Thursday, 16 May 2013

Greyhound Box Draw For – Thursday, 16 May 2013

Race No. 1Tab.com.au3:44 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1LEO MCCORMACK [M]655F7NBTM Lloyd (Anakie)
2ELLE JACK [M]57823NBTN Carthew (Mount Moriac)
3JACK’S BRUTUS [M]2476TNBTK Ward (Mount Moriac)
4ABBEY LEE [M]52326NBTM Meyer (Deer Park)
5FRANKEL [M]26NBTL O’shea (Deer Park)
6CATTOGIO [M]32627FSHP Kaltsis (Nagambie)
7BIG RITZAR [M]67475NBTM Doherty (Lake Goldsmith)
8DIAMOND EYES [M]88774NBTE Palma (Lara)
9HEZA WHIRLWIND [M]Res.46344NBTR Anchen (Nagambie)
10CONSCIOUSNESS [M]Res.25336NBTG Brett (Werribee)
Race No. 2Sita 4:05 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CHUBBIE’S BOY [M]6468NBTH Collins (Lara)
2COOL WHITE NOISE (NSW)[M]37557NBTM Doherty (Lake Goldsmith)
3BANANA SKIN [M]77556NBTC Davis (Altona Green)
4LANSVALE ROXY (NSW)[M]T7767FSTDW Donlon (Burnbank)
5LIKE CAITLIN [M]46FSHJ Pace (Ballan)
6GO GET STRESSED [M]73487NBTK Ward (Mount Moriac)
7ICE TRAIN [M]16FSHT Monaghan (Darley)
8SOHO SWEET GAL [M]22244NBTH Quick (Ballan)
9MISS DYJAK [M]Res.78NBTJ Sharp (Lara)
10SPLASH OF NITRO [M]Res.6886FSHD Shepherdson (Werribee)
Race No. 3Basic Bookkeeping4:24 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1KOBUTA [M]584FSHM Davis (Altona Green)
2PUPPET [M]73837NBTC Hughes (Lara)
3WHY NOT SAM [M]67677NBTW Gray (Wendouree)
4BALLY LEE [M]57NBTJ Sharp (Lara)
5HURRICANE YELLA [M]286FSHV Awramenko (Waurn Ponds)
6BALLY BESSIE [M]65NBTJ Sharp (Lara)
7TECH TALK [M]324FSHP Kaltsis (Nagambie)
8ALVIN STREET [M]8784NBTK Lloyd (Anakie)
9DUSTY’S BOY [M]Res.86NBTL Lacy (Noble Park)
10MISS DYJAK [M]Res.78NBTJ Sharp (Lara)
Race No. 4Karazmatic Carpentry4:45 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MIGHTY MAYHEM [M]64FSTDJ Doherty (Lake Goldsmith)
2TEE PARTY [M]23277FSHA Caramia (Melton)
3BIT MAD (SA)[M]23224NBTD Tallentyre (Lara)
4BALLY JAKOVICH [M]76NBTJ Sharp (Lara)
5UNO SPRITE [M]33284NBTT Fiddian (Wyndham Vale)
6BALLY ABBIE [M]646FSHJ Sharp (Lara)
7RIVERDALE CASSIE [M]37553NBTI Green (Little River)
8MIDNIGHT KNOCKA [M]285FSTDJ Palma (Lara)
9ARVO’S RODRIGO [M]Res.77887NBTG Arvanitis (Nyora)
10ITSA APPLE [M]Res.65FSHJ Riley (Wallington)
Race No. 5Www.hoofspawsandwheels.com5:02 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RIVERDALE SUNNY [5]5746323.06(1)-30/1/12I Green (Little River)
2BAGGY ROAD [5]68528FSTDD Saunders (Somerville)
3ARVO’S VIPER [5]66878NBTK Arvanitis (Devon Meadows)
4MAJOR BLONDE (QLD)[5]54845NBTB Hodgson (Smythesdale)
5WHY NOT ALBERT [5]45886FSTDW Gray (Wendouree)
6WHY NOT BEAU [5]73835NBTG Carter (Devon Meadows)
7MURRADOC WHIZ (NSW)[5]7676322.76(5)-27/12/12A Harmes (Corio)
8POST [5]8731422.98(2)-18/4/13T Deglaitis (Moolap)
9NO ACTION [5]Res.7673623.01(8)-24/1/13B Courts (Heidelberg West)
10POPAT PORT [5]Res.43586NBTM Gibbons (Lara)
Race No. 6Buxton Real Estate5:22 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MADAS SUZIE [5]5215626.36(6)-29/11/12M Said (Diggers Rest)
2ARWHO [5]67365NBTM Hehir (Rosanna East)
3CRISPY [5]85658NBTS Kando (Lancefield)
4EMPIRE JESS [5]41845NBTD Mcintyre (Exford)
5BETTY’S RETURN [5]87527NBTR Fisher (Corio)
6JACK’S ELLE [5]7654126.21(7)-2/5/13C Van berkel (Torquay)
7IRON MAN [5]8676726.10(3)-14/2/13A Hyde (Anakie)
8ARVO’S [5]54388NBTK Arvanitis (Devon Meadows)
9SIR ALFRED (NSW)[5]Res.3473726.54(3)-10/1/13B Gray (Mount Cottrell)
10BIT DASHING (SA)[5]Res.85435NBTD Tallentyre (Lara)
Race No. 7Merv Jennings Signs5:38 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LINKIN GRANGE [5]6146626.34(3)-11/4/13D Vigor (Lara)
2NOWITZKI [5]44335FSHM Hehir (Rosanna East)
3SWEET LULU [5]5484126.38(1)-25/4/13M Craggill (St Albans)
4KAYFISH [5]66531FSTDM Meyer (Deer Park)
5ELUSIVE MASTER [5]81267FSHW Punshon (Parwan)
6MAXIMUM HEIGHT [5]47122NBTB Gatt (Melton West)
7MISS WOORNDOO [5]84582NBTD Lowe (Bonbeach)
8CHILI DIPPER [5]F232626.62(3)-14/3/13S Liuzzi (Lara)
9SHAKE THAT [5]Res.4331826.50(1)-29/4/13J Doherty (Lake Goldsmith)
10CHEEKY BLING [5]Res.25618FSHC Westerlo (Clyde)
Race No. 8Krock5:57 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TRIGG POINT [5]4686826.29(1)-1/3/12J Karamatic (Lara)
2RIVERDALE BRANDY [5]66658NBTI Green (Little River)
3SISCO RETURN [5]7566426.32(1)-23/3/12A Marum ()
4HERE’S KATH [5]66785NBTL Morshead (Barongarook)
5TEE MURPHY (NSW)[5]3466326.42(2)-17/1/13K Ward (Mount Moriac)
6LA PORSCHE [5]85447NBTB Duffy (Ballan)
7JERICHO JACK [5]17785NBTA Clayton (Little River)
8COOL AND FANCY (NSW)[5]66865NBTT Womann (Lara)
9WHY NOT RYAN [5]Res.31686NBTW Gray (Wendouree)
10ZORKO [5]Res.5753626.76(6)-28/2/13J Psaila (Little River)
Race No. 9Geelong Australia6:17 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1UNIQUE FLIGHT (QLD)[5]1755222.93(3)-20/9/12J Torr (Myers Flat)
2LIVELY MAJOR [5]2457623.16(3)-23/2/12B Hodgson (Smythesdale)
3AMBERLY QUEEN [5]36665NBTA Courts (Lara)
4CLINICAL FINISH [5]65567NBTA Galea (Sunshine )
5CHAMP KIND (NSW)[5]18876NBTC Davis (Melton West)
6HARD TO EARN [5]48657FSHZ Aleksov (Brookfield)
7FITZY [5]3426822.75(8)-26/7/12A Marum (Cranbourne)
8BRING IT HOME (QLD)[5]8871422.98(2)-2/5/13B Grenfell (Beveridge)
9MESSY BOOTS [5]Res.14486NBTJ Higgins (Bannockburn)
10MCLARAN [5]Res.4545822.53(6)-6/9/12T Deglaitis (Moolap)
Race No. 10Millers Muzzles6:36 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SEMYORKA [5]3141822.99(5)-4/4/13J Sharp (Lara)
2TAKABEES FANTASY [5]7517823.34(2)-20/12/12K Lloyd (Anakie)
3CRIMINAL DAMAGE [5]12135NBTJ Wright (Bald Hills)
4UNSHRINKABLE [5]23163FSHJ Xerri (Melton)
5HARADAM [5]1836123.18(2)-29/4/13S Watson (Smythes Creek)
6DASHER HATFIELD [5]2455123.18(7)-2/5/13M Hehir (Rosanna East)
7ABSOLUTE LEEDER [5]67738NBTW Donlon (Burnbank)
8MEDUSH [5]41727NBTJ Torr (Myers Flat)
9WHY NOT RADAR [5]Res.18878FSTDG Carter (Devon Meadows)
10KIFINTI [5]Res.73467FSTDJ Sharp (Lara)
Race No. 11Austins Wines6:56 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LIL MISS FANTASY [5]55263NBTP Smith (Sunbury)
2DARLEY CEE CEE [5]5514422.92(8)-25/4/13T Monaghan (Darley)
3CUDDLE GRANGE [5]13565FSTDE Vigor (Anakie)
4DAYS (QLD)[5]41878NBTJ Mccallum (Craigieburn)
5THERE’S BOBBY [5]6632823.13(5)-20/12/12B Gray (Mount Cottrell)
6RONNY COLINS [5]6338123.16(4)-25/4/13M Lloyd (Anakie)
7BO TATIANA [5]38457NBTD Dawson (Preston)
8VAPOUR STREET [5]6743223.13(8)-10/1/13J Frewin (Anakie)
9REGAL BEAN [5]Res.46626NBTM Lowe (Woorndoo)
10KELTIC MINNIE [5]Res.1187823.31(1)-11/10/12M Gibbons (Lara)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments