Friday 13th April 2012

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday 13th April 2012

Race No. 1Tab Sportsbet (1-3 Wins) Ht107:08PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1DR. JAMIE26323FSHW J Mcmahon (Darriman)
2SIDE COM25283NBTE F Caruana (Tarneit)
3NORDIC KING71581FSTDJ A Sharp (Lara)
4WATTA INNINGS22745FSTDJ R Britton (Anakie)
5RIVERDALE COWBOY32556NBTI L Green (Little River)
6YOSHIMITSU24154FSHS Bonaccurso (Mount Mercer)
7I’M A THINKER3153730.81S Gibilisco (Lockwood South)
8ROBERT ANTHONY82113FSHS N Fisher (Lara)
9LORD NIAMH71876FSTDM J Gibbons (Lara)
10RIVERDALE BRANDY53667NBTI L Green (Little River)
Race No. 2Millers Muzzles (1-3 Wins) Ht207:28PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1FROSTY CHOMPERS4181TFSHJ Westerlo (Clyde)
2WHY NOT BEV315FSHL Carter (Cranbourne East)
3ZENDA82542FSTDT P Reid (Yuroke)
4SHANLYN REGAL75524FSHW A Vassallo (Devon Meadows)
5PROVEN HAVANA51313FSTDP J Mccoll (Kooroocheang)
6OUR BOY LEZ17633FSTDL C Slattery (Heathcote)
7DR. LYNETTE15835FSHW J Mcmahon (Darriman)
8MEPUNGA JAYELLE54822FSTDJ R Britton (Anakie)
9INDI OCTANE66347NBTD C R Field (Werribee)
10LORD NIAMH71876FSTDM J Gibbons (Lara)
Race No. 395.5 Krock (1-3 Wins) Ht307:48PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1EL JARRAH86451FSTDJ R Britton (Anakie)
2ENCOUNTER BAY31542NBTJ A Murphy (Ballarat)
3SIXTEEN CANDLES31275FSTDL C Slattery (Heathcote)
4DUCKY LEE54248FSHJ Chilcott (Heathcote)
5STARS INNER EYES51577NBTM A Karamatic (Lara)
6KOOLBAROO34554FSHI S Bibby (Warracknabeal)
7GOLD MILLIONS15368NBTT Womann (Lara)
8TRIGG POINT51443FSTDJ M Karamatic (Lara)
9RIVERDALE BRANDY53667NBTI L Green (Little River)
10INDI OCTANE66347NBTD C R Field (Werribee)
Race No. 4National Greyhound Form08:08PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1IMA HARLEY4134122.72R W Walsh (Koroit)
2SPEEDASTIC5515722.74W J Mcmahon (Darriman)
3FASTER THAN YOU32727NBTL C Slattery (Heathcote)
4PROVEN BREEZE43344NBTP J Mccoll (Kooroocheang)
5SONIC CHICK8134522.68M A Delbridge (Balliang)
6SHANLYN TWIGLEY82317NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
7EARLY RETURN1831322.44M Chilcott (Heathcote)
8SANZ SURPRIZE11566NBTY Andrews (Cranbourne North)
9EXPLOSIVE MILNE1112422.98G S J Ennis (Sandhurst)
10FAST GALO24527FSHW J Mcmahon (Darriman)
Race No. 5Geelong Australia08:28PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1MARCUS GIRL1526326.21B L Moloney (Marcus Hill)
2SUPER NITRO43453FSTDM P Ellis (Nathalia)
3BOWL ALONG443T726.25J Chilcott (Heathcote)
4COOL COOL CHARM5556225.88S O’Brien (Ballan)
5JOAN BALE3834426.26A L Dailly (Anakie)
6SUPER TRAIN2126426.23J R Maple (Little River)
7GOTTA BE JOLLY1214825.96K D Leek (Devon Meadows)
8PROVEN MADDY5143125.79W A Vassallo (Devon Meadows)
9LILY WHERE’S MUM6877225.98J M Karamatic (Lara)
10CRYMELON TALON56186FSHI S Bibby (Warracknabeal)
Race No. 6Coopers Copiers (0-5 Wins)08:48PM (VICtime)
Special Event event over 680 Metres at Geelong Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1DARRYL’S FUTURE87751FSTDB F Dewan (Edithvale)
2DR. BAILEY66655FSHW J Mcmahon (Darriman)
3WHODAT LASS61361FSHS Bonaccurso (Mount Mercer)
4WHERE’S BETTY77357FSTDP J Mccoll (Kooroocheang)
5JAMAICAN RUBY33517FSHR W Walsh (Koroit)
6DONGY22311FSHW J Mcmahon (Darriman)
7KUUSOU RUMBA66362NBTJ R Britton (Anakie)
8PRANCING JOE23112FSTDS N Fisher (Lara)
9BLACK BENJI2436FFSTDJ M Karamatic (Lara)
10HAMILTON SPEED58748FSHW J Mcmahon (Darriman)
Race No. 7Lachie Craven Sprint (gobis)09:08PM (VICtime)
Free For All event over 400 Metres at Geelong Of $2,052,845 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $2,051,000.

No.NameFormBestTrainer

1INDEPENDENT LASS3126322.70D R Drew (Dennington)
2ZABER2412722.58J M Karamatic (Lara)
3FANCY DIAMOND1611322.42W A Vassallo (Devon Meadows)
4GREYWINDS FONZ4265622.55T Womann (Lara)
5CLASSY MALDINI7111322.28G J Bate (Lara)
6SUPER PAYMENT217F122.65J R Maple (Little River)
7HAMEL8358522.60G Watts (Lara)
8SCORSESE3162122.53Y Andrews (Cranbourne North)
Race No. 8Velocette Damsels (bitches) Final09:28PM (VICtime)
Mixed 4/5 Final event over 460 Metres at Geelong Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1ARVO’S VIXEN6823125.68M A Delbridge (Balliang)
2ARVO’S HANNAH6174126.14M A Delbridge (Balliang)
3GULA BALE3867125.94S J Collins (Lara)
4ARVO’S JOSIE1615225.99M A Delbridge (Balliang)
5CONNEMARA SUZY3384326.05J Maye (Drysdale)
6ICEBOX32752NBTT L Collins (Lara)
7ELDIS BALE51523NBTG J Bate (Lara)
8TANDAR LASS2287325.97R K Stack (Lara)
9MARCUS GIRL1526326.21B L Moloney (Marcus Hill)
10FELINA BALE62784NBTS J Collins (Lara)
Race No. 9Frontline Security (1-3 Wins) Ht409:48PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1QINDARKA6612FSHM A Karamatic (Lara)
2BELLA PROFIT75685NBTP J Mccoll (Kooroocheang)
3COAL TO DIAMONDS27421FSTDS N Fisher (Lara)
4DEWANA SIENNA24612FSTDM Dewan (Carrum Downs)
5TAXI SONO QUI1535FSHJ R Britton (Anakie)
6TWO TUBS51575FSTDR W Walsh (Koroit)
7CHARLIE BOOTS17664FSTDA Courts (Corio)
8WARATAH VIEW22641NBTM J Gibbons (Lara)
9LORD NIAMH71876FSTDM J Gibbons (Lara)
10RIVERDALE BRANDY53667NBTI L Green (Little River)
Race No. 10Buxton Real Estate (1-3 Wins) Ht510:08PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA ICE62677NBTH L Collins (Lara)
2WONAEAMIRRI1226630.58P W Arnott (Lara)
3BONNIE DOOGAN55344NBTS N Fisher (Lara)
4TOXIC OAK27371FSHJ L Mcmahon (Darriman)
5CAMPASPE TINA63444FSTDB L Petty (Brookfield)
6ROUGH HOUSE53374NBTJ Formosa (Heathcote)
7HELLBENT LAD25751FSTDP A Smith (Pascoe Vale South)
8SIPPIN SIZZURP3163FSTDJ R Britton (Anakie)
9INDI OCTANE66347NBTD C R Field (Werribee)
10LORD NIAMH71876FSTDM J Gibbons (Lara)
Race No. 11Veolia Environmental Services10:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1PROVEN NITRO12331FSHJ Thompson (Pearcedale)
2BRAVO37446NBTT P Reid (Yuroke)
3INESCAPEABLE85321FSTDW A Vassallo (Devon Meadows)
4DAINA ALLEN33171FSHM A Delbridge (Balliang)
5BRIONY BALE2455726.18A L Dailly (Anakie)
6BARNSEY BALE1416825.91M A Delbridge (Balliang)
7SUN’S UP13315FSTDL Cockerell (Buckley)
8HIPPY PRINCESS2F567FSTDA L Dailly (Anakie)
9SNAKE CHARMER74455NBTS O’Brien (Ballan)
10IVORY BALE77844NBTA L Dailly (Anakie)
Race No. 12City Of Greater Geelong10:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1SOLO SI33341NBTG R Hansen (Daisy Hill)
2FELINA BALE62784NBTS J Collins (Lara)
3ENTRY BALE22126.10A L Dailly (Anakie)
4JIMMY TWO HATS4331626.32E L Lloyd (Anakie)
5DYNA EMILEE24471FSHA L Dailly (Anakie)
6AILA ALLEN11366FSTDM A Delbridge (Balliang)
7WALKING STREET2333426.29K Lloyd (Anakie)
8CANDI ALLEN12124FSHM A Delbridge (Balliang)
9FINBAR BALE21647FSHM A Delbridge (Balliang)
10EMPIRE MISS15FSTDB Mcintyre (Exford)