Friday 3rd June 2011

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday 3rd June 2011

Race No. 1The Beckley Centre Ht107:10PM (VICtime)
Maiden Heat event over 460 Metres at Geelong Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1SUGAR CRUMBLE56222NBTS B Ralph (Tooradin)
2MISS JARRAH86356NBTJ M Karamatic (Lara)
3TOP FANTASY44535FSHA L Dailly (Anakie)
4WHERE’S HE GONE2435FSHG M Campbell (Peechelba)
5DYNA DADAM32325FSHG J Bate (Lara)
6MAYBE A FANTASY43FSHS M Mcdowell (Lara)
7LEKTRA FANTASY6426FSHD J Fisher (Lara)
8RUDGE23FSHR W Mccullagh (Lara)
9ITALIAN PASSIONFSHH L Collins (Lara)
10SPOTTY WOTTY62356FSHA B Mcnamara (Mount Wallace)
Race No. 2Www.beckleycentre.com.au Ht207:28PM (VICtime)
Maiden Heat event over 460 Metres at Geelong Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC PASSION3228FSTDH L Collins (Lara)
2RILEY MAK13445FSHD J Brown (Lara)
3GOOD SENSATION4FSHD L Hills (Taradale)
4DYNA HINGIS3FSHA L Dailly (Anakie)
5JUST SAMMIE348FSTDT Womann (Lara)
6MADGE ALLSOP6427FSTDJ M Karamatic (Lara)
7GOLD DIGGER GIRL77235FSHB J Cunningham (Wyndham Vale)
8PEDESTAL37NBTS B Ralph (Tooradin)
9OKAY ASHLEEFSHR W Mccullagh (Lara)
10RIVERDALE BRANDY75266NBTI L Green (Little River)
Race No. 3Geelong Australia Ht307:47PM (VICtime)
Maiden Heat event over 460 Metres at Geelong Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1MAJOR FIRE56225NBTB L Hodgson (Mooroolbark)
2CHALLIS RUN2284NBTG R Laidlay (Devon Meadows)
3OUTER MUMBAI DAD54825FSHC J Fulton (Devon Meadows)
4EYE FILLET63335NBTS B Ralph (Tooradin)
5PREMIER DEMAND3FSHP Dapiran (Seymour)
6ARDROSSAN43627NBTJ R Maple (Little River)
7LILY WHERE’S MUM53FSHJ M Karamatic (Lara)
8ZENDA372FSHT P Reid (Yuroke)
9HERE’S KATH65FSHL R Morshead (Barongarook)
10MAD MAN52664NBTD L Hills (Taradale)
Race No. 4Otway Pork08:10PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1BLEDISLOE66178FSHD J Fisher (Lara)
2SAM WINCHESTER16577NBTA Stewart (Melton)
3HUEY HOUDINE216F7FSTDD L Hills (Taradale)
4BARRABAS42353FSTDS E Stefanos (Longwood)
5APACHE MAN44361NBTD L Hills (Taradale)
6BREMERTON BALE17235FSTDG J Bate (Lara)
7COSMIC DIVA18115NBTD J Brown (Lara)
8MISS TWINKS5638223.02G M Campbell (Peechelba)
9OAKMONT KIMMI56684FSHM J Gibbons (Lara)
10ANNMALA MAGIC74585FSHM J Gibbons (Lara)
Race No. 5Race Day Dining Available (gobis)08:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 596 Metres at Geelong Of $288,470 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $570 3rd: $285,900.

No.NameFormBestTrainer

1BOWL ALONG12326FSTDG J Bate (Lara)
2PYFO MOSTLY35634FSHS E Stefanos (Longwood)
3ZIPPY GALORE52573NBTM L Mallia-Magri (Lara)
4HONEY CRUMBLE31436FSHS B Ralph (Tooradin)
5SHIRAZ’S LUCK32142NBTM J Cauchi (St Leonards)
6TURBO BOY76166FSHW L Connell (Harston)
7SHINY SUDOKU42536NBTE R Vigor (Anakie)
8SISCO SPICE71437FSTDT L Collins (Lara)
9SHIRAZ GLORY38545NBTM J Cauchi (St Leonards)
10SELYNYA MILLION16246FSTDS A Coates (St Albans Park)
Race No. 6Grv Vbis Final (gobis)08:47PM (VICtime)
Restricted Win Final event over 460 Metres at Geelong Of $576,040 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570,900.

No.NameFormBestTrainer

1TALK THE TALK2234126.20J R Britton (Anakie)
2LEKTRA JOHNSON13226NBTA L Dailly (Anakie)
3PLANKTON113NBTJ Galea (Tarneit)
4LEKTRA GRANDE4777326.32A L Dailly (Anakie)
5TWIST AND SHOUT42642NBTL R Morshead (Barongarook)
6MISS TREW STAR31822NBTT Womann (Lara)
7DARKEN RAHL1536125.87A Langton (Anakie)
8MONICA’S HOT5212126.20T Womann (Lara)
9CROXTON LASS8571325.94J L Stewart (Melton)
10PEDRO SANCHEZ145P4NBTL Ketelaar (Yuroke)
Race No. 7Beckley Park Market09:10PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1RIDDLE BALE22671NBTG J Bate (Lara)
2MARTILI BALE42463NBTG J Bate (Lara)
3SAME OPINION53167FSTDR P Lesueur (Sunshine South)
4STAR DIAMOND53324NBTJ R Britton (Anakie)
5EYES ON PRIZE16515NBTB J Menzel (Hoppers Crossing)
6MAXIMUM RIDE4813226.63L Cockerell (Buckley)
7MELALUKA LAD3246226.33L R Morshead (Barongarook)
8IS IT GUNNAMATTA7131626.07R J Redenbach (Cranbourne)
9JULIET BALE48834FSHS J Collins (Lara)
10PEDRO’S MOBILE78388FSHG W Connell (Harston)
Race No. 8Tab Sportsbet09:28PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Geelong Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC PLANET51121FSTDD J Brown (Lara)
2SUPER PAYMENT11F11FSTDJ R Maple (Little River)
3MATTY’S GIFT5131130.44B F Dewan (Edithvale)
4STRONG INTENTION53F56FSHJ S Ennis (Lara)
5DARRANGE24233NBTC Mclennan (Airport West)
6BOLERO BALE64237FSTDG J Bate (Lara)
7BARRY BLOWOUT5138730.18S Bonaccurso (Mount Mercer)
8FROMELLES25465NBTG Watts (Lara)
Race No. 995.5fm K-rock09:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1CROXTON LASS8571325.94J L Stewart (Melton)
2BEAVER BAY3711226.42B R Burns (Werribee)
3ALLEN MONARO22133NBTG J Bate (Lara)
4COOL FURY81783FSHB D Jones (Lara)
5SURGING ON13214FSTDM M Whelan (Penshurst)
6RAINBOW’S GIFT42413FSHN M Carthew (Newcomb)
7MAHOGANY BOY34175FSHE M King (Sulky)
8RESILIENT65376NBTA Panetta (Melton West)
9DYNA BROWNLOW27857FSHA L Dailly (Anakie)
10SUMMER’S COMING72365FSHA L Dailly (Anakie)
Race No. 10Cooper’s Copiers10:10PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1BRETT VAN CLEEF112F4FSHP F Santoro (Melton West)
2BIG DESIRE63635NBTM Robinson (Clifton Springs)
3HOT NIC31876NBTM J Gibbons (Lara)
4ELITE APPLE16F2622.70V P Awramenko (Waurn Ponds)
5BUZZ25172NBTB I Hiscock (Long Gully)
6LET HIM GO82637FSTDJ R Maple (Little River)
7STEP DANCE25437NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
8GENE SWIFT27312NBTR Harty (Hurstbridge)
9HENDO44487FSHB I Hiscock (Long Gully)
10HOT EFFORT74574FSTDR C Dunne (St Albans)
Race No. 11Ngf On Sale Now10:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1REGAL COMMAND82781FSTDA Spiteri (St Albans)
2GOLDEN MIRACLE35237NBTA L Dailly (Anakie)
3SUPER TRAIN28333FSTDJ R Maple (Little River)
4SISCO TURBO1F124FSHJ Galea (Lara)
5CLARETOWN CUZ11614NBTP Griffen (Claretown)
6PACY CREATION25442NBTD C R Field (Werribee)
7OUR LISA1215426.10G Watts (Lara)
8DYNA SHAYLA65332NBTA L Dailly (Anakie)
9LIMBURG ROGUEF2817FSHC Reivers (Darley)
10RUSTY MAHOGANY44622FSHE M King (Sulky)
Race No. 12Geelong Young Star – August 5th10:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1RUSH ON BYE43153FSHK Bentley (Costerfield)
2BRAY’S BOOMER13563NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
3ELUSIVE SNOWT1718FSHR Harty (Hurstbridge)
4WHAT AN IMPACT22235FSHS E Stefanos (Longwood)
5LADY FIREBALL21242FSHG M Campbell (Peechelba)
6ALVARO BALE814FSHS J Collins (Lara)
7REGAL THUNDER43336NBTS J Spiteri (St Albans)
8TAPESTRY LACE73242NBTW L Connell (Harston)
9SCOOTER BOY47645FSHK Bentley (Costerfield)
10SONADOR MISS7643FFSTDA M Lauterboom (Tooradin)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments