Friday, 17 May 2013

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday, 17 May 2013

Race No. 1Follow @grv_news On Twitter7:10 PM (VIC time)
Maiden event over 460 metres at Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1LEMON LIQUORICE [M]54653NBTE Rinaldi (Lethbridge)
2KOO FOO [M]78235NBTA Galea (Sunshine )
3CRAZY APPLE [M]6FSHV Awramenko (Waurn Ponds)
4SISCO DREAM [M]58236FSTDJ Jarkis (Lang Lang)
5WEE BELLA [M]23437NBTR Fisher (Corio)
6GO CETTE (NSW)[M]7522NBTJ Cooper (Lara)
7LASHING JACK (TAS)[M]4773FSHC Stanton (Clunes)
8ICE AND FIRE [M]487FSHE Rinaldi (Lethbridge)
9TURBO JACKSON (SA)[M]Res.75FSTDT Liuzzi (Lara)
10MAGIC FIRE (NSW)[M]Res.3FSHM Mallia-magri (Lara)
Race No. 2Afm Roofing Final7:27 PM (VIC time)
Maiden Final event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OUR TOMMY (WA)[5]23125.92(3)-10/5/13A Britton (Lara)
2RAMPANT LION (NSW)[M]52NBTB Gatt (Melton West)
3RICH JAMA [M]262NBTM Collyer (Coburg East)
4WICKED FOUR [M]33442NBTJ Maple (Little River)
5EDGY BALE (NSW)[M]42NBTG Bate (Lara)
6ALLEN NATHAN (NSW)[5]4746126.25(3)-10/5/13S Collins (Lara)
7TONG HUA PRINCE [5]226125.85(4)-10/5/13J Britton (Anakie)
8SPREADING RUMORS [5]2686125.70(2)-10/5/13J Maple (Little River)
9LEMON LIQUORICE [M]Res.54653NBTE Rinaldi (Lethbridge)
10MEMPHIS LEE [M]Res.42233NBTA Sultana (Maddingley)
Race No. 3Buxton Real Estate Ht17:47 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TIPPERARY MAN [5]61381FSTDJ Sharp (Lara)
2DARK WARRIOR [5]44121FSHD Mcdonald (Devon Meadows)
3MISS SPENCE [5]11124FSTDR Ashworth (Cowwarr)
4ENJOY THE RUSH [5]12216FSTDV Brook (Colac)
5SHEZA SPITFIRE [5]25632NBTJ Fowler (Curlewis)
6HUSTA HUSTA [5]36346FSHJ Maple (Little River)
7CHUFFED [5]4143226.20(7)-25/4/13J Sharp (Lara)
8MISS MERCANTILE (NSW)[5]47351FSTDW Vassallo (Devon Meadows)
9FAST SUMMER (NSW)[5]Res.78732FSHV Cotton (Elaine)
10MAR MILLION’S [5]Res.78656NBTT Womann (Lara)
Race No. 4Karazmatic Carpentry Ht28:10 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1IMMORTAL KNOCKA [5]32331NBTE Palma (Lara)
2ALLEN MAKOTO (NSW)[5]36632FSHM Delbridge (Balliang)
3BEES LEE [5]3664225.99(5)-7/12/12D Beasley (Footscray West)
4MEXICO JOE [5]34653NBTM Galea (Sunshine North)
5GODRIC GRYFINDOR [5]41815FSTDM Dopper (Buckley)
6TRUE TO GOD [5]5526426.09(5)-5/10/12T Womann (Lara)
7SILLY SARA [5]4132FNBTE Lieshout (Drouin West)
8ELECTION PROMISE [5]34111FSHS Collyer (East Coburg)
9FAST SUMMER (NSW)[5]Res.78732FSHV Cotton (Elaine)
10SOUL EATER [5]Res.44665NBTJ Maple (Little River)
Race No. 5Nardi Produce Ht38:28 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HOLD ON MALOO [5]75716NBTE Lieshout (Drouin West)
2GARY GROUNDWORK (NSW)[5]2814FSTDS Liuzzi (Lara)
3MISS ROOKIE [5]5686326.57(8)-22/11/12T Womann (Lara)
4VEL BELENA [5]7641126.19(8)-4/4/13T Breen (Snake Valley)
5DODGY DEALER [5]1135125.95(7)-29/6/12J Sharp (Lara)
6PROVEN TRENDY [5]32181FSHJ Thompson (Pearcedale)
7ALBO GOLD [5]1114425.91(6)-21/2/13D Todd (Dereel)
8GAZZELLIOT [5]86322NBTD Beasley (Footscray West)
9SOUL EATER [5]Res.44665NBTJ Maple (Little River)
10UNDER THREAT [5]Res.1787725.74(3)-21/9/12S Labozzetta (Beaumaris)
Race No. 6Austins Wines8:47 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BOO ICY YOU (NSW)[5]24545FSHS Bonaccurso (Mount Mercer)
2LANGI BALE (NSW)[4]2126430.03(8)-12/10/12G Bate (Lara)
3ALLEN CASTON (NSW)[5]33244NBTG Bate (Lara)
4WHY NOT LIZZIE [5]47637NBTW Gray (Wendouree)
5PLAYGIRL TAMMY [4]7133530.34(5)-12/4/13J Psaila (Little River)
6TEDDY TOOL [5]67645NBTJ Cooper (Lara)
7OUR FIREMAN [4]3287730.47(5)-14/12/12J Psaila (Little River)
8ARIZONA PEARL (NSW)[5]54334NBTG Bate (Lara)
9KATE WONDER [5]Res.2632TNBTD Hammerstein (Ararat)
Race No. 7Basic Bookkeeping Ht49:10 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1INSPECTOR LYNLEY [5]3587526.21(5)-12/7/12T Womann (Lara)
2NURSE AKALI [5]66312NBTR Gladman (Melton)
3BOSTON HUSTLER [5]5726426.04(6)-13/9/12T Iwanyk (Devon Meadows)
4ALLEN GORDY (NSW)[5]57414NBTS Collins (Lara)
5CHARDONNAY [5]33576NBTA Meyer (Hoppers Crossing)
6CANDLE WISH [5]56454NBTJ Maple (Little River)
7YOSLENE BALE (NSW)[5]43272NBTM Delbridge (Balliang)
8MAHOGANY BOY [5]1172725.96(1)-15/11/12K Quinn (Cundare)
9RAPIDDORE [5]Res.73418FSHS Ralph (Tooradin)
10SUPER FLY [5]Res.66774NBTW Read (Devon Meadows)
Race No. 8Watch Grvextra On Youtube ()9:28 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 520 metres at Geelong Of $3,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1ROCKADORE [5]73862NBTA Lauterboom (Tooradin)
2AMRAM ALLEN (NSW)[4]1646130.27(7)-10/5/13G Bate (Lara)
3BOMBER JACK (NSW)[5]2443230.54(3)-13/7/12G Green (St Leonards)
4ALLEN GANJI (NSW)[4]2152130.39(3)-10/5/13G Bate (Lara)
5FLASH FIZZ [5]3768230.13(1)-22/6/12L Harrowfield (Colac)
6BUCKLE UP MASON (TAS)[5]34652NBTG Bate (Lara)
7SINGAPORE SLIP (NSW)[4]4846130.10(5)-10/5/13R Britton (Lara)
8ENGINE ALLEY [4]7111130.22(5)-10/5/13D Anthony ()
9DYNA ISHAAN (NSW)[5]Res.11243NBTG Bate (Lara)
10SPIRAL STAIRCASE [5]Res.17343NBTR Brook (Colac)
Race No. 9K-rock Ht59:47 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN LENNOX (NSW)[5]68552NBTG Bate (Lara)
2SPIN A YARN (SA)[5]14567NBTR Drew (Dennington)
3STYLISH LIZBETH [5]82213FSTDT Vantaarling (Tallygaroopna)
4TOP DRAMA [5]54658NBTO Fraser (Devon Meadows)
5MISS OBSESSION [5]8476526.18(8)-7/2/13T Womann (Lara)
6SOL’S PHANTOM [5]4258326.34(7)-28/2/13J Maple (Little River)
7SCORSESE [5]4352526.23(2)-16/2/12Y Andrews ( North)
8PATCH IN TIME [5]47246NBTB Scott (Pearcedale)
9MIGHTY TYPHOS (WA)[5]Res.55558FSTDA Meyer (Hoppers Crossing)
10SUPER FLY [5]Res.66774NBTW Read (Devon Meadows)
Race No. 10The Beckley Centre Ht610:10 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA OFERA (NSW)[5]56751NBTM Delbridge (Balliang)
2BLAZING MADAM (QLD)[5]14227FSTDK Minne (Moe South)
3MISS CHAPARAL [5]5584526.13(5)-7/11/12T Womann (Lara)
4STYLISH DREAMER (NSW)[5]85173FSTDT Vantaarling (Tallygaroopna)
5ACOLA STAR (NSW)[5]38718FSHT Noy (New Gisborne)
6ARCHIE’S BROTHER [5]71375FSTDJ Sharp (Lara)
7PUNCH IT [5]5716625.97(3)-2/5/13J Sharp (Lara)
8DYNA GEMMA (NSW)[5]38148NBTG Bate (Lara)
9RAPIDDORE [5]Res.73418FSHS Ralph (Tooradin)
10UNDER THREAT [5]Res.1787725.74(3)-21/9/12S Labozzetta (Beaumaris)
Race No. 11Sita Ht710:30 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ON THE GAME (NSW)[5]86647FSHA Clayton (Little River)
2MENIN ROAD [5]7317826.17(7)-18/4/13G Watts (Lara)
3SCORCHER (NSW)[5]34221NBTW Duve (Denison)
4DIRTY MARY [5]14412NBTJ Spizzirri (Congupna)
5REYNARD’S KING [5]1664826.02(7)-15/7/11J Sharp (Lara)
6SIMONOVA [5]53746NBTW Duniam (Little River)
7I’M SOMEONE [5]21276NBTZ Aleksov (Brookfield)
8BARKARDI GIRL [5]55633NBTE Lieshout (Drouin West)
9MAR MILLION’S [5]Res.78656NBTT Womann (Lara)
10ALLEN ROGAN (NSW)[5]Res.73658NBTS Collins (Lara)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments