Friday 2nd September 2011

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday 2nd September 2011

Race No. 1The Beckley Centre07:10PM (VICtime)
Maiden event over 400 Metres at Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1BROTHER IN LAW84643NBTB M Rogers (Tahara)
2METAMORPHIS324NBTC D Hughes (Lara)
3KELNIC’S BOY34273FSHN J Lund (Cranbourne)
4QUEEN OF KINGS27431NBTL K Baker (Wyndham Vale)
5SARAH’S BABY147FSHD J Brown (Lara)
6SHIFTY MIFTY2FSHS Liuzzi (Lara)
7HURRICAN RAZOR371FSTDS Liuzzi (Lara)
8GREYSYND NITRO2FSHP C Anderton (Devon Meadows)
9SEND HER OVERFSHM Bouse (Buninyong)
10MOVE THE EARTHFSHA Langton (Anakie)
Race No. 2 @ Stud07:28PM (VICtime)
Maiden event over 460 Metres at Geelong Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1ADELLE BALE237FSTDA L Dailly (Anakie)
2FREELY BALE43FSTDA L Dailly (Anakie)
3DARREN BALE362FSTDA L Dailly (Anakie)
4GRAND GRANGE67363NBTI R Vigor (Anakie)
5FANG AND GEORGE66NBTM Bouse (Buninyong)
6PENSKE NAN4334NBTA L Dailly (Anakie)
7MOLOKAI3FSHD Geall (Lara)
8ABBOTT BALE622FSTDA L Dailly (Anakie)
9BAZIL BALE474FSTDA L Dailly (Anakie)
10HALLE BALE287FSTDA L Dailly (Anakie)
Race No. 3Tab Final ()07:47PM (VICtime)
Maiden Final event over 520 Metres at Geelong Of $1,652,475 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $1,651,000.

No.NameFormBestTrainer

1KAT ATTACK26624NBTB M Rogers (Tahara)
2SEA DYNASTY88742NBTT Womann (Lara)
3IRINKA TOBY534130.55A J Osborne (Pearcedale)
4ELLEN BALE131.10A L Dailly (Anakie)
5ALL INNA TIZZ76384NBTR J Britton (Lara)
6LEKTRA STRIKE3NBTA L Dailly (Anakie)
7CATARINA BALE62NBTA L Dailly (Anakie)
8FOUR MORE56643NBTT Womann (Lara)
9FERBY BALE5NBTA L Dailly (Anakie)
10MRS. AFFAIR65NBTP S Matthews (Buninyong)
Race No. 4Www.beckleycentre.com.au08:10PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1ELUSIVE SNOW71888NBTL M Shingles (Eden Park)
2COLERAINE MISS37786NBTB M Rogers (Tahara)
3GOOD SENSATION218T5FSTDD L Hills (Taradale)
4VIVA BE BEAR27434FSHM Roberts (Bacchus Marsh)
5DRIVING AMBITION78384NBTB J Menzel (Hoppers Crossing)
6SO YOU DRINK7177FSHG J Webb (White Hills)
7CAPTAIN CASTILE16F25NBTY Andrews (Cranbourne )
8PAPER CHASER41553NBTM K Lloyd (Anakie)
9OCTANE LADY75877FSHB M Rogers (Tahara)
Race No. 5Beckley Park Market08:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1JEN’S CARINA68762FSHA L Dailly (Anakie)
2BREATHE FEAR11452NBTG Shingles (Eden Park)
3CHAZ BALE111FSTDA L Dailly (Anakie)
4WINDMILL WARRIOR3634TNBTT Womann (Lara)
5ZIEBELL8144526.04Y Andrews (Cranbourne North)
635685FSTDT L Collins (Lara)
7REYNARD’S KING5573426.02P A Bourke (Anakie)
8LUCKY CARA73316FSHE S Henderson (Point Cook)
Race No. 6Hugh Emmerson Memorial Ht108:47PM (VICtime)
Special Event Heat event over 520 Metres at Geelong Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN BANTER75366NBTG J Bate (Lara)
2BARRIQUE61472NBTR J Britton (Lara)
3COSMIC PLANET2343130.04D J Brown (Lara)
4BELTIS BALE24331FSTDM A Delbridge (Balliang)
5MARTILI BALE38444FSTDG J Bate (Lara)
6LIMBURG GEM14554NBTP G Reivers (Lara)
761281FSTDG J Bate (Lara)
8IN HIDING3875230.19T Womann (Lara)
9OCTANE ROSE85587FSHM A Delbridge (Balliang)
10LIMBURG GOLD25246NBTC Reivers (Darley)
Race No. 7Book Your Christmas Function Now09:10PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1REGAL COMMAND63386NBTA Spiteri (St Albans)
2KALIMANTAN16684NBTA L Dailly (Anakie)
3CARLINGFORD FINN25212NBTP B Carter ()
4OSTEO LASS71126NBTD L Hills (Taradale)
5COMFREY65347FSTDK Lloyd (Anakie)
6GRACIA BALE78186NBTS J Collins (Lara)
7JEANIE’S WISH26854NBTP S Matthews (Buninyong)
8MAKE THE CALL48222NBTA Langton (Anakie)
Race No. 8Hugh Emmerson Memorial Ht209:28PM (VICtime)
Special Event Heat event over 520 Metres at Geelong Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA FLY26152FSTDL Delbridge (Balliang)
2COSMIC COOPER25223FSHD J Brown (Lara)
3BEE GEE MAC33764NBTD A Beasley (Footscray West)
4STEFAN BALE2541FFSTDG J Bate (Lara)
5MORE MOO52238NBTC A Farrugia (Melton)
6PENSKI ILLUSION3875630.36T Womann (Lara)
7LIMBURG POWER76735NBTP G Reivers (Lara)
8 BALE31136FSHG J Bate (Lara)
9LIMBURG GOLD25246NBTC Reivers (Darley)
10OCTANE ROSE85587FSHM A Delbridge (Balliang)
Race No. 995.5 K-rock09:47PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1HUEY HOUDINE56524NBTD L Hills (Taradale)
2RIDDLE BALE54433NBTG J Bate (Lara)
3SUSPICIOUS MERK1163122.69P C Anderton (Devon Meadows)
4FALAY ALLEN11136NBTG J Bate (Lara)
5SUPER PAYMENT1171222.65J R Maple (Little River)
6LORITA BALE6868422.47S J Collins (Lara)
7JESSINA1328122.55E L Lloyd (Anakie)
8CRASH CART KEV2341122.59J R Maple (Little River)
Race No. 10Veolia Environmental Services10:10PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1MISS STACKHOUSE84878FSTDA Langton (Anakie)
2MYALLA REGEA8776TNBTL J Annett (Welshmans Reef)
3ARALU BALE1842522.73S J Collins (Lara)
4OXLEY DESTROYER41152FSTDP C Anderton (Devon Meadows)
5BRAMI’S SPECIAL864T8FSHR Robinson (Mill Park)
6MACEY’S IMAGE26143NBTL M Shingles (Eden Park)
7REGAL THUNDER77761NBTS J Spiteri (St Albans)
8RED LIGHT ROONEY7573622.56J D Frewin (Newtown)
9OCTANE LADY75877FSHB M Rogers (Tahara)
Race No. 11Raceday Buffet Available10:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1ARLOW BALE145FSTDA L Dailly (Anakie)
2DOMINCO BALE61822FSTDS J Collins (Lara)
3ALLEN HAWK23358FSHA L Dailly (Anakie)
4SARSAPARILLA72224NBTH L Collins (Lara)
6FLIP BALE341426.28G J Bate (Lara)
7INSPECTOR MORSE65238NBTT Womann (Lara)
8KARANJI1326625.98A Langton (Anakie)
Race No. 12Conferences @ The Beckley Centre10:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1HONG TIGER76886NBTD Petersen (Welshmans Reef)
2MURRAY VIEW35757NBTH L Collins (Lara)
3BEER STREET61428NBTP R Lambert (Melton)
4ABSINTH SHOT11442NBTN J Rooney (Lara)
5RAZZ’S BOY1686623.36E F Caruana (Tarneit)
6MAD MAN66431NBTD L Hills (Taradale)
7JOHNNY MALTA15486FSHM J Crowe (Myrniong)
8JANILLA15222FSHP B Carter (Horsham)
9OCTANE LADY75877FSHB M Rogers (Tahara)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments