Friday, 30 May 2014

Greyhound Box Draw For , 30 May 2014

Race No. 1Sita Final (gobis)7:10 PM (VIC time)
Maiden Final event over 460 metres at Geelong Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 : $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1DANYO’S DABBY [M]2NBTJ Borg (Maryborough)
2BRONCO BALE ()[5]1256125.85(5)A Dailly (Anakie)
3TOY PRINCESS [5]6274126.37(7)N Gost (Little River)
4DANYO’S KIRSTY [M]2NBTJ Borg (Maryborough)
5ULLA ALLEN (NSW)[5]65126.03(7)S Collins (Lara)
6TRICKY ZORRO (NZ)[M]722NBTB Jones (Lara)
7MCTHUMPA [M]52NBTH Taylor (Langwarrin)
8SPEEDIE RIOLI [5]2734125.79(7)K Smyth (Lang Lang)
9DANYO’S AVIE [M]Res.3NBTG Borg (Maryborough)
10ICE COLD BUNDY [M]Res.T7243NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
Race No. 2Merv Jennings Signs7:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DOING DONUTS [5]22115NBTM Collyer (Coburg East)
2SCHMOO [5]2231722.90(4)J Sharp (Lara)
3RUSTY LEE (NZ)[5]71T73NBTT Womann (Lara)
4BALLY BESSIE [5]41654FSTDL Delbridge (Balliang)
5RONNY COLINS [5]3288523.04(3)M Lloyd (Anakie)
6DYNA MALAISE (NSW)[5]23122FSHJ Hunt (Avalon)
7BELENA ROSE [5]1711722.90(3)T Breen (Snake Valley)
8MISTER MAYHEM [5]4342422.77(7)A Bahen (Yuroke)
9KEITH’S FIASCO [5]Res.12844FSHM Delbridge (Balliang)
10BALLINTINE (NSW)[5]Res.46325NBTC Capuano (Anakie)
Race No. 3Karazmatic Carpentry7:49 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC LADY (NSW)[5]51227NBTM Collyer (Coburg East)
2SERIOUS DARCY (QLD)[5]42485FSTDK Minne (Moe South)
3LIGHTNING SAM [5]5751226.21(8)N Gost (Little River)
4PRESTO DESTINI [5]7111826.19(8)J Rinaldi (Lethbridge)
5PUNK PANTHER [5]74222NBTM Mallia-magri (Avalon)
6MR. FOX [5]5163TFSHR Britton (Lara)
7DYNA FATBOB (NSW)[5]3814FSHM Delbridge (Balliang)
8LE DOYEN (QLD)[5]31331NBTW Read (Devon Meadows)
9ERZA ALLEN (NSW)[5]Res.5331FSHM Delbridge (Balliang)
10JOHNNY GUITAR ()[5]Res.5821825.97(5)J Britton (Anakie)
Race No. 4Krock8:10 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 596 metres at Geelong Of $2,305 Prizemoney.
1st: $1,615 2nd: $460 3rd: $230.

No.NameFormBestTrainer

1CANDLE WISH [5]43435NBTJ Maple (Little River)
2VAPOURETTE [5]76355NBTT Sharp (Melton West)
3EL RIO [4]4328635.07(7)D Geall (Lara)
4SUSHI BALE (NSW)[5]65775NBTS Collins (Lara)
6HAPPY TIGER (NSW)[5]55463NBTR Britton (Lara)
7SIR GAZZA [5]22176FSTDR Britton (Lara)
8OZZIE BULLET (WA)[4]433F2NBTJ Britton (Anakie)
Race No. 5Austins Wines8:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FRANKLIN SENIOR [5]62114FSTDD Ryan (Boronia)
2BLUE MAYHEM [5]56724FSHM Davis (Altona Green)
3APRIL ROSE [5]51774FSTDR Ashworth (Cowwarr)
4ENNIS BALE (NSW)[5]51123FSTDJ Hunt (Avalon)
5LIMBURG LAYNE [5]3278626.14(6)P Reivers (Lara)
6RELIUS BALE (NSW)[5]25161NBTS Collins (Lara)
7GIANTS DANCE [5]1813226.27(8)T Deglaitis (Moolap)
8GIMME A SPELL (NSW)[5]31278FSHT Braden (Epping)
9BALLY SLEEK [5]Res.4172626.02(4)M Delbridge (Balliang)
10FLASH WILSON [5]Res.54845NBTT Womann (Lara)
Race No. 6Grv Vic Bred Final (gobis)8:49 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 520 metres at Geelong Of $5,360 Prizemoney.
1st: $3,050 2nd: $875 3rd: $435 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1EARLY NOTICE [5]53283NBTR Ashworth (Cowwarr)
2CETTE AWAY [5]74322NBTJ Hunt (Avalon)
3CRACKERJACK ROSE [4]1812130.18(2)J Cooper (Lara)
4ABBEY’S HAND [5]46742NBTR Britton (Lara)
5MERMAID PRINCESS [4]7324129.88(3)J Hunt (Avalon)
6BIT BERGER [5]11113NBTT Chatwin (Johnsonville)
7IMMY ROSE [5]21242NBTN Rooney (Lara)
8DUBSY RUSSELL [4]2344130.09(3)T Mitchell (Lara)
9YAMBLA MICK [5]Res.43553NBTJ Delaroche ( North)
10DUNDEE TORO [5]Res.71144NBTG Scott-smith (Pakenham South)
Race No. 7Geelong Australia9:10 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SAPPORO (NZ)[4]5253626.25(7)T Womann (Lara)
2BOGNER BALE (NSW)[5]28268NBTJ Hunt (Avalon)
3KEEP CALM [5]11134FSTDP Anderton (Devon Meadows)
4SANTA’S SPECIAL (NSW)[4]6731225.74(1)E Lloyd (Anakie)
5JETGUN [4]3724326.16(6)D Williams (Bannockburn)
6YAKAMOV BALE (NSW)[4]6112826.00(3)J Hunt (Avalon)
7BECKENBAUER (SA)[5]16322FSHD Pattinson (Pearcedale)
8TAKE CHARGE [5]53212FSHS Mckenna (Napoleons)
9BLADE BALE (NSW)[5]Res.77155NBTS Collins (Lara)
10SELECT KNOCKA [5]Res.7276426.10(7)J Maple (Little River)
Race No. 8Buxton Real Estate – Geelong9:27 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MR. JACHARY [5]41657NBTP Thomson (Ocean Grove)
2COSMIC RUSH [5]74737FSTDS Cachia (Anakie)
3HIGHBURY (NSW)[5]26511FSHR Britton (Lara)
4DELLO BALE (NSW)[5]21217FSHJ Hunt (Avalon)
5SWEET SATIN [5]68617FSTDK Minne (Moe South)
6HE’S BUZZIN’ [4]2226229.83(3)J Hunt (Avalon)
7RAPIDO GRIS [5]3647730.26(3)J Hunt (Avalon)
8WAIT TIL DARK [4]3524330.23(1)J Hunt (Avalon)
Race No. 9P & R Food Services9:49 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1NEAR HISTORY [5]48612NBTJ Sharp (Lara)
2DODGY DEALER [4]4213622.44(7)J Sharp (Lara)
3DR. PAULIE [5]7317422.95(3)L Delbridge (Balliang)
4PEDRO’S TREASURE [4]1355322.83(3)D Pattinson (Pearcedale)
5MR. SNACKMAN (NSW)[5]61311NBTK Lloyd (Anakie)
6FORT ALLEN (NSW)[4]28623FSTDA Dailly (Anakie)
7DUNDEE TORO [5]71144FSTDG Scott-smith (Pakenham South)
8SOUL EATER [5]51435FSTDJ Maple (Little River)
9CHAMPAGNE SHOT [5]Res.46612FSTDK Gorman (Moe)
10SWEET MILLIONS [5]Res.6867622.50(5)T Womann (Lara)
Race No. 10Topcat Video Productions10:10 PM (VIC time)
Grade 5 event over 520 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPING CASPER (NSW)[5]43436FSHD Kirk (Melton West)
2FIERY FOX [5]31356FSTDA King (Sulky)
3DELLAVEDOVA [5]78632NBTN Rooney (Lara)
4FLOSSY THELLY [5]24143FSTDS Berriman ( East)
5WIND WHISTLER [5]22713FSHA Langton (Anakie)
6WHERE’S ASHA [5]54546NBTR Ashworth (Cowwarr)
7DYNA QUOTE (NSW)[5]21264FSHJ Hunt (Avalon)
8SPEED CHILL [5]1F883FSHE King (Sulky)
Race No. 11Advertising Associates10:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CHAPPY [5]1142325.98(7)T Deglaitis (Moolap)
2COSMIC TEQUILA [5]2445426.18(5)G Watts (Lara)
3SISCO FLYER [5]81685NBTH Collins (Lara)
4FLIPPIN’ GOOD [5]15472FSTDS Bonaccurso (Mount Mercer)
5RAPID ROY [5]41435NBTL Bridges (Brown Hill)
6WOOD CUTTER STAN [5]35138NBTS Berriman (Ballarat East)
7FREESIA BALE (NSW)[5]23353FSHJ Hunt (Avalon)
8MITCH SPARRABUSH [5]43312NBTL Mitchell (Teesdale)
9LEEANNDA MATE [5]Res.4626526.23(3)B Reid (Lovely Banks)
10DYNA METALLO (NSW)[5]Res.17457NBTM Delbridge (Balliang)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments