Friday, 7 August 2015

Box Draw For Geelong – Friday, 7 August 2015

Race No. 1Lynette’s Florist7:07 PM ( time)
Maiden event over 400 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1AMORE NIETTA [M]FSHC Brett (Preston)
2WHY NOT BARREL [M]63276NBTW Gray (Wendouree)
3MYALLA FIVE ()[M]36524FSHK Tirchett (Pascoe Vale)
4FARRAH BALE (NSW)[M]45452FSTDH Collins (Lara)
5BLUE MIRCLE [M]7FSHI Ognjenovic (Endeavour Hills)
6LATTE DONNY [M]7NBTG Campbell (Anakie)
7JACK SNAPPER [M]8NBTR Fisher (Lara)
8EPSTEIN BALE (NSW)[M]48333NBTH Collins (Lara)
9HERCULES MORSE [M]Res.24554NBTK Karamatic (Lara)
10SHAKE ‘EM UP [M]Res.33346NBTM Gibbons (Lara)
Race No. 2 Vbis Maiden S/f1 (gobis)7:28 PM (VIC time)
Maiden Semi Final event over 460 metres at Geelong Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1TAIL PIPE [M]2NBTR Mccullagh (Lara)
2DREAM TICKET [7]126.26(3)A Langton (Anakie)
3SHE’S NO MANIC [M]263NBTS Humphries (Locksley)
4DR. DYNOMITE [M]443NBTJ Mcmahon (Darriman)
5SO SACK ME [M]72NBTJ Bell (Woodford)
6STURRIDGE [7]125.84(2)K Pitt (Devon Meadows)
7SEA WINDS [M]54F35NBTT Mitchell (Lara)
8AVATAR SANDEE [M]53454NBTR Boehm (Nilma Nth)
9LEKTRA OSCAR [M]Res.245NBTJ Sharp (Lara)
10BROTHER CADFAEL [M]Res.5NBTJ Fowler (Curlewis)
Race No. 3Grv Vbis Maiden S/f2 (gobis)7:48 PM (VIC time)
Maiden Semi Final event over 460 metres at Geelong Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1CUTTING EDGE [7]125.86(8)G Collins (Wattle Flat)
2CHANNING [M]4NBTJ Thompson (Pearcedale)
3DR. TROJAN [M]86426NBTW Mcmahon (Darriman)
4LEKTRA ALLAN [M]832NBTJ Sharp (Lara)
5DIXIE ANNE [M]4NBTR Mccullagh (Lara)
6TIME TAKER [M]33333NBTK Lloyd (Anakie)
7GIRDER FORK [M]2NBTR Mccullagh (Lara)
8FOUR SECRETS [7]35126.17(5)D Pattinson (Pearcedale)
9CALIFORNIA CLUB [M]Res.43355NBTA Courts (Corio)
10MAGPIE LILY [M]Res.4565NBTJ Mcmahon (Darriman)
Race No. 4Grv Vbis Maiden S/f3 (gobis)8:08 PM (VIC time)
Maiden Semi Final event over 460 metres at Geelong Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1GIGGLEPOT [M]4NBTM Pirani (Boronia)
2IT’S A MOVIN’ [7]5236126.14(7)W Vassallo (Devon Meadows)
3ALPHA HERMES [7]125.87(2)J Britton (Anakie)
4PEGGY DOOLEY [M]663NBTA Langton (Anakie)
5MOVE THAT ENERGY [M]6124NBTT Braden (Epping)
6HALT [M]2NBTR Hume (Wattle Flat)
7DR. DUEZ [M]722NBTJ Mcmahon (Darriman)
8FLYING MERKEL [M]3NBTR Mccullagh (Lara)
9DR. NELLY [M]Res.76475NBTJ Mcmahon (Darriman)
10DR. RAGNAR [M]Res.652NBTJ Gill (Darriman)
Race No. 5Hugh Emmerson Memorial Ht18:28 PM (VIC time)
S/E Heat event over 460 metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1DARCY’S ENTITY [2]2536625.72(7)M Wallworth (Gisborne)
2ARMED AND READY (NSW)[5]35626FSHB Ennis (Lara)
3SHARED BONUS [4]4136225.68(7)J Britton (Anakie)
4QUIZMASTER (NSW)[4]5116125.70(4)A Langton (Anakie)
6IMMORTAL BEAR [4]2331325.70(6)A Chapple (Exford)
7SCHOONER DOLL (NSW)[4]23311FSHK Lloyd (Anakie)
8CAUSTIC BALE (NSW)[2]6868825.25(2)S Collins (Lara)
Race No. 6Nardi Produce8:48 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1PEN SHAW [5]46458FSTDP Cusack (Mount Cottrell)
2TWIST OF THUNDER (NSW)[5]45115FSTDA Langton (Anakie)
3BLISTERING BOB [4]2634430.30(4)J Karamatic (Lara)
4SAHARA [5]3336530.32(1)J Fowler (Curlewis)
5BLACK MACOY (QLD)[5]56743NBTM Gibbons (Lara)
6VELLOWAY [5]5223729.90(3)J Briffa (Lara)
7MEPUNGA LEDGER [5]76322NBTJ Mcdowall (Nullawarre)
8DYNA LEMMY (NSW)[4]8153430.15(6)T Womann (Lara)
Race No. 7Hugh Emmerson Memorial Ht29:12 PM (VIC time)
S/E Heat event over 460 metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1REPAYMENTS (NSW)[4]1332325.72(2)B Ennis (Lara)
2THUNDER HAWK [5]47874NBTT Mitchell (Lara)
3ULTIMA BALE (NSW)[3]5181625.40(1)S Collins (Lara)
4SONIC DASH [4]42316FSTDA Langton (Anakie)
6ALPHA ZEUS [5]73518FSTDJ Britton (Anakie)
7FEIKUAI MOLLY [4]2847226.03(1)X Cheng (Doncaster)
8 [1]2621125.39(1)W Vassallo (Devon Meadows)
Race No. 8The Beckley Centre Geelong9:35 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1HELGA BALE (NSW)[5]75134FSTDA Dailly (Anakie)
2RED CADILLAC [5]11171FSTDA Langton (Anakie)
3FOLIO BALE (NSW)[5]11862FSHA Dailly (Anakie)
4DESTINI LOBO [5]65626NBTE Rinaldi (Lethbridge)
5ARISTOTLE BALE (NSW)[4]7137525.65(1)A Dailly (Anakie)
6BUSTA VOE [5]7735326.03(2)W Read (Devon Meadows)
7BENZO BALE (NSW)[5]67734NBTA Dailly (Anakie)
8DRIFT LINER [5]82114FSHA Britton (Lara)
9IMA COSMIC [5]Res.14463FSHC Rose (Epping)
10SILENT FLETCH [5]Res.2165525.81(2)M Nash (Little River)
Race No. 9Premier Boloney @ Stud9:57 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC MEDUSA [6]51123FSHM Nash (Little River)
2COSMIC COAD (NSW)[7]52752NBTR Colpoys (Bass)
3HALLIBEL BALE (NSW)[6]1137222.77(5)H Collins (Lara)
4HEAPS OF BOLONEY [7]813FSTDA Courts (Corio)
5MECHA BALE (NSW)[7]27658FSTDT Womann (Lara)
6ELECTRO BALE (NSW)[6]22442NBTS Collins (Lara)
7DUFF BALE (NSW)[7]32633NBTH Collins (Lara)
8ANDREJ’S [7]1FSHY Andrews ( North)
Race No. 10Xtreme Technology10:18 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CHIEF BRIT [5]1664225.87(1)H Collins (Lara)
2EATON BALE (NSW)[5]14678FSTDA Dailly (Anakie)
3 BALE (NSW)[5]14338FSTDT Mitchell (Lara)
4SAINT BALE (NSW)[5]55231FSTDA Dailly (Anakie)
5PENDLES POWER [5]54112FSHW Mcmahon (Darriman)
6BETTY BAKER [5]55643FSTDL Hellmuth (Pearcedale)
7PEQUENO RAYO [5]65646NBTA Courts (Corio)
8BLACK DRIFTWOOD (NSW)[5]4214FFSHJ Thompson (Pearcedale)
9IMA COSMIC [5]Res.14463FSHC Rose (Epping)
10SILENT FLETCH [5]Res.2165525.81(2)M Nash (Little River)
Race No. 11P & R Food Services10:38 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MAISY MAC (NSW)[5]1522122.61(8)A Dailly (Anakie)
2STOP MOOCHIN’ [4]31F8422.48(8)B Shillington (Lara)
3WE ARE GEELONG [4]25787NBTM Karamatic (Lara)
4BECKENBAUER (SA)[5]25155FSTDD Pattinson (Pearcedale)
5DR. DAWN [5]52281FSHJ Mcmahon (Darriman)
6FINE DINER [4]6836322.26(4)L Hellmuth (Pearcedale)
7ONE STEP BEYOND [4]6521122.47(8)D Geall (Lara)
8MUMBLES MURRAY (NSW)[5]8672622.57(8)M Nash (Little River)
9SMOKING ROSIE [5]Res.1228122.79(6)J Reid (Notting Hill)
10UNCOOL ALBERT [5]Res.7385423.13(4)M Gibbons (Lara)
Race No. 12Merv Jennings Signs10:57 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WHITE MACOY (QLD)[5]2F868NBTA Courts (Corio)
2DINA BALE (NSW)[5]21786NBTS Collins (Lara)
3STRONGBETH (NSW)[5]4121222.55(7)A Dailly (Anakie)
4BUCKLE UP NIKKI (TAS)[5]4343122.64(3)N Lund (Longwarry)
5HUGH MADE WHO [5]3157322.59(5)D Geall (Lara)
6KAUFMAN BALE (NSW)[5]54552NBTS Collins (Lara)
7JAZZ APPLE [5]1355122.76(4)J Riley (Wallington)
8FIZZY BALE (NSW)[5]6457822.78(1)S Collins (Lara)
9BARN A SHAKIN [5]Res.11877NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
10HEZA APPLE [5]Res.6688122.90(1)V Awramenko (Waurn Ponds)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments