Friday, 2 September 2016

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday, 2 September 2016

Race No. 1Beckley Park Community Market7:10 PM (VIC time)
Maiden event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1PUPETTA MARESCA (NSW)[M]76623NBTM Delbridge (Balliang)
2LEKTRA FLAME [M]753FSHA Dailly (Corio)
3BARTON BALE (NSW)[M]FSHB Shillington (Lara)
4ORANGE EMMA [M]6NBTA Dailly (Corio)
5SPRING EMPEROR (NSW)[M]FSHA Dailly (Corio)
6FLYING COLA (NSW)[M]FSHD Basile (Pascoe Vale South)
7COSMIC FORTUNE [M]7FSHJ Sharp (Lara)
8DUDLEY DURSLEY [M]4444NBTI Cockerell (Buckley)
9DREAM ATHLETE [M]Res.426FSHA Langton (Anakie)
10LEKTRA RUSTLER [M]Res.264FSHA Dailly (Corio)
Race No. 2Barbara Allen Kitchen Designs Ht17:27 PM (VIC time)
Mixed 6/7 Heat event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RAINBOW RUBY [6]142122.82(2)C Hughes (Lara)
2JARVIS BAY [7]3544723.18(8)T Womann (Lara)
3PATCHIE BEAR [6]14363FSHK Ward (Mount Moriac)
4NITRO SWAGGER (NSW)[7]122.30(5)W Vassallo (Devon Meadows)
5ANITA’S GIRL [6]55374NBTG Carr (Sunbury)
6DESTROY I SAID [7]61342FSHG Hunt (Cudgee)
7RINGADINGDING (NSW)[6]56443NBTG Campbell (Anakie)
8TUFFY BALE (NSW)[7]5183FSTDT Mitchell (Lara)
9ROSIE’S GIFT [7]Res.3415522.91(5)R Dunne (St Albans)
10CRACKERJACK ROY [6]Res.75284NBTA Courts (Lara)
Race No. 3Scratcher Ryan Ht27:50 PM (VIC time)
Mixed 6/7 Heat event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SPRING SAVIOUR [6]3517122.70(3)D Weightman (Dean)
2VICKI MORRIS [6]85183NBTK Kubik (Epping)
3ALLEN JABEZ (NSW)[7]13846FSHT Mitchell (Lara)
4ENOLA GAY [6]6762722.99(2)L Delbridge (Balliang)
5CHILLY DEVIL (NSW)[6]1881FSTDM Mallia-magri (Avalon)
6CHIEF HIAWATHA [7]2522623.05(4)R Britton (Lara)
7PICTISH MARK (NSW)[7]81FSHA Xerri (Merrimu)
8WHY NOT GEORGE [7]75253NBTW Gray (Wendouree)
9MUDSLINGER [6]Res.5664722.94(7)G Campbell (Anakie)
10WITTY BALE (NSW)[6]Res.8367822.73(4)R Gladman (Scarsdale)
Race No. 4Mitch Troy Ht38:08 PM (VIC time)
Mixed 6/7 Heat event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KATE’S BOY [7]5584122.72(1)K Lloyd (Anakie)
2DYNA WILLEM (NSW)[6]13575FSTDH Collins (Lara)
3WHY NOT ROY [7]63377FSHW Gray (Wendouree)
4CRACKERJACK SURF [7]5472422.86(1)A Courts (Lara)
5KACHINA ALLEN (NSW)[7]31486FSHB Shillington (Lara)
6MISS BAROQUE [6]3276422.68(3)R Britton (Lara)
7REINA BALE (NSW)[6]88387NBTM Delbridge (Balliang)
8MANIE FLASH [7]41645NBTS Galea (Rowsely)
9LOLA CHERRY COLA [6]Res.8583523.14(2)T Womann (Lara)
10BRAHMA’S PRIDE [6]Res.74868NBTG Campbell (Anakie)
Race No. 5A Cut Above Family Butchers8:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 520 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FELTON BALE (NSW)[5]42463FSHB Shillington (Lara)
2WARRIOR BALE (NSW)[5]23422NBTB Shillington (Lara)
3OAKSTAR (QLD)[5]73174FSTDE Palma (Lara)
4ALLEN JOURNO (NSW)[5]55685NBTH Collins (Lara)
5QUANTUM BALE (NSW)[5]3363830.69(5)T Womann (Lara)
6SHEP [5]42516NBTM Vaughan (Newcomb)
7KIRK BALE (NSW)[5]42235NBTB Shillington (Lara)
8AFRICAN RHINO [5]81885FSHT Mitchell (Lara)
9SUNDAY SESS [5]Res.87475NBTP Cusack (Mount Cottrell)
Race No. 6Jim’s Mowing Geelong8:45 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SCOOBY WHO (WA)[5]12272FSTDR Britton (Lara)
2AEROPLANE BOB [5]2121725.56(1)J Thompson (Pearcedale)
3LEO’S GIFT (NSW)[5]14312FSHR Britton (Lara)
4FAB HARRIET (QLD)[5]32778NBTD Selleck (Tooradin)
5SUGAR HIT HEIDI (NSW)[5]23312NBTM Delbridge (Balliang)
6CHEVSTA [5]67314NBTJ Magri (Avalon)
7STEFANOVIC [5]43227NBTG Peach (Cape Clear)
8MORSON SENOR [5]44534NBTL Morshead (Barongarook)
9ALLEN IMPOSE (NSW)[5]Res.67878NBTT Womann (Lara)
10DYNA YAVIN (NSW)[5]Res.63557NBTS Collins (Lara)
Race No. 7Bellarine Cabinets Pty Ltd9:08 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 400 metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1SAMSARA LASS [4]5251222.60(2)J Sharp (Lara)
2SKETCHY NICK (NSW)[4]6863122.64(4)B Shillington (Lara)
3RUSTY BOY [4]1424122.80(2)B Shillington (Lara)
4SHADES OF SASSY (NSW)[4]3121522.74(4)B Ennis (Lara)
5JESTERDAY [4]5161522.60(5)J Sharp (Lara)
6WEZ GORDY [3]3364422.51(6)L Delbridge (Balliang)
7CRACKERJACK BURN [3]2113222.84(2)S Ferguson (Avalon)
8ERNIE OLD [4]1743322.63(8)L Morshead (Barongarook)
9DOM DAISY [4]Res.5786622.69(1)J Collins (Lara)
Race No. 8Vivbre Pty Ltd9:28 PM (VIC time)
Free For All event over 460 metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1SCHOONER DOLL (NSW)[4]7567525.96(3)K Lloyd (Anakie)
2RONRAY SPIRIT (NSW)[4]1351225.68(8)T Reid (Yuroke)
3ENJOY CRUISING [2]1776825.69(3)M Cauchi (St Leonards)
4STARVIN’ SEAGULL [3]5238625.49(2)M Lloyd (Anakie)
5EXPECTO PATRONUM [4]1137525.85(4)I Cockerell (Buckley)
6TOLLBAR (NSW)[4]3556525.70(1)R Britton (Lara)
7MAFALDA HOPKIRK [4]4725726.04(1)I Cockerell (Buckley)
8GAUCHO (NSW)[4]31521NBTB Ennis (Lara)
Race No. 9Harvey’s Of Highton Ht49:47 PM (VIC time)
Mixed 6/7 Heat event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JULIE FLASH [7]414FSHS Galea (Rowsely)
2FIMPLE ALLEN (NSW)[6]12523FSTDB Shillington (Lara)
3JUNO AWAY [6]13648FSHD Condon (Cranbourne East)
4SUPASONIC SAM (NSW)[6]16548FSHA Xerri (Merrimu)
5COUNTRY FLASH (NSW)[6]56356FSHM Lloyd (Anakie)
6CUDGEE’S MILO [7]27627NBTG Hunt (Cudgee)
7MEDIA STREET [6]41442FSTDI Murray (Tooradin)
8POP DO IT [7]3252822.85(8)G Campbell (Anakie)
9GOOD BOLONEY [7]Res.4616823.00(4)A Courts (Lara)
10MISTER NUDGE [6]Res.8685722.81(2)J Quagliaro (Corio)
Race No. 10Petrel Hotel Ht510:10 PM (VIC time)
Mixed 6/7 Heat event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JOCKEY BALE (NSW)[7]6343122.67(1)A Dailly (Corio)
2SMASHING EVIE (NSW)[6]3614322.78(3)R Rutland (West Melton)
3ALLEN EAMON (NSW)[6]511FSTDT Mitchell (Lara)
4RAM RAIDER [7]28275NBTD Sheridan (Talbot)
5DYNA FLASH (NSW)[6]34338NBTM Delbridge (Balliang)
6TOM’S GIFT (NSW)[6]41273FSHD Davis (Melton West)
7MONALEEN MONTY [6]6318FFSHD Murray (Napoleons)
8DUPORTH AVENUE (QLD)[7]3723822.99(2)T Womann (Lara)
9WITTY BALE (NSW)[6]Res.8367822.73(4)R Gladman (Scarsdale)
10COSMIC DON [7]Res.76868FSHK Quinn (Cundare)
Race No. 11A.g. Kelly Pty Ltd10:29 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HEAPS OF BOLONEY [5]2857126.15(2)A Courts (Lara)
2DEADLY PACE [5]58631FSTDR Henness (Heathcote)
3ZIPPING SALLY (NSW)[5]56345NBTI Cockerell (Buckley)
4WHAT PLANET (NSW)[5]13363NBTJ Thompson (Pearcedale)
5MONALEEN NED [5]53215FSHD Murray (Napoleons)
6BLACK PONTIAC (NSW)[5]36275FSTDD Selleck (Tooradin)
7NOBU (NSW)[5]8245825.76(7)T Reid (Yuroke)
8DEADSET JET [5]22561NBTT Deglaitis (Moolap)
9OUR REBEL (NSW)[5]Res.63743NBTC Davis (Melton West)
10MORNING CRUISE [5]Res.1777825.78(6)M Cauchi (St Leonards)
Race No. 12Lynette’s Florist10:47 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MONSTER ROAR [5]46778NBTB Selleck (Tooradin)
2INVICTUS REIGN [5]71121FSHG James (Woodleigh)
3FANTASY MCQUEEN [5]33387FSHR Gladman (Scarsdale)
4DREAM OF SUCCESS [5]T361525.87(1)B Reid (Lovely Banks)
5NINGHAN EXPRESS [5]11751FSHR Henness (Heathcote)
6REPELO MUGGLETUM [5]2523425.81(6)I Cockerell (Buckley)
7GENIUS FREE [5]44617FSHM Power (Frankston)
8RUNNING YARDS [5]7782326.12(8)G Dailly (Elaine)
9LINDA’S GIFT [5]Res.3166626.26(5)E Barsby (Werribee)
10ABSOLUTE ROARER [5]Res.3638F26.13(8)J Collins (Lara)