Tuesday, 15 September 2015

Greyhound Box Draw For Geelong – Tuesday, 15 September 2015

Race No. 1Topcat Video Productions3:18 PM (VIC time)
Maiden event over 400 metres at Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN EARNER (NSW)[M]FSHT Womann (Lara)
2SUZY NITRO [M]15FSHJ Maye (Drysdale)
3ASTON DETTORI [M]2NBTR Britton (Lara)
4AMORE NIETTA [M]46NBTC Brett (Preston)
5WHAT’S UP TRUMPS [M]4FFSHB Shillington (Lara)
6FURIOUS JACK [M]F533FSHC Stanton (Clunes)
7SUNSET ECLIPSE [M]5F5FSHC Bahen (Yuroke)
8FAB HARRIET (QLD)[M]3NBTR Britton (Lara)
9DEREK BALE (NSW)[M]Res.FSHT Womann (Lara)
10FARCE ALLEN (NSW)[M]Res.284NBTT Womann (Lara)
Race No. 2Jims Mowing – Geelong3:36 PM (VIC time)
Grade 7 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1REX ON [7]1517523.40(8)C Farrugia (Melton)
2SUN SCREAM [7]2458423.00(2)E Sladdin (Sebastopol)
3WHO TOLD LINDYLU [7]25333FSHA Hyde (Lara)
4SUSPICIOUS CAL [7]54123FSHM Lloyd (Anakie)
5IROQUOIS SOULJAH [7]7245822.84(2)D Hogan ()
6STRIKING BIRD [7]F3122FSHC Brett (Preston)
7ONSLAUGHT (NSW)[7]3832FNBTL Delbridge (Balliang)
8COOLAN GIRL [7]66433NBTI Dann (Whitelaw)
9BLOSSOM NOIR [7]Res.7668723.02(2)M Gibbons (Lara)
Race No. 3#gothebluedog3:57 PM (VIC time)
Maiden event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1STAY AWAY [M]34FSHT Mitchell (Lara)
2MISSION’S PRIDE [M]2848NBTM Cauchi (St Leonards)
3DUNBRO FERGUS [M]4FSHA Hyde (Lara)
4BUBBLE HAS BURST [M]5F25FSHP Mccoll (Kooroocheang)
5MA MA KEOGH [M]25656NBTP Fish (Dennington)
6DULCET SOUND (NSW)[M]8356FSTDC Reivers (Lara)
7BUNTING BALE (NSW)[M]672NBTT Womann (Lara)
8MACRORY [M]17FSHJ Maye (Drysdale)
9LIMBURG BOYKER (NSW)[M]Res.7846FSTDP Reivers (Lara)
10GOLD BRO [M]Res.575FSHB Shillington (Lara)
Race No. 4Xtreme Technology4:17 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA ALLAN [7]14463NBTJ Sharp (Lara)
2WISE GINGER (WA)[6]6216725.88(8)J Britton (Anakie)
3ANDELVEN [6]13746NBTK Chivell (Sunbury)
4REBEL COMMANDER [6]33325FSHS Payne (Melton)
5SILLYBILLY BLING [6]7362826.01(2)R Dunne (St Albans)
6ALLEN KENTUCKY (NSW)[7]16552FSHR Britton (Lara)
7ALLEN PINCER (NSW)[7]47164FSHM Delbridge (Balliang)
8KICK LIKE MICK [6]34524NBTJ Collins (Lara)
9LAZZA MIKADO [7]Res.54636NBTM Barber (Hoddles Creek)
Race No. 5 @ Stud4:37 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SUPREME DEAL [5]6214425.94(7)J Sharp (Lara)
2KANTEGA [5]2524625.75(3)R Britton (Lara)
3MAXIMUM MADDY [5]7281526.16(1)M Gibbons (Lara)
4MISS TRON [5]38777FSTDB Shillington (Lara)
5FIESTY FAIRY [5]5133126.22(6)N Parsons (Carrum Downs)
6BORIS BEKIM [5]83766NBTB Fish (Dennington)
7ELECTRO BALE (NSW)[5]4134726.01(2)S Collins (Lara)
8DORY BALE (NSW)[5]12853NBTS Collins (Lara)
9BABS BALE (NSW)[5]Res.8287726.19(1)T Womann (Lara)
Race No. 6Hays Recruitment Experts – Geelong4:57 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TOLLBAR (NSW)[5]21276FSTDR Britton (Lara)
2DYNA LEMMY (NSW)[5]46687NBTT Womann (Lara)
3DYNA SHINKO (NSW)[5]25531FSTDH Collins (Lara)
4CHAMPER BALE (NSW)[5]475F8FSTDH Collins (Lara)
5CUERVO SHOT (GA)[5]17652FSHR Britton (Lara)
6AFRICAN STORM [5]65545NBTC Capuano (Anakie)
7JOKOWI [5]26648NBTC Capuano (Anakie)
8HARDEN BALE (NSW)[5]26287NBTT Womann (Lara)
9BABS BALE (NSW)[5]Res.8287726.19(1)T Womann (Lara)
Race No. 7Lynette’s Florist5:17 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC REBEL [5]12365NBTA Bahen (Yuroke)
2DOMESTIC GIRL [5]43832NBTT Sharp (Melton West)
3DUBSY RUSSELL [5]7265526.06(5)T Currie (Chadstone)
4SEABROOK GIRL [5]4186225.86(3)K Dillon (Wyndham Vale)
5PENELOPES CRUZN [5]2667125.96(5)H Collins (Lara)
6DUFF BALE (NSW)[5]8146126.06(5)H Collins (Lara)
7IONA BOOM BOOM (NSW)[5]1821825.83(2)L Delbridge (Balliang)
8DAWN CRUISE [5]8644426.06(4)M Cauchi (St Leonards)
9BABS BALE (NSW)[5]Res.8287726.19(1)T Womann (Lara)
Race No. 8Premier Boloney @ Stud5:37 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ALPHA ZEUS [5]65762NBTJ Britton (Anakie)
2HASHTAG SELFIE [5]48654FSTDR Britton (Lara)
3IMA FAIRYTALE [4]27575NBTH Collins (Lara)
4FILIUS FLITWICK [4]4546125.97(6)D Todd (Dereel)
5SISCO FIASCO [5]47378FSTDM Cimarosti (Lara)
6GOVERNOR BALE (NSW)[5]3784525.85(3)S Collins (Lara)
7WIND WHISTLER [4]53452NBTA Langton (Anakie)
8MORNING CRUISE [4]2267126.09(5)M Cauchi (St Leonards)
9BABS BALE (NSW)[5]Res.8287726.19(1)T Womann (Lara)
Race No. 9P & R Food Services5:57 PM (VIC time)
Grade 6 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MAXIMUM MELVA [6]64354NBTA Courts (Corio)
2MISS MCCOY (QLD)[6]41878FSHA Marum (Corop)
3MIDNIGHT OUTLAW [6]F216222.76(7)A Bahen (Yuroke)
4MARMION STAR [6]52514NBTM Said (Diggers Rest)
5KATCRISALLI [6]6351523.05(1)B Cunningham (Wyndham Vale)
6GLASS ROOF [6]4175122.71(6)J Britton (Anakie)
7MY NAMES SCHULTZ [6]3446622.95(5)I Vigor (Anakie)
8DOVIZIOSO [6]55775FSHS Elmes (Nima Nth)
Race No. 10Man Up For Prostate Cancer6:16 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ENNIS BALE (NSW)[5]42423NBTH Collins (Lara)
2LIVING WATERS [5]86375FSTDB Shillington (Lara)
3SEABROOK JOEL [5]5214722.89(1)C Stanton (Clunes)
4EL BEE CEE [5]7548222.61(7)A Courts (Corio)
5EYES ADORABLE (NSW)[5]18466NBTC Capuano (Anakie)
6SENOR GOLD [5]33223NBTM Power (Frankston)
7PREMIER HAWK [5]53125FSTDB Panetta (Melton West)
8SCHMOO [4]3313222.61(1)R Fisher (Lara)
9BARN A SHAKIN [5]Res.72844NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
10ELITE CIRCLE [5]Res.4746622.88(8)J Frewin (Anakie)
Race No. 11Nardi Produce6:35 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ADVICE APLENTY [5]2785122.79(5)C Stanton (Clunes)
2POWER VOLT [5]46454NBTJ Reid (Notting Hill)
3HOW TIME FLY’S [5]47258NBTB Cunningham (Wyndham Vale)
4AY GOODES (NSW)[5]38365NBTE Lloyd (Anakie)
5GIANTS DANCE [5]5734522.41(4)T Deglaitis (Moolap)
6SOUTHWOOD LLOYD [5]3115422.59(2)C Stanton (Clunes)
7VICTORY CRUISE [5]8328622.65(6)M Cauchi (St Leonards)
8OPAL BALE (NSW)[5]4253622.71(4)T Womann (Lara)
9BARN A SHAKIN [5]Res.72844NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
10ANNA ROSE [5]Res.77877NBTF Strangio (Avondale Heights)
Race No. 12Millers Muzzles6:55 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLOSS’S BLITZEN [5]62188FSTDE Barsby (Werribee)
2ARGYLE DIAMOND [5]58878NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
3HURRY HOME CAIN (NSW)[5]35848FSHL Mitchell (Teesdale)
4DANDA FLASH [5]37568FSHE Deglaitis (Moolap)
5BEN WIGAN [5]4164722.93(6)M Jones (Sebastopol)
6KAUFMAN BALE (NSW)[5]77575NBTS Collins (Lara)
7RADLEY’S REALITY [5]86414NBTI Dann (Whitelaw)
8LINNY MORRIS [5]4878822.63(2)T Sharp (Melton West)
9ANNA ROSE [5]Res.77877NBTF Strangio (Avondale Heights)
10ELITE CIRCLE [5]Res.4746622.88(8)J Frewin (Anakie)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments