Friday 16th January 2009


Race 1 LYNETTE’S FLORIST DRYSDALE FINAL
Maiden Final 347 Metres 07:10PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 41331 NIKAYLA RUSH 19.81 M L Mallia-Magri
2 26331 FLAMINGO SANDS 20.31 J L Frusher
3 16341 LIKA BRUMBY 20.33 J R Bushell
4 54632 EXCEPTIONAL RAIN NBT W K Gummow
5 2332 GRO GO JACK NBT J Westerlo
6 42 UNO LA VOLTA NBT G Kantzidis
7 24582 SOPHIA LORIAN NBT J Larizza
8 41 VENCHETTO BLUE 20.17 J R Bushell
9 33473 PEE WEE Res. NBT J H Kirk
10 51F3 FILO WARRIOR Res. NBT N E Baker

Race 2 DRYSDALE PLUMBTEC
Maiden 457 Metres 07:28PM
$750-215-105 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 2 TAFARI BALE FSH G J Bate
2 733 SMALL PRESENCE NBT P G Carmichael
3 73 VALDRIN BALE FSH G J Bate
4 3 RENAUD BALE NBT G J Bate
5 3 DEWANA DAY OUT NBT M Dewan
6 MAZIN BALE NBT G J Bate
7 DEWANA RACE NBT M Dewan
8 56265 BUDDHA LEFT GOAL FSTD M R Collyer
9 5 KIRABO BALE Res. FSH G J Bate
10 MANYARA BALE Res. FSH G J Bate

Race 3 SPORT @ GEELONG ADVERTISER
Grade 5 347 Metres 07:47PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 817T7 GIRRAWARRA FREAK FSH K A Bray
2 73255 SWANSEA JOHNSY FSTD P Hughes
3 62772 BUBBLY FELLA 19.96 J R Higgins
4 2416 GOTTA BE WALLY FSH A Kent
5 13 WHITE NOISE FSH L Cockerell
6 87252 MOUYONG NICK NBT W B Duniam
7 48357 MONTALE 20.14 D R Vigor
8 17226 RAYMOND LOVE NBT P J Grills
9 76356 ODESSA’S PUZZLE Res. 20.26 E L Lloyd
10 76827 OXYGEN THIEF Res. NBT B Ender

Race 4 GEELONG SECURITY DOORS FINAL (GOBIS)
Maiden Final 457 Metres 08:10PM
$1000-285-140 GOBIS $800 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 1 ASTON ZIP 25.89 K G Greenough
2 1 KADER BALE 26.08 G J Bate
3 2 MERGIM BALE NBT G J Bate
4 2 DEWANA BE QUICK NBT B F Dewan
5 2 WEOWNA SHIRAZ NBT W A Vassallo
6 2 BLACK STAX NBT S Bonaccurso
7 1 MIDNIGHT LESSON 25.94 J Westerlo
8 1 MANTRA MISS 26.02 J Galea
9 3 DAZE END Res. NBT J N Gane
10 3 DEWANA DAY OUT Res. NBT M Dewan

Race 5 GIVE ME FIVE @ STUD HT1
Grade 5 Heat 457 Metres 08:28PM
$1000-285-140 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 61586 FREELANDER 26.43 G S J Ennis
2 88451 SKY RAY 25.74 S J McKenna
3 11574 SPIRONY 26.21 M L Mallia-Magri
4 36677 TRAVEL JAY 26.18 P Sant
5 31252 IMPRESSIVE ROSE 26.30 T Womann
6 24F82 ARLEEN BALE NBT G J Bate
7 16168 JONAH BALE NBT K Hunt
8 76454 HOT JACK NBT J B Hosking
9 36586 OCTANE STRIKE Res. NBT R W Marriner
10 71687 KING RYAN Res. FSTD C Micallef

Race 6 WHISKY ASSASSIN 25:12
Mixed 4/5 600 Metres 08:47PM
$1060-305-150 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 33443 DOOKA 35.09 M A Vaughan
2 41541 COLPEPPER 34.82 J Bahler
3 13147 BONNIE IN FLIGHT NBT D Geall
4 35316 ROCKS BACK NBT S J McKenna
5 1115 QUEUE RAID 35.00 W A Vassallo
6 65766 FIDGIT 35.09 G J Paull
7 71273 MANTRA STYLE FSH J Galea
8 84445 LIMBURG LUKE 34.57 P G Reivers
9 56F85 OLYMPIAN Res. NBT J Magri
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 7 GEELONG AUSTRALIA HT2
Grade 5 Heat 457 Metres 09:10PM
$1000-285-140 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 53454 HERMEN BALE 25.98 K Hunt
2 45331 OCEAN STORM NBT G S J Ennis
3 82423 CUZ I CAN 26.04 T Womann
4 64572 HIRAM BALE 26.10 K Hunt
5 76546 MAY SURGEON NBT P Sant
6 16354 ZADAR BELLE NBT A Cole
7 54222 LIMBURG PUZZLE NBT P G Reivers
8 12232 BLACK MOON FSH B Kinder
9 71687 KING RYAN Res. FSTD C Micallef
10 1F876 MONKEY RANCH Res. NBT T Womann

Race 8 DUAL CODE MEETING – 23rd JANUARY
Free For All 457 Metres 09:28PM
$1245-355-180 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 32134 EL HAZE 25.82 G S J Ennis
2 61111 FEDEX 25.39 J Thompson
3 14523 DARIUS BALE 25.65 K Hunt
4 14277 LIMBURG PEDRO 25.81 P G Reivers
5 23422 ROWLAND BALE 26.35 K Hunt
6 73165 ANOTHER GOSSIP 25.52 T Womann
7 88132 OAK THUNDER 25.64 G Pattichis
8 18487 SPIRAL BUROW 25.83 T Womann
9 48886 SO BLESSED Res. 25.76 K Karamatic
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 9 COOPER’S COPIERS GEELONG
Mixed 4/5 347 Metres 09:47PM
$1060-305-150 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 43148 MY COURAGE 19.81 L R Morshead
2 68328 DIESEL GRANGE 19.93 D R Vigor
3 35638 JACKS ON ACES NBT G S J Ennis
4 78457 HEY BAY FSTD T G Vanorsouw
5 32881 FOLLOW ME LYRICS NBT T Womann
6 77776 VOLCOM BALE 19.75 K Hunt
7 26332 CRACKED HOUSE 19.88 K Lloyd
8 62545 PEARLESQUE NBT D Todd
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 10 K-ROCK 95.5FM HT3
Grade 5 Heat 457 Metres 10:10PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 231 KINKA BALE FSH G J Bate
2 2561F CREEKS PUZZLE NBT G J Paull
3 87844 MIROKU MASTER FSH M Pigatto
4 54653 AMOS BALE 26.29 K Hunt
5 88535 DASH OF STYLE FSTD B Kinder
6 1425 WAIKIKI MISS 26.39 T Womann
7 55353 JODY JONES NBT J B Hosking
8 64524 BAD BOY BILLY NBT L H Bottom
9 36586 OCTANE STRIKE Res. NBT R W Marriner
10 43875 JUST GEMA Res. NBT T Womann

Race 11 BECKLEY PARK MARKET SATURDAY HT4
Grade 5 Heat 457 Metres 10:28PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 74572 TOBAYA 25.83 M J Dopper
2 26556 BUBOKN 26.31 G J Paull
3 76747 MOUYONG BELLE NBT W B Duniam
4 42418 TALEVERO FSH J Galea
5 42776 MARVIN BALE NBT K Hunt
6 66313 BUTTERFLY EFFECT FSH J Worsfold
7 53551 FREDDIE’S RUN NBT G M Bumpstead
8 61573 FOUR WAY POWER NBT G Kantzidis
9 43875 JUST GEMA Res. NBT T Womann
10 65688 TAYAH BALE Res. NBT G J Bate

Race 12 MTD YARDMAN HT5
Grade 5 Heat 457 Metres 10:47PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 1 HAYDER BALE FSH G J Bate
2 67563 BREAK CONTACT 26.28 C J Hayes
3 48823 ALTITUDE BALE NBT K Hunt
4 313 UNSTOPPABLE FSH J B Hosking
5 21751 HARMER BROTHERS 25.93 S B Lees
6 64164 TORNADO TOM 25.88 G S J Ennis
7 46784 SPECIAL DAISY NBT T Womann
8 73374 LANKAN FLASH 25.88 L R Morshead
9 65688 TAYAH BALE Res. NBT G J Bate
10 1F876 MONKEY RANCH Res. NBT T Womann