Tuesday, 6 October 2015

Greyhound Box Draw For – Tuesday, 6 October 2015

Race No. 1Nardi Produce4:43 PM ( time)
Maiden event over 400 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BALI ALLEN (NSW)[M]42FSHM Delbridge (Balliang)
2NEBRASKA ALLEN (NSW)[M]53742FSHR Britton (Lara)
3PRINCESS JASMINE [M]85655NBTJ Collins (Lara)
4IZA COMIN’ [M]FSHJ Moody (Kurunjang)
5 [M]623NBTB Shillington (Lara)
6’S KAMA (TAS)[M]46876FSHD Cook (Sebastopol)
7DULCET SOUND (NSW)[M]35645NBTC Reivers (Lara)
8COLI’S GIRL [M]775FSHJ Uglietta (Yan Yean)
9KNIGHT ICE [M]Res.477FSHM Nash (Little River)
Race No. 2Topcat Video Productions5:03 PM (VIC time)
Maiden event over 400 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1LATINO ICE [M]354FSHM Nash (Little River)
2UNDI ALLEN (NSW)[M]6FSHM Delbridge (Balliang)
3MY DOLLY MOLLY [M]57473NBTR Fisher (Lara)
4LEKTRA DAME [M]25FSHP Lenehan (Toolong)
5SNOW BOMBER [M]45FSHG Green (Lethbridge)
6CARRY ON ROSE [M]FSHR Britton (Lara)
7ARLO BALE (NSW)[M]54556NBTT Mitchell (Lara)
8LEKTRA HUTCH [M]12FSHP Lenehan (Toolong)
9KNIGHT ICE [M]Res.477FSHM Nash (Little River)
Race No. 3Beckley Park Community Market5:23 PM (VIC time)
Grade 7 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LULU ALLEN (NSW)[7]4155326.14(8)M Delbridge (Balliang)
2WISE MAPLE ()[7]3286426.08(1)C Dew (Anakie)
3DOOGIE BOY [7]3661FSHT Whitford ()
4BLITZEM MOCCA [7]54887NBTK Kubik (Epping)
5OH LELE SIMON [7]45645NBTG Campbell (Anakie)
6DESPERATE DRIVER [7]44126.33(3)R Britton (Lara)
7BARTEMIUS CROUCH [7]7717FSHM Dopper (Lara)
8KANSAS BALE (NSW)[7]66864NBTR Britton (Lara)
Race No. 4Www.tab.com.au5:43 PM (VIC time)
Maiden event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1WINCE ALLEN (NSW)[M]44324NBTM Delbridge (Balliang)
2LEKTRA SUNSET [M]2714FSHP Lenehan (Toolong)
3LIMBURG BOYKER (NSW)[M]84646FSTDP Reivers (Lara)
4LADY CAMELOT [M]43233NBTM Gray (Mount Cottrell)
5PEGGY DOOLEY [M]63256NBTA Langton (Anakie)
6GOLD BRO [M]75783FSHB Shillington (Lara)
7ROCK LION [M]532NBTR Britton (Lara)
8DREAM PORTRAIT [M]34FNBTA Langton (Anakie)
9HY GUARD [M]Res.62445NBTT Mitchell (Lara)
Race No. 5Jims Mowing – Geelong6:03 PM (VIC time)
Grade 6 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ATOMIC OPIE [6]82167NBTG Cini (Deer Park)
2DREAM OF FAME [6]4561126.09(1)A Langton (Anakie)
3SKETCHY MAX (NSW)[6]34213NBTB Shillington (Lara)
4IRON SIDE [6]21265FSHS Donlon (Burnbank)
5NOAKI HAWK [6]33335NBTN Tapp (Narre Warren)
6FIREBOMB [6]65528NBTL Delbridge (Balliang)
7BRIGHT EYED GIRL [6]73375FSTDT Whitford (Sale)
8KICK LIKE MICK [6]43363NBTJ Collins (Lara)
9LACKA DETAIL [6]Res.57676NBTT Matthyssen (Talbot)
10BARONESS JILL [6]Res.87767FSHE Matthyssen (Talbot)
Race No. 6 Heats Oct. 166:19 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DEANO’S GADGET [5]52675NBTW Hansen (Daisy Hill)
2GOVERNOR BALE (NSW)[5]4537225.85(3)S Collins (Lara)
3SACRAMENTO SAL [5]2571425.82(6)J Sharp (Lara)
4STARVIN’ SEAGULL [5]6653225.93(6)M Lloyd (Anakie)
5GEORGE SANNETTE (NSW)[5]15324FSTDR Britton (Lara)
6BAHAMA BAY [5]5446326.00(1)A Britton (Lara)
7VELLOWAY [5]4725225.69(5)J Briffa (Lara)
8LOUISIANA LIL [5]5784626.14(6)J Sharp (Lara)
9BEYOND THE VALLY (SA)[5]Res.61828NBTG Campbell (Anakie)
10LEE I AM (QLD)[5]Res.15136NBTP Santoro (Melton West)
Race No. 7Lynette’s Florist6:37 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CRYSTAL CAMEO [5]21363NBTG Hansen (Daisy Hill)
2HARDY’S ME MUM [5]42231NBTW Donlon (Burnbank)
3LEKTRA HOMBRE [5]66588NBTJ Sharp (Lara)
4BATTY ALLEN (NSW)[5]63141NBTM Delbridge (Balliang)
5DRIFT LINER [5]68542NBTA Britton (Lara)
6JOKOWI [5]66487NBTC Capuano (Anakie)
7IONA NITRO (NSW)[5]42154NBTM Delbridge (Balliang)
8LEKTRA OSCAR [5]1846526.18(2)J Sharp (Lara)
9BEYOND THE VALLY (SA)[5]Res.61828NBTG Campbell (Anakie)
10MAKAMAN [5]Res.2761726.38(5)B Ryan ( Werribee)
Race No. 8P & R Food Services7:00 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC VEE BEE (NSW)[5]17367FSTDR Britton (Lara)
2WHO TOLD HARRY [4]1135125.91(8)R Britton (Lara)
3EDGE OF EDEN (NSW)[4]2327725.66(5)A Langton (Anakie)
4JUST A TASTE [4]2123425.70(7)M Karamatic (Lara)
5ANGEL OF MUSIC [5]25242NBTA Langton (Anakie)
6CHIEF BRIT [4]6377725.87(1)H Collins (Lara)
7ENNIS BALE (NSW)[5]23354NBTH Collins (Lara)
8POCKET KINGS [5]3842525.96(6)H Collins (Lara)
9CHAMPER BALE (NSW)[5]Res.88677NBTH Collins (Lara)
10DYNA QUOTE (NSW)[5]Res.68764FSTDT Mitchell (Lara)
Race No. 9Premier Boloney @ Stud7:23 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NITRO DECEPTION [7]21326FSTDA Mcnamara (Mount Wallace)
2ASTON DETTORI [6]2152122.70(1)R Britton (Lara)
3RHAPSODY TWIST [6]37273NBTA Mcnamara (Mount Wallace)
4SUSPICIOUS CAL [7]23334NBTM Lloyd (Anakie)
5MAXIMUM MELVA [6]42332NBTA Courts (Corio)
6WELDING FLASH [7]1FSHM Wallworth (Gisborne)
7LEKTRA TILY [6]3424522.93(1)J Sharp (Lara)
8IMA BIG UNIT [7]1737223.00(1)J Briffa (Lara)
9EIGHT HOURS [6]Res.43114NBTR Raven (Smythes Creek)
10EPSTEIN BALE (NSW)[7]Res.5645523.01(8)H Collins (Lara)
Race No. 10The Beckley Centre Geelong7:41 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DRAPER BALE (NSW)[5]3134222.66(8)T Mitchell (Lara)
2CLARETOWN TEX [5]5554622.87(8)D Weightman (Dean)
3OMA’S GIRL [5]42411FSHL Delbridge (Balliang)
4WOMBAT [5]1716822.72(4)D Geall (Lara)
5UNCOOL ALBERT [5]4661423.13(4)M Gibbons (Lara)
6IONA BLACKFLASH (NSW)[5]3836723.43(5)M Delbridge (Balliang)
7RAVAGER BALE (NSW)[5]4518522.67(1)H Collins (Lara)
8PINGU (SA)[5]3223322.74(7)G Campbell (Anakie)
9POWER VOLT [5]Res.45446NBTJ Reid (Notting Hill)
10 BALE (NSW)[5]Res.58768NBTT Mitchell (Lara)
Race No. 11Krock8:05 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MAYSOON KAHN [5]51523NBTW Donlon (Burnbank)
2RANGATANG (QLD)[4]4668422.51(7)B Hare (Greendale)
3RED LIGHT RUNNER [5]73846NBTD Weightman (Dean)
4QUINT BALE (NSW)[5]1764822.40(4)S Collins (Lara)
5WE ARE GEELONG [4]7878122.64(6)M Karamatic (Lara)
6FEAR THE BEST [5]66453NBTB Shillington (Lara)
7ALPHA ZEUS [5]62117FSTDJ Britton (Anakie)
8DODGY DEALER [5]1242622.44(7)J Sharp (Lara)
9CHAMPER BALE (NSW)[5]Res.88677NBTH Collins (Lara)
10COURSING BALE (NSW)[5]Res.58768NBTT Mitchell (Lara)
Race No. 12Millers Muzzles8:25 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1 BOB [5]63442FSTDJ Karamatic (Lara)
2SMOKING ROSIE [5]2818622.79(6)J Reid (Notting Hill)
3MUMBLES MURRAY (NSW)[5]2574422.57(8)M Nash (Little River)
4EL BEE CEE [5]3632322.61(7)A Courts (Corio)
5WEZ GORDY [5]2244322.68(6)L Delbridge (Balliang)
6ICE COLD BUNDY [5]5384222.75(6)J Rinaldi (Lethbridge)
7KOSMIK KING [5]4464722.77(8)L Bridges (Brown Hill)
8ARGENTA [5]35813NBTM Delbridge (Balliang)
9CHAMPER BALE (NSW)[5]Res.88677NBTH Collins (Lara)
10POWER VOLT [5]Res.45446NBTJ Reid (Notting Hill)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments