Sunday, 1 December 2013

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday, 1 December 2013

Race No. 1Blue Stream Pictures (bitches) (gobis)12:20 PM (VIC time)
Maiden event over 300 metres at Healesville Of $1,710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1FEEN DISH [M]46FSHF Alister (Cranbourne South)
2VIV TUDOR [M]28773FSTDC Dew (Broadford)
3ELITE SHOW [M]FSHP Tanti (Kings Park)
4SILENT SHUFFLE [M]FSHM Hynes (Drouin South)
5YODA’S CHOICE (NSW)[M]17636NBTN Perkins (Romsey)
6ERICA POWER [M]63766FSHJ Power (Burnside)
7BEST SONG EVER [M]FSHK Chivell (Sunbury)
8GRACIE’S CHARM [M]87FSHD White (Fairfield East)
9GINLEE’S JEWEL [M]Res.574NBTF Alister (Cranbourne South)
10SCHERRI LEE LASS [M]Res.5786NBTP Martinovic (Koo Wee Rup)
Race No. 2Winning Post (bitches) (gobis)12:37 PM (VIC time)
Maiden event over 300 metres at Healesville Of $1,710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1KEESHA’S MAGIC (NSW)[M]8FSHD White (Fairfield East)
2QUIK STEP [M]86446FSHA Bahen (Yuroke)
3SOLO DIVA [M]FSHD Traynor (Balliang East)
4PAWESOME PAWS (NSW)[M]4434FSHC Davis (Melton West)
5IRISH DOWN UNDER [M]18FSHN Burns (Rushworth)
6NORTHERN MOLLY [M]45F5NBTT Alister (Cranbourne Sth)
7HOT CARBON [M]13FSHM Chilcott (Heathcote)
8RETRO [M]FFSHK Chivell (Sunbury)
9GINLEE’S JEWEL [M]Res.574NBTF Alister (Cranbourne South)
10SCHERRI LEE LASS [M]Res.5786NBTP Martinovic (Koo Wee Rup)
Race No. 3Mayfair Christmas Hams (bitches) (gobis)12:54 PM (VIC time)
Maiden event over 300 metres at Healesville Of $1,710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1ORIENTAL EMILY [M]FSHP Galea (St Albans)
2NORTHERN HOLLY [M]57466NBTT Alister (Cranbourne Sth)
3OUR ROSIE GIRL (NSW)[M]4FSHD Davis (Melton West)
4SISTER TRIX [M]28FSHJ Jarkis (Lang Lang)
5MADLY DEEPLY (SA)[M]46323NBTP Tanti (Kings Park)
6RISING AURA [M]8FSHM Chilcott (Heathcote)
7SPIRIT OF FAITH [M]FSHJ Campbell (Drouin South)
8TANDARRI [M]45TFSHA Youla (Junortoun)
9FIRESTARTER [M]Res.85NBTG Thorneycroft (Don Valley)
10BRONZE OF BRASS (NSW)[M]Res.855FSHH Gates (St Albans)
Race No. 4Lqp – Circuit Testers (bitches) (gobis)1:19 PM (VIC time)
Maiden event over 300 metres at Healesville Of $1,710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1RUNAWAY JADE [M]FSHK Iles (Longwarry)
2BLACK FUSION [M]177FSHD Hirst (Pearcedale)
3CALLY’S ALONE [M]26324FSTDJ Burch (Clyde)
4GOLDWYN STAR [M]36326FSTDH Wetzels (Seymour)
5LOVELY VEE [M]8FSTDN Gates (St Albans)
6LITTLE BIT IRISH [M]FSHD O’mara (Rushworth)
7HOLY’S PRIDE [M]62733FSTDF Alister (Cranbourne South)
8PURE BELLE [M]4FSHA Gardner (Sebastopol)
9BRONZE OF BRASS (NSW)[M]Res.855FSHH Gates (St Albans)
10NAUGHTY AND NICE (NSW)[M]Res.T77FSHD White (Fairfield East)
Race No. 5Lqp – Measuring Jugs1:34 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 350 metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1GOOD OLD OSCAR (NSW)[4]2111219.62(8)P Cusack (Broadmeadows)
2PAUA TO PUNISH (NSW)[4]1137319.38(4)R Camilleri (Lara)
3ZAFONIC ZJAHDI (QLD)[5]22112NBTB Grenfell (Beveridge)
4SPIN THE TOP [4]5218419.29(4)R Ferris (Tyabb)
5JUST BLISS [4]8887819.50(2)J Reddoch (Healesville)
6RUNAWAY ELLIE (NSW)[5]44843NBTB Burns (Werribee)
7CASBOULT [5]1727719.27(7)J Hopkins (Junction Village)
8GIN LEE’S GEM [4]746T219.27(8)F Alister (Cranbourne South)
9ZAMBORA LOVER (NSW)[5]Res.82164NBTK Pitt (Devon Meadows)
10UNBOUND (NSW)[5]Res.1124FSHK Chivell (Sunbury)
Race No. 6Yarra Valley Stock Removers1:54 PM (VIC time)
Free For All event over 350 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1WALK HARD [3]1251318.91(7)N Mcrae (Clyde)
2BRISTLER’S PATCH [3]1251519.34(4)T Alister (Cranbourne Sth)
3HERE COMES ALEX [3]1746119.45(3)P Repici (Hampton Park)
4DEMONSTROUS [2]1841619.05(4)A Clayton (Little River)
5HIGH SUMMER [3]2456T19.29(2)S Dalton (Coldstream)
6FIVE STAR KNOCKA (NSW)[4]1343619.43(7)J Hopkins (Junction Village)
7FLY FREDDIE (NSW)[3]2324319.27(5)L Gorman (Tanjil South)
8CEE WALLER [4]3211119.22(4)W Vassallo (Devon Meadows)
Race No. 7Www.lion.net.au (gobis)2:19 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $1,945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1TUDOR PARK [5]2322519.66(6)J Reddoch (Healesville)
2MORABITO [5]48477NBTA Kent (Reefton)
3JIMMY’S HOUSE [5]6364419.28(4)M Filomeno (Craigieburn)
4SUAREZ [5]4853719.54(4)J Reddoch (Healesville)
5MY SENORITA [5]2118419.62(4)J Reddoch (Healesville)
6WYNBURN TOKEN [5]4T342FSTDB Selleck (Tooradin)
7MISS BLACK ASH (NSW)[5]55256NBTC Callaway (Cranbourne East)
8CUSSLER [5]85814FSHJ Hopkins (Junction Village)
9MR. KANSAS (NSW)[5]Res.6356719.62(6)G Johnson (Chum Creek)
10JARRY REG [5]Res.88378FSHP Romagnino (Moe)
Race No. 8Gary Selkrig – Stagger @ Stud2:39 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 300 metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1BUZZ CUTTER [4]4186316.77(4)K Chivell (Sunbury)
2ANNA RAY GIRL [4]55F3616.62(1)A Ashworth (Seaton)
3HERADIAS (NSW)[4]4842716.77(3)D Davis (Melton West)
4KESTREL COAL (NSW)[5]15637NBTM Hynes (Drouin South)
5DIRTY MARY [4]3634816.92(1)D Condon (Tooradin)
6FUEL PUMP (NSW)[4]313F616.92(8)A Norris (Wangaratta)
7LEAD SINGER [5]2523116.79(1)C Bahen (Yuroke)
8INFRINGEMENT [4]6155716.90(1)J Barlow (Hampton Park)
9TIRRANNA REX (NSW)[5]Res.2317816.83(1)D Traynor (Balliang East)
10SIR PLEDGE [5]Res.34775FSTDJ Griffiths (Lang Lang)
Race No. 9Tiptop Butchers Final2:57 PM (VIC time)
Maiden Final event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ACCLAIMED LOVE (NSW)[5]2483119.32(6)B Smith (Wandin North)
2PROVEN CAVIAR [M]862NBTB Keel (Devon Meadows)
3CALL ME NUGGET [5]5119.97(4)G Howell (Pearcedale)
4DINOSOUL [5]8119.78(4)K Hellmuth (Pearcedale)
5BILL DODGER [M]2NBTM Clark (Yarra Glen)
6TAQUITOS [5]8119.56(5)G Girvasi (Cranbourne)
7EL GARI [5]8542119.71(6)P Hartley (Boronia)
8UNDER TAKER [M]65542NBTA Sgroi (Hallam)
9HYPOFONIC [M]Res.82352NBTL Rowe (Mount Evelyn)
10MIDNIGHT REIGN [M]Res.742NBTM Marshall (Noble Park)
Race No. 10Lqp – Car Fridges (gobis)3:17 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $1,945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER REBEL [5]47346FSHE Prazza (Traralgon)
2STATUS BO [5]613F8FSHG Johnson (Chum Creek)
3WYNBURN POWER [5]14565FSHJ Selleck (Tooradin)
4SOUTHWOOD JUMA [5]32737NBTJ Leonard-scott (Pearcedale)
5RIVERSIDE RILEY [5]46277NBTM Hynes (Drouin South)
6GO HERBIE GO [5]15143FSTDK Pitt (Devon Meadows)
7CROSSCHECK [5]71365NBTJ Condon (Tooradin)
8LEKTRA BIRD [5]41883FSTDP Simone (Pirron Yallock)
9BETRAYER [5]Res.68785NBTM Campbell (Longwarry)
10SOUTHWOOD FLAME [5]Res.5877419.35(5)A Scott (Pearcedale)
Race No. 11K.r.b. Leather (gobis)3:42 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $1,945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1HINNOMUNJIE [5]1425519.57(4)B Mills (Baddaginnie)
2HIGH STYLE [5]366F6NBTL Dalton (Coldstream)
3CROWDZA BUZZING [5]12246NBTD Condon (Tooradin)
4COSMIC BRO [5]36515FSTDW Duve (Denison)
5JIMMI POWER [5]85541FSHE Evans (Burnside)
6CALIPPO MAN (NSW)[5]22267NBTB Grenfell (Beveridge)
7RUNAWAY CHASE (NSW)[5]1F818FSHG Hutchison (Seaford)
8JATKAYNA (NSW)[5]4122NBTM Middlin (Delacombe)
9MICKEY MARVEL [5]Res.4566419.63(1)G Johnson (Chum Creek)
10SUGAR HYPE (NSW)[5]Res.68765FSHD White (Fairfield East)