Friday 14th September 2012

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday 14th September 2012

Race No. 1Tab.com.au07:10PM (VICtime)
Maiden event over 400 Metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1FLY WALCOTT57256NBTM K Lloyd (Anakie)
2DARGO STREETFSHE L Lloyd (Anakie)
3THERE’S BOBBY5552NBTB A Gray (Mount Cottrell)
4NOTORIOUS BOY473NBTS Liuzzi (Lara)
5BRITTANY LOUISE55465NBTB Ender (St Albans)
6GO DORRIEFSHA Hyde (Seymour)
7HAWAIIAN LAD62553FSHG J Paull (Faraday)
8MADU SHOES43374NBTS Catalano (Melton)
9ALVIN STREETFSHK Lloyd (Anakie)
10ALL THE STARS417FSHT A Deglaitis (Moolap)
Race No. 2Beckley Park Community Market07:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WERYNSKI11116FSHJ Thompson (Pearcedale)
2THIRD STRING12826FSHM Briganti (Tuerong)
3DOMINIQUE73475NBTE L Lloyd (Anakie)
4SWEET MILLIONS2412222.50T Womann (Lara)
5RIVERDALE COWBOY34333NBTI L Green (Little River)
6HOLY RIOLI1147822.65B A Hare (Greendale)
7VIKING TWO24676NBTM Bouse (Buninyong)
8MISS PROMISCUOUS21577NBTP D Hammerstein (Ararat)
9FENNEC47558NBTT G Vanorsouw (Bacchus Marsh)
10SNAPPER’S HERO5847622.96R W Fisher (Corio)
Race No. 3City Of Greater Geelong07:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SHIFTY MIFTY4842122.91M Chilcott (Heathcote)
2OUR PALE ALE64833FSTDB J Grant (Ross Creek)
3NOBLE SUDOKU5743522.79K Lloyd (Anakie)
4MONICA’S HOT5545822.54T Womann (Lara)
5MAXIM REALITY41143FSTDJ R Britton (Anakie)
6LATIKA1254523.15T A Deglaitis (Moolap)
7KON TIKI15578FSTDA J Britton (Lara)
8FITZY5732722.75A D Marum (Cranbourne)
9SNAPPER’S HERO5847622.96R W Fisher (Corio)
10FENNEC47558NBTT G Vanorsouw (Bacchus Marsh)
Race No. 4Buxton Real Estate (1-6 Wins) Ht108:10PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MISS CHAPARAL47162NBTT Womann (Lara)
2WHAT AN EFFORT6256826.15D P Davis (Melton West)
3MCLARAN121F1FSTDT A Deglaitis (Moolap)
4RUNAWAY ROCKET61FSHG J Paull (Faraday)
5SLIPSTREAM LAD37815NBTP C Anderton (Devon Meadows)
6MEPUNGA STACY74263NBTJ E Mcdowall (Nullawarre)
7ALLEN CEASAR17542FSTDG J Bate (Lara)
8SENT FROM ABOVE44386NBTJ Digiorgio (Highett)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Austin’s Wines (1-6 Wins) Ht208:28PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NAOMI ROSE24153FSTDR C Dunne (St Albans)
2WHERE’S RUBY5455226.16P A Abela (Point Cook)
3PENGUIN TORI55675FSHG J D Brett (Werribee)
4NOTORIOUS SAM11664FSHJ Thompson (Pearcedale)
5EL HINTO53361FSTDG J Paull (Faraday)
6NORTH STORM35674NBTT Womann (Lara)
7LITTLE DE BRUIN48564NBTE F Caruana (Tarneit)
8CHIEF AUSTIN2547826.43B Longhurst (Bacchus Marsh)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Geelong Australia (1-6 Wins) Ht308:47PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CATCHA GRENADE47126FSHD N Mcdonald (Cranbourne)
2DARLEY WHISTLER56786NBTB Longhurst (Bacchus Marsh)
3SUE DOUGH2751626.33C R Davis (Melton West)
4EGGY MORRIS7766426.33C W Xuereb (Hoppers Crossing)
5PLANET PLUTO62557NBTA B Mcnamara (Mount Wallace)
6STAR JACK23143NBTR Lyfield (Lang Lang)
7ALWAYS COMING61488NBTL M Shingles (Eden Park)
8SECRET GARDEN15546NBTT Womann (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Frontline Security (1-6 Wins) Ht409:10PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TAKE IT ALL13114FSHD N Mcdonald (Cranbourne)
2CHANDLER BALE1355TNBTA L Dailly (Anakie)
3DIORO7567626.10E J Deglaitis (Moolap)
4ICEBOX42666NBTT L Collins (Lara)
5CHUCKIE CHEESE75611FSHM Chilcott (Heathcote)
6TWENTY PAW SEVEN5625426.26J C Davis (Melton West)
7METAMORPHIS65875NBTC D Hughes (Lara)
8EL NIELO15623NBTA B Mcnamara (Mount Wallace)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Www.tab.com.au09:28PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 460 Metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA ELRIC6325526.28G J Bate (Lara)
2DYNA FELIX3711625.87A L Dailly (Anakie)
3MY PREMIER51632NBTT D Iwanyk (Devon Meadows)
4BLACK ANGUS1P18125.93M Briganti (Tuerong)
5SCORSESE6757326.23Y Andrews (Cranbourne North)
6BREATHE FEAR4413625.67G Shingles (Eden Park)
7KANSAS TURNPIKE75676NBTE N Rinaldi (Lethbridge)
8GODSEND53187FSHJ Thompson (Pearcedale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Town & Country Meats09:47PM (VICtime)
Free For All event over 400 Metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1SISCO DIAMOND3151322.62H L Collins (Lara)
2CLASSY MALDINI1324122.17G J Bate (Lara)
3ZAMBORA ACE2124522.37R J Britton (Lara)
4CRYSTAL CASH4377322.52L Forte (Craigieburn)
5*** VACANT BOX ***
6MISS LOUISE8121122.53M M Hirtzel (Elaine)
7UNIQUE FLIGHT1752623.00A Langton (Anakie)
8ALL COOL KATE1861222.91P D Hammerstein (Ararat)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Nardi Produce10:10PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TUDOR PARK8222223.82M R Collyer (Coburg East)
2CHIEF OFFICIAL11812NBTJ A Sharp (Lara)
3MAHLO MAGIC21T8722.72J Vassallo (Hoppers Crossing)
4RIVERDALE SUNNY2573523.06I L Green (Little River)
5DODGY DEALER33532NBTJ Sharp (Lara)
6RUBY BE MINE5F322NBTR D Brook (Elliminyt)
7HEY YOU MUG42354NBTJ P Psaila (Little River)
8ERICA BLACK87344NBTS M Combridge (Junction Village)
9ALLEN HUGH47765NBTS J Collins (Lara)
10MODERN SILK6T288FSHP D Hammerstein (Ararat)
Race No. 11The Beckley Centre10:30PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1AEROPLANE REX81723NBTI R Garland (Bendigo)
2SNOW MYSTIQUE73417FSTDA Hyde (Seymour)
3ALLEN GRITZ22617FSTDS J Collins (Lara)
4SHADY TRAIN67288NBTM A Nash (Little River)
5MAHLO EXPRESS76712NBTJ J Vassallo (Hoppers Crossing)
6SHANRON GIRL58728FSHG Dalton (Hazelwood North)
7RIVERDALE JASPER43465NBTI L Green (Little River)
8TUNCURRY KIWI1323122.84J L Scott (Melton West)
9MODERN SILK6T288FSHP D Hammerstein (Ararat)
10ALLEN HUGH47765NBTS J Collins (Lara)
Race No. 12Top Cat Video10:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SNOW CHARISMA22647FSHA Langton (Anakie)
2TATTY FIELDS2511FSHM Puleio (Mulgrave)
3HELEFFI LEA16FSHM M Hirtzel (Elaine)
4GO HEAVEN LEIGH82316FSHT Scott (Romsey)
5FIVE STAR KNOCKA1257222.69R J Britton (Lara)
6LITTLE TOTO134FSHM Briganti (Tuerong)
7TAX WRITE OFF18FSHM L Grima (Pearcedale)
8LADY BEALIBA4244622.75L Cockerell (Buckley)
9BOTHA BALE67488NBTS J Collins (Lara)
10ULRICK BALE4645623.09S J Collins (Lara)