Thursday 8th March 2012

Greyhound Box Draw For Geelong – Thursday 8th March 2012

Race No. 1Tab Sportsbet Final (gobis)04:02PM (VICtime)
Maiden Final event over 460 Metres at Geelong Of $1,652,475 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $1,651,000.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA CARI53126.15A L Dailly (Anakie)
2ALBERT BALE1125.94M A Delbridge (Balliang)
3BARNSEY BALE1125.91M A Delbridge (Balliang)
4CAREY BALE2262NBTA L Dailly (Anakie)
5DRAKON BALE4253126.29A L Dailly (Anakie)
6CHARLA ALLEN2352NBTA L Dailly (Anakie)
7CACIA BALE27252NBTA L Dailly (Anakie)
8EIRENE BALE63342NBTA L Dailly (Anakie)
9DAMIA BALE2243NBTA L Dailly (Anakie)
10CONNEMARA FIRE36353NBTJ Maye (Drysdale)
Race No. 2Geelong Australia04:22PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 460 Metres at Geelong Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1EGGY MORRIS8435126.33C W Xuereb (Hoppers Crossing)
2EXTRA SPECIAL88887FSHW P D Read (Devon Meadows)
3LUKE’S MEDAL25776FSTDC Stanton (Clunes)
4JED MYSTAR87787FSHW P D Read (Devon Meadows)
5SPECIAL OPTIMUM16582NBTT Womann (Lara)
6COOL FURY8722726.17B D Jones (Lara)
7MAUREEN RETURN’S28556NBTD Bramich (Langley)
8DA STIG86676FSHW P D Read (Devon Meadows)
9KINETIC BOOST76416FSHW P D Read (Devon Meadows)
10DOC’S DORA46558FSHW P D Read (Devon Meadows)
Race No. 3Www.beckleycentre.com.au04:42PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1HOT OR NOT6T37122.99T Womann (Lara)
2MARCUS BLUE2745522.77B L Moloney (Marcus Hill)
3ALANA BALE31827NBTS J Collins (Lara)
4INVICTUS BIGGS135FSHP C Brown (Loch)
5HELEN TOLD YOU2415322.88R J Britton (Lara)
6CARLOS WEST35562FSHA B Mcnamara (Mount Wallace)
7EASON BALE13263NBTS J Collins (Lara)
8GLORIAN JACK313623.08J R Maple (Little River)
9DESTINY UNKNOWN15256NBTR L French (Tootgarook)
10SWIFT PEDRO631FSHM A Karamatic (Lara)
Race No. 4Millers Muzzles05:02PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1VINTAGE DAICOS1263NBTS R Drummond (Toolleen)
2DARYL BALE83523NBTS J Collins (Lara)
3EL JARRAH83168FSHJ R Britton (Anakie)
4ALDUS BALE31573NBTM A Delbridge (Balliang)
5CONNEMARA SKY8124226.18J Maye (Drysdale)
6NANCY JAY4368426.45D L Jarvis (Heathcote)
7MITCH’S BUDDY4651326.15R N Eades (Seaford)
8ELITE GAMBLE12643NBTA Azzopardi (Londonderry)
9WALKING STREET2531426.29K Lloyd (Anakie)
10SHAW IS COOL23281FSHA Karabitsakos (Keysborough)
Race No. 5Design To Print05:22PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1ULTRA SPIN1461826.44I W Dann (Whitelaw)
2MAGIC DASHER44524NBTT Womann (Lara)
3BLACKALLS BOSS41731FSHA Cole (Lara)
4SISCO TURBO48267NBTJ Galea (Lara)
5COSMIC SNOW61776NBTI C Brown (Loch)
6AMERICAIN BLACK54223NBTR Shiells (Diamond Creek)
7EL MULATTO71425FSHK G Greenough (Pearcedale)
8TANDAR LASS2276225.97R K Stack (Lara)
9BLONDE LUCKF5763FSTDN J Lund (Cranbourne)
10BOSSY BETTY36768NBTM J Cowling (Kew)
Race No. 6Cooper’s Copiers Final (gobis)05:42PM (VICtime)
Restricted Win Final event over 460 Metres at Geelong Of $2,052,845 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $2,051,000.

No.NameFormBestTrainer

1ZAMBORA LOVER18126.12R J Britton (Lara)
2HAROLD BALE2431126.23S J Collins (Lara)
3FAVALORO4571126.33B Groom (Longwood)
4DAVEN BALE7122126.02S J Collins (Lara)
5NEVIL LONGBOTTOM6383126.15M J Dopper (Lara)
6CRYSTAL CASH8631126.19L Forte (Campbellfield)
7TRIGG POINT1155126.29J M Karamatic (Lara)
8WHY NOT RADAR1123126.40K G Greenough (Pearcedale)
9CONNEMARA SKY8124226.18J Maye (Drysdale)
10YARRAMUNDI FLASH2112NBTK G Greenough (Pearcedale)
Race No. 7Veolia Environmental Services06:03PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1CAIT BALE3622526.16G J Bate (Lara)
2BARDOT BALE56172NBTS J Collins (Lara)
3TOUGH DEFENDER86221FSTDM A Delbridge (Balliang)
4AQUA JACK28813NBTA Azzopardi (Londonderry)
5BANK ROLL26374NBTN C Rilen (Nilma North)
6PEDRO BOY36633NBTT Womann (Lara)
7YARRAMUNDI FLASH2112NBTK G Greenough (Pearcedale)
8IRVINE BALE17311FSTDM A Delbridge (Balliang)
9UP AND GONE56154FSHC Stanton (Clunes)
10SLOW WHITE12535NBTN Vincent (Lal Lal)
Race No. 8Beckley Park Market Saturday06:22PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1ALETA ALLEN56333NBTG J Bate (Lara)
2MAKE THE CALL2778225.88A Langton (Anakie)
3FREE WILL3324125.93A Azzopardi (Londonderry)
4LAROCCO4F42525.97G J Bate (Lara)
5INSTANT BALE4613726.14G J Bate (Lara)
6FANCY WILL1685525.84A Azzopardi (Londonderry)
7CONNEMARA SUZY2513326.05J Maye (Drysdale)
8DYNA DARA4664426.03G J Bate (Lara)
9ROZEHILL JESS51855FSHI W Dann (Whitelaw)
10DAYS OF STEAM57425NBTN J Lund (Cranbourne)
Race No. 9Racing Here 12th March 201206:39PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S JACKO6433822.94B Ender (St Albans)
2NIRRA MEG6622222.84K Lloyd (Anakie)
3AUDATIOUS5731122.69C Stanton (Clunes)
4DARRANGE47455NBTC Mclennan (Airport West)
5ZALDINI1554422.78R Clark (Toolleen)
6MRS. SLOCOMBE35668FSTDA Azzopardi (Londonderry)
7SUPER TRAIN8824222.70J R Maple (Little River)
8NICKOLOAD56725NBTC Stanton (Clunes)
9OAKMONT KIMMI34583NBTM J Gibbons (Lara)
10AMBER JET63455NBTJ J Forrest (Rosedale)
Race No. 10Beckley Centre Venue Hire06:57PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1HAWKETTE5487122.86L Delbridge (Balliang)
2KARINGAL TOTE23314NBTM C Brown (Loch)
3PROVEN FLAME61114FSHD Bramich (Langley)
4BEER STREET18772NBTP R Lambert (Melton)
5MARCUS GIRL21315NBTB L Moloney (Marcus Hill)
6LEKTRA LOU74871NBTM K Lloyd (Anakie)
7INNER FOX1724322.77M L Mallia-Magri (Lara)
8LESLIE’S EXPRESS6355722.88K J H Mccann (Rye)
9SERGEANT DARKIE17266NBTM C Brown (Loch)
10SARAH KATE64452NBTB Ender (St Albans)
Race No. 11Buxton Real Estate07:22PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1CINDY LEE1114822.93R Clark (Toolleen)
2EXPRESS LINKS55128NBTT O’Donovan (Lara)
3VALLETTA GRACE4234522.71J F Nicholls (Melton West)
4SCHERZINGER12128NBTI W Dann (Whitelaw)
5WHICH ARANDT71833NBTM Brealey (Exford)
6SLIPAWAY BILLY11851FSHG F Hughes (Wendouree)
7GAYLAH BALE31724NBTS J Collins (Lara)
8MIRA’S HOUSE51231NBTM Tabb (Anakie)
9SO CHIQUE1485122.61D Geall (Lara)
10BLUE MEGAN86514NBTJ J Forrest (Rosedale)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments