Wednesday, 2 November 2016

Greyhound Box Draw For Geelong – Wednesday, 2 November 2016

Race No. 1Beckley Park Community Market6:49 PM (VIC time)
Maiden event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ASTON JESSE [M]6FSHW Vassallo (Devon Meadows)
2OSHKOSH GYPSY [M]57246NBTA Dailly (Corio)
3HADVEL BALE (NSW)[M]6FSHA Dailly (Corio)
4SUGAR ROSELEE [M]52224NBTJ Forbes (Newport)
5SHIMA RAINBOW [M]68FSHA Dailly (Corio)
6ALPHA ALEXANDER [M]4762NBTJ Britton (Anakie)
7DYNA YATUL (NSW)[M]44225FSHA Dailly (Corio)
8JACEY ALLEN (NSW)[M]52243FSHA Dailly (Corio)
9GOOD THUNDER (NSW)[M]Res.63857NBTG Campbell (Anakie)
10ASHLAND (NSW)[M]Res.2577FSTDG Campbell (Anakie)
Race No. 2Country Link Rural Supplies Lara7:11 PM (VIC time)
Maiden event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SHIMA MUSKET [M]73FSHA Dailly (Corio)
2SPRING EMPEROR (NSW)[M]3454FSHA Dailly (Corio)
3LORENZO BLUE [M]64FSHA Dailly (Corio)
4URANA WOOFA [M]2F353NBTL Mallia (Hoppers Crossing)
5FALZION BALE (NSW)[M]6FSHA Dailly (Corio)
6PITCH [M]32223NBTR Brittain (Maidstone)
7PENALTY BALE (NSW)[M]43627NBTT Mitchell (Lara)
8MARCUS DAKING (NSW)[M]42226FSTDG Campbell (Anakie)
9BLUE KADE [M]Res.5484NBTA Dailly (Corio)
10DYNA CALDER (NSW)[M]Res.6464FSHA Dailly (Corio)
Race No. 3P & R Food Services (1-4 Wins) Ht17:31 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1YESTERYEAR [5]1476426.17(5)B Shillington (Lara)
2OSCORP BALE (NSW)[5]6667126.07(3)A Dailly (Corio)
3CREATIVE CRUISE [5]1673525.95(4)N Podmore (Pearcedale)
4COUNTRY JANE (NSW)[6]43422NBTM Lloyd (Anakie)
5SHIMA GOLD [7]15826.63(8)A Dailly (Corio)
6ALPHA LUCKY [5]62443FSHJ Britton (Anakie)
7ENOLA GAY [5]66137NBTL Delbridge (Balliang)
8FAY COURAGE [7]23371FSHA Dailly (Corio)
9UNLOCKED [5]Res.44766NBTG Peach (Cape Clear)
10DYNA WILLEM (NSW)[5]Res.1547725.79(5)H Collins (Lara)
Race No. 4Tts Electrics (1-4 Wins) Ht27:51 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ANGEL OF GLORY [5]47532NBTR Fisher (Lara)
2LEKTRA FLAME [6]63212FSTDA Dailly (Corio)
3AUGUSTUS DAGLOOP [5]41422FSHJ Nolan (Devon Meadows)
4DYNA FLASH (NSW)[5]2133325.96(8)M Delbridge (Balliang)
5QUEEN QUICK [7]36216NBTA Dailly (Corio)
6WEASLEY GRANGE [6]1616426.14(1)E Vigor (Anakie)
7PLAY ALONE [7]2217326.39(3)T Mitchell (Lara)
8CHIEF BALE (NSW)[5]2875625.88(6)H Collins (Lara)
9FETTY WAP [7]Res.64438FSTDA Dailly (Corio)
10SEVEN TWO [5]Res.3667625.91(5)J Sharp (Lara)
Race No. 5Xtreme Technology (1-4 Wins) Ht38:11 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PAN YOKO [7]5233426.21(1)A Dailly (Corio)
2CITY AND COLOUR (NSW)[6]3278326.27(8)M Delbridge (Balliang)
3FOREVER MERRY [4]2212626.02(3)B Klemke (Heathcote)
4ALLEN GABLE (NSW)[5]43826NBTB Shillington (Lara)
5JARBASS BALE (NSW)[7]52176FSHA Dailly (Corio)
6YES SARGE [6]7153726.36(1)T Mitchell (Lara)
7CROWN PRINCESS (NSW)[5]31252FSTDW Vassallo (Devon Meadows)
8MR. VANE [7]13736FSTDR Henness (Heathcote)
9DYNA WILLEM (NSW)[5]Res.1547725.79(5)H Collins (Lara)
10BLUE MURRAY [7]Res.6451NBTA Dailly (Corio)
Race No. 6Millers Muzzles8:33 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S SAVANNAH [5]6465126.19(6)J Capuano (Pyalong)
2ROCKSTAR TROY (NSW)[5]12761FSHA Dailly (Corio)
3MISS VANE [5]81423FSTDB Klemke (Heathcote)
4REX ON [5]8321826.38(8)C Farrugia (Melton)
5MAKO (NSW)[5]12223FSHA Dailly (Corio)
6RUNNING YARDS [5]6657526.12(8)G Dailly (Elaine)
7ARCHI WILLOW [5]4576726.03(1)R Fisher (Lara)
8DEADSET JET [5]13334NBTT Deglaitis (Moolap)
9HOME RUNNER [5]Res.3554725.98(6)E Lloyd (Anakie)
10TIME TAKER [5]Res.7417326.03(1)K Lloyd (Anakie)
Race No. 7Merv Jennings Signs (1-4 Wins) Ht48:50 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1UNCLE PANDORA [7]21875NBTA Dailly (Corio)
2ASTON MONDO [5]13568NBTP Abela (Parwan)
3PERSUADER (NSW)[5]11681FSHP Presutto (Devon Meadows)
4PHILO BALE (NSW)[5]5411225.82(2)A Dailly (Corio)
5PUPETTA MARESCA (NSW)[6]1124525.88(5)M Delbridge (Balliang)
6ALLEN JOURNO (NSW)[5]7624226.16(5)H Collins (Lara)
7OSHKOSH JAY [7]71426.07(6)A Dailly (Corio)
8CONNEMARA XAV [5]22135NBTJ Maye (Drysdale)
9SEVEN TWO [5]Res.3667625.91(5)J Sharp (Lara)
10BINGO SALLY [6]Res.T165725.94(8)J Palma (Lara)
Race No. 8The Beckley Centre Geelong9:11 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MISS MOTO (WA)[5]74671FSTDD Carr (Mininera)
2WHITE BANDIT (NSW)[4]3F51325.88(1)L Delbridge (Balliang)
3MACRORY [4]8581625.74(6)J Maye (Drysdale)
4LOCHINVAR KORS (NSW)[5]66722NBTA Kenyon (Corio)
5DYNA KRYPTO (NSW)[5]74277NBTA Dailly (Corio)
6GAWKER BALE (NSW)[5]3342326.04(6)A Dailly (Corio)
7QUASI BALE (NSW)[4]13542NBTM Delbridge (Balliang)
8YOUR SHOUT PUNK (NSW)[5]11513NBTW Vassallo (Devon Meadows)
9GUNSBLAZE (NSW)[5]Res.36878NBTT Clarke (Grovedale)
10DYNAMO’S GIFT [5]Res.4373725.88(5)R Darby (Drysdale)
Race No. 9Lynette’s Florist (1-4 Wins) Ht59:28 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COROROOKE CHOOK (NSW)[7]12426NBTD Burnett (Little River)
2EPPY BALE (NSW)[5]1268326.14(8)J Collins (Lara)
3ZIPPY DAPH [7]6332426.00(2)A Dailly (Corio)
4SECRET CHOICE [5]83414NBTD Carr (Mininera)
5SESAME STREET [5]F454125.91(2)K Pitt (Devon Meadows)
6OLFINA ALLEN (NSW)[7]52137FSHA Dailly (Corio)
7DYNA XANADU (NSW)[4]5465325.85(1)H Collins (Lara)
8STEVRON AUTOS [6]64837NBTJ Olsen (Reservoir)
9UNLOCKED [5]Res.44766NBTG Peach (Cape Clear)
10ALCHEMY [5]Res.3745826.65(2)A Courts (Lara)
Race No. 10Weddemoor Plumbing & Gas9:48 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE WESTMEAD [4]7861222.36(2)D Geall (Lara)
2ANOTHER BLUE [4]1858422.48(7)S Liuzzi (Lara)
3SPRITELY PIZAZZ [5]111F6FSHJ Condon (Devon Meadows)
4CONNEMARA BLACK [5]4543322.75(3)J Maye (Drysdale)
5LET’S RUN [4]6514122.59(7)J Sharp (Lara)
6ILLIAD ALLEN (NSW)[4]1283322.54(2)M Delbridge (Balliang)
7SHARED BONUS [4]3218222.49(2)J Britton (Anakie)
8SKETCHY NICK (NSW)[4]1533422.64(4)B Shillington (Lara)
9DYNA YAVIN (NSW)[5]Res.5485522.50(2)S Collins (Lara)
10PINGU (SA)[5]Res.5662422.74(7)G Campbell (Anakie)
Race No. 11Pet Panels.com.au10:12 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MISS GRACIE [5]2182322.56(5)T Liuzzi (Lara)
2GOLDEN WARRIOR [5]3152122.64(7)J Sharp (Lara)
3SHOWTIME MYSTERY (NSW)[5]47377NBTK Collyer (Coburg North)
4ICONIC ROCK [5]1544222.74(8)D Carr (Mininera)
5BEYOND THE VALLY (SA)[5]5873522.84(2)G Campbell (Anakie)
6SUB ZERO MAGIC [5]3122622.73(3)J Sharp (Lara)
7BUNDARRA MAGIC (NSW)[5]66344FSHS Thomas (Sandon)
8ZAHRA BELLA [5]63621NBTG Kantzidis (Bundoora)
9SUSPICIOUS SAM [5]Res.5122822.76(2)M Lloyd (Anakie)
10CRACKERJACK CAM [5]Res.6164722.87(7)A Courts (Lara)
Race No. 12Outline Print Design10:32 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PATCH LANE [5]6561822.64(8)L Kenyon (Corio)
2ADMIRAL BAY [5]28328NBTJ Sayle (Herne Hill)
3SKETCHY JACK (NSW)[5]43311NBTB Shillington (Lara)
4COSMIC GOLDIE [5]5822422.84(2)C Treherne (Lara)
5ROCK’EM ELVIS [5]4115823.08(3)J Forbes (Newport)
6BOB ON [5]2374322.93(7)C Farrugia (Melton)
7ROCKSTAR MAX (NSW)[5]11178FSTDA Dailly (Corio)
8FRENCH AFFAIR [5]6478322.74(3)D Carr (Mininera)
9CRACKERJACK ROY [5]Res.26515NBTA Courts (Lara)
10DIAMOND APPLE [5]Res.6148722.72(1)V Awramenko (Waurn Ponds)