Saturday 10th May 2008


Race 1 YARRA VALLEY SAWDUST HT1
Maiden Heat 340 Metres 01:00PM
$355-105-50
Box Form Name Best Trainer
1 68482 NINA BONITA NBT S J Hawkett
2 3 TWENTYMEN FSH T Cortese
3 BIANCA’S ANGEL FSH S F Edgar
4 4 BRAYDON’S CHANCE FSH A J Gringhuis
5 334 PHIL’S PHANTOM FSH R Henness
6 32232 JAY LOPEZ NBT J R Donaldson
7 LOCOMOTIONS FSH L M Bannan
8 73282 NOT AS QUICK NBT J Formosa
9 7862 SPRING SERENADE Res. NBT J Reddoch
10 472 WILD INTENSITY Res. NBT L V Iredale

Race 2 BLUE RIBBON PET FOODS HT2
Maiden Heat 340 Metres 01:18PM
$355-105-50
Box Form Name Best Trainer
1 3 TWILIGHT APACHE FSH F H Vantaarling
2 83523 FULLOUT BOY NBT B B Crawford
3 ASHLEE BLACK FSH G R Taylor
4 YOUNG TEX FSH V J Eastwood
5 74424 SPOOK’S MARK NBT B A Davis
6 1852 PINK TAFFETA FSH M Justice
7 83483 MOONLIGHT RIVER NBT J D Frewin
8 2 JUST LET FLY NBT N King
9 27244 PHANTOM FOX Res. NBT J Formosa
10 882 LITTLE MASSACRE Res. FSH G Debono

Race 3 TERRY’S MEATS HEALESVILLE HT3
Maiden Heat 340 Metres 01:36PM
$355-105-50
Box Form Name Best Trainer
1 55852 MR. FUJI NBT J Formosa
2 BURRA LADY FSH L J Dickson
3 FUNKY ASSASSIN FSH M Braithwaite
4 3 GEM ABLAZE FSH T Cortese
5 46222 ALBATUS NBT G Thorneycroft
6 CRAZED HERO FSH R Henness
7 82 FLOODED FSH J Vassallo
8 74233 DREAM OF CALARIA NBT G A Howarth
9 22526 TOTALLY WICKED Res. NBT D R Thorn
10 365 BLACKWOOD PRINCE Res. NBT D A Johnson

Race 4 GARY THOMAS BOOKMAKER
Grade 5 340 Metres 01:54PM
$470-135-70
Box Form Name Best Trainer
1 88677 LEGAL TOKEN NBT J Formosa
2 28576 EYE EYE PIXIE NBT M Grindley
3 62275 FRONTAL ATTACK NBT K Brooks
4 364T8 SPUR OF MOMENT NBT I Sergienko
5 47167 BROTHER SWAMP NBT B E Finn
6 63618 IT’S A GAMBLE 18.82 A M Christie
7 61854 MEADOW’S LAD 18.84 W P D Read
8 54437 PRINCESS ANNIE NBT M S Schmidt
9 57587 STORM BUSTER Res. FSH M Roberts
10 78375 OXLEY LEE Res. FSH D G Blake

Race 5 TOP CAT VIDEO
Grade 5 340 Metres 02:12PM
$470-135-70
Box Form Name Best Trainer
1 76554 MODERN DECEIT NBT M R Patching
2 11115 DANCING LIGHTS FSH A J Armstrong
3 81463 BELJAY PHANTOM 18.60 A J Scott
4 38587 BEST SCORE FSH T A Jones
5 38624 REGAL ODYSSEY 18.69 A Spiteri
6 56672 LIGHTNING GEORGE NBT A Teagle
7 64864 BAR TENDER NBT J Formosa
8 82347 PERFECT RUN FSH J W Reddoch
9 587F4 WHACKED Res. 18.57 G R Barnsley
10 53676 YOUTAR REVENGE Res. NBT J Formosa

Race 6 AMPOL HEALESVILLE
Free For All 340 Metres 02:30PM
$590-170-85
Box Form Name Best Trainer
1 62547 TIP OF SHIRAZ 18.78 N B Punshon
2 31448 INSTRUCTED FIRST 18.39 G W Selkrig
3 42486 SALLY’S TOLL 18.77 M K Lloyd
4 12233 LEGS OF FURY 18.55 N B Punshon
5 34821 LUCKY FOR LEIGH 18.78 L H Kraemer
6 53687 BELLA EBONY 18.50 T Cortese
7 14226 ATT ALUS 19.03 D H Dawson
8 61165 TRANSADLER 18.41 B J Iredale
9 55576 SONIC SETTLER Res. 18.91 M R Patching
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 7 RAPIDVITE LADY TRAINERS
Special Event 340 Metres 02:48PM
$700-200-100
Box Form Name Best Trainer
1 14327 SYNCHRONIZING 18.76 M Rudd
2 66318 JACK MANIA 18.94 M S Schmidt
3 13457 JULIE DARLIN’ 18.46 M P Turner
4 11154 DOT YOU 18.68 G J Buchanan
5 23152 HIGHRIDING REBEL 18.29 J Worsfold
6 64726 TICKLE ME TILLY 18.50 S G Dalton
7 43526 ABSOLUTELY OSCA NBT M Clay
8 16241 HOT MIKADO 18.63 M S Barber
9 66131 FUNKY ASH Res. 18.92 L Burridge
10 34776 ABOVE THE SKY Res. FSH G Debono

Race 8 YARRA VALLEY FM 99.1 FINAL
S/E Final 340 Metres 03:06PM
$700-200-100
Box Form Name Best Trainer
1 88282 DADDY’S REVENGE 18.73 J Formosa
2 48522 DRUMCREE JACK 18.69 W D Wilson
3 77352 VILLA MANX NBT J Formosa
4 32241 KRUGER PARK 18.88 D Halas
5 16741 JUMBO 18.76 S L Mulvihill
6 55462 BEE CEE SPEED NBT B B Crawford
7 55561 LEICA MAGPIE 18.93 C J Dalton
8 83F31 NATHAN JAY 18.74 L M Bannan
9 57753 COOL ROK’N DADDY Res. NBT R Divirgilio
10 82253 QUICK IMAGE Res. 19.09 J Barbara

Race 9 D & B PLUMBING
Grade 5 340 Metres 03:24PM
$470-135-70
Box Form Name Best Trainer
1 76463 YOUR’S ALONE 18.95 W P D Read
2 71425 SMALLFRY MADDY NBT J Formosa
3 74288 TRAVELER NBT G Robinson
4 34278 BROOKLYN SUE NBT G W Selkrig
5 84387 FOXY REX FSH K E Richardson
6 FF837 BRILLIANT SIN 18.92 J Gauci
7 67182 MYSTIQUE JEWEL NBT J Formosa
8 77851 EXTREMELY ELITE NBT M Roberts
9 45855 SCOTCH ON ICE Res. NBT T Vantaarling
10 55564 FAST CRUMPET Res. NBT B B Crawford

Race 10 LION QUALITY PRODUCTS
Grade 5 340 Metres 03:42PM
$470-135-70
Box Form Name Best Trainer
1 4122 BRETT’S BRIGADE 18.91 L H Kraemer
2 31276 WHIPPED ASSASSIN 19.18 A Kent
3 66166 MAJOR DANJER 18.97 J Grindley
4 66131 FUNKY ASH 18.92 L Burridge
5 64473 ANAKIN SKYWALKER 19.06 N King
6 64842 DR. BRETT NBT E L Lloyd
7 43341 SPIRIT EXPRESS 19.19 W P D Read
8 3481 BURRA DREAM 18.88 L J Dickson
9 57737 EAGLE INTENT Res. NBT M S Schmidt
10 63685 FANCY FELLA Res. 18.89 G Thorneycroft

Race 11 K.R.B LEATHER
Grade 5 340 Metres 04:00PM
$470-135-70
Box Form Name Best Trainer
1 26536 NORTHERN CAMERON 18.70 A Paraskevas
2 21156 OVER SPEEDING FSH A J Armstrong
3 78762 SOOLORISTO 18.86 J Formosa
4 32367 REGAL GRANT 18.74 A Spiteri
5 73357 JOY OUT THERE NBT K Brooks
6 66161 GINGERBREAD BOY FSH D G Blake
7 23266 UNO MAT 18.74 A J Gringhuis
8 41743 ENDLESS ADVICE 18.76 M S Schmidt
9 54585 BRAVE BENJAMIN Res. NBT G S Paez
10 63554 BIG TED Res. NBT A Paraskevas

Race 12 ANAKIE TRIAL TRACK
Grade 5 340 Metres 04:18PM
$470-135-70
Box Form Name Best Trainer
1 87875 EXCLUSIVE STATE NBT J Formosa
2 56526 SCRUPULOUS NBT I Sergienko
3 73523 PAUL’S PRIDE 19.31 W P D Read
4 87427 PUZZLE MIDGE 19.05 T Vantaarling
5 85438 KIMBA JACK NBT D H Dawson
6 12427 PADDY’S REVENGE 18.97 P D Richardson
7 38177 SECOND KNUCKLE 18.99 W P D Read
8 64373 SAILAWAY BOUY NBT B J Cunningham
9 76764 RED SAMURAI Res. 18.63 M Roberts
10 12778 ZOE STUART Res. FSH D A Jones

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments