Sunday, 9 November 2014

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday, 9 November 2014

Race No. 1Www.tab.com.au (bitches)12:25 PM (VIC time)
Novice Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WENTWORTH BEA [M]1619.97(Q)(7)C Watson (Cranbourne West)
2GINGER PIECES [M]32727NBTF Ryan (Koo Wee Rup)
3LITTLE BIT IRISH [5]47228NBTD O’mara (Rushworth)
4BLACK SAMSARA [5]52178NBTG Tatti (Devon Meadows)
5NIGHT PHANTOM [5]14647NBTB Selleck (Tooradin)
6DR. MORTISHA [5]32212FSTDJ Gill (Darriman)
7MAGIC KARA [M]27276NBTJ Reddoch (Healesville)
8AMBERGRIS LADY [5]37486FSTDK Smyth (Lang Lang)
9YA THERE JOE [5]Res.46667FSTDJ Scott (Whittlesea)
10EL MANIA [5]Res.85577FSHG Carr (Sunbury)
Race No. 2Lilydale Lawn Solutions (bitches)12:43 PM (VIC time)
Novice Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1UNO NANDO [5]64284NBTA Gringhuis (Ripplebrook)
2PRINCESS COCO [5]47375FSHK Gieschen (Maffra)
3ENTICED STATE [M]57747NBTV Watson (Sunbury)
4DYNAMITE MAYBE [5]1788520.00(6)G Paez (Athlone)
5DUBLIN DEE [5]61831NBTD Dawson (Crossover)
6SNOWY BENZ (QLD)[M]35524NBTG Johnson (Chum Creek)
7ALTONA GIRL [5]24352NBTT Howat (Glenroy)
8HOGG THE LOT [5]1747FSHD Pattinson (Pearcedale)
9WE’RE HOPEFUL [5]Res.45734FSHA Galea (Sunshine North)
10IMA GOODIN (TAS)[5]Res.83778NBTR Cameron (Cranbourne)
Race No. 3Tiptop Butchers (bitches)1:09 PM (VIC time)
Novice Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LOHBAK [M]752NBTD Burge (Kinglake West)
2ROZEHILL JOAN [5]63315FSTDJ Simmonds (Boolarra)
3GO GO DANNI [M]7241419.98(Q)(8)D Dawson (Crossover)
4MATLIN’S TORNADO [5]73676NBTP Repici (Hampton Park)
5LISICKI SPUR [5]26741NBTM Fothergill (Numurkah)
6BROON HILDA [5]42265NBTJ Olsen (Reservoir)
7JENMORE [5]72247FSTDK Gieschen (Maffra)
8LULUGEN [5]64431FSTDL Harris (Somerville)
9BLAZING ROCKET [M]Res.26668FSHB Selleck (Tooradin)
10DR. PEEKABOO [M]Res.8338FSHJ Mcmahon (Darriman)
Race No. 4Yarra Valley Stock Removers1:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SILVER FRESCO [5]37356NBTJ Scott (Whittlesea)
2SMASHING SUCCESS [5]85417FSTDW Dawes (Moe South)
3DOOMSDAY CLOCK [5]15347FSHW Rudd (Cranbourne)
4GIFTED MAN [5]1853FFSHA Gringhuis (Ripplebrook)
5SO FAR AWAY (TAS)[5]543F4NBTP Pollutro (Morwell)
6COOL MAXINE [5]84635NBTW Majoor (Moe)
7LAVIE BELLE [5]8186516.80(8)P Akathiotis (Reservoir)
8MISS VIKING [5]24176NBTG Thorneycroft (Don Valley)
9BRETT’S CHOICE [5]Res.44414NBTC Spiteri (Morwell)
10MERCURY BENZ (QLD)[5]Res.4174NBTG Johnson (Chum Creek)
Race No. 5Gary Selkrig – Stagger @ Stud1:44 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 350 metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1NICKENMAX [4]5427519.52(2)R Cameron (Cranbourne)
2HERE COMES ALEX [5]5567819.41(1)P Repici (Hampton Park)
3STYLISH CHIPS (NSW)[5]32331FSHS Vantaarling (Tallygaroopna)
4WHO TOLD BLACKIE [5]75636NBTM Fothergill (Numurkah)
5ZAMBORA POWER (NSW)[5]46851NBTG Whitford (Yarram)
6DANISH SUCCESS (NSW)[5]58372FSTDN Tapp (Narre Warren)
7LOOSE CONNECTION (NSW)[5]45484FSHP Presutto (Devon Meadows)
8DR. SAMSON [5]1275619.67(7)W Mcmahon (Darriman)
9DAINTREE SUGAR [5]Res.47775NBTP Pollutro (Morwell)
10BLUE LAVROS [5]Res.66767NBTP Akathiotis (Reservoir)
Race No. 6Www.lion.net.au (gobis Reg. Only) Final (gobis)2:01 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 350 metres at Healesville Of $2,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1DR. CINNAMON [4]4411619.97(8)W Mcmahon (Darriman)
2PLAY A KAZOO [4]1341119.59(2)M Mallia-magri (Avalon)
3DR. PETER [4]8338119.67(2)J Gill (Darriman)
4PEREGON FLYER [4]5184119.71(7)U Bickerton (Pearcedale)
5WHERE’S GIGANTOR [4]1441119.33(3)P Presutto (Devon Meadows)
6CRUSADE MARJEN [5]53124NBTD Jensen (Keysborough)
7SHEILA BLIGE [4]6517119.73(2)R Divirgilio (Devon Meadows)
8KYNAN’S MAGIC [5]66821NBTL Kraemer (Cranbourne South)
9IVY LANE [5]Res.1412NBTJ Burch (Junction Village)
10STARZAR DIAMONDS [5]Res.2622119.51(7)K King (Langwarrin)
Race No. 7Backmans Greyhound Supplies2:20 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DR. WAUGH [5]2183419.67(6)J Mcmahon (Darriman)
2TOMMY EL [5]1654219.69(7)G Whitford (Yarram)
3MIGHTY HULK (NSW)[5]23347FSHT Van taarling (Tallygaroopna)
4RYLEE’S MARSHALL (QLD)[5]81522NBTG Whitford (Yarram)
5SPARKLING KITTY (WA)[5]66383NBTN Tapp (Narre Warren)
6REVVED UP RITA (NSW)[5]53168FSHP Presutto (Devon Meadows)
7DALMUIR PRINCE (NSW)[5]3347119.72(1)W Craig (Koo Wee Rup)
8DOZER TRON [5]26331FSTDW Backhoy (Skye)
9ALL FOR NOTHING [5]Res.67567FSHB Menzel (Hoppers Crossing)
10LEKTRA CRUISER [5]Res.4875719.48(5)P Simone (Pirron Yallock)
Race No. 8Lion Quality Products2:37 PM (VIC time)
Free For All event over 350 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1TONTO’S MATE (NSW)[4]1344619.65(4)A Galea (Sunshine North)
2BIG DUNC [3]8158819.40(8)B Morse (Cranbourne)
3CENTRALIAN [3]4655419.45(3)N Lund (Longwarry)
4FIVE STAR KNOCKA (NSW)[2]6718219.39(1)J Hopkins (Junction Village)
5VAPOUR STORM [4]2831119.25(8)D Selleck (Tooradin)
6DARK WARRIOR [2]2223519.10(7)D Condon (Devon Meadows)
7OUTER TIME [4]3162719.34(3)C Haigh (Crossover)
8ZAMBORA MAGIC (NSW)[4]78718FSHG Whitford (Yarram)
Race No. 9Mayfair Smallgoods2:56 PM (VIC time)
Free For All event over 300 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1ZAMBORA STORM (NSW)[4]2724416.48(3)G Whitford (Yarram)
2JUST LIKE PALUZA (NSW)[1]7841316.66(1)A Galea (Sunshine North)
3DOZER LAD [4]6183716.91(1)J Reddoch (Healesville)
4MY BABY PORSCHA [4]2585516.72(1)C Cortese (Hampton Park)
5BELL TOWER (NSW)[2]1211716.55(7)G Selkrig (Devon Meadows)
6ARIZONA SHOWMAN (NSW)[4]6765316.71(2)N Lund (Longwarry)
7BRUISER NORRIS [3]4112716.60(8)L Smith (Langwarrin)
8FREDDO PEDRO (NSW)[2]7355216.68(8)M Galea (Sunshine North)
9DR. SANSCHA [4]Res.4574716.80(7)W Mcmahon (Darriman)
Race No. 10Top Cat Video Productions3:13 PM (VIC time)
Grade 5 event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CROSSCHECK [5]73622NBTJ Condon (Devon Meadows)
2LEKTRA LUTHER [5]72285NBTP Simone (Pirron Yallock)
3TWISTEX [5]36351FSTDT Jones (Devon Meadows)
4LEKTRA BIRD [5]61547NBTP Simone (Pirron Yallock)
5FANG LARKY [5]4227116.85(4)D Jarvis (Sydenham)
6OSCAR’S CHANCE (NSW)[5]53422NBTP Pollutro (Morwell)
7READY JET GO [5]11544FSTDP Carmichael (Elliminyt)
8HOT CARBON [5]24341NBTN Lund (Longwarry)
9SPIN THE TOP [5]Res.6256517.03(4)R Ferris (Tyabb)
10OXYGEN BANDIT (QLD)[5]Res.45373NBTS Long (Pakenham)
Race No. 11Tab Rewards3:32 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ORIENTAL EMILY [5]821F7NBTF Spiteri (Sunshine West)
2IVY LANE [5]1412NBTJ Burch (Junction Village)
3TRONATHON [5]12453NBTM Fothergill (Numurkah)
4GOBBLE GOBBLE [5]24333NBTC Watson (Cranbourne West)
5EL GRAND KARA [5]65735NBTJ Reddoch (Healesville)
6POWER DOZER [5]74437NBTW Backhoy (Skye)
7BLINGIFIED [5]13742FSHD Connor (Cranbourne)
8PRINCE NANDO [5]33126NBTA Gringhuis (Ripplebrook)
9BRUREE MISS (NSW)[5]Res.44514NBTE Dollery (Croydon)
10LITA’S LAD [5]Res.72444NBTC Rose (Epping)