Thursday 30th August 2012

Greyhound Box Draw For Geelong – Thursday 30th August 2012

Race No. 1The Beckley Centre03:55PM (VICtime)
Maiden event over 400 Metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER INFERNO16347NBTC Schembri (St Albans)
2MISS CALYPSO85247FSHK W Mitchell (Norlane)
3MESSY BOOTS75NBTR W Barron (Eden Park)
4HUGHES FANTASY68FSTDC D Hughes (Lara)
5UNHITCHED5FSHR W Barron (Eden Park)
6REGAL VILLAIN4FSHS J Spiteri (St Albans)
7SIR ALFRED6FSTDB A Gray (Mount Cottrell)
8LIKE JAMESFSHJ Pace (Ballan)
9THERE’S BOBBY555NBTB A Gray (Mount Cottrell)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Tab Sportsbet04:12PM (VICtime)
Maiden event over 460 Metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SWOOPED6FSHJ Sharp (Lara)
2EDITHTAIL TIGER13444FSHG J Mills (Frankston)
3CHEAP CHAMP7NBTD R Vigor (Lara)
4PACY PRINCESS45456NBTD C R Field (Werribee)
5SUPREME RED22262NBTT Pipczak (Melton South)
6TOP DREAMS545FSHM S Schmidt (Devon Meadows)
7PUPPET67387FSTDC D Hughes (Lara)
8BALLY LAD53FSTDR J Britton (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Buxton Real Estate Ht104:35PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CLINICAL FINISH31456NBTM Galea (Sunshine North)
2MEPUNGA WEBER52351FSHS J Elsum (Camperdown)
3MY APOCALYPSE354F3NBTR Clark (Toolleen)
4MOSCARDO5877722.54G Dalton (Hazelwood North)
5SHEZA PLEASER55466NBTY Andrews (Cranbourne North)
6ALANA MISS6357622.74T Womann (Lara)
7UNO DAISY76765NBTG J Mills (Frankston)
8FREDRICK BALE38536FSHG J Bate (Lara)
9SISCO SNAKE67778FSTDJ Galea (Lara)
10TARNEIT FLYER77786NBTB J Menzel (Hoppers Crossing)
Race No. 4Town & Country Meats Ht204:52PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SHE’S SHUFFLING44166FSHL Delbridge (Balliang)
2ARVO’S HANNAH3622222.93M A Delbridge (Balliang)
3ARCHERFIELD52777FSTDJ Delaroche (Cranbourne North)
4REVEREND MATCHY7772722.85T Womann (Lara)
5FITZY7757322.75A D Marum (Cranbourne)
6DIVO BELLO21713FSHJ Condon (Tooradin)
7SENT FROM ABOVE25443NBTJ Digiorgio (Highett)
8COOL DUFFY26361NBTD B Curtain (Drouin)
9SISCO SNAKE67778FSTDJ Galea (Lara)
10TARNEIT FLYER77786NBTB J Menzel (Hoppers Crossing)
Race No. 5Xtreme Technology05:10PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TUNCURRY KIWI72613NBTJ L Scott (Melton West)
2SPIT FIRE STRIKE3154FSTDL Mitchell (Teesdale)
3DENISE MAGIC33821FSHG L Howell (Pearcedale)
4HURLEY WILL34685FSTDD J Saunders (Somerville)
5BOBBY BLUE NOSE87761FSHK W Mitchell (Norlane)
6BURRA GOLD5514FSTDM S Schmidt (Devon Meadows)
7JAY POD28661NBTC D Hughes (Lara)
8EMPIRE JESST7537NBTB Mcintyre (Exford)
9GIGGLE GRANGE86688NBTD R Vigor (Lara)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Millers Muzzles05:30PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CHLOE KEATS44115FSHJ A Adlam (Cardinia)
2EXCELLENT TALENT53116NBTA M Christie (Devon Meadows)
3RISING SPIRIT62767NBTM S Schmidt (Devon Meadows)
4EL NIELO23156FSTDA B Mcnamara (Mount Wallace)
5MEXICO JOE14535NBTM Galea (Sunshine North)
6DEE HOWARD35116FSHG R George (Beulah)
7SHIRAZ REEF5721126.27A M Kampman (Framlingham East)
8COULTA DAISY241F3NBTG Watts (Lara)
9GIGGLE GRANGE86688NBTD R Vigor (Lara)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Geelong Australia05:46PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1EXFORD SUE68523NBTD L Mcintyre (Exford)
2HOT THOMELI16676NBTG F Taylor (Allansford)
3SKYLARKER53716NBTA Bahen (Yuroke)
4METAMORPHIS76587NBTC D Hughes (Lara)
5DARING ESCAPE6345626.52M Tabb (Lara)
6BAGGY ROAD36363NBTD J Saunders (Somerville)
7SISCO BIG75665NBTJ Galea (Lara)
8MIDNIGHT STRIKE21234NBTL G Mitchell (Teesdale)
9GIGGLE GRANGE86688NBTD R Vigor (Lara)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Www.beckleycentre.com.au06:06PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 460 Metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1EXCELLENT CHOICE4377626.00C M Schmidt (Devon Meadows)
2GUS BALE33311NBTG J Bate (Lara)
3SCORSESE2746726.23Y Andrews (Cranbourne North)
4KIKO’S BOY3F625NBTG R George (Beulah)
5HOODED KEATS1326426.39J A Adlam (Cardinia)
6SWEET MILLIONS1241226.21T Womann (Lara)
7SPECTRUM53165FSHS J Elsum (Camperdown)
8OUR LISA1818526.06G Watts (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Tab Sportsbet Ht306:22PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PREMIER MAGPIE22114FSTDJ Condon (Tooradin)
2PLANET SHAKER71577NBTA B Mcnamara (Mount Wallace)
3HAMEL5355222.60G Watts (Lara)
4NOBLE SUDOKU6255722.79K Lloyd (Anakie)
5SCHWARTZ GIRL1878222.52D B Curtain (Drouin)
6DYNA BEAT48686FSTDM A Delbridge (Balliang)
7GUNMETAL LASS163F7NBTR Clark (Toolleen)
8RUN DEANO RUN65667NBTA Galea (Sunshine North)
9TARNEIT FLYER77786NBTB J Menzel (Hoppers Crossing)
10SISCO SNAKE67778FSTDJ Galea (Lara)
Race No. 10Merv Jennings Signs Ht406:38PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DAMIKA75126FSHJ L Shadlow (Werribee)
2CON ARTIST17524NBTC J Bahen (Yuroke)
3SOUTHWOOD PADDY11744NBTC V Kelly (Warrnambool)
4FLUGELBINDER52554NBTA Bahen (Yuroke)
5FAIRY HORSE21431FSHB W Moles (Allambee Reserve)
6CINDY LEE2834522.93R Clark (Toolleen)
7ITZ A BLUEBOY86875NBTG L Howell (Pearcedale)
8ARVO’S TWINK6336722.53M A Delbridge (Balliang)
9SISCO SNAKE67778FSTDJ Galea (Lara)
10TARNEIT FLYER77786NBTB J Menzel (Hoppers Crossing)
Race No. 11Basic Book Keeping Ht506:54PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FLYING MALDINI58122NBTR Clark (Toolleen)
2LEKTRA LOU7855322.80M K Lloyd (Anakie)
3ELUSIVE DIAMOND15235FSHB J Iredale (Frankston)
4PURE SHOW78684NBTC Schembri (St Albans)
5GRANMA MADGE57173FSHA M Kampman (Framlingham East)
6FAST RATE43778NBTS Labozzetta (Beaumaris)
7GALAXY HIGH26736FSTDD B Curtain (Drouin)
8WON’T BE BEATEN62616FSHG L Howell (Pearcedale)
9TARNEIT FLYER77786NBTB J Menzel (Hoppers Crossing)
10SISCO SNAKE67778FSTDJ Galea (Lara)
Race No. 12Nardi Produce Ht607:15PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1REGAL DIAMONDS42651NBTA Spiteri (St Albans)
2RAINING DIAMONDS11118FSHS J Elsum (Camperdown)
3SMOKIN’ GONZALES65355NBTM Wallworth (Gisborne South)
4KESHA ROX16357NBTA Bahen (Yuroke)
5BRENT BALE51528FSTDM A Delbridge (Balliang)
6TUDOR PARK3751823.82C J Hayes (Mill Park)
7ANATHEMA2334122.74D J Brown (Lara)
8JALYN JONES2364322.90D B Curtain (Drouin)
9TARNEIT FLYER77786NBTB J Menzel (Hoppers Crossing)
10SISCO SNAKE67778FSTDJ Galea (Lara)