Sunday, 2 November 2014

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday, 2 November 2014

Race No. 1Mayfair Q.final12:34 PM (VIC time)
Maiden Quali Final event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GO GO DANNI [M]2724119.98(Q)(8)D Dawson (Crossover)
2AQUA MORGAN (NSW)[M]4852119.67(Q)(4)B Vandemaat (Mooroolbark)
3JOE HANDSON [M]3876119.87(Q)(2)T Jones (Devon Meadows)
4UNCONTROLLABLE [M]2119.91(Q)(2)M Filomeno (Craigieburn)
5TZAR NORMA [M]3475119.62(Q)(7)J Mccallum (Craigieburn)
6HOLD ON NITRO [M]5582119.97(Q)(8)L Kraemer (Cranbourne South)
7WENTWORTH BEA [M]119.97(Q)(7)C Watson (Cranbourne West)
8SHIFTY JACK [M]53119.68(Q)(8)D Mcdonald (Devon Meadows)
9BAINES PARK [M]Res.6514119.99(Q)(1)D Dawson (Crossover)
10OUR SPINNER [M]Res.36120.04(Q)(8)D Jones (Devon Meadows)
Race No. 2Primo Smallgoods (bitches)12:50 PM (VIC time)
Maiden event over 300 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SPRING VELOX (NSW)[M]5FSHD White (Sunbury)
2STAR WALLS [M]5FSHL Cookson (Junortoun)
3ARVO’S STEVA [M]66NBTG Arvanitis (Nyora)
4KAY BEE AL [M]FSHG Edwards (Broadford)
5PENNY’S FOR ME [M]3FSTDJ Carr (Glenrowan)
6PARLAMO [M]23222NBTM Ryan (Boronia)
7SNOWY BENZ (QLD)[M]83552NBTG Johnson (Chum Creek)
8SWEET LITTLE LIE [M]5FSTDB Ender (St Albans)
9BLAZING ROCKET [M]Res.42666FSHB Selleck (Tooradin)
10DR. PEEKABOO [M]Res.8338FSHJ Mcmahon (Darriman)
Race No. 3Lilydale Lawn Solutions (bitches)1:10 PM (VIC time)
Maiden event over 300 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1COLLITA [M]54NBTD Pollock (Epping)
2LULUGEN [M]66443NBTL Harris (Somerville)
3ROSIE BRONX (NSW)[M]FSHJ Campbell (Arcadia)
4INTER SANDRA [M]8FSHT Interligi (Dandenong North)
5MISS MISTY [M]87NBTB Groom (Lancefield)
6QUEEN ELSA [M]34NBTM Filomeno (Craigieburn)
7DR. BOBBY DAZLA [M]3FSHJ Mcmahon (Darriman)
8SHERRY BABY (NSW)[M]4FSHJ Xerri (Melton)
9PRETTY HENRIETTA (NSW)[M]Res.FSHG Allen (Darnum)
10TOP CHIC [M]Res.FSHC Mercieca (St Albans)
Race No. 4Chantal Williams Ht11:29 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KALLARA TIPENE [5]51215NBTS Colpoys (Warneet)
2SHEILA BLIGE [5]66517FSHR Divirgilio (Devon Meadows)
3BLACK AND LOUD [5]416FSTDD Burley (Wattle Glen)
4GO GO GAIL [5]17557FSHF Bickerton (Pearcedale)
5DR. TAYLOR [5]55686FSHJ Gill (Darriman)
6KETCHUM [5]62578NBTR Lyfield (Lang Lang)
7ROZEHILL LISA [5]75542NBTJ Simmonds (Boolarra)
8CRUSADE MARJEN [5]14353FSTDD Jensen (Keysborough)
9DAVID BEST [5]Res.87578FSHT Jones (Devon Meadows)
10CHEAP RUSH [5]Res.8687819.25(8)A Marum (Anakie)
Race No. 5Amy Burnham Ht21:46 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK AND PRETTY [5]3167519.89(1)P Burley (Wattle Glen)
2IVY LANE [5]141FSTDJ Burch (Junction Village)
3CUSTOM FITTED [5]86119.71(3)G Ennis (Sandhurst)
4COOL MIKADO [5]76656NBTM Barber (Hoddles Creek)
5DR. ZSA ZSA [5]55174NBTJ Mcmahon (Darriman)
6BIZZEE BEING ME [5]26116NBTK King (Langwarrin)
7PEREGON FLYER [5]75184FSTDU Bickerton (Pearcedale)
8TWISTEX [5]31363FSHT Jones (Devon Meadows)
9DR. SUNOVA [5]Res.37628NBTJ Mcmahon (Darriman)
10CHEAP RUSH [5]Res.8687819.25(8)A Marum (Anakie)
Race No. 6The Jade Group (veterans) Final (gobis)2:03 PM (VIC time)
Veterans Final event over 300 metres at Healesville Of $2,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1VAPOUR STORM [5]4283116.74(2)D Selleck (Tooradin)
2AL MORAN [3]113F116.67(5)A Armstrong (Huntly)
3SAPPORO (NZ)[4]85482NBTT Womann (Lara)
4POCKET OF DREAMS [5]48573NBTD Furey (Devon Meadows)
5WHITE GREASE (NSW)[5]8586216.83(1)L Dalton (Coldstream)
6LIGHTNING LEAH [4]1232316.72(8)D Despard (Paynesville)
7WENT WOOSHKA (NZ)[4]55864NBTT Womann (Lara)
8LEAF CUTTER (NSW)[5]46674NBTJ Absalom (Lang Lang)
9PREMIER MAGPIE [3]Res.1254516.67(3)J Condon (Devon Meadows)
10BOOM BOOM SHIRAZ (NSW)[5]Res.78275NBTG Edwards (Cranbourne West)
Race No. 7Tiptop Butchers2:22 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 300 metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1JENMORE [5]37224NBTK Gieschen (Maffra)
2ARVO’S VIOLET [5]31518NBTK Arvanitis (Nyora)
3SEEYA SATURDAY [4]5182116.70(5)P Craig (Langwarrin)
4DREAMING ANNIE [5]26637NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
5LAVIE BELLE [4]2818616.80(8)P Akathiotis (Reservoir)
6UNIVERSAL SIZE (QLD)[5]12411FSTDG Ennis (Sandhurst)
7FIVE STAR KNOCKA (NSW)[4]1671816.74(6)J Hopkins (Junction Village)
8ARIZONA SHOWMAN (NSW)[4]3676516.71(2)N Lund (Longwarry)
9REVVED UP RITA (NSW)[5]Res.25316FSHP Presutto (Devon Meadows)
10MR. SMART [5]Res.2473117.10(8)G Ennis (Sandhurst)
Race No. 8Lion Quality Products2:38 PM (VIC time)
Free For All event over 350 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1WAKEUP WEDNESDAY [4]7342119.50(3)P Craig (Langwarrin)
2BLUE GIANT [4]2118519.33(8)P Akathiotis (Reservoir)
3MAXIMUS GLIDER [4]1182119.22(4)D Crawford (Pearcedale)
4DARK WARRIOR [2]1222319.10(7)D Condon (Devon Meadows)
5TEXAN [1]3141219.11(3)K Leek (Devon Meadows)
6OUTER TIME [3]4316219.34(3)C Haigh (Crossover)
7CROWDZA CHANTING [2]1144219.51(8)K King (Langwarrin)
8JAY JAY MIKADO [3]7136119.51(5)P Jones (Hoddles Creek)
Race No. 9Maeve Hunter Ht32:58 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1STARZAR DIAMONDS [5]3226219.51(7)K King (Langwarrin)
2DR. PETER [5]68338FSTDJ Gill (Darriman)
3NIGHT PHANTOM [5]1464FSTDB Selleck (Tooradin)
4LITA’S LAD [5]87244NBTC Rose (Epping)
5TEKKI TWIST [5]11644FSHJ Imlach (Pearcedale)
6ESPERANCE BAY [5]16572NBTR Mcrae (Junction Village)
7PRAISE CHORUS [5]75334NBTD Condon (Devon Meadows)
8BRAN NUE KOONORA [5]7778519.55(5)A Marum (Anakie)
9DR. SUNOVA [5]Res.37628NBTJ Mcmahon (Darriman)
10DAVID BEST [5]Res.87578FSHT Jones (Devon Meadows)
Race No. 10Abby Collins Ht43:14 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PRINCE LARK [5]3342619.32(3)K Iles (Longwarry)
2HE’S SCHMICK [5]3532819.69(1)B Anquetil (Tullamarine)
3WASABI PRINCESS [5]21372FSHR Busuttil (Kilmany)
4GOTHAM’S HERO [5]6241520.12(3)M Harvey (Devon Meadows)
5MY MATE MASON [5]47784FSTDS Taylor (Keilor East)
6JANE ELIZA [5]65551NBTG Cinnamond (Junction Village)
7OUR BLUE EARNER [5]52642FSHD Jones (Devon Meadows)
8DR. CINNAMON [5]41844FSHW Mcmahon (Darriman)
9DR. SUNOVA [5]Res.37628NBTJ Mcmahon (Darriman)
10CHEAP RUSH [5]Res.8687819.25(8)A Marum (Anakie)
Race No. 11Taylah Langeweg Ht53:37 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DR. BUFFY [5]1415FSHJ Gill (Darriman)
2PLAY A KAZOO [5]71134NBTM Mallia-magri (Avalon)
3HESTON LODGE [5]2314519.75(2)C Haigh (Crossover)
4CLASSIQUE [5]7438619.96(1)B Anquetil (Tullamarine)
5JORAINE [5]36676FSHG Abela (Lockwood)
6TAKE THEM ON [5]22385FSHT Curtain (Cranbourne South)
7DELTA QUEEN [5]35211NBTR Mcrae (Junction Village)
8DANYO’S FRANK [5]2155FSTDN Ryan (Devon Meadows)
9DR. SUNOVA [5]Res.37628NBTJ Mcmahon (Darriman)
10DAVID BEST [5]Res.87578FSHT Jones (Devon Meadows)