Sunday, 16 November 2014

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday, 16 November 2014

Race No. 1Silver Jubilee Debutants (gobis)12:25 PM (VIC time)
Maiden event over 300 metres at Healesville Of $1,710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1SPUR TRON [M]FSHM Fothergill (Numurkah)
2COCO POP KID [M]FSHN Mcrae (Clyde)
3THYME’S RIPE (NSW)[M]FSHG Howarth (Longwood)
4DARK TANTRA [M]FSHB Jacobs (Carisbrook)
5ONE DOOR SHUTS [M]FSHC Johannsen (Devon Meadows)
6ALL STARZAR [M]FSHN King (Pearcedale)
7PAYBACK BANDIT [M]FSHC Watson (Eden Park)
8KUMI KUMI [M]FSHS Taylor (Keilor East)
9THINK OUT LOUD [M]Res.FSHC Johannsen (Devon Meadows)
10COOP’S SURPRIZE [M]Res.FSHY Andrews (Cranbourne North)
Race No. 2Topcat Puppy Championship Ht112:43 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1KRIPKE [5]1FSHM Nash (Little River)
2BROTHER LEO [M]8644FSHG Neocleous (Yinnar South)
3DAY AND AGE [5]41584NBTP Ellul (Noble Park North)
4IVY LANE [4]1412119.58(2)J Burch (Junction Village)
5BIG TICKET [5]12215FSHS Clarke (Tooradin)
6JOE HANDSON [M]8761719.87(Q)(2)T Jones (Devon Meadows)
7OAKLANDS [5]33223NBTG Edwards (Broadford)
8SPOIL THE PARTY [5]3317819.57(3)R Cunningham (Devon Meadows)
9DANCING PUMPS [M]Res.746FSHS Neocleous (Yinnar South)
10SLOAN RANGER [M]Res.FSHS Colpoys (Warneet)
Race No. 3Topcat Puppy Championship Ht21:06 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1GUSTAVO FRING [5]115NBTM Rudd (Cranbourne)
2ALL VAPOUR [M]827NBTD Jarvis (Sydenham)
3JOHNNY MOBSTER [M]48F63FSHG Neocleous (Yinnar South)
4SHAMELESS BANDIT [3]1131119.05(4)T Curtain (Cranbourne South)
5POP WRIGHT [5]22113FSHG Selkrig (Devon Meadows)
6ALL MIGHTY ONE [5]18687FSHB Menzel (Hoppers Crossing)
7OUR SPINNER [5]3611720.04(Q)(8)D Jones (Devon Meadows)
8FEAR ME ROAR [M]47287NBTS Dalton (Coldstream)
9MARMION’S PRIDE [M]Res.7FSHC Watson (Eden Park)
10SLOAN RANGER [M]Res.FSHS Colpoys (Warneet)
Race No. 4Topcat Puppy Championship Ht31:27 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1FAMOUS SEAMUS [5]18246NBTP Wishart (Nth Ringwood)
2DOZER TRON [4]6331119.54(8)W Backhoy (Skye)
3NIGHT PHANTOM [5]46474NBTB Selleck (Tooradin)
4DR. PHIL [M]2FSHW Mcmahon (Darriman)
5ONE STEP BEYOND [5]1834FSTDD Geall (Lara)
6KARTHIKEYAN [4]71119.37(4)M Harvey (Devon Meadows)
7ALL FOR NOTHING [5]75676NBTB Menzel (Hoppers Crossing)
8UNO KRYPTO [M]2FSHM Nash (Little River)
9DANCING PUMPS [M]Res.746FSHS Neocleous (Yinnar South)
10STAR VAPOUR [M]Res.5446NBTD Jarvis (Sydenham)
Race No. 5Topcat Puppy Championship Ht41:46 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1FIREMAN JOHNNY [5]61426FSHG Neocleous (Yinnar South)
2JAI ALAI [5]16721FSHC Johannsen (Devon Meadows)
3ANDY JAY [M]56434NBTD Jones (Devon Meadows)
4UNQUESTIONABLY [5]12FSTDM Filomeno (Craigieburn)
5DANYO’S FRANK [5]21552NBTN Ryan (Devon Meadows)
6BLINGSTEEN [4]6235119.41(4)C Westerlo (Clyde)
7SHINING DOZER [M]32232NBTY Backhoy (Skye)
8DASHING DIESEL [5]164FSHD Mckenzie (Tynong North)
9STAR VAPOUR [M]Res.5446NBTD Jarvis (Sydenham)
10MARMION’S PRIDE [M]Res.7FSHC Watson (Eden Park)
Race No. 6Happy 25th Anniversary Hvl Ht12:04 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1DR. EZECHIEL [5]4752319.42(3)J Mcmahon (Darriman)
2KEY LARGO PRINCE (NSW)[5]52132NBTP Colthup (Cranbourne)
3HIGH COMMANDO [5]8117619.81(4)C Dalton (Coldstream)
4FLUSHETTE (NSW)[5]1643TNBTR Dunne (St Albans)
5BELL TOWER (NSW)[4]2117119.43(6)G Selkrig (Devon Meadows)
6KING OF SUNSHINE (QLD)[5]52621FSTDB Brown (Axedale)
7LITA’S LAD [5]72444NBTC Rose (Epping)
8BLINGTASTIC [4]2153219.31(1)J Westerlo (Clyde)
9LITTLE REC CON [5]Res.76776NBTM Nash (Little River)
10YA THERE JOE [5]Res.46667FSTDJ Scott (Whittlesea)
Race No. 7Lawn Solutions (hvl To Gel 20/11) Ht22:22 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1BIG DUNC [4]1588419.40(8)B Morse (Cranbourne)
2VEE BIG BOY (QLD)[4]3761119.67(5)M Nash (Little River)
3SQUIRREL BENZ (QLD)[4]7313419.64(3)G Johnson (Chum Creek)
4DR. PETER [4]3381619.67(2)J Gill (Darriman)
5CROWDZA CHANTING [3]4424619.51(8)K King (Langwarrin)
6IT’S IRON HIDE [3]1677819.25(3)S Humphries (Locksley)
7BLUE TO BITS (NSW)[5]16618NBTS Taylor (Keilor East)
8VAPOUR STORM [4]8311319.25(8)D Selleck (Tooradin)
9ROCKEM WOODY [5]Res.4428720.03(8)S Combridge (Junction Village)
10YA THERE JOE [5]Res.46667FSTDJ Scott (Whittlesea)
Race No. 8Lion Quality Products Ht32:40 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1SILVER FRESCO [5]73564NBTJ Scott (Whittlesea)
2CHOCO ROCCO [4]2F34519.07(6)T O’donovan (Devon Meadows)
3JUST LIKE PALUZA (NSW)[4]8413719.39(7)A Galea (Sunshine North)
4DETCORD [4]4674319.49(6)M Marshall (Pentland Hills)
5CHIQUITA LOPEZ [5]517F7FSHS Combridge (Junction Village)
6SELECT SANZ [4]2138819.38(1)N King (Pearcedale)
7SISTER TRIX [5]82263NBTK Smale (Meeniyan)
8POLKADOT FLYER [5]63553NBTC Watson (Eden Park)
9CHAZWICK [5]Res.76455FSTDS Taylor (Keilor East)
10CAMWELL’S COOL [5]Res.65776FSTDR Cameron (Cranbourne)
Race No. 9Healesville To Geelong 20/11 Ht42:58 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1BLING MY DAY [3]1621819.18(5)C Westerlo (Clyde)
2DIRTY MARY [4]3714419.17(7)J Spizzirri (Donvale)
3SPIN THE TOP [4]6256519.29(4)R Ferris (Tyabb)
4MOUYONG JIMMY [5]18118FSHW Duniam (Little River)
5MISS VIKING [4]4176519.48(3)G Thorneycroft (Don Valley)
6CULMINATE [5]78263FSHS Riseley (Cranbourne North)
7TEXAN [1]1412219.11(3)K Leek (Devon Meadows)
8UNIVERSAL SIZE (QLD)[4]2411118.92(1)G Ennis (Sandhurst)
9POWER DOZER [5]Res.44376NBTW Backhoy (Skye)
10LITTLE REC CON [5]Res.76776NBTM Nash (Little River)
Race No. 10Healesville To Geelong 20/11 Ht53:16 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1BRENDAN’S PUZZLE [5]42336NBTR Ashworth (Cowwarr)
2UNSHRINKABLE [5]28346NBTT Currie (Chadstone)
3MR. SMART [4]2473119.60(3)G Ennis (Sandhurst)
4HARD URNED BURST [3]7F24519.21(3)D Pattinson (Pearcedale)
5LITTLE ZIPPITY (SA)[5]64482NBTL Forte (Wyndham Vale)
6FIRESTARTER [4]1831819.74(4)G Thorneycroft (Don Valley)
7MULTI KING [3]1743319.04(7)B Gatt (Melton West)
8TEN GRAND LARGE [3]7613518.93(8)M Davis (Altona Green)
9POWER DOZER [5]Res.44376NBTW Backhoy (Skye)
10CHAZWICK [5]Res.76455FSTDS Taylor (Keilor East)
Race No. 11Healesville To Geelong 20/11 Ht63:34 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1GYPSY BLING [5]13886FSHC Westerlo (Clyde)
2MAGIC MANTRA [4]3273619.41(7)J Coburn (Woodstock)
3LEKTRA BIRD [3]1547619.21(3)P Simone (Pirron Yallock)
4WAKEUP WEDNESDAY [4]4218519.50(3)P Craig (Langwarrin)
5WHO TOLD BLACKIE [5]56362NBTM Fothergill (Numurkah)
6KALLARA TIPENE [5]21537NBTS Colpoys (Warneet)
7FORENSICS [4]6232319.54(4)G Selkrig (Devon Meadows)
8COOL FOR SCHOOL [5]61557FSHS Taylor (Keilor East)
9EL MANIA [5]Res.85577FSHG Carr (Sunbury)
10CAMWELL’S COOL [5]Res.65776FSTDR Cameron (Cranbourne)