Monday 25th April 2011

Greyhound Box Draw For Geelong – Monday 25th April 2011

Race No. 1The Beckley Centre07:07PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1DON’S PREMIER11FSHK R Ward (Mount Moriac)
2BILLY BULL14132FSHK M Bravo (Lovely Banks)
3PHILDAVIAN51516FSHG S J Ennis (Sandhurst)
4CHEEKY DAMIAN41685FSHJ W Reddoch (Healesville)
5RINGWOOD BALE37783NBTG Mannion (Anakie)
6CRUISY SUPREME83446FSHM J Cauchi (St Leonards)
7JAY’S BIG DADDY27814NBTJ L Scott (Gisborne South)
8TEACHER LESS54445FSHM J Gibbons (Lara)
9TE EZY86538FSTDS J Sturgess (Smythsdale)
10BLACK MARVEL23777FSHL R Sturgess (Smythesdale)
Race No. 295.5fm K-rock07:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1BITTEN15238FSHA L Dailly (Anakie)
2GOLDEN MIRACLE14435FSTDA L Dailly (Anakie)
3DYNA ANTON31547FSHG J Bate (Lara)
4AXELS13726FSHM J Fox (Newport)
5HEY JOE22831FSHC Kiernan (Pascoe Vale)
6MY LITTLE LIBBY3123126.15A Cole (Lara)
7DYNA AXEL671FSHG J Bate (Lara)
8BLACK RIVER25557FSTDW B Duniam (Little River)
9WAR SPRITE46664FSHH A Clarke (Buln Buln)
10WHERE’S KEVIN47584FSHZ L Lowien (Taylors Hill)
Race No. 3Happy Easter07:46PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1CRYING TEXAN66F54FSHT R C Saliba (Kurunjang)
2DYNA CONK64132NBTA L Dailly (Anakie)
3ACE OF WANDS23634FSHM P Turner (Corio)
4LEKTRA GRANDE43217NBTA L Dailly (Anakie)
5ALLEN EDDIE53544FSTDG J Bate (Lara)
6ATLANTIC SKY88224NBTJ A Sharp (Lara)
7CLASSY DUDE15164NBTJ R Higgins (Teesdale)
8DYNA SHAYLA51537FSTDA L Dailly (Anakie)
9WHERE’S KEVIN47584FSHZ L Lowien (Taylors Hill)
10WAR SPRITE46664FSHH A Clarke (Buln Buln)
Race No. 4Dining Packages @ The Beckley Centre08:05PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1MAXIMUM RIDE64578FSTDL Cockerell (Buckley)
2SUPER PAYMENT23278FSHJ R Maple (Little River)
3ZENA BALE14357NBTG J Bate (Lara)
4OAKMONT KIMMI42756FSHM J Gibbons (Lara)
5MY ARGUMENT56645FSTDJ Reddoch (Healesville)
6TEXAPHIRE48462NBTG M Campbell (Peechelba)
7YOUNG GAZZA46826FSHK H Turner (Corio)
8VENUS GRANGE68616FSTDI R Vigor (Anakie)
9CHIVE BALE85885NBTG Mannion (Anakie)
10OTHER BROTHER57686FSTDJ Reddoch (Healesville)
Race No. 5Frontline Protective Services Ht108:25PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Geelong Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA MORRIS16531FSHA L Dailly (Anakie)
2SUPER TRAIN23352NBTJ R Maple (Little River)
3FROMELLES66154NBTG Watts (Lara)
4STYLISH HERO24812FSHG J Glass (Kyabram)
5DADDY’S ON FIRE51831FSHL Pisano (Lysterfield)
6CHIEF BAMBURY43137FSHG J Bate (Lara)
7LARA’S ROCK21135FSHJ P Psaila (Little River)
8LINUS BALE11865FSHA L Dailly (Anakie)
9SELECT BREAKER52633FSHT Womann (Lara)
10TWO CHAMPIONS11585FSHT Womann (Lara)
Race No. 6Tab Sportsbet Final (gobis)08:45PM (VICtime)
Restricted Win Final event over 400 Metres at Geelong Of $202,700 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200,900.

No.NameFormBestTrainer

1EXCEL TO FLY1131122.39J S Ennis (Lara)
2GIVEWAY BODELL4151122.91B Graham (Hampton Park)
3PIMLICO ROAD73822NBTN P Walsh (Tullamarine)
4ANDREW’S COURAGE2134123.15M J Auld (Tatura)
5DRIBBLES DOUGLAS31512NBTD G Crawford (Pearcedale)
6MAXZIVA13422NBTD G Crawford (Pearcedale)
7BINGLE BAY1143122.46B J Buckingham (Woodstock)
8MISS TWINKS1385123.02G M Campbell (Peechelba)
9ELITE SCOTCH15262NBTV P Awramenko (Waurn Ponds)
10HARDAWAY MASTER12462NBTJ W Reddoch (Healesville)
Race No. 7Cooper’s Copiers09:05PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1GARIS GARIS13433FSHT Womann (Lara)
2BJORKMAN83188FSTDJ W Reddoch (Healesville)
3MOJITO12218FSHA L Dailly (Anakie)
4HARISON BALE22656FSHG J Bate (Lara)
5GREYWINDS DAN31611FSTDT Womann (Lara)
6BAHMAN BALE31332FSHG J Bate (Lara)
7MONSTERED13123FSHH A Clarke (Buln Buln)
8TIMBO16737FSHG S J Ennis (Sandhurst)
9RAPID RIVER65466FSTDW B Duniam (Little River)
10WALLY’S ELITE46768FSTDG M Campbell (Peechelba)
Race No. 8Www.beckleycentre.com.au Ht209:25PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Geelong Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA MAX43163FSHA L Dailly (Anakie)
2ALL INN BRADY17251FSHG J Glass (Kyabram)
3LEKTRA GOLD82625NBTA L Dailly (Anakie)
4KENYON BALE52473FSHG J Bate (Lara)
5JERAMIAH JOHNSON67336FSTDJ S Ennis (Lara)
6LET HIM GO35826FSTDJ R Maple (Little River)
7WE’RE SURE26111FSHG J Bate (Lara)
8DRIPSTONE45413FSTDA Cole (Lara)
9QUICK RAPIDS66517FSTDW B Duniam (Little River)
10GREYWINDS FONZ52236FSHT Womann (Lara)
Race No. 9Geelong Australia09:45PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1LUCKY MOMENT15335FSHM J Fox (Newport)
2BRANDEEN MARNY12115FSHL M Allen (Darnum)
3COCO LIGHTNING11315FSHC S Siekman (Denison)
4FREDDY FLATHEAD66645FSTDR D Brook (Elliminyt)
5COCO BALE53858FSHG J Bate (Lara)
6SAM WINCHESTER31321FSTDA Stewart (Melton)
7RIVERDALE JIMMY43873NBTI L Green (Little River)
8ZEALOUS41568NBTJ W Reddoch (Healesville)
9OTHER BROTHER57686FSTDJ Reddoch (Healesville)
10CHIVE BALE85885NBTG Mannion (Anakie)
Race No. 10National Greyhound Form10:05PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1TIP RAT85341FSTDC Millan (Lara)
2DYNA CLAYTON5F737FSHA L Dailly (Anakie)
3HARDAWAY MASTER12462FSTDJ W Reddoch (Healesville)
4TOP ZONE44281FSHL Bicchieri (Pascoe Vale)
5MISS FURIOUS62876FSTDH A Wetzels (Seymour)
6DYNA GALA1163FNBTA L Dailly (Anakie)
7SHEOAK RALPH16546NBTD H Lockwood (Woodend)
8MINU BALE43674NBTG J Bate (Lara)
9WALLY’S ELITE46768FSTDG M Campbell (Peechelba)
10RAPID RIVER65466FSTDW B Duniam (Little River)
Race No. 11Geelong Independent10:23PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1CRUISY’S LORIAN72532FSHM J Cauchi (St Leonards)
2BIG DESIRE56363NBTM Robinson (Clifton Springs)
3ALLEN MONARO47114FSHG J Bate (Lara)
4BIG JOEY43147FSHK R Ward (Mount Moriac)
5SAFANA BALE56144FSTDM A Mcguire (Raglan)
6RYE ASSASSIN51224NBTA Zampichelli (Bellfield)
7RELLIM RILEY13144FSHT J Allen (Darnum)
8FITZY31422FSHG S J Ennis (Sandhurst)
9TE EZY86538FSTDS J Sturgess (Smythsdale)
10UNO BIRD46747FSHJ R Maple (Little River)
Race No. 12Top Cat Video10:40PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1MISSION CONTROL7T133FSHL Bicchieri (Pascoe Vale)
2RAGING POWER85338FSHH A Wetzels (Seymour)
3CRUISY’S QUEEN84335FSHJ Cauchi (St Leonards)
4DYNA CLETO431FSHA L Dailly (Anakie)
5CARBON STAR53545FSTDG S J Ennis (Sandhurst)
6CRUISY’S PRINCE22764FSHM J Cauchi (St Leonards)
7MAUREEN RETURN’S4541FSHD Todd (Dereel)
8SERINA JAY74487FSTDP Sant (Werribee)
9BLACK MARVEL23777FSHL R Sturgess (Smythesdale)
10SHEOAK TEENA85865NBTB Panetta (Melton West)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments