Monday, 27 October 2014

Greyhound Box Draw For Geelong – Monday, 27 October 2014

Race No. 1Www.tab.com.au3:49 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1THAT’S NICK [M]12332NBTS Larizza (Tullamarine)
2ARVO’S MADISON [M]73777NBTK Arvanitis (Nyora)
3LULUGEN [M]76644NBTL Harris (Somerville)
4KENTUCKY TOY [M]1333FSHN Gost (Little River)
5MISS CLOUD NINE [M]23274NBTL Mitchell (Lara)
6DEADMAN JUNCTION [M]55477NBTL Harris (Somerville)
7GUSTOW BALE (NSW)[M]756FSHS Collins (Lara)
8COCO SAVI (NSW)[M]75285NBTJ Hardy (Darley)
9SHOWTIME CHEVI [M]Res.567NBTE Vigor (Anakie)
10BOLD CAPER [M]Res.53375NBTA Mcinnes (Elliminyt)
Race No. 2The Beckley Centre Geelong4:09 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1HALLELUJAH LUCY [M]276NBTG Kantzidis (Bundoora)
2MISSION’S PRIDE [M]28FSHM Cauchi (St Leonards)
3OH WHATTA BEAUTY [M]7786NBTL Mitchell (Lara)
4CRUISY’S GIFT [M]83545NBTM Cauchi (St Leonards)
5SOME ARE READY [M]832FSHC Stanton (Clunes)
6WHO’S THAT CHAP [M]24FNBTS Van berkel (Torquay)
7MAGIC HOOK [M]48663FSHT Whitford (Sale)
8CODEX (NSW)[M]653NBTE Deglaitis (Moolap)
9COSMIC ALI (QLD)[M]Res.42446NBTI Vigor (Anakie)
10FREE AND CLEAR [M]Res.744NBTJ Carr (Devon Meadows)
Race No. 3Beckley Park Community Market4:29 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ARVO’S TAYZER [5]78686NBTK Arvanitis (Nyora)
2LITTLE MYAH [5]67873NBTT Whitford (Sale)
3DUGAN (NSW)[5]76782NBTA Marum (Anakie)
4DARK BULLET [5]654T123.31(6)G Bromley (Bendigo)
5LILY DIOR [5]71377NBTB Scott (Pearcedale)
6LARA’S GEM [5]48568FSTDN Gost (Little River)
7BULLBAR SKINNY [5]24817FSHM Collyer (Coburg East)
8MODEL HOOK [5]1583723.28(2)T Whitford (Sale)
9HIGH DRAMA [5]Res.87768NBTO Fraser (Devon Meadows)
10SWEET LULU [5]Res.67568NBTM Craggill (St Albans)
Race No. 4P & R Food Services4:49 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SIR ALFRED (NSW)[5]5648526.54(3)B Gray (Mount Cottrell)
2BLONDY DRAMA [5]88887NBTO Fraser (Devon Meadows)
3ARVO’S JOY [5]64655FSTDG Arvanitis (Nyora)
4MORNING CRUISE [5]5162226.24(1)M Cauchi (St Leonards)
5HOME ALONE [5]F3722FSHC Goodman (Cranbourne)
6MOONLIGHT CRUISE [5]46765NBTM Cauchi (St Leonards)
7RIVERDALE HAYLEY [5]7315426.93(2)I Green (Little River)
8GREYSYND STAR [5]34315NBTP Anderton (Devon Meadows)
9KEN’S PARTY [5]Res.88445NBTA Mcinnes (Elliminyt)
10MR. OPTIMISTIC (NSW)[5]Res.27766NBTA Marum (Anakie)
Race No. 5Merv Jennings Signs5:09 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RECKO BALE (NSW)[5]38146NBTT Womann (Lara)
2UNO SHELLEY (NZ)[5]4154426.23(2)J Palma (Lara)
3BURST A MOVE [5]7547126.20(4)A Hyde (Lara)
4TILLA BALE (NSW)[5]14614FSHT Womann (Lara)
5FILO’S DANGER [5]1581626.18(5)B Kantzidis (Bundoora)
6KINLOCH CREEK [5]83847FSHP Crawley (Mortlake)
7ROAD TRIP BLUES [5]46167NBTL Mitchell (Lara)
8DARLENE’S THEORY [5]11762NBTJ Barbara (Exford)
9STRIKE ME MAD [5]Res.66668NBTG Green (Lethbridge)
10DON’T CRUMBLE [5]Res.25257NBTM Brown (Loch)
Race No. 6Krock5:29 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1VENOM’S LAD [5]86462NBTJ Thorpe (Arthurs Creek)
2LE DOYEN (QLD)[5]1744426.32(6)W Read (Devon Meadows)
3VARIX [5]5536326.51(7)D Craven (Grovedale)
4KING ENRIGHT [5]54756NBTR Fisher (Lara)
5PLAYGIRL TAMMY [5]6337526.53(1)J Psaila (Little River)
6GIANTS DANCE [5]6236826.27(8)T Deglaitis (Moolap)
7NANCY DEVOY [5]44175FSTDW Mcneil (Donvale)
8TWIN TERRA [5]6885726.00(8)J Psaila (Little River)
9FORHEZA [5]Res.32775NBTR Colpoys (Bass)
10FLUKE OF FANTASY [5]Res.41567NBTP Crawley (Mortlake)
Race No. 7Sita Australia5:49 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RUTHLESS STAGGER [5]74262NBTP Brown (Loch)
2GOLD GALLEON [5]71348FSHN Parsons (Carrum Downs)
3CENTRALIAN [5]34655NBTN Lund (Longwarry)
4SCHMOO [5]5732122.90(4)J Sharp (Lara)
5MY MISTY GALO [5]7838423.21(1)W Read (Devon Meadows)
6RIVERSIDE MARY [5]5763822.77(8)P Brown (Loch)
7BLUE NOISE [5]8543522.81(3)C Stanton (Clunes)
8DISRUPTIVE SPIN [5]3451322.74(3)N Lund (Longwarry)
9BLACK BEARD [5]Res.14276NBTS Tabb (Norlane)
10RADINKA BALE (NSW)[5]Res.1454722.61(6)S Collins (Lara)
Race No. 8Buxton Real Estate – Geelong6:12 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CHAD’S NITRO [5]8687826.30(3)T Kennedy-harris (Somerville)
2COSMIC LADY (NSW)[5]83567NBTM Collyer (Coburg East)
3GOLDEN HIPPY [5]67867NBTT Whitford (Sale)
4KNOCKA LESS (NSW)[5]4514526.06(3)K Finn (Warrnambool)
5GEORGIA’S OSTI (NSW)[5]52333NBTM Niele (Berringa)
6GEE DOUBLE YOU (NSW)[5]55353NBTS Coulson (Balliang)
7TENNESSEE GAL [5]88136NBTS Collyer (East Coburg)
8HOW TIME FLY’S [5]2484326.04(1)B Cunningham (Wyndham Vale)
9SANTA’S SPECIAL (NSW)[5]Res.4563625.74(1)E Lloyd (Anakie)
10GO ON THEN [5]Res.68654NBTL Delbridge (Balliang)
Race No. 9Geelong Australia6:32 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TOMMY TOYMAN [5]3744726.28(7)N Gost (Little River)
2GRACIE’S GUESS (QLD)[5]8865526.43(3)A Marum (Anakie)
3DESTINY’S LIST [5]4734826.33(8)T Deglaitis (Moolap)
4BEST BUZZ OFF [5]68743NBTC Pirani (Boronia)
5FLUX CAPACITOR [5]56186NBTW Duve (Denison)
6CRUISY’S LUCK [5]2311726.15(3)M Cauchi (St Leonards)
7PIPELINE HERO (NSW)[5]5582426.36(5)M Bird (Colac)
8RUN SOPHIE RUN [5]8626526.51(3)M Galea (Sunshine North)
9DUNGARVAN [5]Res.55488NBTJ Carr (Devon Meadows)
10CHEEZLE LIPS [5]Res.85886FSTDA Marum (Anakie)
Race No. 10Xtreme Technology6:48 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ARVO’S VIPER [5]76686NBTG Arvanitis (Nyora)
2SUSIE GOES BANG [5]53654FSTDI Dann (Whitelaw)
3SEEKING TREASURE [5]7224622.92(2)T Deglaitis (Moolap)
4SOUTHWOOD JUMA [5]64716NBTJ Leonard-scott (Pearcedale)
5KEITH’S FIASCO [5]78752FSTDA Marum (Anakie)
6SOUTHWOOD FLAME [5]8465723.01(8)A Scott (Pearcedale)
7GOING COSMIC (NSW)[5]3831622.86(4)C Stanton (Clunes)
8HETTIE ALLEN (NSW)[5]43344NBTS Collins (Lara)
9TWENTYFOUR CARAT [5]Res.6336622.62(7)H Collins (Lara)
10SANTA [5]Res.47656FSHD Good (Skipton)
Race No. 11Millers Muzzles7:10 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DR. TALKBACK [5]85364FSTDN Lund (Longwarry)
2MISS FIRE [5]78862NBTJ Carr (Devon Meadows)
3BROON HILDA [5]33342NBTJ Olsen (Reservoir)
4CRUISY LIMELIGHT [5]16244NBTM Cauchi (St Leonards)
5LITTLE MANTRA (NSW)[5]546F5FSHM Braithwaite (Moe)
6RED SALLY [5]123F4NBTM Niele (Berringa)
7ARVO’S VIOLET [5]43151NBTK Arvanitis (Nyora)
8BELJAY FANTASY [5]4325P23.08(3)J Leonard-scott (Pearcedale)
9CHAZWICK [5]Res.87645NBTS Taylor (Keilor East)
10SILVER ROCKSTAR (NSW)[5]Res.2344622.88(7)L Delbridge (Balliang)