Monday, 29 July 2013

Greyhound Box Draw For Geelong – Monday, 29 July 2013

Race No. 1Tab.com.au3:59 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BUNNERONG LASS [M]24423NBTL Lacy (Noble Park)
2DYNA WALLY (NSW)[M]772NBTP Hunt (Avalon)
3WATTO SURPRISE [M]34763NBTC Watson (Eden Park)
4RAILWAY MAGGIE [M]647NBTJ Torr (Myers Flat)
5PROVEN TEARS [M]165FSHR Dunne (St Albans)
6MEDIA ATTENTION [M]5775TNBTP Trim (Devon Meadows)
7SAM’S BANDIT [M]58436NBTL Fisher (Streatham)
8JUST COCO [M]27NBTA Mcnamara (Mount Wallace)
9WHERE’S HEATHER [M]Res.26NBTS Liuzzi (Lara)
10ITCHY PAW [M]Res.56488NBTL Mitchell (Lara)
Race No. 2Buxton Real Estate4:17 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MR. GROWIE [M]45717NBTD Geyer (Moolap)
2JAY’S SPIRIT [M]44666NBTK Mitchell (North Shore)
3SHEZA WINSLOW [M]64537FSHR Proctor (Westmere)
4ONYX BLACK [M]66234NBTP Trim (Devon Meadows)
5POWER SYNCHRON [M]878FSHC Davis (Altona Green)
6RED CAVIAR [M]7858FSHT Whitford (Sale)
7BILLY WHITE WOLF [M]14F52NBTS Combridge (Junction Village)
8MISS ICY ROSIE [M]345FSTDJ Sammut (Traralgon East)
9BALLY ROCKET (SA)[M]Res.82546NBTJ Sharp (Lara)
10MIA SURGEON [M]Res.33444FSHM Ryan (Boronia)
Race No. 3Geelong Australia4:39 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BELLA LORIAN [5]78678NBTT Whitford (Sale)
2HOT CONNECTIONS [5]22736NBTI Dann (Whitelaw)
3WALKAWAY AGAIN (NSW)[5]2685122.72(1)M Niele (Berringa)
4HI FIVE ALICE (QLD)[5]44843FSHB Fothergill (Numurkah)
5TEKKI TYRANT [5]7776122.97(1)D Crawford (Pearcedale)
6SISCO RETURN [5]7887722.64(1)N Marum (Devon Meadows)
7BANDITO [5]6452323.01(5)P Hartley (Boronia)
8MAXZIVA [5]46462NBTD Bottrell (Belgrave)
9STORM A LITE (QLD)[5]Res.2882422.72(3)B Kantzidis (Bundoora)
10UNDER CONTROL [5]Res.8485622.46(6)Y Andrews (Cranbourne North)
Race No. 4Millers Muzzles4:57 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1YO YOSHI [5]6462623.02(5)J Sharp (Lara)
2KID KIDDO [5]3733623.03(7)I Dann (Whitelaw)
3UNIQUE FLIGHT (QLD)[5]4686722.93(3)J Torr (Myers Flat)
4MR. FIDGET [5]5375422.93(1)M Gibbons (Lara)
5CHOCOLYN CHASER (NSW)[5]57757FSTDR Brewer (Camperdown)
6ZEPHYR ZAP [5]44523NBTD Crawford (Pearcedale)
7AMBERLY QUEEN [5]53768NBTA Courts (Corio)
8EL BLACK GALO [5]27878FSTDA Marum (Devon Meadows)
9YOUR A WALLY (NSW)[5]Res.23654FSHM Niele (Berringa)
10SLICK JETTA [5]Res.8667522.65(7)C Xuereb (Hoppers Crossing)
Race No. 5Sita Australia5:17 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SHIRAZ REEF (NSW)[5]2747526.20(6)A Kampman (Ellerslie)
2ROOFER [5]F6652NBTP Hunt (Avalon)
3TUNCURRY KIWI (NSW)[5]874F3NBTJ Scott (Melton West)
4LAYTON BOSS (NSW)[5]74331NBTR Fisher (Corio)
5BIG STUD (NSW)[5]5476525.98(5)R Dunne (St Albans)
6PAPER CHASER [5]8553625.94(1)J Frewin (Anakie)
7WHY NOT MAGGIE [5]44267NBTW Gray (Wendouree)
8FLASH FIZZ [5]63567NBTL Harrowfield (Colac)
9WHY NOT RENAE [5]Res.45435NBTW Gray (Wendouree)
10SCORSESE [5]Res.8872426.23(2)Y Andrews (Cranbourne North)
Race No. 6The Beckley Centre5:35 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MY SELYNYA [5]2465626.17(6)S Coates (St Albans Park)
2ANGENI [5]78766FSHC Johannsen (Devon Meadows)
3ABSOLUTE LEEDER [5]85758NBTW Donlon (Burnbank)
4MIDNIGHT MARVEL [5]4477826.35(1)R Harrowfield (Colac)
5NINJA BACKMAN [5]35838FSTDH Karamatic (Lara)
6BALLY ABBIE [5]25121NBTJ Sharp (Lara)
7VEL BELENA [5]7648626.19(8)T Breen (Snake Valley)
8LIGHTNING TESS [5]36445NBTA Galea (Sunshine North)
9FRANK’S GUN [5]Res.2774826.10(5)H Taylor (Rockbank)
10CHUFFED [5]Res.2546826.20(7)J Sharp (Lara)
Race No. 7Nardi Produce5:55 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WHO TOLD LOCHIE [5]6641626.25(5)J Maple (Little River)
2MISS MIYAKE (NSW)[5]564126.59(7)P Lambert (Melton)
3LIGHT TIGHTS [5]87887NBTN Marum (Devon Meadows)
4ARCHIE’S BROTHER [5]56562NBTJ Sharp (Lara)
5BENAROON GIRL [5]66713FSHT Whitford (Sale)
6ELUSIVE MASTER [5]26745NBTW Punshon (Parwan)
7MICKY BEEZ [5]34588NBTC Abela (Bacchus Marsh)
8DROOLIN’ KNOCKA [5]1546FSTDD Ryan (Boronia)
9MAR MILLION’S [5]Res.87576NBTT Womann (Lara)
10STYLISH ART [5]Res.78664NBTN Baker (Lalor)
Race No. 8Like Us On Facebook6:12 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DANCING GENIE (NSW)[5]18233NBTK Mccann (Rosebud West)
2HIPPY PENGUIN [5]21166NBTM Gibbons (Lara)
3MYSTIL MANTRA [5]54157FSTDJ Sharp (Lara)
4TINY FARMER [5]32463NBTC Kampman (Ellerslie)
5MEMPHIS LEE [5]31342NBTA Sultana (Maddingley)
6STATUS BO [5]4154226.37(7)D Geall (Lara)
7ULTRA SMOKEY [5]14446FSHI Dann (Whitelaw)
8TEKKI YVETTIA [5]51464NBTD Crawford (Pearcedale)
9CLASSY JEWEL (TAS)[5]Res.35326FSHW Bocquet (Mullengandra)
10WEE BELLA [5]Res.8727626.47(8)R Fisher (Corio)
Race No. 9Top Cat Video Productions6:32 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NO ACTION [5]7367623.01(8)B Courts (Heidelberg West)
2WITHYWINDS [5]5636622.92(3)L Mitchell (Lara)
3PACEY PALMER [5]62326NBTA Garratt (Heathmont)
4OSTI SHIRALEE (NSW)[5]5888222.80(5)P Hunt (Avalon)
5ARVO’S ELA [5]36867NBTA Marum (Devon Meadows)
6ONE BAD WRIST (NSW)[5]12667NBTJ Cutugno (Kings Park)
7ARVO’S VIPER [5]86345NBTK Arvanitis (Nyora)
8DIAMOND KATIE (NSW)[5]25367NBTH Gates (St Albans)
9DIAMOND HUSTLER [5]Res.2585822.92(1)J Dunn (Eaglehawk)
10TRIANA [5]Res.26548FSHW Bocquet (Mullengandra)
Race No. 10Tab.com.au6:50 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SHIVY’S DOLL [5]18FSHG Micallef (Narre Warren North)
2PAMBI ROCKS [5]16657NBTL Mitchell (Lara)
3AMAZUKA [5]55157FSHJ Burch (Clyde)
4DUAL EFFORT [5]54326NBTS O’grady (Melton West)
5LORETTA [5]2131FSHK Mccann (Rosebud West)
6RISOTTO [5]16348FSHT Kennedy-harris (Somerville)
7SAVAGE STORM [5]16FSHT Attard (Altona Green)
8BURBERRY [5]7653323.10(3)M Niele (Berringa)
9BO WILFRED [5]Res.2857622.87(7)L Mitchell (Lara)
10LIL MISS FANTASY [5]Res.63337NBTP Smith (Sunbury)
Race No. 11Austins Wines7:13 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SNOW SURFER (NSW)[5]77177NBTM Mihailovic (Jacana)
2MISS CALYPSO [5]25883NBTL Mitchell (Lara)
3ODD FUTURE [5]27265NBTS Trim (Devon Meadows)
4GEENUT HIPS [5]16474FSHC Johannsen (Devon Meadows)
5HYPER TIME [5]5347823.03(1)A Courts (Corio)
6DR. LEEZA [5]65587NBTN Bell (Point Lonsdale)
7ELGIN LANE [5]3677322.76(2)J Anderson (Wahring)
8KITANA [5]2123223.01(8)M Niele (Berringa)
9RIGHT HOOK [5]Res.38284FSHW Bocquet (Mullengandra)
10JUST LIKE MOLLY [5]Res.72566FSHJ Sharp (Lara)