Monday, 22 June 2015

Greyhound Box Draw For Geelong – Monday, 22 June 2015

Race No. 1The Beckley Centre Geelong3:36 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ARVO’S STEVA [M]65527NBTG Arvanitis (Nyora)
2SHANAE ROSE [M]83653NBTR Cameron ()
3DUSTY’S GIRL [M]3444NBTP Stanwix (Cranbourne )
4STILL BLUFFING [M]34433NBTL Lacy (Noble Park)
5HALLIBEL BALE (NSW)[M]26835NBTH Collins (Lara)
6SAN DIEGO [M]43232NBTL Harris (Somerville)
7EUMERALLA FIONA [M]64367NBTJ Hardy (Darley)
8ROLL ‘EM DAINTY [M]448NBTT Noy (New Gisborne)
9MAJOR LARRY (NSW)[M]Res.2545FSHB Hodgson (Smythesdale)
10OUR NICO [M]Res.46465NBTJ Psaila (Little River)
Race No. 2P & R Food Services3:54 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ROLL ‘EM HIGH [M]45778FSTDT Noy (New Gisborne)
2WARBY GUNNER [M]45755FSTDA Norris (West Footscray)
3LARA’S CHIEF [M]37648NBTJ Psaila (Little River)
4GANDOLF BALE (NSW)[M]34862NBTS Collins (Lara)
5DOOVALACKY [M]45646NBTT Whitford ()
6PLAY WITH MAGIC (NSW)[M]44332NBTT Curtain (Cranbourne South)
7FIREBURST [M]28886NBTL Lacy (Noble Park)
8OVERRATED [M]3275NBTJ Karamatic (Lara)
9 MISS [M]Res.56676NBTT Womann (Lara)
10KAY TRAIN [M]Res.8657FNBTK Karamatic (Lara)
Race No. 3Jims Mowing – Geelong4:16 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1LOGIC LAD [M]44222FSHS Jack (Dalmore)
2BLITZEM COLA (TAS)[M]5435FNBTK Tirchett (Pascoe Vale)
3TRIGI TRIGI [M]55FSHT Whitford (Sale)
4RAVEN LORD [M]57365FSHK Mccann (Rosebud West)
5RAGTIME JAYMEE [M]55756NBTD Rose (Cowwarr)
6BENDTASTIC (NSW)[M]38443NBTG Bromley ()
7I’VE GOT SPIRIT [M]47565NBTS Riseley (Cranbourne North)
8BLOSSOM NOIR [M]54862NBTM Gibbons (Lara)
9BETTER GEM [M]Res.86NBTK Kubik (Epping)
10DARK CORGI [M]Res.68574NBTB Jacobs (Carisbrook)
Race No. 4 @ Stud4:34 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SEA DREAMS [M]44854NBTS Jack (Dalmore)
2ALL TUCKER [M]355FSHP Gabriel (Toolern Vale)
3SUPERHIGH [M]56568FSTDB Jones (Pyalong)
4RILEY JACK [M]66343NBTK Iles (Longwarry)
5QUEEN ELMA [M]78855NBTJ Olsen (Reservoir)
6DUSTY SKY [M]34738NBTP Stanwix (Cranbourne North)
7HERCULES MORSE [M]53626NBTK Karamatic (Lara)
8PEDAL TO METAL (NSW)[M]64FSTDJ Hardy (Darley)
9FRIEL BALE (NSW)[M]Res.6688FNBTT Womann (Lara)
10OUR CADEL [M]Res.77364FSHJ Psaila (Little River)
Race No. 5Xtreme Technology4:56 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FATBOY’S RULE [7]5531726.47(3)C Schembri (St Albans)
2RUNAWAY (NSW)[7]48553NBTB Kiernan (Fawkner)
3NIKITA’S NITRO [7]65348NBTT Kennedy-harris (Somerville)
4EXPLOSIVE SKY [7]48332NBTY Andrews (Cranbourne North)
5ZONDA BALE (NSW)[7]45163FSTDD Coleman (Lara)
6THUNDEROUS NIGHT [7]14233NBTF Meyer (Maryborough)
7PEQUENO RAYO [7]F2343NBTA Courts (Lara)
8ZEVA DIVA [7]4757826.64(7)W Read (Devon Meadows)
9PENELOPES CRUZN [7]Res.26474NBTH Collins (Lara)
Race No. 6Beckley Park Community Market5:18 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1 KAOS [5]8472726.10(8)G Campbell (Anakie)
2DANNY BROOK [5]2313626.43(5)M Jones (Sebastopol)
3DAMN NUISANCE [5]7133526.10(7)L Schembri (Deer Park)
4DYNAMO’S DOVE [5]6277626.38(6)R Darby (Drysdale)
5MR. OPTIMISTIC (NSW)[5]21475NBTG Campbell (Anakie)
6KANTEGA [5]7353625.75(3)R Britton (Lara)
7KRIPKE [5]24113FSTDM Nash (Little River)
8BUSTA VOE [5]1455726.14(7)W Read (Devon Meadows)
9CRUISY’S GIFT [5]Res.7447526.11(1)K Tirchett (Pascoe Vale)
10DYNA NODOKA (NSW)[5]Res.71485NBTT Womann (Lara)
Race No. 7Millers Muzzles5:40 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE WATCH [5]8558622.84(6)J Frewin (Anakie)
2GIANTS DANCE [5]5746622.41(4)T Deglaitis (Moolap)
3FOURIER BALE (NSW)[5]44338NBTT Mitchell (Lara)
4LIVE WIRE [5]1834522.85(4)K Lloyd (Anakie)
5BAR THE BULLET [5]5818222.69(2)W Read (Devon Meadows)
6OXYGEN BANDIT (QLD)[5]2D888FSHK Kubik (Epping)
7CRUISY’S JOY [5]4647622.64(2)M Cauchi (St Leonards)
8ZANDER’S EXPRESS [5]31856FSTDD Murray (Napoleons)
9ELITE CIRCLE [5]Res.1675722.88(8)K Lloyd (Anakie)
10BARN A SHAKIN [5]Res.87864NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 8Topcat Video Productions6:02 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WALLY MATUSZEK [5]6856826.48(3)N (Tullamarine)
2DOING CHEWING (NSW)[5]21427NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
3LE DOYEN (QLD)[5]8867526.19(2)W Read (Devon Meadows)
4JUBILEA BALE (NSW)[5]45463NBTD Coleman (Lara)
5SERCO BALE (NSW)[5]24635NBTT Womann (Lara)
6LOVELY LIZZIE [5]5535525.79(4)G Kantzidis (Bundoora)
7YAZZ [5]56655NBTL Harris (Somerville)
8EVERS BALE (NSW)[5]54338FSTDD Coleman (Lara)
9BLINGSTEEN [5]Res.43644NBTJ Meyer (Upwey)
10GIRTHY [5]Res.5144426.54(4)B Jones (Pyalong)
Race No. 9Krock6:20 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KATCRISALLI [7]35524NBTB Cunningham (Wyndham Vale)
2IL SIGNO (NSW)[7]23846FSHT Whitford (Sale)
3ENRY’S SURPRIZE [7]7125T23.01(5)Y Andrews (Cranbourne North)
4LADIES KAY [7]668F7NBTR Dunne (St Albans)
5ARVO’S ECHO [7]35875NBTK Arvanitis (Nyora)
6DALIYA BALE (NSW)[7]1543FSHD Coleman (Lara)
7MICK RYDIAN (NSW)[7]3337422.87(2)G Campbell (Anakie)
8OUR MISS RUBY [7]65756NBTJ Uglietta (Yan Yean)
9TAXI (NSW)[7]Res.F8858NBTG Campbell (Anakie)
10ELECTRO BALE (NSW)[7]Res.56745NBTS Collins (Lara)
Race No. 10Premier Boloney @ Stud6:42 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ARVO’S TAYZER [5]7666723.26(4)K Arvanitis (Nyora)
2TAKE THE CHANCE [5]77466NBTR Martin (Albion)
3BROAD BETTY [5]55864NBTT Whitford (Sale)
4TENNESSEE GAL [5]7787822.74(5)L Mitchell (Lara)
5SAMMY THE FOSS (NSW)[5]66577NBTP Wilson (Hastings)
6CRACKERJACK HANO [5]6465522.70(5)A Courts (Lara)
7BEN WIGAN [5]4632322.93(6)M Jones (Sebastopol)
8OUR BLUE EARNER [5]85584NBTD Jones (Devon Meadows)
9DILIGENT MISS (NSW)[5]Res.11417FSHC James (Woodleigh)
10GRAND SLAM DIVA (NSW)[5]Res.2647723.04(7)M Lloyd (Anakie)
Race No. 11Lynette’s Florist7:02 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ADAMANT (NSW)[6]76122FSHG James (Woodleigh)
2RED BOMBER [6]8876523.06(4)G Green (Lethbridge)
3RUN SOPHIE RUN [6]78863NBTM Galea (Sunshine North)
4OBSTINATE [6]77883NBTB Scott (Pearcedale)
5BANNISTER BALE (NSW)[6]14876FSHD Coleman (Lara)
6BLUE JAGER LIGHT (NSW)[6]8714823.04(7)G Campbell (Anakie)
7ACQUITTED [6]1682123.10(6)L Harris (Somerville)
8HIPPY JET [6]31788NBTT Whitford (Sale)
9GALLOPING GEM [6]Res.3534622.80(6)M Lloyd (Anakie)
10FIZZY BALE (NSW)[6]Res.3855422.78(1)S Collins (Lara)
Race No. 12Merv Jennings Signs7:25 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MILLY’S LEGACY [7]21878FSHB Jones (Pyalong)
2EL TORO LOCO [7]4558322.91(5)B Ender (St Albans)
3SPOT ME RUN [7]46186FSHK Finn ()
4DEE STICKY [7]56585NBTJ Olsen (Reservoir)
5ARVO’S CALEB [7]56766NBTG Arvanitis (Nyora)
6ROADRUNNER THIEF [7]6866123.27(5)J Moody (Deer Park)
7ROSETTA’S JUNIOR [7]56467NBTJ Uglietta (Yan Yean)
8MIRACLE MAGGIE [7]58554NBTK Jones (Sebastopol)
9BEYOND THE VALLY (SA)[7]Res.5851723.06(7)G Campbell (Anakie)
10IMA MENACE [7]Res.51588FSTDE Vigor (Anakie)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments