Monday, 1 December 2014

Greyhound Box Draw For Geelong – Monday, 1 December 2014

Race No. 1Sita Australia3:44 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DARK OUZO (NZ)[M]71853NBTB Jones (Lara)
2SAMURAI SPIKE [M]85556NBTB Jacobs (Carisbrook)
3CROWDZA ROARING [M]36668NBTR Boehm (Dollar)
4CASTEL BALE (NSW)[M]6822NBTJ Hunt (Lara)
5COCO SAVI (NSW)[M]5F236NBTJ Hardy (Darley)
6ARVO’S STEVA [M]63232NBTG Arvanitis (Nyora)
7JOMAR JIMBER [M]23722FSHB Vandemaat (Mooroolbark)
8MAX MANTLE [M]57378NBTL Mitchell (Lara)
9HARCOURTS JOE [M]Res.28336NBTS Bauer (Lovely Banks)
10LOVES A VIC [M]Res.5645NBTH Gates (St Albans)
Race No. 2The Beckley Centre Geelong4:02 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1RAVISHING RUFUS [M]68767NBTL Mitchell (Lara)
2BORIS FLAMES [M]56663NBTR Boehm (Dollar)
3DARK CORGI [M]74566NBTB Jacobs (Carisbrook)
4HERMOSO [M]184FSHC Hughes (Lara)
5VIVA MARIA [M]3654FSTDT Whitford (Sale)
6OH WHATTA BEAUTY [M]7786FSTDL Mitchell (Lara)
7SON TANTRA [M]53227NBTJ Perkins (Romsey)
8ZANPA BALE (NSW)[M]54FSHJ Hunt (Lara)
9FASTER THAN BOLT [M]Res.27FSHD Williams (Bannockburn)
10QUEEN ELMA [M]Res.78FSHH Gates (St Albans)
Race No. 3Beckley Park Community Market4:24 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MR. OPTIMISTIC (NSW)[5]67444NBTA Marum (Anakie)
2MOHAWK MAKO [5]16744FSHM Height (Yarragon)
3TYCOON DIAMOND [5]14555FSHL Iredale (Pearcedale)
4PROMISED KISS [5]57644NBTA Galea (Sunshine North)
5HIT STAR (QLD)[5]74543NBTW Read (Devon Meadows)
6ORTIZ BALE (NSW)[5]2471626.16(4)S Collins (Lara)
7INTER SANDRA [5]8417FSTDT Interligi (Dandenong North)
8RUN DORA RUN [5]74265FSHT Whitford (Sale)
9MISS TREWVAIN [5]Res.2662726.08(3)T Womann (Lara)
10NECRO BALE (NSW)[5]Res.72135FSTDS Collins (Lara)
Race No. 4P & R Food Services4:42 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TINY BIT LEFT (NSW)[5]32117NBTD Coleman (Lara)
2IMA GOODIN (TAS)[5]7788823.06(2)R Cameron (Cranbourne)
3BELLS HUSTLER [5]7T846NBTK Mitchell (Lara)
4ARVO’S TAYZER [5]64247NBTK Arvanitis (Nyora)
5RIVERDALE DAISY [5]66318NBTI Green (Little River)
6BEAU WEST [5]1323.09(3)D Geall (Lara)
7COMMANDER DINO [5]75576NBTJ Uglietta (Yan Yean)
8SENOR TAB [5]31458FSTDP Tabone (Nambrok)
9NECRO BALE (NSW)[5]Res.72135NBTS Collins (Lara)
10HOME ALONE [5]Res.22338FSTDC Goodman (Cranbourne)
Race No. 5Merv Jennings Signs5:04 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MERLOT MAGIC [5]35876NBTC Farrugia (Melton)
2MARRY RICH [5]88586NBTJ Martinovic (Koo Wee Rup)
3PRECIOUS PINK [5]57885NBTH Colpoys (Bass)
4GOSPEL LASS [5]16668FSTDT Alister (Cranbourne South)
5WICKED WENDY [5]65352FSHM Braithwaite (Moe)
6UNIVERSITY TAB [5]86147FSHA Inger (Nambrok)
7GIRTHY [5]F753526.54(4)C Capuano (Anakie)
8ST. VICTORY [5]66556NBTC Goodman (Cranbourne)
9NECRO BALE (NSW)[5]Res.72135FSTDS Collins (Lara)
10ANISA BALE (NSW)[5]Res.1547626.17(7)S Collins (Lara)
Race No. 6Krock5:22 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SMASH IT [5]75234NBTR Romyn (Newborough)
2HOLY’S PRIDE [5]72685NBTA Marum (Anakie)
3VIV TUDOR [5]T6445NBTC Dew (Anakie)
4CANTONA [5]18735NBTD Condon (Devon Meadows)
5KNOCKA LESS (NSW)[5]4244726.06(3)K Finn (Warrnambool)
6LUCY COME HOME [5]68388FSTDJ Hardy (Darley)
7TINA TWO [5]76368NBTM Davis (Altona Green)
8GEE DOUBLE YOU (NSW)[5]35354NBTS Coulson (Balliang)
9IFRIT BALE (NSW)[5]Res.1564726.20(4)S Collins (Lara)
10WINFIELD SAMMY [5]Res.25555NBTC Grenfell (Lara)
Race No. 7Buxton Real Estate – Geelong5:44 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BALLY SLEEK [5]33337NBTM Delbridge (Balliang)
2WHERE’S HEATHER [5]5814522.82(8)T Liuzzi (Lara)
3ARVO’S ROCCO [5]5464822.70(8)K Arvanitis (Nyora)
4SO CONFUSED [5]88T75NBTJ Collins (Lara)
5YO YOSHI [5]5677323.02(5)J Sharp (Lara)
6LEKTRA STROKE [5]24666NBTJ Sharp (Lara)
7PREMIER MAGPIE [5]5458222.57(8)J Condon (Devon Meadows)
8KING ODESSA (NSW)[5]43332NBTD Harrison (Marong)
9GEE CALLAN [5]Res.28136FSHR Colpoys (Bass)
10MINI MITCH [5]Res.5536522.73(6)T Womann (Lara)
Race No. 8Xtreme Technology6:02 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WOODLAND JACK (NSW)[5]4848726.01(3)D Tallentyre (Lara)
2CHAPPY [5]3666625.98(7)T Deglaitis (Moolap)
3KEITH’S FIASCO [5]53453NBTA Marum (Anakie)
4BLACK ODIN [5]16384NBTM Pirani (Boronia)
5OLLIEMAX [5]66467NBTM Height (Yarragon)
6GARY GROUNDWORK (NSW)[5]4625526.16(5)J Forbes (Newport)
7GIANTS DANCE [5]6826426.27(8)T Deglaitis (Moolap)
8VARIX [5]2342126.31(2)D Craven (Grovedale)
9IFRIT BALE (NSW)[5]Res.1564726.20(4)S Collins (Lara)
10DYNAMO’S MISS [5]Res.6567526.15(5)L Darby (Drysdale)
Race No. 9Jims Mowing – Geelong6:24 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SOUL MAN [5]67857NBTT Whitford (Sale)
2DYNA NODOKA (NSW)[5]32576NBTT Womann (Lara)
3ACE HENDRIX [5]8734722.77(8)P Martinovic (Koo Wee Rup)
4DAMN NUISANCE [5]31668FSHP Tabone (Nambrok)
5BELLA LESTRANGE [5]77445NBTP Tanti (Kings Park)
6NOT SO CHEAP [5]48878NBTL Mitchell (Lara)
7LITTLE MANTRA (NSW)[5]6F588FSHM Braithwaite (Moe)
8LACKA DETAIL [5]35465NBTK Mitchell (Lara)
9NECRO BALE (NSW)[5]Res.72135NBTS Collins (Lara)
10BRANDEEN ED [5]Res.48687FSTDN Gates (St Albans)
Race No. 10Nardi Produce6:45 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ALLPROFIT [5]2113826.37(5)R Harty (Cottles Bridge)
2SKIP’S NIGHTMARE (NSW)[5]4486226.34(4)H Collins (Lara)
3ANGEL’S CHIEF [5]4767826.31(8)T Whitford (Sale)
4ARVO’S VIOLET [5]18675FSTDK Arvanitis (Nyora)
5ZENGA BALE (NSW)[5]83252NBTJ Hunt (Lara)
6WE’RE HOPEFUL [5]73466NBTA Galea (Sunshine North)
7RUN SOPHIE RUN [5]5775426.51(3)M Galea (Sunshine North)
8IRISH SPARKLE (SA)[5]22848NBTS Elmes (Dollar)
9MISS TREWVAIN [5]Res.2662726.08(3)T Womann (Lara)
10ANISA BALE (NSW)[5]Res.1547626.17(7)S Collins (Lara)
Race No. 11Advertising Associates7:01 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MY MISTY GALO [5]8474623.21(1)W Read (Devon Meadows)
2REGAL VILLAIN [5]45467NBTS Spiteri (St Albans)
3STYLISH RULER [5]6335623.25(2)J Fothergill (Numurkah)
4SEEKING TREASURE [5]6127822.69(3)T Deglaitis (Moolap)
5CAMWELL’S COOL [5]7768622.87(8)R Cameron (Cranbourne)
6REGAL GLADIATOR [5]66378NBTA Spiteri (St Albans)
7BLACK SALT [5]1345822.71(6)K Karamatic (Lara)
8RENEWABLE ENERGY (TAS)[5]23568FSHT Breen (Snake Valley)
9DOROTHY RAWSON (NSW)[5]Res.6254822.66(3)L Weeks (Tyabb)
10IFRIT BALE (NSW)[5]Res.1564723.20(7)S Collins (Lara)