Tuesday, 14 July 2015

Greyhound Box Draw For Geelong – Tuesday, 14 July 2015

Race No. 1The Beckley Centre 3:34 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1NITRO SONG [M]58854NBTA Courts (Corio)
2WHY NOT SUE [M]46F55NBTW Gray (Wendouree)
3TAIL WHIP [M]85688NBTM Lithgow (Devon Meadows)
4WHERE ARE WE [M]46467NBTT Whitford ()
5EUMERALLA FIONA [M]67265NBTJ Hardy (Darley)
6SHANAE ROSE [M]33462NBTR Cameron ()
7HASHTAG HUTCH (NSW)[M]5547NBTG Kiernan (Pascoe Vale)
8HOT AS LEE [M]76578NBTW Read (Devon Meadows)
9RIPSTICK ELLA [M]Res.84424NBTJ Larizza (Tullamarine)
10MAD MAGPIE [M]Res.82774NBTL Courts (Lara)
Race No. 2P & R Food Services3:52 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ROLANDA HOOCH [M]735NBTL Cockerell (Buckley)
2FILL IT AGAIN [M]T3578NBTS Lithgow (Devon Meadows)
3RUBEUS HAGRID [M]62534NBTM Dopper (Lara)
4QUEEN ELMA [M]43775NBTJ Olsen (Reservoir)
5SHERRY BABY (NSW)[M]53344NBTT Whitford (Sale)
6DOOVALACKY [M]64266NBTT Whitford (Sale)
7RIVER BLING [M]54656NBTT Whitford (Sale)
8ALASTOR MOODY [M]86FSHM Dopper (Lara)
9STRIKING BIRD [M]Res.5FFSHC Brett (Preston)
Race No. 3Merv Jennings Signs4:09 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC SCAR (NSW)[6]25861NBTP Cusack (Mount Cottrell)
2INITIAL FACTOR [6]1183426.19(8)S Bonaccurso (Mount Mercer)
3KICK LIKE MICK [6]56647NBTJ Collins (Lara)
4RUSTY’S CAPE (QLD)[6]23823NBTS Lithgow (Devon Meadows)
6JUST GRACIE [6]51434FSTDP Franklin (Moyston)
7FATBOY NORM [6]8576226.13(5)B Shillington (Lara)
8CARTER BALE (NSW)[6]6687526.17(1)S Collins (Lara)
Race No. 4Krock4:32 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ZYON [7]42735NBTT Deglaitis (Moolap)
2TEECEE RAIDER [7]53452NBTB Shillington (Lara)
3BABY BLITZEN [7]3318523.28(8)S Hughes (Deer Park)
4MARMION STAR [7]33224NBTM Said (Diggers Rest)
5MIRACLE MAGGIE [7]54266NBTK Jones (Sebastopol)
6BROON HILDA [7]86784NBTJ Olsen (Reservoir)
7IMA BIG UNIT [7]1723.00(1)J Briffa (Lara)
8RUN DORA RUN [7]86483NBTT Whitford (Sale)
9PATRICE BALE (NSW)[7]Res.25644FSTDH Collins (Lara)
Race No. 5Xtreme Technology4:49 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LEEANNDA MATE [5]7378526.02(3)B Reid (Lovely Banks)
2MISS VIKING [5]31254NBTN Gates (St Albans)
3WIZARD OF OFFALY [5]36753NBTG Mckenzie (Seabrook)
4ANNA ROSE [5]78177NBTB Kantzidis (Bundoora)
5BLOSS’S BLITZEN [5]52862NBTE Barsby (Werribee)
6NAZARETH BALE (NSW)[5]56F3125.90(8)S Collins (Lara)
7DAWN CRUISE [5]5168126.06(4)M Cauchi (St Leonards)
8PROVEN GLADY [5]63137NBTJ Sayle (Herne Hill)
9DUBSY RUSSELL [5]Res.6643726.06(5)J Higgins (Linton)
Race No. 6Austins Wines5:10 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SPEED CHILL [5]37286NBTA King (Sulky)
2COLLOQUIAL (WA)[5]21644NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
3WILD INTENTION [5]1138226.12(1)A Hyde (Lara)
4HARDAWAY DRIFTER (NSW)[5]56273NBTJ Higgins (Linton)
5COSMIC HANIFY (NSW)[5]74456FSHG Kantzidis (Bundoora)
6WALLY MATUSZEK [5]8642426.48(3)N (Tullamarine)
7MOONLIGHT CRUISE [5]1877825.98(1)M Cauchi (St Leonards)
8WHERE’S EXFORD [5]4317626.05(5)A Cutugno (Kings Park)
9DUBSY RUSSELL [5]Res.6643726.06(5)J Higgins (Linton)
Race No. 7Millers Muzzles5:28 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WINFIELD SAMMY [5]56383FSTDC Grenfell (Lara)
2HOT AND LONESOME [5]6868522.64(1)G Kantzidis (Bundoora)
3KOSMIK KING [5]2616322.77(8)L Bridges (Brown Hill)
4ZANDER’S EXPRESS [5]85628NBTD Murray (Napoleons)
5GIANTS DANCE [5]6614522.41(4)T Deglaitis (Moolap)
6ORIENTAL LOTUS [5]5371722.71(7)M Giddings (Toolleen)
7REGAL DIAMONDS [5]8F777NBTA Spiteri (St Albans)
8LIVE WIRE [5]4541422.81(3)K Lloyd (Anakie)
Race No. 8Nardi Produce5:46 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CHAPPY [5]2657525.98(7)T Deglaitis (Moolap)
2ORIENTAL TSUNAMI [5]56852NBTM Giddings (Toolleen)
3FIERY FOX [5]55868NBTA King (Sulky)
4LEKTRA HAWK [5]6242525.99(7)I Cockerell (Buckley)
5LOVELY LIZZIE [5]5333225.79(4)G Kantzidis (Bundoora)
6DOING CHEWING (NSW)[5]74126NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
7LE DOYEN (QLD)[5]7585726.19(2)W Read (Devon Meadows)
8RAPID ROY [5]54276NBTL Bridges (Brown Hill)
9DUBSY RUSSELL [5]Res.6643726.06(5)J Higgins (Linton)
Race No. 9Jims Mowing – Geelong6:07 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KRIPKE [5]32374NBTM Nash (Little River)
2IVY LANE [5]5166622.66(2)G Kantzidis (Bundoora)
3LOONEY LUCY [5]13356NBTM Giddings (Toolleen)
4DAMN NUISANCE [5]13356NBTL Schembri (Deer Park)
5ELITE CIRCLE [5]1675722.88(8)K Lloyd (Anakie)
6DYNA QUOTE (NSW)[5]76648NBTT Mitchell (Lara)
7MAXIMUM MADDY [5]71546FSTDM Gibbons (Lara)
8SEE HIM GO [5]52456FSTDM Filomeno (Craigieburn)
Race No. 10Lynette’s Florist6:27 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SEABROOK SHAN [7]3334626.24(1)K Dillon (Wyndham Vale)
2MORNING CRUISE [7]5233526.24(1)M Cauchi (St Leonards)
3LADIES KAY [7]73328NBTH Gates (St Albans)
4TRICKY TEZZA [7]25164NBTA King (Sulky)
5RUMBALINA [7]35686NBTG Kantzidis (Bundoora)
6PENELOPES CRUZN [7]74358NBTH Collins (Lara)
7CETTE ME UP [7]5156526.05(6)B Shillington (Lara)
8GANDOLF BALE (NSW)[7]2148426.34(4)S Collins (Lara)
9PATRICE BALE (NSW)[7]Res.25644NBTH Collins (Lara)
Race No. 11 @ Stud6:48 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BARONESS MOLLY [5]81788NBTA King (Sulky)
2CRUISY LIMELIGHT [5]4474622.84(7)M Cauchi (St Leonards)
3ICE FLICKA [5]77366NBTT Whitford (Sale)
4VIRTUE [5]3186722.77(7)H Collins (Lara)
5PHIL’S IN LUCK [5]5372822.74(5)M Giddings (Toolleen)
6UNCONTROLLABLE [5]67334NBTR Dunne (St Albans)
7I’LL ROB YA [5]7485222.78(6)M Lloyd (Anakie)
8DREAMING ANNIE [5]75585NBTD Beasley (Mount Cottrell)
Race No. 12Beckley Park Community Market7:11 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MAXIMUM MELVA [6]24543NBTA Courts (Corio)
2CHANTILLY MAGIC [6]54686FSHS Drummond (Heathcote)
3SANTA [6]75845NBTD Good (Skipton)
4LEE I AM (QLD)[6]1787122.94(3)P Santoro (Melton West)
5DON FIRE [6]3254222.89(2)P Gabriel (Toolern Vale)
6HIPPY JET [6]88266NBTT Whitford (Sale)
7GALLOPING GEM [6]3464722.80(6)M Lloyd (Anakie)
8VALENTINE BELLE (NSW)[6]44665NBTB Cook (Sebastopol)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments