Monday, 5 August 2013

Greyhound Box Draw For Geelong – Monday, 5 August 2013

Race No. 1Geelong Australia4:07 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1JUST COCO [M]273NBTA Mcnamara (Mount Wallace)
2STUNNING VIEW [M]51754FSHP Martinovic (Koo Wee Rup)
3CRACKERJACK MAC [M]46587NBTA Courts (Corio)
4TEQUILA SUN [M]654NBTJ Frewin (Anakie)
5TERRIFYING [M]47NBTJ Fowler (Curlewis)
6DON THE FALCON [M]62685NBTM Davis (Altona Green)
7ROCKEN RED [M]766T7FSHA Rocke (Merrigum)
8COMMANDER DINO [M]77356NBTJ Uglietta (Yan Yean)
9SOHO JINJI [M]Res.385FSHS O’brien (Gordon)
10BERNMAR ROZ [M]Res.437FSHJ Forrest (Rosedale)
Race No. 2Like Us On Facebook4:27 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BESSIE BUTLER [M]84584FSHD Boots (Merrigum)
2ELABORATE MISS [M]787FSTDD Farrell (Talbot)
3CHAD’S NITRO [M]58676NBTL Harris (Somerville)
4ARVO’S WISEGUY [M]48658FSHA Marum (Devon Meadows)
5BALLY ROCKET (SA)[M]82546NBTJ Sharp (Lara)
6VICKY BLUE [M]85NBTC Hughes (Lara)
7CHILLERO [M]78676FSTDF Matthyssen (Red Lion)
8POWER SYNCHRON [M]8788NBTC Davis (Altona Green)
9MIDWAY MAGIC [M]Res.67FSHJ Britton (Anakie)
10MR. GROWIE [M]Res.57175NBTD Geyer (Moolap)
Race No. 3Austins Wines4:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TIGER IN WOODS (NSW)[5]17667NBTM Howe (Tarneit)
2KABOOM KABOOM (SA)[5]2436622.92(3)P Lambert (Melton)
3ZEPHYR ZAP [5]4523122.96(7)D Crawford (Pearcedale)
4KELTIC RIDDLE [5]43675NBTM Gibbons (Lara)
5KITANA [5]1232223.01(8)M Niele (Berringa)
6KYAH DANE [5]5784723.06(4)L Mitchell (Lara)
7HOT CONNECTIONS [5]27364NBTI Dann (Whitelaw)
8CALLUM’S WISH [5]75633NBTC Schembri (St Albans)
9SEMYORKA [5]Res.2562522.69(1)J Sharp (Lara)
10AUDATIOUS [5]Res.1686722.69(6)C Stanton (Clunes)
Race No. 4Tab.com.au5:08 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MR. CHOW [5]65588NBTJ Fothergill (Numurkah)
2MAXZIVA [5]64622NBTD Bottrell (Belgrave)
3SOUTHWOOD BOLT [5]34834NBTC Stanton (Clunes)
4HUN CAN YOU [5]27126NBTI Brown (Loch)
5STORM A LITE (QLD)[5]8824522.72(3)B Kantzidis (Bundoora)
6WALKAWAY AGAIN (NSW)[5]6851122.72(1)M Niele (Berringa)
7MAD MONS [5]3675622.53(1)A Hare (Greendale)
8SOUTHWOOD DANNY [5]83687NBTA Scott (Pearcedale)
9TEKKI TYRANT [5]Res.7761622.97(1)D Crawford (Pearcedale)
10NAOMI ROSE [5]Res.2866822.61(8)G Kantzidis (Plenty)
Race No. 5Advertising Associates5:28 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SCORSESE [5]8724526.23(2)Y Andrews (Cranbourne North)
2BIG STUD (NSW)[5]4765325.98(5)R Dunne (St Albans)
3ETHICAL SAUCE [5]4F587FSHB Longhurst (Bacchus Marsh)
4PAPER CHASER [5]5536625.94(1)J Frewin (Anakie)
5GOLD SIENNA [5]85436NBTC Gauci (Sunshine North)
6RISE OF TAJ [5]75368FSHL Mitchell (Lara)
7CHIEF BAMBURY [5]67183NBTA Courts (Corio)
8ACOLA STAR (NSW)[5]28423NBTT Noy (New Gisborne)
9FIVE PERCENT [5]Res.63735NBTP Hunt (Avalon)
10TAKE IT HOME [5]Res.57486NBTJ Sharp (Lara)
Race No. 6Sita Australia5:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RIVERDALE COWBOY [5]6675726.40(1)I Green (Little River)
2MAHLO EXPRESS (NSW)[5]25335NBTJ Sharp (Lara)
3DAVIS (NSW)[5]7261626.17(4)J Collins (Lara)
4LARAH’S WISH [5]22855NBTC Schembri (St Albans)
5RULING CLASS (QLD)[5]73545NBTI Dann (Whitelaw)
6ARVO’S ROCCO [5]57675NBTK Arvanitis (Nyora)
7ANGENI [5]8766126.47(2)C Johannsen (Devon Meadows)
8RUM RUN [5]34865NBTR Britton (Lara)
9PRINCESS PIE (TAS)[5]Res.71857FSTDJ Sharp (Lara)
10FLASH FIZZ [5]Res.35677NBTL Harrowfield (Colac)
Race No. 7Nardi Produce6:10 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PARKFIELD CHAMP (QLD)[5]41655FSHP Trim (Devon Meadows)
2PEDRO SHIRAZ [5]74755NBTD Farrell (Talbot)
3LANSVALE ROXY (NSW)[5]76534NBTW Donlon (Burnbank)
4MIA SURGEON [5]3444126.35(6)M Ryan (Boronia)
5ILLICIT TWIST [5]8214626.41(3)M Cauchi (St Leonards)
6BALLY ABBIE [5]51212NBTJ Sharp (Lara)
7MARRY RICH [5]45586FSHJ Martinovic (Koo Wee Rup)
8MONEY TO BURN [5]67778NBTF Strangio (Avondale Heights)
9WEE BELLA [5]Res.8727626.47(8)R Fisher (Corio)
10IRENENA [5]Res.26725NBTR Stack (Lara)
Race No. 8The Beckley Centre6:29 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KENNINGTON LAD [5]22166NBTR Gavin (Killarney)
2VEL BELENA [5]6486726.19(8)T Breen (Snake Valley)
3HEY REX (WA)[5]3387426.31(5)R Stack (Lara)
4LADY IN TIME [5]3145826.70(8)S O’brien (Gordon)
5MY SELYNYA [5]4656326.17(6)S Coates (St Albans Park)
6ABSOLUTE LEEDER [5]57585NBTW Donlon (Burnbank)
7TEKKI YVETTIA [5]14647NBTD Crawford (Pearcedale)
8WHERE’S SHADO (NSW)[5]42324NBTS Carswell (Elmore)
9JOEL’S FLAME [5]Res.3324F26.20(2)C Stanton (Clunes)
10RIVERSIDE RILEY [5]Res.16538FSHC Johannsen (Devon Meadows)
Race No. 9Www.hoofspawsandwheels.com6:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TAMMY’S BILLIE [5]841FSHL Harris (Somerville)
2PAMBI ROCKS [5]66575NBTL Mitchell (Lara)
3ICE TRAIN [5]1848523.05(2)T Monaghan (Darley)
4RUMBLING JETT [5]83166FSHP Brown (Loch)
5BURBERRY [5]6533623.10(3)M Niele (Berringa)
6SARAHA LEE [5]7664422.91(6)M Cauchi (St Leonards)
7EL MANIA [5]1386223.13(8)C Stanton (Clunes)
8DIAMOND EYES [5]5576723.10(4)E Palma (Lara)
9MISS CALYPSO [5]Res.88388NBTL Mitchell (Lara)
10FLYING WEST (NSW)[5]Res.14254FSHP Hunt (Avalon)
Race No. 10Krock7:12 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SAVAGE STORM [5]164NBTT Attard (Altona Green)
2BRISSY (NSW)[5]78676FSHP Trim (Devon Meadows)
3LUCA BRAZZI [5]78434FSTDR Britton (Lara)
4BIT OF DARLEY [5]5123622.91(3)T Monaghan (Darley)
5OSTI’S MOMENT (NSW)[5]1452222.93(1)M Niele (Berringa)
6ROCKEN RIOLI (NSW)[5]48T88FSHA Rocke (Merrigum)
7SOHO SWEET GAL [5]6544423.17(1)H Quick (Llandeilo)
8COOL SHIRLY [5]61887NBTL Mitchell (Lara)
9WITHYWINDS [5]Res.6366422.92(3)L Mitchell (Lara)
10IRENENA [5]Res.26725FSTDR Stack (Lara)
Race No. 11Buxton Real Estate7:28 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DIAMOND KATIE (NSW)[5]53675NBTH Gates (St Albans)
2GO DORRIE [5]7783823.16(1)K Mitchell (North Shore)
3GRACE DANCER [5]81462NBTJ Fothergill (Numurkah)
4GODRIC GRYFINDOR [5]1323222.64(2)M Dopper (Lara)
5MR. FIDGET [5]3754322.93(1)M Gibbons (Lara)
6UNRULY REBEL [5]44617NBTM Niele (Berringa)
7ONE BAD WRIST (NSW)[5]26673NBTJ Cutugno (Kings Park)
8NITRO ROCKS [5]24154NBTR Gladman (Melton)
9YOUR A WALLY (NSW)[5]Res.23654FSHM Niele (Berringa)
10ALDIVO [5]Res.23827NBTA Caramia (Melton)