Thursday 8th September 2011

Greyhound Box Draw For Geelong – Thursday 8th September 2011

Race No. 1The Beckley Centre03:54PM (VICtime)
Maiden event over 460 Metres at Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1RIVERDALE BRANDY46663NBTI L Green (Little River)
2CHOCTANE64FSTDG Kantzidis (Bundoora)
3DEIMOS87282NBTB S Loft (Melton Sth)
4BONNIE DOOGAN6FSHS N Fisher (Lara)
5GALLY BALE374FSTDG J Bate (Lara)
6SHAUNY BALE34522FSHG J Bate (Lara)
7KAT ATTACK66246NBTB M Rogers (Tahara)
8GOLDIE BALE3543NBTG J Bate (Lara)
9IVAN BALEFSHG J Bate (Lara)
10PRANCING JOEFSHS N Fisher (Lara)
Race No. 2Racing This Sunday04:16PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1HEATHER’S NELSON42715NBTH A Karamatic (Lara)
2CALIFORNIA LOVE72452NBTJ Formosa (Heathcote)
3LESLIE’S EXPRESS7272222.88K J H Mccann (Rye)
4DOC’S DARLIN’25466NBTJ Reid (Notting Hill)
5TARGET OCTANE34823FSTDJ Formosa (Heathcote)
6SHIFTY MIFTY2122.96S Liuzzi (Lara)
7WHERE’S HE GONE23634NBTG M Campbell (Peechelba)
8ABRASIVE MANNER5514622.87G J Bate (Lara)
9PUBLICAN188522.84T A Neilson (Toongabbie)
10MAHLO MAGIC8721422.72J J Vassallo (Hoppers Crossing)
Race No. 3Book Xmas Functions Now04:34PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1TWIST AND SHOUT42114FSTDP E Lee (Lara)
2OXLEY 11523NBTP C Anderton (Devon Meadows)
3LANSVALE FLYER87642NBTP A Abela (Point Cook)
4CRUISY SUPREME66325NBTM J Cauchi (St Leonards)
5LET’S GO AL24516NBTJ Formosa (Heathcote)
6OCTAGON55313NBTL Delbridge (Balliang)
7FASTER THAN YOU54278FSTDL C Slattery (Heathcote)
8JETENZ43237NBTJ Reddoch ()
9ALL INN ANGUS87425NBTJ M Torr (Eaglehawk)
10MISS DEDERANG78762NBTG M Campbell (Peechelba)
Race No. 4Www.beckleycentre.com.au04:56PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1HEATHER’S RHYS56675NBTK Karamatic (Lara)
2GREYSYND RAIN13317NBTG C Whitford (Yarram)
3EL 13244NBTR J Britton (Lara)
4ARTETA51252NBTD R Vigor (Lara)
5SUPERSONIC BOOM3127326.11S Liuzzi (Lara)
6NURSE ALLY62137FSTDN L Gost (Little River)
7DOMINCO BALE18222NBTS J Collins (Lara)
8SCHWARTZ’S BOY42164FSHS W Jack (Dalmore)
9SPENCE’S BOY76326NBTK L Wright (Harston)
10LADY FIREBALL73736FSTDG M Campbell (Peechelba)
Race No. 5Tab 05:14PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1STOLEN GOODS21527FSHJ Formosa (Heathcote)
2ARVO’S JOSIE22364NBTM A Delbridge (Balliang)
3PURE SHOW34846NBTJ P Psaila (Little River)
4COOL FURY23267NBTB D Jones (Lara)
5POWER FULL56745NBTJ Reid (Notting Hill)
6SHIRAZ’S LUCK21427FSTDM J Cauchi (St Leonards)
7RESILIENT6776726.20A Panetta (Melton West)
8CRUISY’S COURAGE36383NBTM J Cauchi (St Leonards)
9DAINTREE LOVER65346FSHJ W Reddoch (Healesville)
10PEDANTIC11676NBTB J Buckingham (Woodstock)
Race No. 695.5 K-rock Final ()05:36PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 460 Metres at Geelong Of $2,503,300 Prizemoney.
1st: $1,800 2nd: $500 3rd: $2,501,000.

No.NameFormBestTrainer

1BROADWAY ANGEL17317FSHT A Deglaitis (Moolap)
2CONNEMARA SUZY41261NBTL R Morshead (Barongarook)
3COMPLETE MADNESS57452NBTG C Whitford (Yarram)
4LIVE ON REALITY32521FSTDP M Tabone (Toongabbie)
5ANNMALA MAGIC45542FSTDM J Gibbons (Lara)
6ZABER41521FSTDJ M Karamatic (Lara)
7SUPER ADEN5814125.98M A Delbridge (Balliang)
8ARVO’S HANNAH2155126.14M A Delbridge (Balliang)
948572FSTDR J Britton (Lara)
10LADY LATINO85772NBTE R Vigor (Anakie)
Race No. 7Basic Book Keeping Drysdale05:56PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1RIDDLE BALE44335NBTG J Bate (Lara)
2REALLY ELITE68176FSTDM Fearnley (Yinnar)
3ALL OVER TEXAS3451122.60J A Mackellin (Fawkner)
4NOBLE SUDOKU6431622.79M K Lloyd (Anakie)
5RIVERDALE JIMMY1644322.76I L Green (Little River)
6COOL COLD56543NBTJ Formosa (Heathcote)
7ALLEN MONARO31675NBTG J Bate (Lara)
8PAPER CHASER1553122.73M K Lloyd (Anakie)
9TEACHER LESS53773NBTM J Gibbons (Lara)
10DAZZLE DOT55655NBTJ M Torr (Eaglehawk)
Race No. 8Conferences @ The Beckley Centre06:12PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1MELALUKA LAD1316126.33L R Morshead (Barongarook)
2VAPOUR SHAKER51362NBTV A Cotton (Elaine)
3SIMPLY CHARLIE6213225.92P E Giles (Moe)
4ALLEN BULLMAN36521NBTG J Bate (Lara)
5DARYA BALE61535NBTG J Bate (Lara)
6SMALL ENCOUNTER3776125.74B L Moloney (Marcus Hill)
7TIP RAT5155526.17C Millan (Lara)
8WALTER BALE15255FSTDG J Bate (Lara)
9SMURF’S SENORITA77724FSTDC A Tabone (Nambrok)
10CRUISY’S QUEEN64467NBTJ Cauchi (St Leonards)
Race No. 9$30 Footy Dinner Tomorrow06:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA LOU38734NBTM K Lloyd (Anakie)
2JOHN CONNOR17836NBTS W Jack (Dalmore)
3CORAZON BALE31837FSTDS J Collins (Lara)
4MARCUS GIRL14557NBTB L Moloney (Marcus Hill)
5NIRRA MEG1376622.84K Lloyd (Anakie)
6CHICAGO27511NBTM R Collyer (Coburg East)
7LIQUID LAUGH14147FSHK M Repia (Long Gully)
8COOL KAT ERNIE51787FSHD J Langley ()
9BETSIE383T2NBTM L Mallia-Magri (Lara)
10RING KING36751FSHP A Simone (Pirron Yallock)
Race No. 10Race Day Dining Available06:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1COOL CREW15513FSHK M Repia (Long Gully)
2MY BOY BUDDY34157NBTB M Rogers (Tahara)
3MISS BUNKER7726223.01L Delbridge (Balliang)
4MAJOR NUISANCE76211NBTP M Tabone (Toongabbie)
5EV’S BOY6128822.77M Mihailovic (Jacana)
6MALLEE SAINT68136NBTG J Paull (Faraday)
7VINTAGE DIAMOND13316NBTG Dalton (Hazelwood )
8PICKLED MEXICAN5473322.94L R Morshead (Barongarook)
9BLACK ARANDT66722NBTP A Simone (Pirron Yallock)
10DIRTY PRINCESS62874NBTP J Grills (Lara)
Race No. 11Functions @ The Beckley Centre07:09PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1COCKY BOY84233NBTL M Gorman (Newborough)
2MOSCARDO42211FSHG Dalton (Hazelwood North)
3HIGH IGNITION21831NBTK M Repia (Long Gully)
4SHIRAZ GLORY24542NBTM J Cauchi (St Leonards)
5MY MATE MAX53613FSHG J Bate (Lara)
6OKAY ASHLEE54531NBTD J Fisher (Lara)
7GREYSYND ZERO67263FSHG C Whitford (Yarram)
8BLUE MISTER85544NBTC G Fox (Port Fairy)
9IRON BRIAN53365NBTD F Bottrell (Belgrave)
10CAMO’S BLUEDOLL48542NBTB M Rogers (Tahara)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments