Friday, 29 May 2015

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday, 29 May 2015

Race No. 1Nardi Produce (vic Bred Debutants) ()7:08 PM (VIC time)
Maiden event over 460 metres at Of $2,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1WHO TOLD HARRY [M]FSHR Britton (Lara)
2BREAK THE CODE [M]FSHS Daniliuk (Sunbury)
3SALESMAN [M]FSHJ Sharp (Lara)
4CASHIN’ IN [M]FSHJ Sharp (Lara)
5SMOKESTER [M]FSHJ Sharp (Lara)
6WHO TOLD RED [M]FSHR Britton (Lara)
7WHAT YOU SAY [M]FSHB Ennis (Lara)
8HEARD IT BEFORE [M]FSHB Ennis (Lara)
9CHIEF TOMMY [M]Res.FSHJ Psaila (Little River)
10ASTON ECLIPSE [M]Res.FSHJ Thompson (Pearcedale)
Race No. 2 @ Stud7:28 PM (VIC time)
Grade 7 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CARTER BALE (NSW)[7]73682NBTS Collins (Lara)
2WE’RE HOPEFUL [7]23743NBTM Galea (Sunshine )
3MORNING CRUISE [7]2233326.24(1)M Cauchi (St Leonards)
4BELLA LESTRANGE [7]24845NBTT Liuzzi (Lara)
5PENELOPES CRUZN [7]78626NBTH Collins (Lara)
6IONA CECE (NSW)[7]18465NBTL Delbridge (Balliang)
7LADY SILVER [7]5428125.94(1)J Psaila (Little River)
8BALLY MO TOWN (NSW)[7]21655NBTM Delbridge (Balliang)
9ZOOPER GIRL [7]Res.56146FSHL Delbridge (Balliang)
10MELEE BALE (NSW)[7]Res.65657NBTN Davis (Lara)
Race No. 3Lynette’s Florist7:48 PM (VIC time)
Grade 7 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ZEVA DIVA [7]66475FSTDW Read (Devon Meadows)
2ZONDA BALE (NSW)[7]2451622.80(5)N Davis (Lara)
3PURE RIDDLE [7]1327623.26(1)S Liuzzi (Lara)
4ELECTRO BALE (NSW)[7]33523NBTS Collins (Lara)
5POP ALWAYS SAID [7]4153522.82(2)L Delbridge (Balliang)
6ZYON [7]22174NBTT Deglaitis (Moolap)
7YOU WON’T (NSW)[7]8723222.84(6)H Gates (St Albans)
8DON’S LICKER [7]36424FSHT Liuzzi (Lara)
Race No. 4P & R Food Services8:08 PM (VIC time)
Grade 6 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNAMO’S GIRL [6]5175626.06(3)R Darby (Drysdale)
2ETCHED IN BLACK (TAS)[6]21261NBTA Langton (Anakie)
3NAZARETH BALE (NSW)[6]1221825.90(8)S Collins (Lara)
4SHANLYN JED [6]21F33NBTJ Thompson (Pearcedale)
5SECRET SOCIETY (NSW)[6]31351FSHA Galea (Sunshine North)
6DO SI DO [6]1412FSHD Douch (Maffra)
7NEVILLE BALE (NSW)[6]45635NBTN Davis (Lara)
8KIMMY BALE (NSW)[6]1238226.09(5)N Davis (Lara)
Race No. 5Austins Wines (1-6 Wins) Ht18:28 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 520 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1UNO WHIRL [4]6822230.28(1)P Smith (Pascoe Vale South)
2POCKET KINGS [5]75773FSTDH Collins (Lara)
3FLEETWOOD ZAC [5]54666NBTA Langton (Anakie)
4ELLA’S CRUISING [5]31165FSTDM Cauchi (St Leonards)
5GRAFF BALE (NSW)[6]13172FSHN Davis (Lara)
6SISCO FIASCO [5]36687FSHM Cimarosti (Lara)
7SILVER ASHLIE (NSW)[5]24F86FSHL Delbridge (Balliang)
8WALT BALE (NSW)[5]25651FSHN Davis (Lara)
Race No. 6Merv Jenning Signs (1-6 Wins) Ht28:48 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 520 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ANGEL OF MUSIC [5]75128NBTA Langton (Anakie)
2ALLEN QUARIAN (NSW)[5]35124FSTDN Davis (Lara)
3LOOSE AFFAIR (NSW)[5]16678NBTC Grenfell (Lara)
4YOUNG HENRY [5]33326NBTN Gost (Little River)
5QUAKER BALE (NSW)[6]16843FSTDN Davis (Lara)
6 [5]32818FSTDH Collins (Lara)
7PANDA BALE (NSW)[5]11158FSTDN Davis (Lara)
8UNO SPARTI [7]72273FSTDE Palma (Lara)
Race No. 7 @ Stud9:08 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 460 metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1RUMBLING RICK (TAS)[4]57385NBTD Pattinson (Pearcedale)
2DAWKINS BALE (NSW)[4]17813FSHN Davis (Lara)
3DUOMO BALE (NSW)[4]8251525.71(6)T Mitchell (Lara)
4RYLEE’S MARSHALL (QLD)[4]2253325.96(1)G Whitford (Longford)
6DYNA FATBOB (NSW)[4]5434526.04(7)M Delbridge (Balliang)
7HESTIA BALE (NSW)[3]7383625.85(2)M Delbridge (Balliang)
8DYNAMO’S GIFT [3]7251825.88(5)R Darby (Drysdale)
Race No. 8The Beckley Centre Geelong9:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1IMA APPLE [5]4333325.93(4)J Riley (Wallington)
2SISCO LEGEND [5]8162225.99(5)G Campbell (Anakie)
3GIANTS DANCE [5]3157426.27(8)T Deglaitis (Moolap)
4ACES AND ANGELS (NSW)[5]14133FSHJ Thompson (Pearcedale)
5VICTORY CRUISE [5]7563126.06(1)M Cauchi (St Leonards)
6BROAD BETTY [5]54355FSHT Whitford ()
7RYLEE’S BANDIT (QLD)[5]3652525.92(1)G Whitford (Longford)
8ROMAN BAROQUE (NSW)[5]27711NBTS Humphries (Locksley)
Race No. 9Premier Boloney @ Stud9:45 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MOONLIGHT CRUISE [5]5287126.04(7)M Cauchi (St Leonards)
2FARHAT BALE (NSW)[5]4411725.99(6)S Collins (Lara)
3ZELEMAR ZEST [5]66742NBTJ Galea (Brookfield)
4WIZARD OF OFFALY [5]44273NBTG Mckenzie (Seabrook)
5UNCONTROLLABLE [5]55376NBTR Dunne (St Albans)
6RYLEE’S ROGUE (QLD)[5]58326FSHG Whitford (Longford)
7IMMORTAL PANTHER [5]F4261FSHP Bushell (Glenroy)
8BUSTA VOE [5]8514526.14(7)W Read (Devon Meadows)
Race No. 10Millers Muzzles10:10 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RAVAGER BALE (NSW)[6]3666722.91(3)N Davis (Lara)
2BILLY JACK [6]T4T1722.86(4)N Gost (Little River)
3DIAMOND APPLE [7]2152NBTV Awramenko (Waurn Ponds)
4VIRTUE [6]3114522.77(7)H Collins (Lara)
5WE’LL CLAP THAT [7]22252FSHR Britton (Lara)
6KICK LIKE MICK [6]7884722.69(2)J Collins (Lara)
7FIZZY BALE (NSW)[6]5373322.78(1)S Collins (Lara)
8ZANY BALE (NSW)[6]32574NBTM Delbridge (Balliang)
Race No. 11Krock10:33 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1HARD URNED BURST [5]5127622.54(5)D Pattinson (Pearcedale)
2MR. SNACKMAN (NSW)[4]7351222.44(3)K Lloyd (Anakie)
3ENNIS BALE (NSW)[5]56833NBTN Davis (Lara)
4DODGY DEALER [5]6732222.44(7)J Sharp (Lara)
5USAINE (NSW)[5]15614FSHD Coleman (Lara)
6CEE RONALDO [5]5572222.46(5)G Campbell (Anakie)
7CHIEF [4]1128522.44(2)M Delbridge (Balliang)
8SHE’S VIVACIOUS [4]5748122.41(3)S Daniliuk (Sunbury)
9DYNA NODOKA (NSW)[5]Res.8571422.72(4)T Womann (Lara)
10CRUISY’S GIFT [5]Res.45744NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 12Jims Mowing – Geelong10:49 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BAR THE BULLET [5]7758122.69(2)W Read (Devon Meadows)
2ICE COLD BUNDY [5]12313NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
3SLAMBAM [5]1275622.24(3)I Cockerell (Buckley)
4MIGHTY SPRITE [5]T6223NBTA Lauterboom (Tooradin)
5BELJAY FANTASY [5]4313422.54(2)B Scott (Pearcedale)
6ZIPPING ELECTRA (NSW)[5]56838NBTG Whitford (Longford)
7BRESHIA BALE (NSW)[5]5243322.89(6)N Davis (Lara)
8ONE STEP BEYOND [5]1154322.54(2)D Geall (Lara)
9DYNA NODOKA (NSW)[5]Res.8571422.72(4)T Womann (Lara)
10CRUISY’S GIFT [5]Res.45744NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments