Friday, 6 March 2015

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday, 6 March 2015

Race No. 1Sita Australia7:08 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA LOIS [6]42235NBTP Simone (Pirron Yallock)
2CREATIVE AVENUE [7]15FSHK Podmore (Wagga Wagga)
3PURE GASSED [6]73621FSHR Cunneen (Moe South)
4JONNY QUICK STEP [6]141FSHW Vassallo (Devon Meadows)
5COME ON LASSY [7]12642NBTJ Stavropoulos (Craigieburn)
6MAD THINKER (NSW)[7]182NBTJ Stavropoulos (Craigieburn)
7IMA TOMAHAWK [7]6344122.79(7)H Collins (Lara)
8RAGTIME LUCY [6]2462122.88(2)D Rose (Cowwarr)
9AZPILICUETA (NSW)[7]Res.71224FSHK Pitt (Devon Meadows)
10ADVICE APLENTY [6]Res.41816NBTC Stanton (Clunes)
Race No. 2Merv Jennings Signs7:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ANIKA BALE (NSW)[5]1771123.03(8)M Delbridge (Balliang)
2KYNAN’S MAGIC [5]51226NBTL Kraemer (Cranbourne South)
3BANANA BLANKET [5]65461NBTL Harrowfield (Colac)
4APATCHY BRO [5]2317222.88(8)C Stanton (Clunes)
5DIAMOND MINX [5]6434122.65(6)C Stanton (Clunes)
6TEKKI TREMOR [5]37252NBTD Crawford (Pearcedale)
7CRUISY LIMELIGHT [5]7673222.84(7)M Cauchi (St Leonards)
8BAR THE BULLET [5]4654322.69(2)W Read (Devon Meadows)
9BLACK SALT [5]Res.5427722.71(6)K Karamatic (Lara)
10SKY ALERT (NSW)[5]Res.F3788NBTA Courts (Lara)
Race No. 3Karazmatic Carpentry7:48 PM (VIC time)
Grade 7 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ZANY BALE (NSW)[7]2F663NBTM Delbridge (Balliang)
2SILVERTOP (NSW)[7]11FSHJ Magri (Avalon)
3BIG BARKING BERT [7]31662FSHI Vigor (Anakie)
4IONA BOOM BOOM (NSW)[7]63221NBTL Delbridge (Balliang)
5FATBOY NORM [7]6F621NBTB Shillington (Avalon)
6VICTORY CRUISE [7]81FSTDM Cauchi (St Leonards)
7MECHA BALE (NSW)[7]41727NBTT Womann (Lara)
8BIG BLACK RUSTY [7]1FSHR Britton (Lara)
9BELLA LESTRANGE [7]Res.27235NBTL Cockerell (Buckley)
10BOWL ‘EM OUT (NSW)[7]Res.24414FSHJ Thompson (Pearcedale)
Race No. 4Happy Anniversary Mr & Mrs Grossman8:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1QUIVER BALE (NSW)[5]463F7NBTJ Hunt (Lara)
2YARN BALE (NSW)[5]2617126.04(7)M Delbridge (Balliang)
3PUNK STAR LASS [5]7161326.22(5)J Magri (Avalon)
4BLACK MACOY (QLD)[5]34644NBTM Gibbons (Lara)
5BLUEY’S DILEMA [5]47441NBTI Cockerell (Buckley)
6AFRICAN STORM [5]22663FSTDA Langton (Anakie)
7BOLT ON [5]11363FSTDI Brown (Loch)
8ROADIE [5]24168NBTM Edwards (Broadford)
9EL ROSCOE [5]Res.1346626.00(6)M Karamatic (Lara)
10TUB’S ROCKET [5]Res.25125FSHI Brown (Loch)
Race No. 5Austins Wines8:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FOURIER BALE (NSW)[5]27253NBTJ Hunt (Lara)
2HOOVER JACK [5]87237NBTM Gibbons (Lara)
3CRUISER’S SOL [5]26243NBTD Crawford (Pearcedale)
4YOKO [5]17644NBTJ Carr (Devon Meadows)
5TAMBAY BALE (NSW)[5]1352326.30(6)M Delbridge (Balliang)
6HURRICANE ASH (NSW)[5]33457NBTG Campbell (Anakie)
7SUMMER WAGES [5]28732NBTW Bickerton (Cranbourne South)
8ACES AND ANGELS (NSW)[5]14114FSHJ Thompson (Pearcedale)
9EL ROSCOE [5]Res.1346626.00(6)M Karamatic (Lara)
10TUB’S ROCKET [5]Res.25125FSHI Brown (Loch)
Race No. 6Buxton Real Estate – Geelong8:48 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1RYLEE’S MARSHALL (QLD)[4]3667525.96(1)G Whitford (Yarram)
2REPAYMENTS (NSW)[5]11175FSHB Ennis (Lara)
3MARGINS (NSW)[5]111F2FSHB Ennis (Lara)
4OWEN BALE (NSW)[5]13555NBTS Collins (Lara)
5CLASSIC NITRO [4]7237726.20(2)J Carr (Devon Meadows)
6LIVING WATERS [4]7168525.86(6)J Hunt (Lara)
7LEKTRA HAWK [4]3376525.99(7)I Cockerell (Buckley)
8HIGHBURY (NSW)[5]81738NBTR Britton (Lara)
9EL ROSCOE [5]Res.1346626.00(6)M Karamatic (Lara)
10TUB’S ROCKET [5]Res.25125FSHI Brown (Loch)
Race No. 7Krock (vic Bred) Final (gobis)9:08 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 400 metres at Geelong Of $3,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1CUDGEE DESTROYER [4]2724122.41(6)G Hunt (Cudgee)
2NEXT GRANGE [5]53614NBTE Vigor (Anakie)
3DOZER TRON [5]22414NBTW Backhoy (Skye)
4SENORITA DAPHNE [5]8728322.63(2)T Womann (Lara)
5KRAKEN CONAN [4]5472122.50(5)T Comensoli (Wangaratta)
6TEXAN [5]13112NBTK Leek (Devon Meadows)
7RENSTAR [5]51312NBTL Delbridge (Balliang)
8SPLASH OF WHITE [5]11153NBTG Selkrig (Devon Meadows)
9MAR WAH [5]Res.31635NBTM Chilcott (Heathcote)
10PLAY A KAZOO [5]Res.13355NBTM Mallia-magri (Avalon)
Race No. 8Sita Australia9:28 PM (VIC time)
Free For All event over 460 metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1TWO STROKE PAT [4]1757625.94(3)R Cunneen (Moe South)
2INVENTOR [4]5461125.66(1)G Peach (Cape Clear)
3SOFA SO GOOD [4]6161325.72(2)I Vigor (Anakie)
4SMILEY SAM [3]2672625.63(5)G Hansen (Daisy Hill)
5BANGED UP BILL [4]2F11126.21(2)W Vassallo (Devon Meadows)
6ENJOY CRUISING [2]1676425.69(3)M Cauchi (St Leonards)
7RYLEE’S BANDIT (QLD)[4]6114525.92(1)G Whitford (Yarram)
8SANTA’S SPECIAL (NSW)[3]2111325.70(8)E Lloyd (Anakie)
Race No. 9P & R Food Services9:48 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SEABROOK SNOW [4]4253722.95(6)C Stanton (Clunes)
2LEKTRA LUTHER [4]6576122.47(3)P Simone (Pirron Yallock)
3HARD URNED BURST [4]3242622.54(5)D Pattinson (Pearcedale)
4SLAMBAM [4]1318122.24(3)I Cockerell (Buckley)
5KETUT’S KAPUT [4]8532422.45(3)E Vigor (Anakie)
6VEETEE DYNAMITE (NSW)[4]3752222.80(7)W Duve (Denison)
7GRACAS KING (NSW)[4]1115122.54(1)J Thompson (Pearcedale)
8ZAMBORA STORM (NSW)[5]31381NBTG Whitford (Yarram)
9RED LIGHT RUNNER [5]Res.62322NBTD Weightman (Dean)
10HIGH MISSION [5]Res.36315FSTDM Cauchi (St Leonards)
Race No. 10Topcat Video Productions10:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALL FOR NOTHING [5]32145NBTB Menzel (Hoppers Crossing)
2POBBLEBONK [5]8886825.88(1)I Cockerell (Buckley)
3WHERE’S EXFORD [5]7767126.10(6)A Cutugno (Kings Park)
4KLAUS BALE (NSW)[5]5813126.06(8)M Delbridge (Balliang)
5IMA LONELY BOY (QLD)[5]47332NBTL Delbridge (Balliang)
6LEKTRA COOKED [5]42517FSHA Chapple (Exford)
7KOSI CAN [5]72887NBTL Kraemer (Cranbourne South)
8MCLANAHAN [5]7118F26.03(1)M Mallia-magri (Avalon)
9EL ROSCOE [5]Res.1346626.00(6)M Karamatic (Lara)
10TUB’S ROCKET [5]Res.25125FSHI Brown (Loch)
Race No. 11Advertising Associates10:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1IMA APPLE [5]1854722.72(2)J Riley (Wallington)
2IMMORTAL BEAR [5]24616NBTA Chapple (Exford)
3TEKKI CHINA [5]21133NBTD Crawford (Pearcedale)
4OAKLANDS [5]11357NBTG Edwards (Broadford)
5GOVERNOR BALE (NSW)[5]16132NBTS Collins (Lara)
6ELITE WATCH [5]5656222.84(6)J Frewin (Anakie)
7MIGHTY SPRITE [5]11671FSHA Lauterboom (Tooradin)
8HURRICANE YELLA [5]21327NBTV Awramenko (Waurn Ponds)
9RED LIGHT RUNNER [5]Res.62322NBTD Weightman (Dean)
10HIGH MISSION [5]Res.36315FSTDM Cauchi (St Leonards)
Race No. 12Nardi Produce10:50 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ASTON GATUM [5]51121FSHJ Thompson (Pearcedale)
2MAGIC MEEHAN [5]56111FSHS Ralph (Tooradin)
3I’LL ROB YA [5]7152322.78(6)M Lloyd (Anakie)
4PEREGON FLYER [5]38317NBTD Crawford (Pearcedale)
5SOUTHWOOD KING [5]6143122.82(3)C Stanton (Clunes)
6KANGA KEL (NSW)[5]1776122.63(2)H Collins (Lara)
7EXIT ZERO [5]72211FSHM Delbridge (Balliang)
8EYES ADORABLE (NSW)[5]43258NBTA Langton (Anakie)
9BLACK SALT [5]Res.5427722.71(6)K Karamatic (Lara)
10SKY ALERT (NSW)[5]Res.F3788NBTA Courts (Lara)