Friday 19th August 2011

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday 19th August 2011

Race No. 1The Beckley Centre07:10PM (VICtime)
Maiden event over 400 Metres at Geelong Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1SPECIAL OPS3FSHJ D Perkins (Romsey)
2RARE ONYX371FSHJ C Davis (Melton West)
3DAISY DOP53337NBTD Furey (Lockwood South)
4PRINCE’S FAYEFSHS N Fisher (Lara)
5KIRABILLI JETHRO24FSHP S Matthews (Buninyong)
6MISS CHARRO4FSHT Womann (Lara)
7ABRASIVE MANNER55NBTG J Bate (Lara)
8METAMORPHIS3FSHC D Hughes (Lara)
9SPEED OF FIRE186FSHR G A Darby (Drysdale)
10FOUR MORE5664NBTT Womann (Lara)
Race No. 2Hugh Emmerson Heats Sept. 2nd07:28PM (VICtime)
Maiden event over 460 Metres at Geelong Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1HURRICAN RAZOR3FSHS Liuzzi (Lara)
2RUBY MAY66NBTA L Clayton (Werribee)
3HERE’S DIVA87153FSHL Darby (Drysdale)
4RUBY’S CUBE6FSHA L Clayton (Werribee)
5AROLOK DIVA74342FSHJ D Perkins (Romsey)
6FLIP BALE34FSHG J Bate (Lara)
7QUEEN OF KINGS274FSTDL K Baker (Wyndham Vale)
8FANG AND GEORGE6FSHM Bouse (Buninyong)
9RIVERDALE BRANDY82466NBTI L Green (Little River)
10ULTIMATE RUNNER33586FSHC Medcraft (Costerfield)
Race No. 3Tab Sportsbet07:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1NOBLE SUDOKU5316422.79M K Lloyd (Anakie)
2MURRAY VIEW54357NBTH L Collins (Lara)
3DOMINCO BALE22618FSHS J Collins (Lara)
4TERRY’S DELIGHT712FSHP J Clark (Wangaratta)
5SNAPPER’S HERO5471723.15R W Fisher (Lara)
6HOLY RIOLI4271222.75B A Hare (Greendale)
7MIA TOP MODEL63422NBTP A Abela (Point Cook)
8SISCO RETURN35476FSTDH L Collins (Lara)
9OREO PIRATE85737NBTM L Deutscher (Oakleigh East)
10HONG KONG TIGER78776FSHD Petersen (Welshmans Reef)
Race No. 4Www.beckleycentre.com.au Final (gobis)08:10PM (VICtime)
Maiden Final event over 460 Metres at Geelong Of $1,652,475 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $1,651,000.

No.NameFormBestTrainer

1JERICHO JACK3NBTA L Clayton (Werribee)
2RIVERDALE SUNNY42544NBTI L Green (Little River)
3CHOC A BLOK4442126.44B Sands (Narre Warren)
4CARMELO BALE72NBTS J Collins (Lara)
5PENSKE NAN4NBTA L Dailly (Anakie)
6HEATHER’S SANDY72F31NBTK Karamatic (Lara)
7STAR SURGEON2833126.07P J Clark (Wangaratta)
8DISRAPTOR44552NBTD A Beasley (Footscray West)
9YEAH ROGER THAT65445NBTJ A Sharp (Lara)
10ROMANTIC LOVER55NBTJ A Sharp (Lara)
Race No. 5Xmas Parties @ The Beckley Centre08:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1PROVEN CUE57452FSTDP J Mccoll (Kooroocheang)
2ZURI DIAMOND52655FSTDL V Iredale (Frankston)
3DAINTREE ROCKET25733FSHL M Gorman (Newborough)
4LARA’S ROCK72643NBTJ P Psaila (Little River)
5HERE’S KATH26713FSHL R Morshead (Barongarook)
6CATCH UP SUNDAY72672NBTP A Craig (Langwarrin)
7BLACK PHYSIQUE67743FSTDS Bonaccurso (Mount Mercer)
8JAYWALKING87787NBTL J Annett (Welshmans Reef)
9DIJAMAKA FAST77667FSTDD A Crocker (Strathfieldsaye)
Race No. 6Velocette @ Stud Final (gobis)08:47PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 596 Metres at Geelong Of $2,553,310 Prizemoney.
1st: $1,800 2nd: $510 3rd: $2,551,000.

No.NameFormBestTrainer

1MELALUKA LAD2513135.23L R Morshead (Barongarook)
2DYNA KATE85422NBTG J Bate (Lara)
3DREAM CHICK12154NBTJ R Britton (Anakie)
4MAGIC PENSKI6424135.11P E Giles (Moe)
5KINGA WILL26513NBTP E Giles (Moe)
6TIMMY WOODCOCK43313NBTP E Giles (Moe)
7TOKEN ELITE34762NBTJ E Mcdowall (Nullawarre)
8BERNIE BEETROOT62624NBTD I Burnett (Drysdale)
9TRACK CONTROLT5625NBTD K Sheridan (Talbot)
10ZURI DIAMOND52655NBTL V Iredale (Frankston)
Race No. 7Steve Stakes09:10PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE CITY45377NBTN L Gost (Little River)
2CEDAR ROSE21228FSHV P Gay (Hastings)
3MILLY’S EXPRESS26261FSHJ R Weir-Smith (Dooen)
4HOTEL BACI58555FSHM Briganti (Tuerong)
5SELYNYA SURPRISE66878NBTS A Coates (St Albans Park)
6ISLAND TREASURE66423NBTP Martinovic (Koo Wee Rup)
7MEGAN DELIGHT46346NBTP J Clark (Wangaratta)
8SHE’S A JET42236NBTP G Carmichael (Elliminyt)
9REGAL COMMAND46338NBTA Spiteri (St Albans)
10RIVIERA MISS85528NBTT Womann (Lara)
Race No. 8Veolia Environmental Services09:28PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1LONELY DELIGHT43362NBTP J Clark (Wangaratta)
2MAJOR ENFORCER2751326.02B L Hodgson (Mooroolbark)
3WONGAWILLI WALA44586NBTG J Bate (Lara)
4LE PIPPY17125NBTJ Formosa (Heathcote)
5HAGAN’S HERO1215526.30P E Giles (Moe)
6ZIEBELL3388126.04Y Andrews (Cranbourne North)
7WARNING LABELT3645NBTA Langton (Anakie)
8RESILIENT7677626.20A Panetta (Melton West)
9DELFINA BALE76785NBTS J Collins (Lara)
10HENDO47755FSTDB I Hiscock (Long Gully)
Race No. 9Frontline Security Services09:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1INDIGO DIAMOND55362FSTDD A Beasley (Footscray West)
2MAJOR MAVIS8611726.15B L Hodgson (Mooroolbark)
3MY JABULANI64726NBTR C Bartolo (Avalon)
4WHERE’S BETTY2F446NBTP J Mccoll (Kooroocheang)
5WHAT AN EFFORT8341326.52D P Davis (Melton West)
6GUSOMETER7175826.26R Boehm (Officer)
7CHAZ64272NBTJ P Psaila (Little River)
8COCKY BOY13184FSHL M Gorman (Newborough)
9RIVIERA MISS85528NBTT Womann (Lara)
10REGAL COMMAND46338NBTA Spiteri (St Albans)
Race No. 10Race Day Dining Available10:10PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1JESSINA2313222.55E L Lloyd (Anakie)
2EL BLAZING6371322.86T Womann (Lara)
3CONNEMARA SUZY7241222.68L R Morshead (Barongarook)
4MARIA BALE7786722.61S J Collins (Lara)
5BURNT FUSE43444NBTS M Lithgow (Oakleigh East)
6ROCKING OUT68666NBTD Furey (Lockwood South)
7DARLYN CHRIS11171FSTDR Camilleri (Lara)
8STEP DANCE8418522.93S Bonaccurso (Mount Mercer)
9HONG KONG TIGER78776FSHD Petersen (Welshmans Reef)
10TOBY ATTACK57878NBTD Petersen (Welshmans Reef)
Race No. 11Beckley Park Market Tomorrow10:30PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1SISCO BIG16156NBTH L Collins (Lara)
2KENWORTH4616526.15S Bonaccurso (Mount Mercer)
3GRANT BALE165NBTG J Bate (Lara)
4KYELLA ROSE1884126.33L R Morshead (Barongarook)
5RUGER54783NBTD A Beasley (Footscray West)
6TERRY TIBBS1722NBTR C Bartolo (Avalon)
7SUPERSONIC BOOM163126.11S Liuzzi (Lara)
8LIKA TORNADO74444NBTY Andrews (Cranbourne North)
9PINK LA VIVA66534NBTH J Taylor (Rockbank)
10FORTE MARTINO16FSHL Forte (Campbellfield)
Race No. 12National Greyhound Form10:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1SMOKO MICK85644FSTDC Gauci (Sunshine North)
2KNUT85776NBTP A Craig (Langwarrin)
3MAD MONS14217FSHA J Hitchcock (Tennyson)
4RED LIGHT ROONEY7775722.56J D Frewin (Newtown)
5DOMINIQUE24412FSHE L Lloyd (Anakie)
6LANSVALE FLYER18764FSHP A Abela (Point Cook)
7I’M IN62122NBTG N Orr (Moe)
8DIJAMAKA KEEN4132823.02D A Crocker (Strathfieldsaye)
9TOBY ATTACK57878NBTD Petersen (Welshmans Reef)
10OREO PIRATE85737NBTM L Deutscher (Oakleigh East)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments