Friday, 24 May 2013

Box Draw For – Friday, 24 May 2013

Race No. 1Tab.com.7:10 PM ( time)
Maiden event over 596 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BALLY SPORT [M]866FSTDJ Sharp (Lara)
2SUNDEW JOHNNY [M]87345FSTDL Mitchell (Lara)
3HAZEL [M]27346NBTO Fraser (Devon Meadows)
4WICKED FOUR [M]34426FSTDJ Maple (Little River)
6SOHO FLYER [M]68777FSHS O’brien (Gordon)
7BIG LENNY [M]F323FSHR Britton (Lara)
8LOVES A BEER ()[M]5FSHM Bird (Colac)
Race No. 2Sita Australia7:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SAILAWAY [5]12432FSHL Gorman (Moe)
2SMART JESS [5]12638FSHS Dervish (Stanhope)
3IMMORTAL KNOCKA [5]2331822.72(1)-29/4/13E Palma (Lara)
4WINSLOW WARRIOR [5]132FSHR Proctor (Westmere)
5QUICK SUCCESSION [5]213FSHA Clayton (Little River)
6ICE AND FIRE [5]4871FSTDE Rinaldi (Lethbridge)
7UNFANTASIZED [5]62622FSHJ Formosa (Heathcote)
8SENOR CONAN [5]4125NBTL Gorman (Moe)
9SANSA (NSW)[5]Res.4167422.96(6)-18/4/13A Mcnamara (Mount Wallace)
10WHO TOLD LOCHIE [5]Res.61664NBTJ Maple (Little River)
Race No. 3 Associates7:49 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LUCY BELLE [5]43323NBTK Smith (Lara)
2PARALLAX [5]1FFSHW Vassallo (Devon Meadows)
3TAX FREE [5]71158NBTT Vantaarling (Tallygaroopna)
4TRANSFORMOSA [5]25744NBTJ Formosa (Heathcote)
5SPOT ON PEDRO [5]45237NBTJ Higgins (Bannockburn)
6ALLEN ROGAN (NSW)[5]73658NBTS Collins (Lara)
7SANTA STORM (NSW)[5]13681FSTDK Lloyd (Anakie)
8SCHOUT [5]2212426.12(4)-18/4/13P Santoro (Melton West)
9DARK ECO [5]Res.71838FSHK Lunson (Devon Meadows)
10JOHN’S DELIGHT [5]Res.27277NBTM Cauchi (St Leonards)
Race No. 4Buxton Real Estate8:10 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SEMYORKA [5]1418122.69(1)-16/5/13J Sharp (Lara)
2PARUMBA CORVETTE [5]46228FSHE Lieshout (Drouin West)
3SPEEDY IN OZ [5]14626FSHJ Formosa (Heathcote)
4RIVERSIDE RONNIE [5]84442FSHG Campbell (Peechelba)
5WAVE BURST [5]3111FSTDW Vassallo (Devon Meadows)
6VEL BELENA [5]64117FSTDT Breen (Snake Valley)
7PLANET SHAKER [5]41353NBTA Mcnamara (Mount Wallace)
8OSTI SHIRALEE (NSW)[5]2511322.80(5)-25/4/13P Hunt (Avalon)
9SHADY TRAIN [5]Res.86144NBTK Mitchell (Lara)
10PADDY’S JUNIOR [5]Res.171FSHJ Murphy (Ballarat)
Race No. 5Geelong Australia8:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FEARSOME WARRIOR [5]13312FSTDC Kiernan (Pascoe Vale)
2DAVIS (NSW)[5]1434526.17(4)-25/4/13J Collins (Lara)
3RESTORE ORDER [5]13563NBTY Andrews ( North)
4KYAH DANE [5]67123NBTL Mitchell (Lara)
5DEVIL’S OWN (NSW)[5]43343FSHC Mercieca (St Albans)
6LA PORSCHE [5]5447126.20(6)-16/5/13B Duffy (Ballan)
7CORINGEL SPIRIT [5]5634826.20(4)-19/7/12J Higgins (Bannockburn)
8UNO MORDI [5]17187NBTR Dunne (St Albans)
9WHY NOT RYAN [5]Res.31686NBTW Gray (Wendouree)
10CHEAP CHAMP [5]Res.85625NBTD Vigor (Lara)
Race No. 6Millers Muzzles Final8:49 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 460 metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA OFERA (NSW)[4]6751126.20(1)-17/5/13M Delbridge (Balliang)
2DIRTY MARY [4]4412125.97(4)-17/5/13J Spizzirri (Congupna)
3BOSTON HUSTLER [4]7264126.04(6)-13/9/12T Iwanyk (Devon Meadows)
4GODRIC GRYFINDOR [4]1815125.94(5)-17/5/13M Dopper (Buckley)
5DARK WARRIOR [4]4121126.09(2)-17/5/13D Mcdonald (Devon Meadows)
6STYLISH LIZBETH [4]2213126.08(3)-17/5/13T Vantaarling (Tallygaroopna)
7CANDLE BOY [4]2122126.01(1)-17/5/13J Maple (Little River)
8UNDER THREAT [4]8771725.74(3)-21/9/12S Labozzetta (Beaumaris)
9SOUL EATER [5]Res.46652NBTJ Maple (Little River)
10SCORCHER (NSW)[5]Res.22122NBTW Duve (Denison)
Race No. 7Austins Wines9:10 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SPIRAL STAIRCASE [4]7343425.91(6)-18/1/13R Brook (Colac)
2FLUIDITY [4]7814125.73(5)-14/6/12W Vassallo (Devon Meadows)
3DYNA YENITE (NSW)[5]28187NBTG Bate (Lara)
4BATMAN [4]4621426.02(6)-12/10/12M Tabb (Norlane)
5JOE BLOW (NSW)[5]23334NBTD Geall (Lara)
6BARKARDI GIRL [5]56334NBTE Lieshout (Drouin West)
7KARANJI [5]4628825.98(1)-29/4/11R Brook (Colac)
8INSTANT BALE (NSW)[5]4274326.14(4)-22/9/11M Delbridge (Balliang)
9HOLD ON MALOO [5]Res.57168NBTE Lieshout (Drouin West)
10LACE OUT [5]Res.3653626.25(1)-21/2/13J Formosa (Heathcote)
Race No. 8Tab.com.au Gdr ($2k )9:27 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 596 metres at Geelong Of $4,005 Prizemoney.
1st: $2,805 2nd: $800 3rd: $400.

No.NameFormBestTrainer

1CLOAK OF GOLD (NSW)[4]43867NBTE Rinaldi (Lethbridge)
2WILL HE BOLT (NSW)[5]32254FSTDF Tasca (Greenvale)
3STARFIRE MAGIC (NSW)[5]28348FSTDM Mallia-magri (Lara)
4EL RIO [4]1513435.07(7)-15/3/13D Geall (Lara)
5BOMBER JACK (NSW)[5]44324NBTG Green (St Leonards)
6ODDBALL [5]21335FSHE Lieshout (Drouin West)
7IMMY ROSE [5]11444FSTDT Collins (Lara)
8DYNA OATS (NSW)[5]45115FSTDG Bate (Lara)
9DARK ECO [5]Res.71838FSHK Lunson (Devon Meadows)
10Surf Osti (NSW)[5]Res.33663FSHT Iwanyk (Devon Meadows)
Race No. 9Millers Muzzles9:49 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 400 metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1ZALDINI [4]4334222.50(2)-1/6/12J Formosa (Heathcote)
2DIMPLE WAY (NSW)[4]6611222.53(5)-19/4/13D Fisher (Lara)
3DYNA ICEMAN (NSW)[4]62732FSTDA Dailly (Anakie)
4AEROPLANE REX (NSW)[4]1234322.57(1)-14/9/12L Shingles (Eden Park)
5ALLEN BENJI (NSW)[3]2314F22.31(6)-4/1/13G Bate (Lara)
6SUPER TRAIN [3]4618122.59(8)-26/4/13J Maple (Little River)
7EARLY RETURN [4]1131122.44(5)-15/3/12R Ashworth (Cowwarr)
8BEST PERFUME [3]2136422.50(2)-26/8/11T Womann (Lara)
Race No. 10Merv Jennings Signs10:10 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1CARLINGFORD FINN [5]6317422.65(4)-9/2/12L Delbridge (Balliang)
2TRUE TO GOD [5]5264222.77(2)-26/11/12T Womann (Lara)
3ALLEN BARRY (NSW)[5]26838FSTDS Collins (Lara)
4MISS ROOKIE [4]8635622.87(5)-13/12/12T Womann (Lara)
5CONSOLS [4]7115622.67(1)-14/12/12S Coulson (Balliang)
6I’M PUMPED [4]8576122.64(7)-1/2/13L Gorman (Moe)
7NAPTHINE BALE (NSW)[5]2272PFSTDG Bate (Lara)
8LEKTRA CANDY [5]37215NBTH Collins (Lara)
9BANCE BALE (NSW)[5]Res.4484622.69(4)-27/10/11S Collins (Lara)
10ON THE GAME (NSW)[5]Res.66475FSTDA Clayton (Little River)
Race No. 11Nardi Produce10:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SCORCHER (NSW)[5]22122NBTW Duve (Denison)
2ENJOY THE RUSH [5]22166NBTV Brook (Colac)
3MAJOR NUISANCE [5]63814NBTP Tabone (Nambrok)
4SPIN A YARN ()[5]45673NBTR Drew (Dennington)
5DASHING JOURNEY (NSW)[5]2438425.91(5)-22/2/13T Reid (Yuroke)
6CHOIR MASTER [5]23111FSHW Vassallo (Devon Meadows)
7STAR DOLL [5]11317FSTDG Marshman (Heathmere)
8CEE RONALDO [5]54225FSTDG Campbell (Peechelba)
9MEXICO JOE [5]Res.65363NBTM Galea (Sunshine North)
10TOP DRAMA [5]Res.65874NBTO Fraser (Devon Meadows)
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments