Friday, 18 September 2015

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday, 18 September 2015

Race No. 1Lynette’s Florist7:08 PM (VIC time)
Maiden event over 400 metres at Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1NOAKIS GIRL [M]FSHK Bravo (Lovely Banks)
2MISTY FEBEY [M]43477NBTG Febey (Braybrook)
3FABSTAR (QLD)[M]3FSHS Liuzzi (Lara)
4BLITZEM COLA (TAS)[M]66568NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
5ERI BALE (NSW)[M]68NBTT Womann (Lara)
6PRINCESS JASMINE [M]65856NBTJ Collins (Lara)
7FARCE ALLEN (NSW)[M]2843NBTT Womann (Lara)
8APPLE CYDER [M]28242NBTV Awramenko (Waurn Ponds)
9FEZ BALE (NSW)[M]Res.666NBTT Womann (Lara)
Race No. 2Austins Wines (vic Bred) Ht17:28 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SHAKE ‘EM [M]FSHD Pattinson (Pearcedale)
2LET IT BLING [M]3234FSHS Combridge (Junction Village)
3JAGUARA [M]FSHK Bravo (Lovely Banks)
4STAY AWAY [M]345FSHT Mitchell (Lara)
5BEKIM POWER [M]345NBTJ Power (Burnside)
6MISSION’S PRIDE [M]2848NBTM Cauchi (St Leonards)
7FLEETWOOD [M]76624NBTA Warton (Elliminyt)
8ASTON TAJ [M]663NBTM Delbridge (Balliang)
9GOLD BRO [M]Res.5757FSHB Shillington (Lara)
10SUPLEX CITY [M]Res.566F6FSTDL Courts (Lara)
Race No. 3Millers Muzzles (vic Bred) Ht27:48 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1GUNBARREL TWIST [M]867NBTM Lloyd (Anakie)
2SWEET TEMPTATION [M]8FSTDJ Celano (Greenvale)
3PAPA SHIM [M]FSHA Dailly (Anakie)
4LOOK AWAY [M]23632NBTB Shillington (Lara)
5FOREVER VAIN [M]478F7FSHT Womann (Lara)
6CONNEMARA XAV [M]18FSHJ Maye (Drysdale)
7DESTINI SPARK [M]687NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
8ROCK LION [M]FSHR Britton (Lara)
9GOLD BRO [M]Res.5757FSHB Shillington (Lara)
10SUPLEX CITY [M]Res.566F6FSTDL Courts (Lara)
Race No. 4Nardi Produce (vic Bred) Ht38:08 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1GWEN’S PICK [M]778FSTDB Shillington (Lara)
2ALPHA DEMETER [M]42FSTDJ Britton (Anakie)
3DESTINI BLAZE [M]887FSHJ Rinaldi (Lethbridge)
4ROAD DRILLER [M]FSHM Nash (Little River)
5GIA [M]8325FSHA Dailly (Anakie)
6DESPERATE DRIVER [M]FSHR Britton (Lara)
7CAPTURE [M]FSHD Pattinson (Pearcedale)
8BLOWN AWAY [M]332FSTDT Mitchell (Lara)
9GOLD BRO [M]Res.5757FSHB Shillington (Lara)
10SUPLEX CITY [M]Res.566F6FSTDL Courts (Lara)
Race No. 5Milo & Barb Dwyer Sprint8:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1 BALE (NSW)[5]55876FSTDT Mitchell (Lara)
2FIZZY BALE (NSW)[5]22124NBTS Collins (Lara)
3IONA BOOM BOOM (NSW)[5]1821825.83(2)L Delbridge (Balliang)
4QUAINT BALE (NSW)[5]3624625.83(2)S Collins (Lara)
5MOONLIGHT CRUISE [5]1374425.98(1)M Cauchi (St Leonards)
6CRUISY’S LUCK [5]4763F25.88(1)M Cauchi (St Leonards)
7BRESHIA BALE (NSW)[5]46365NBTH Collins (Lara)
8WINFIELD SAMMY [5]6775225.99(6)C Grenfell (Lara)
Race No. 6Grv Vic Bred ()8:49 PM (VIC time)
Grade 5 event over 520 metres at Geelong Of $5,360 Prizemoney.
1st: $3,050 2nd: $875 3rd: $435 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1LYNLEA JAKE [5]47252FSTDJ Mcdowall (Nullawarre)
2GRACE MONICA [5]64583NBTR Britton (Lara)
3MEPUNGA LEDGER [5]32428NBTJ Mcdowall (Nullawarre)
4SPLASH MOUNTAIN [5]71511NBTB Shillington (Lara)
5VALOSHORE [5]71117FSTDB Shillington (Lara)
6NAYLA SWIFT [5]43536NBTD Geall (Lara)
7HASHTAG SELFIE [5]48654NBTR Britton (Lara)
8POCKET KINGS [5]83638NBTH Collins (Lara)
9GALAHAD [5]Res.4475730.39(4)T Womann (Lara)
10CHIEF BRIT [5]Res.18263FSTDH Collins (Lara)
Race No. 7P & R Food Services9:08 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1WEZ GORDY [5]3172222.68(6)L Delbridge (Balliang)
2SHEOAK BLUE BOY [4]4325222.48(6)T Reid (Yuroke)
3CRACKERJACK BURN [5]87776FSTDA Dailly (Anakie)
4DYNA TIBER (NSW)[5]17861FSHA Dailly (Anakie)
5ANGEL OF MUSIC [5]25662NBTA Langton (Anakie)
6STRAW HAT LUFFY (NSW)[5]56522NBTH Collins (Lara)
7LEFT IS RIGHT [5]33385FSHJ Shaw (Anakie)
8KENJU BALE (NSW)[5]36251FSTDA Dailly (Anakie)
Race No. 8The Beckley Centre Geelong9:28 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SONIC DASH [4]54534NBTA Langton (Anakie)
2MORNING CRUISE [4]2267126.09(5)M Cauchi (St Leonards)
3DYNA SHINKO (NSW)[5]25531FSTDH Collins (Lara)
4REMOTE CONTROL (NSW)[5]32528NBTA Galea (Sunshine )
5FEARSOME MINT (NSW)[5]5577425.75(1)M Lloyd (Anakie)
6TIGGERLONG KATUT (NSW)[5]32274NBTT Reid (Yuroke)
7CHANGING LIGHTS (NSW)[5]75257NBTA Langton (Anakie)
8VANGER BALE (NSW)[5]4843826.15(6)T Womann (Lara)
Race No. 9Krock Final9:49 PM (VIC time)
Grade 7 Final event over 460 metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA JONAH (NSW)[6]26112NBTA Dailly (Anakie)
2ALLEN WHIRLY (NSW)[5]311125.87(1)M Delbridge (Balliang)
3SEA WINDS [7]21322NBTT Mitchell (Lara)
4DUNDEE HARRIER [7]25173NBTG Scott-smith (Pakenham South)
5SHIRO (QLD)[6]13126.26(5)A Setford (Devon Meadows)
6NILA BALE (NSW)[5]151125.78(6)A Dailly (Anakie)
7COOL WHIPP [7]26642NBTM Nash (Little River)
8ALLEN MARKY (NSW)[7]133NBTM Delbridge (Balliang)
9GOLDEN SWAN [7]Res.5123326.39(6)B Shillington (Lara)
10 [7]Res.1654NBTG Scott-smith (Pakenham South)
Race No. 10Merv Jennings Signs10:12 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BOTH SIDES NOW (NSW)[6]13634FSHA Langton (Anakie)
2 [7]22447NBTM Delbridge (Balliang)
3ALLEN IMPOSE (NSW)[7]2143FSHT Womann (Lara)
4ALLEN PINCER (NSW)[7]47164FSHM Delbridge (Balliang)
5DOOBSTAR [7]421FSHS Knight (Wyndham Vale)
6KICK LIKE MICK [6]34524NBTJ Collins (Lara)
7SKETCHY MAX (NSW)[7]134FSTDB Shillington (Lara)
8ROLL ‘EM SHARKY [6]41125NBTT Noy (New Gisborne)
9FAST BOLONEY [7]Res.5F157NBTM Nash (Little River)
Race No. 11 @ Stud10:32 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GRAND TORNADO [7]23122.93(2)J Celano (Greenvale)
2TOUCH OF FROST [6]4771FFSTDR Brook (Elliminyt)
3MAYBE VEGAS [6]8713622.84(5)V Awramenko (Waurn Ponds)
4SUNNY BREAKS [7]54554FSTDT Reid (Yuroke)
5ASTON DETTORI [7]2122.70(1)R Britton (Lara)
6ONSLAUGHT (NSW)[7]3832FNBTL Delbridge (Balliang)
7PAPER PLANES (NSW)[6]32815FSHD Petersen (Wangaratta)
8ONE MID [6]7377422.95(7)S Combridge (Junction Village)
9NINJA APPLE [7]Res.18687NBTV Awramenko (Waurn Ponds)
10ROLL ‘EM DAINTY [7]Res.6558523.24(4)T Noy (New Gisborne)
Race No. 12Premier Boloney @ Stud10:48 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KRIPKE [5]65332NBTM Nash (Little River)
2ALLEN YELLER (NSW)[5]3112822.54(3)M Delbridge (Balliang)
3DYNA RAPIDASH (NSW)[5]33488FSTDA Dailly (Anakie)
4GRAND SLAM DIVA (NSW)[5]6138323.04(7)M Lloyd (Anakie)
5WOMBAT [5]3117122.72(4)D Geall (Lara)
6HAPPY HUDSON [5]13253FSHN Sheehan (Koroit)
7BARN A SHAKIN [5]72844NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
8REIKO BALE (NSW)[5]3867FFSTDT Womann (Lara)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments