Monday, 2 June 2014

Greyhound Box Draw For Geelong – Monday, 2 June 2014

Race No. 1Www.tab.com.au3:31 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BIG BUDDY OKEE [M]84888NBTD Crocker (Strathfieldsaye)
2YOU WON’T (NSW)[M]7365NBTJ Hardy (Maryborough)
3ARCHERLOTTE [M]38878NBTR Cameron (Cranbourne)
4LIGHTNING PEPPER [M]83626FSHL Fulford (Nuntin)
5ARVO’S MADISON [M]88756NBTK Arvanitis (Nyora)
6CINDY MAC [M]34555NBTG Watts (Lara)
7DEADLY PANTHER [M]65NBTI Cockerell (Buckley)
8HOUDINI OZ [M]78837NBTP Trim (Devon Meadows)
9MISS SPEED [M]Res.56F88NBTD Jeffries (Lara)
10HEZA WHIRLWIND [M]Res.44757NBTR Anchen (Heathcote)
Race No. 2The Beckley Centre Geelong3:51 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BEST BUZZ OFF [M]86224NBTC Pirani (Boronia)
2MISS BELENA [M]53655FSHT Breen (Snake Valley)
3DONATION BILL [M]545TFSHL Fulford (Nuntin)
4OUR NUMBERED [M]543FSHP Trim (Devon Meadows)
5PEJAY’S TULIP [M]88645NBTF Matthyssen (Red Lion)
6THAT’S NICK [M]32823FSHJ Perkins (Romsey)
7NIKITA CAN RUN [M]58764FSHT Kennedy-harris (Somerville)
8ELABORATE MISS [M]55634NBTD Farrell (Talbot)
9SAM BURY (NSW)[M]Res.43375FSHM Bird (Colac)
10RIVER ROMANCE [M]Res.728FSTDT Womann (Lara)
Race No. 3Beckley Park Community Market4:07 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1TIPPETT TO BUDDY [M]33777FSHC Johannsen (Devon Meadows)
2PACEY NIKITA [M]66787NBTL Harris (Somerville)
3FOOTLUCE DANCER (SA)[M]654FSTDJ Britton (Anakie)
4IMMEASURABLE [M]66443NBTG Kantzidis (Plenty)
5DESTINI DIAMOND [M]66256NBTE Rinaldi (Lethbridge)
6MISS TREWVAIN [M]566NBTT Womann (Lara)
7ICE COLD BUNDY [M]T7243NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
8ZURI’S MAGIC [M]55226NBTS Smith (Lara)
9TOY DOLL [M]Res.56666NBTN Gost (Little River)
10KOOCHIE KOO [M]Res.45556NBTC Fulford (Maffra)
Race No. 4P & R Food Services4:27 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BULL BAR MAISIE [M]65888NBTA Harding (Hamilton)
2MISS CARRINGBUSH [M]42442NBTJ Vassallo (Cape Clear)
3ARVO’S MAYA [M]82573NBTK Arvanitis (Nyora)
4TAIL LIGHT [M]7734NBTB Hodgson (Smythesdale)
5BELENA LAD [M]45446NBTT Breen (Snake Valley)
6SON TANTRA [M]34FSHP Trim (Devon Meadows)
7PITT STREET [M]87718FSHT Salpigtidis (Plenty)
8PROMISED KISS [M]87633NBTM Galea (Sunshine North)
9DUGGAN BALANCING [M]Res.76877FSTDD Jeffries (Lara)
10LICKETY SPLIT (NSW)[M]Res.84334NBTM Bird (Colac)
Race No. 5Merv Jennings Signs4:48 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ONYX BLACK [5]26T74NBTL Fulford (Nuntin)
2DAN OVERBOARD [5]27631FSTDD Dawson (Preston)
3SMASHING TURBO [5]47234FSTDJ Hurrell (Corndale)
4CAZAR ROSE [5]76676NBTR Walsh (Koroit)
5COSMIC COBRA (NSW)[5]73447NBTN Gates (St Albans)
6RUN SOPHIE RUN [5]5851526.51(3)M Galea (Sunshine North)
7ALEXANDER POP [5]66472NBTJ Kantzidis (Richmond)
8HIT PAY DIRT [5]3477826.43(2)J Sharp (Lara)
9DESTINY’S LIST [5]Res.3241726.33(8)T Deglaitis (Moolap)
10MACBURNER [5]Res.48435NBTR Walsh (Koroit)
Race No. 6Krock5:07 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DAN BERINGER [5]8781526.39(7)N Parsons (Carrum Downs)
2YAZZ [5]66555NBTL Harris (Somerville)
3MONEY TO BURN [5]6453226.34(8)J Kantzidis (Richmond)
4DOZER MAN [5]58347FSTDN Lund (Longwarry)
5UNAVOIDABLE (NSW)[5]74557NBTS Trim (Devon Meadows)
6HOLD ON BEAU [5]77626NBTJ Sharp (Lara)
7CHAD’S NITRO [5]7665726.30(3)L Harris (Somerville)
8KRISTINGEE [5]45483NBTJ Perkins (Romsey)
9ALVIN STREET [5]Res.6565726.03(2)K Lloyd (Anakie)
10HOW TIME FLY’S [5]Res.2537726.04(1)B Cunningham (Wyndham Vale)
Race No. 7Sita Australia5:30 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HARD TO HANDLE [5]17856FSHB Brown (Axedale)
2OSTI’S VICTORY (NSW)[5]5788322.90(7)M Niele (Berringa)
3VILA JOYA (NSW)[5]44655FSHJ Frewin (Anakie)
4JIMMY TWO HATS (NSW)[5]46648FSTDE Lloyd (Anakie)
5LUNCHLESS [5]85458FSHC Johannsen (Devon Meadows)
6SUAVE ODESSA (NSW)[5]54425FSHD Harrison (Marong)
7ARCTIC OSTI (NSW)[5]5474422.82(6)M Niele (Berringa)
8MEXICO JOE [5]3174622.99(7)M Galea (Sunshine North)
9LORETTA [5]Res.44478NBTK Mccann (Rosebud West)
10CAMWELL’S COOL [5]Res.6524522.87(8)R Cameron (Cranbourne)
Race No. 8Buxton Real Estate – Geelong5:54 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SANTA STORM (NSW)[5]65766NBTK Lloyd (Anakie)
2FIZADORE [5]31475NBTN Parsons (Carrum Downs)
3MAHOGANY BOY [5]4854625.96(1)K Quinn (Cundare)
4SHANNON VALE [5]665F7FSHB Brown (Axedale)
5LA PORSCHE [5]5467526.20(6)B Duffy (Ballan)
6CHEAP RUSH [5]87788NBTA Marum (Devon Meadows)
7TEVEZ [5]6745425.84(4)D Condon (Tooradin)
8SUBERUSHIE [5]65463NBTG Kantzidis (Plenty)
9WHY NOT HEATHER [5]Res.55457FSHW Gray (Wendouree)
10CROWBAR [5]Res.54387NBTA Courts (Lara)
Race No. 9Geelong Australia6:14 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DUGAN (NSW)[5]37186FSHA Marum (Devon Meadows)
2DOVETON BOBO [5]7331623.14(3)R Boehm (Dollar)
3JEFF HUNT [5]TT765NBTA Hunter (Cranbourne)
4HOT CARBON [5]66658FSHN Lund (Longwarry)
5SURFING MINNIE [5]42177FSHM Salvatore (Plenty)
6NINTH AGAIN [5]65736NBTG Mckenzie (Wyndham Vale)
7TOY BREAKA [5]8355723.29(8)N Gost (Little River)
8POWER ACE [5]6144423.04(2)G Watts (Lara)
9FROFFIES [5]Res.87884NBTL Lacy (Noble Park)
10RED CRY [5]Res.4F558NBTP Herry (Mortlake)
Race No. 10Xtreme Technology6:29 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1INDIGO BORIS [5]5651623.15(7)R Boehm (Dollar)
2HOT AND LONESOME [5]27652FSHG Kantzidis (Plenty)
3TEQUILA ROCKET [5]4637623.10(2)E Lloyd (Anakie)
4PIPELINE HERO (NSW)[5]7174622.92(8)M Bird (Colac)
5OSTI’S MOMENT (NSW)[5]6174322.93(1)M Niele (Berringa)
6GARGA MILL [5]3445622.87(6)J Quagliaro (Corio)
7DAKKA’S SHADOW [5]57788NBTA Courts (Lara)
8ELITE TULIP [5]4166822.95(2)R Matthyssen (Talbot)
9RARE BEAR [5]Res.3727823.32(7)B Cunningham (Wyndham Vale)
10TY’S HOUDINI (NSW)[5]Res.61628FSHJ Hardy (Maryborough)
Race No. 11Millers Muzzles6:52 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1EXPRESS TICKET [5]73436NBTK Quinn (Cundare)
2SUPERIOR HAILEY [5]47582FSTDJ Condon (Tooradin)
3SOHO SWEET GAL [5]1187622.94(6)H Quick (Llandeilo)
4CLASSY CAPRI [5]37788NBTR Boehm (Dollar)
5GHOST ROASTER [5]5778222.78(1)G Watts (Lara)
6WHY NOT BEAU [5]54367NBTA Harding (Hamilton)
7SWIFT SENOR [5]15876FSTDN Parsons (Carrum Downs)
8ARVO’S VIPER [5]86758NBTK Arvanitis (Nyora)
9LORETTA [5]Res.44478NBTK Mccann (Rosebud West)
10LIVE WIRE [5]Res.28747NBTK Lloyd (Anakie)