Res.44T62NBTC Kas (Lynbrook)
Race No. 3Peninsula Dry Cleaners7:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 520 metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ELEGANT ELLE [5]3247530.24(6)C Johannsen (Devon Meadows)
2EL ROSCOE [5]81575NBTM Karamatic (Lara)
3ABIT COOLER (QLD)[5]6744630.62(6)G Mclachlan (Cranbourne East)
4SURVIVOR SAL [5]5668730.64(7)T Cortese (Hampton Park)
5ZIPPING LAYLA (NSW)[5]64553NBTG Jose (Catani)
6ALLEN WAKE (NSW)[5]24554FSHA Dailly (Anakie)
7JUST RELAX AY [5]65381NBTG Graham (Woodleigh)
8IMA LEGEND [5]53142NBTD Minarelli (Cranbourne)
9DIPSY DO [5]Res.48857NBTD Cortese (Hampton Park)
10NOISEMAKER [5]Res.6752FNBTT Jones (Devon Meadows)
Race No. 4Winning Post Supplies7:48 PM (VIC time)
Novice Grade 5 event over 699 metres at Cranbourne Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1FULL SLIPPERS (WA)[5]61548NBTT Liuzzi (Lara)
2LAZZA MIKADO [M]36865NBTM Barber (Hoddles Creek)
3MATLIN’S TORNADO [M]43325NBTP Repici (Hampton Park)
4ARISIA BALE (NSW)[M]77332FSTDJ Hunt (Avalon)
5IDGIT (SA)[M]7632FSHK Repia (Long Gully)
6DEWANA ANGEL [5]13842NBTB Dewan (Edithvale)
7HI LADDIE [5]35577NBTM Jones (Chelsea Heights)
8NIMBLE ICON (NSW)[5]22756NBTA Flores (Yinnar South)
9TIME DIMENSION [M]Res.54353NBTC Johannsen (Devon Meadows)
10PEKE [M]Res.55727FSTDD Chapman (Coburg North)
Race No. 5Rapidvite8:08 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Cranbourne Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BORDELLO QUEEN [5]31633NBTJ Karamatic (Lara)
2ZIPPING MAKKA (NSW)[4]5334730.41(5)J Delaroche (Cranbourne North)
3SWANS TWELVE [5]F645330.03(3)C Johannsen (Devon Meadows)
4HE’S SENSITIVE [5]4654331.32(3)P Brown (Loch)
5WEST LAD [5]45535FSHT O’donovan (Devon Meadows)
6DESIRE SMURFETTE [4]1264630.50(8)K Karamatic (Lara)
7CALL ME SCARY [5]5854230.84(1)D Cortese (Hampton Park)
8SPRING LEAF (NSW)[5]1211TFSHA Dailly (Anakie)
9MY BABY PORSCHA [5]Res.24767FSHC Cortese (Hampton Park)
10SPRING JADE (NSW)[5]Res.58844FSHA Dailly (Anakie)
Race No. 6Grv Vbis Maiden Final (gobis)8:28 PM (VIC time)
Maiden Final event over 520 metres at Cranbourne Of $11,710 Prizemoney.
1st: $7,500 2nd: $2,140 3rd: $1,070 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1CUSTOM CLASSIC [5]5151330.38(6)K Smyth (Lang Lang)
2STARLIGHT RUBY [5]3231330.53(2)R Tartaglia (Newcomb)
3SIMPLY ELITE [5]2130.50(1)S Clarke (Tooradin)
4GLOCK [5]3130.37(2)D Mcdonald (Devon Meadows)
5SMITH AND WESSON [5]1130.21(3)D Mcdonald (Devon Meadows)
6SOARING ANGEL [M]51522NBTG Scott-smith (Pakenham South)
7ASSERTIVE BELLA [5]1230.60(4)D Hirst (Devon Meadows)
8BLUE RANGER [M]2462230.93(Q)(2)J Roberts (Devon Meadows)
9KINGSTON DANCER [M]Res.32633NBTR Moore (Devon Meadows)
10ANNABOW [M]Res.1764499.90(Q)(2)P Terry (Pakenham)
Race No. 7Awesome Lodge (1-4 Wins – Bitches) Final (gobis)8:48 PM (VIC time)
Restricted Win Final event over 520 metres at Cranbourne Of $5,305 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $870 3rd: $435 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA NICO (NSW)[4]8141230.61(1)A Dailly (Anakie)
2TULARE DUST [5]2411230.18(5)G Rounds (Devon Meadows)
3AEROPLANE CINDY (NSW)[4]1344130.35(5)D Murray (Napoleons)
4ALOTTA LUCK [4]2621130.17(1)G Jose (Catani)
5KO KO MIKADO [5]15412NBTP Jones (Hoddles Creek)
6ONE DEE [5]13152NBTS Taylor (Keilor East)
7DYNA FANCY (NSW)[4]6676130.26(2)A Dailly (Anakie)
8DYNA GLINDA (NSW)[4]4355130.56(4)A Dailly (Anakie)
9PENANCE ALLEN (NSW)[5]Res.51333NBTJ Hunt (Avalon)
10SMOKING ROSIE [5]Res.33873NBTJ Reid (Notting Hill)
Race No. 8Karingal Hub Tab (gobis Reg. Only) (gobis)9:08 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Cranbourne Of $3,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1DAINTREE SUGAR [5]35745NBTP Pollutro (Morwell)
2FIRST DAN [4]3276T30.60(3)G Nicoll (Botanic Ridge)
3RONALD [4]8563330.65(6)B Moles (Allambee Reserve)
4SMOKING ROSIE [5]33873NBTJ Reid (Notting Hill)
5CHASIN MIKADO [5]21337NBTP Jones (Hoddles Creek)
6RUSTY ROGERS [5]57352NBTB Moles (Allambee Reserve)
7PARIS SPARKS [4]36548NBTD Pulis (Moe South)
8BILLY ROCKET [4]7134230.40(8)K Leek (Devon Meadows)
9SIENNA ROSE [5]Res.73686NBTM Cortese (Hampton Park)
Race No. 9Ram Security (1-4 Wins Gobis Reg. Only) (gobis)9:27 PM (VIC time)
Restricted Win event over 311 metres at Cranbourne Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1HOT CARBON [5]12841FSHN Lund (Longwarry)
2BOOMA MIKADO [4]7661117.55(7)M Barber (Hoddles Creek)
3CRESSY WHIZ [4]2386418.06(5)I Partington (Pearcedale)
4AMBER BLAZE [5]81285FSHN Ryan (Devon Meadows)
5AUSSIE HERITAGE [5]58226FSHD Curtain (Longwarry)
6BRENDAN’S PUZZLE [5]11332FSHR Ashworth (Cowwarr)
7GOLD GALLEON [5]27134FSHG Walker (Clayton)
8VAN GHOSTING [5]131718.20(Q)(1)L Smith (Devon Meadows)
9PACHACUTI [5]Res.2824818.14(Q)(1)S Eustace (Athlone)
10IN A DAZE [5]Res.8264817.83(4)S Mills (Tooradin)
Race No. 10Virbac Animal Health9:47 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 311 metres at Cranbourne Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DAISY DOP (NSW)[4]6123217.82(6)D Furey (Devon Meadows)
2LIGHTNING LEAH [4]6432517.96(5)D Despard (Paynesville)
3IZACK BALE (NSW)[4]7141717.98(1)A Dailly (Anakie)
4ALLEN ZENTAX (NSW)[5]18252FSHA Dailly (Anakie)
5GIDDY’S STAR [5]32717NBTR Redenbach (Cranbourne)
6BULLBAR JEANNE [4]7753417.89(8)S Collyer (East Coburg)
7GO ZEPPA [4]4384517.89(2)S Corrigan (Clyde)
8QUARA BALE (NSW)[5]52716NBTA Dailly (Anakie)
9RUTHLESS STAGGER [5]Res.4643818.07(2)P Brown (Loch)
10MY WISH [5]Res.5558617.91(2)P Burns (Koo Wee Rup)
Race No. 11Waverley Event & Party Hire10:12 PM (VIC time)
Grade 5 event over 311 metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HATARI STAR [5]6533417.82(3)S Mckay (Denison)
2RIVERSIDE MARY [5]2438517.97(5)P Brown (Loch)
3ANNA RAY GIRL [5]32148FSHA Ashworth (Seaton)
4ENJOY THE RUSH [5]21452FSHD Murray (Napoleons)
5FINE DINER [5]41423FSHL Hellmuth (Pearcedale)
6CHAMPAGNE SHOT [5]23614FSHK Gorman (Moe)
7BUCKLE UP LARA (TAS)[5]1886617.88(8)T Burns (Koo Wee Rup)
8OSCAR’S CHANCE (NSW)[5]22734NBTP Pollutro (Morwell)
9PACHACUTI [5]Res.2824818.14(Q)(1)S Eustace (Athlone)
10IN A DAZE [5]Res.8264817.83(4)S Mills (Tooradin)