Thursday 27th December 2012

Greyhound Box Draw For – Thursday 27th December 2012

Race No. 1Tab.com.au12:55PM (VICtime)
Maiden T3 event over 400 Metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1NICK’S MY MATE45562NBTA Zampichelli (Bellfield)
2TAMMY’S LANKAN87248NBTL H Harris (Somerville)
3KOBY PATH44736NBTL R Morshead (Barongarook)
4WHEELS43626NBTD J Rowan ()
5DARLEY CEE CEE66433NBTT Monaghan (Darley)
6JORGIA’S PATH23458NBTJ Formosa (Heathcote)
7CRAB MEAT73FSHS R Dervish (Stanhope)
8GOLDEN REACTOR58526FSHS Kipirtidis ( South)
9COOLER THAN YOU44243FSHR C Dunne (St Albans)
10NIKITA’S STORM66554FSTDL H Harris (Somerville)
Race No. 2Millers Muzzles01:12PM (VICtime)
Maiden T3 event over 460 Metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BIT MAD24742NBTD Tallentyre (Lara)
2SNOW WARRIOR57FSHJ M Torr (Eaglehawk)
3HONG KONG MISSY75365FSTDC Stanton (Clunes)
4LITTLE PUMPA37668NBTL H Harris (Somerville)
5BOMBASTIC KNIGHT65574FSHN B Punshon (Bacchus Marsh)
6NANCY JUENE88588NBTL H Harris (Somerville)
7WEE BELLA23553NBTR W Fisher (Corio)
8SPLENDID SHIRAZ74752NBTR W Fisher (Corio)
9MONT84666NBTB Limbach (Craigieburn)
10ROSTOK33443FSHJ M Torr (Eaglehawk)
Race No. 3Sita 01:30PM (VICtime)
Maiden T3 event over 400 Metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MEDUSH26762FSTDJ M Torr (Eaglehawk)
2GAVE SURF AWAY437NBTN J Gates (St Albans)
3KENNEL PRINCESS18FSHR W Punshon (Parwan)
4PHAETON PHEW68383FSHS Kipirtidis (Cranbourne South)
5NIKITA’S TAXI55756NBTL H Harris (Somerville)
6TALKIN’ PALMER73766FSHM A Pell ()
7NAVARA457F7NBTC M Davis (Murrabit)
8DARLEY SOS3443NBTT Monaghan (Darley)
9KING KOLBY64235FSHT Scott (Romsey)
10SOME NIGHTS25FSHA B Mcnamara (Mount Wallace)
Race No. 4Jetpets01:48PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 520 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SIXTEEN CANDLES72865NBTL C Slattery (Heathcote)
2JOSH MILNE52574NBTJ S Fothergill (Numurkah)
3ROCKIN ROX22261NBTS Knight (Wyndham Vale)
4ROCKEN BOZ46474FSHA M Rocke (Broadford)
5I’M A THINKER4553630.81S Gibilisco (Lockwood South)
6KILTANON RUFUS47848NBTM G Mckinnon (Penshurst)
7VEL BELENA44342FSTDT R Breen (Snake Valley)
8KYAH DANE53378FSTDR K Stack (Lara)
9KELLIE ENLIM77588NBTJ Formosa (Heathcote)
10DALMATIAN ALLY61386FSTDB S Bunworth (Casterton)
Race No. 5Sponsor The Geelong Greyhound Club02:04PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KACEY ENLIM28587NBTJ Formosa (Heathcote)
2FLY WALCOTT5748523.19M K Lloyd (Anakie)
3SHEOAK ALF26564NBTD H Lockwood (Woodend)
4FARMER JENNY1545622.98C Stanton (Clunes)
5MURRADOC WHIZ5811523.03A J Harmes (Corio)
6UNIQUE FLIGHT7388622.93J M Torr (Eaglehawk)
7JET STAR LAD65326NBTM Height (Yarragon)
8DARK OMEN34677NBTB C Brown (Axedale)
9VAE VICTUS23287NBTM Schlegel (Woodend)
10OPRAH’S ANGEL1163422.99J S Fothergill (Numurkah)
Race No. 6Geelong Australia02:23PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SPEEDWAY STUEY42373NBTA M Mcinnes (Elliminyt)
2BORTOLOTTO4131426.49W L Miller (Skipton)
3TEE MURPHY56478FSTDK R Ward (Mount Moriac)
4BRINDLE LEE35477FSHL E Cookson (Junortoun)
5UP AND GONE46226NBTC Stanton (Clunes)
6BOMBASTIC SATIN636F7FSHR W Punshon (Parwan)
7PADDY’S HERO35254NBTL R Morshead (Barongarook)
8MIDNIGHT MARVEL43452NBTR Harrowfield (Colac)
9CHEAP CHAMP43536NBTD R Vigor (Lara)
10BOLT BABY BOLT44248NBTD F Gehan (Stawell)
Race No. 7The Beckley Centre02:39PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MR BO DOUGLAS6336823.16K Quinn (Cundare)
2ORANGE JACK6661322.50K R Ward (Mount Moriac)
3DOMINIQUEF6765NBTE L Lloyd (Anakie)
4MOONLITE SPICE63452NBTJ Formosa (Heathcote)
5CELEBRATION63633NBTV Giles (Bamawm)
6SOUTHWOOD BOLT48135NBTC Stanton (Clunes)
7SLICK SILVIE86638NBTJ Toye (Ararat)
8JAQUI STRESS76674NBTK R Ward (Mount Moriac)
9LEKTRA LOU4637422.80M K Lloyd (Anakie)
10POWER ELECT25235FSHA Kent (Wantirna)
Race No. 8Tab.com.au02:58PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1EYE SEE YOU23453NBTP J Hartley (Boronia)
2BANDITO87412NBTP J Hartley (Boronia)
3DOC BERKSHIRE45642FSTDC Stanton (Clunes)
4CRACKING COURSER33232NBTC Mcleod (Hamilton)
5RIVERDALE BRANDY63535NBTI L Green (Little River)
6EXFORD SUE25756NBTD L Mcintyre (Exford)
7DONS DAUGHTER3852726.00N M Carthew (Newcomb)
8SHEEZA SMARTY34846NBTD R Kirk (Melton West)
9POTSY’S BOY65553NBTG R Edwards (Broadford)
10JACK ENLIM46855NBTJ Formosa (Heathcote)
Race No. 9Jetpets03:14PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RIVERDALE SUNNY4483523.06I L Green (Little River)
2TOKEN ALI8888623.15A R Harding (Hamilton)
3JULIA JAY31223NBTJ Formosa (Heathcote)
4ARVO’S BIANCA47586NBTK Smale (Leongatha)
5CATCH ON2245623.11B L Ryan (Werribee)
6JACAS MATE35343NBTJ S Fothergill (Numurkah)
7ARVO’S DIEGO28585NBTG L Arvanitis (Nyora)
8CHAD’S CHUCKY6568423.15L H Harris (Somerville)
9DAKKA JACK164F7FSHP L Hunt (Avalon)
10RIZZOLI35616FSHG R Edwards (Broadford)
Race No. 10Austin’s Wines03:32PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TEDDY MAX58523NBTL E Franklin (Willaura)
2WORTHY SPEED31785FSHP L Hunt (Avalon)
3DARK HOODOO88852NBTJ Formosa (Heathcote)
4BULL BAR NEVILLE88766NBTA R Harding (Hamilton)
5MR. MOTOWN77776NBTJ S Fothergill (Numurkah)
6ARVO’S CHITA78887NBTK Smale (Leongatha)
7DEVONDALE DUDE24158FSHC W Mizzi (Cranbourne)
8PACEY PALMERF6132NBTA S Garratt (Heathmont)
9REFUSED BAIL14514FSHS R Dervish (Stanhope)
10ARVO’S RICARDO78787NBTK Smale (Leongatha)
Race No. 11Xtreme Technology03:56PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DARLEY SUNDAY5211226.41T Monaghan (Darley)
2SKUNKY MONKEY51852FSHR J Matheson (Castlemaine)
3BOWSTREET BUSTER25115NBTS Donlon (Burnbank)
4HEY REX6322126.43R K Stack (Lara)
5DEFIANT DAME87574FSTDL H Harris (Somerville)
6FREE EARL71747FSHP R Trim (Devon Meadows)
7MY SELYNYA4844126.58S A Coates (St Albans Park)
8PRINCE VALIANT82723NBTB Ender (St Albans)
9SPECIAL TIMES75856FSHB C Brown (Axedale)
10PREMIER GIFT14T6726.60J Kantzidis ()
Race No. 12Tab.com.au04:12PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RAPID FUSE51778FSHS R Dervish (Stanhope)
2GO HEAVEN LEIGH31674NBTT Scott (Romsey)
3PLANET SHAKER77T74NBTA B Mcnamara (Mount Wallace)
4BO TATIANA56417NBTD J Dawson (Preston)
5TAKABEES FANTASY5843123.34K Lloyd (Anakie)
6IMPULSE DRIVEN42215NBTS Donlon (Burnbank)
7LACE OUT58621NBTJ Formosa (Heathcote)
8JACK’S TEDDY548123.12P L Hunt (Avalon)
9CAPTAIN FRED1456FSHP J Connell (Seville East)
10OUTLAW PADDY38236FSHR S Wombwell (Coleraine)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments