Friday 17th June 2011

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday 17th June 2011

Race No. 1Beckley Park Market Final (gobis)03:51PM (VICtime)
Maiden Final event over 400 Metres at Of $157,305 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155,900.

No.NameFormBestTrainer

1MAYBE A FANTASY438123.08S M Mcdowell (Lara)
2BLACK TRACTION3372123.22M F Wilson (Narre Warren)
3ENTICE ME JULIET22NBTJ M Karamatic (Lara)
4MEPUNGA GEORDIE122.97J R Britton (Anakie)
5VALLETTA GRACE27442NBTJ F Nicholls (Melton West)
6MAKE THE CALL7122.93A Langton (Anakie)
7FERMIN BALE37122.99S J Collins (Lara)
8SISCO SHADOW8322123.00K M Bravo (Lovely Banks)
9EL HENLEY4262NBTJ M Karamatic (Lara)
10PACQUIAO2NBTC J Hayes (Mill Park)
Race No. 2The Beckley Centre04:11PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1LATIN PRINCE51261NBTA Barbara (Ballan)
2SPECIAL KIND55517FSHT Womann (Lara)
3SUMMER’S COMING23653NBTA L Dailly (Anakie)
4COSMIC PASSION2281326.49H L Collins (Lara)
5REGAL COMMAND78135NBTA Spiteri (St Albans)
6QUEEN’S PRIZE2861426.06B J Seymour (Woodvale)
7CLARETOWN CUZ16147NBTP Griffen (Claretown)
8SMALL ENCOUNTER16253FSHB L Moloney (Marcus Hill)
9DYNA DARA32213NBTG J Bate (Lara)
10CORAZON BALE33315FSHS J Collins (Lara)
Race No. 3Functions @ The Beckley Centre04:31PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE APPLEF261522.66V P Awramenko (Waurn Ponds)
2RIVERDALE JIMMY42333NBTI L Green (Little River)
3PARKER BALE4166122.49S J Collins (Lara)
4CRASH CART KEV7821322.73J R Maple (Little River)
5COONEY’S MEDAL5411722.63R J Britton (Lara)
6SOUTHWOOD CHIEF31223NBTJ M Drennan (Laang)
7MID LEVELS44362NBTP E Giles (Moe)
8RIND SUPREME8567622.89N P (Tullamarine)
9SANDY BUBBA82752NBTE L Lloyd (Anakie)
10REGAL THUNDER36832NBTS J Spiteri (St Albans)
Race No. 4Daisy Dry Cleaning Lara Ht104:53PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Geelong Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1LIMBURG GEM86345FSTDP G Reivers (Lara)
2MAGIC DASHER31273FSTDT Womann (Lara)
3FROMELLES54654NBTG Watts (Lara)
4SPITFIRE JACK25116NBTD J Williams (Bannockburn)
5SAVE A BUNDLE24425FSHG J Bate (Lara)
6QUESTA BALE37665NBTS J Collins (Lara)
7TIMBO34646FSTDJ S Ennis (Lara)
8LINUS BALE53825NBTA L Dailly (Anakie)
9SMOKO MICK74776FSTDC Gauci (Sunshine )
10BROS AUSSIE57145FSTDP Akathiotis (Reservoir)
Race No. 5Race Night Buffet Available05:11PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1OH WATTA NITE11111FSHJ Thompson (Pearcedale)
2RIDDLE BALE67134NBTG J Bate (Lara)
3REV LIMITER38748FSTDT Womann (Lara)
4DYNA CLAYTON53125NBTA L Dailly (Anakie)
5BREMERTON BALE23522NBTG J Bate (Lara)
6LEPRECHAUN CHLOE67732FSHR C Bartolo (Avalon)
7KATSIDIS3211125.68G J Bate (Lara)
8SIMPLY CHARLIE3214125.92P E Giles (Moe)
9SINBAD’S ANGEL22464NBTH A Cooke (Newcomb)
10EGGY MORRIS32757FSTDC W Xuereb (Hoppers Crossing)
Race No. 6Grv Distance Series (gobis)05:28PM (VICtime)
Special Event event over 680 Metres at Geelong Of $757,400 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,500 3rd: $750,900.

No.NameFormBestTrainer

1WARRALONGA AMORE55872FSHS Dwight (Glengarry)
2COOL CHECKOUT33256FSHR J Britton (Lara)
3ELITE STRIKE81113FSHP C Anderton (Devon Meadows)
4SNEAKY FEET53814FSHC J O’Brien (Tallygaroopna)
5SIPS HER COFFEE13145FSHR J Hume (Bunyip)
6BONEGILLA FLASH51355FSHA B Thurston (Lemnos)
7SURFIN’ OSCAR73133FSTDJ Barbara (Pascoe Vale)
8ATELIER51165FSHM Fearnley (Yinnar)
9MY SECRET SHIRAZ33757FSHJ R Britton (Anakie)
10OILY18887FSHD W Knocker (Langwarrin)
Race No. 7 Greyhound Form05:46PM (VICtime)
Grade 4 event over 520 Metres at Geelong Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1RYKER BALE12436FSTDA L Dailly (Anakie)
2PUSH THE PAINT82324FSHA Langton (Anakie)
3SHINTARO SAMURAI31165FSTDR Clark (Toolleen)
476643FSTDM J Stephens (Yuroke)
6PURE PEACHES24572FSHL M Gorman (Newborough)
7BUDDY ROX6337FFSHC J Bahen (Yuroke)
8HAMEL48156FSTDG Watts (Lara)
Race No. 8Tab Sportsbet Final (gobis)06:06PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 400 Metres at Geelong Of $288,470 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $570 3rd: $285,900.

No.NameFormBestTrainer

1SOUTHWOOD BARGE3773122.42J J Geoghegan ()
2ARALU BALE1671222.73S J Collins (Lara)
3CONNEMARA SUZY6614122.68J Maye (Drysdale)
4SISCO DIAMOND34322NBTH L Collins (Lara)
5ELLA ALLEN41523NBTG J Bate (Lara)
6DYNA ANTON7621523.07G J Bate (Lara)
7ARVO’S TWINK37252NBTM A Delbridge (Balliang)
8TEN YEARS GONE1511122.69A Paraskevas (Kilmany)
9INFURIATION32672NBTM T Carter (Violet Town)
10WHERE’S TURNER31222NBTP E Giles (Moe)
Race No. 9Veolia Environmental Services Ht206:27PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Geelong Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1MELALUKA LAD24624FSTDL R Morshead (Barongarook)
2BUNDY BALE26874FSTDS J Collins (Lara)
3I’M HERE SHIRLY65727FSHD J Langley (Cranbourne)
4OKIE BALE72832NBTA L Dailly (Anakie)
5AREJAY ELITE35526FSHB J Iredale (Frankston)
6LARA’S ROCK73224NBTJ P Psaila (Little River)
716635NBTT L Collins (Lara)
874556FSTDT Womann (Lara)
9BROS AUSSIE57145FSTDP Akathiotis (Reservoir)
10SMOKO MICK74776FSTDC Gauci (Sunshine North)
Race No. 10Geelong 06:48PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S BETTY33753FSHP J Mccoll (Kooroocheang)
2BEAVER BAY1122726.42B R Burns (Werribee)
3SHE’S A JET73116FSTDP G Carmichael (Elliminyt)
4DYNA COREY45412FSHG J Bate (Lara)
5DRUMS OF DAWN11318FSHS A Holmes (Yarragon)
6TRUBBO1162FSHA B Thurston (Lemnos)
7KING FOX18614NBTC D Schlensog (Corio)
8IRON BRIAN13533FSHD F Bottrell (Belgrave)
9DYNA BROWNLOW85728FSHA L Dailly (Anakie)
10SOUTHWOOD SANDY81651FSHJ M Drennan (Laang)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments