Sunday, 28 September 2014

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday, 28 September 2014

Race No. 1Yarra Valley Stock Removers12:31 PM (VIC time)
Maiden event over 350 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1LONGMIRE [M]22883NBTG Beggs (Wantirna)
2DAY AND AGE [M]4NBTP Ellul (Noble Park North)
3SEE THE POWER [M]67253NBTJ Barlow (Hampton Park)
4CAF POW [M]3NBTT Salih (Springvale)
5WALTER MITI (QLD)[M]34NBTM Collyer (Coburg East)
6SPOIL THE PARTY [M]33NBTR Cunningham (Devon Meadows)
7BRUREE JEWEL [M]6NBTE Dollery (Croydon)
8TALKING TO YOU (QLD)[M]27FSTDG Mclachlan (Cranbourne East)
9SHAKE ‘EM UP [M]Res.88FSTDD Edgar (Nyora)
10ELFIE [M]Res.58FSTDD Cortese (Hampton Park)
Race No. 2Backmans Greyhound Supplies12:47 PM (VIC time)
Maiden event over 300 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S SALMA [M]53NBTJ Harrington (Alberton)
2ALL VAPOUR [M]8FSTDD Jarvis (Sydenham)
3AYDEN JACKSON [M]4FSHG Hopes (Reservoir)
4HIGH STEP [M]48432FSTDB Bonaccurso (Airport West)
5DYNAMIC DASH [M]55623FSHM Niele (Berringa)
6MISS CLOUD NINE [M]22232NBTL Mitchell (Lara)
7RAVISHING RUFUS [M]6FSTDL Mitchell (Lara)
8BLACK SENOR [M]43NBTG Scott (Tooradan)
9SMILEY GIRL [M]Res.87NBTC Cortese (Hampton Park)
10BABY’S RATTLE [M]Res.65NBTD Cortese (Hampton Park)
Race No. 3Raw Meats1:07 PM (VIC time)
Grade 5 event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1IMA BANANA [5]25756NBTK Smale (Meeniyan)
2SMASH OSTI (NSW)[5]34616FSHM Niele (Berringa)
3HERE COMES ALEX [5]5423816.90(3)P Repici (Hampton Park)
4SUGAR HYPE (NSW)[5]67186NBTD White (Sunbury)
5BANANA BLANKET [5]41822FSHL Harrowfield (Colac)
6WEALTH (QLD)[5]423F4NBTK Chivell (Sunbury)
7LEKTRA LUTHER [5]24857NBTP Simone (Pirron Yallock)
8MR. GENETIC (QLD)[5]48361FSTDC Davis (Altona Green)
9KALLARA TIPENE [5]Res.56775NBTS Colpoys (Warneet)
10SHREEKY [5]Res.8651617.36(7)D White (Sunbury)
Race No. 4Farewell ‘early Return’ Final (gobis)1:22 PM (VIC time)
Veterans Final event over 300 metres at Healesville Of $2,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1DIGGER’S BEACH (NSW)[5]65872NBTG Hopes (Reservoir)
2GOLD AMY [2]7654116.59(3)J Martinovic (Koo Wee Rup)
3JUNGLE WARFARE [5]42112NBTJ Martinovic (Koo Wee Rup)
4RELEASE THE HEAT (NSW)[5]44774NBTG Johnson (Chum Creek)
5NOT DISGUISED (NSW)[4]18774NBTD Davis (Melton West)
6LIGHTNING LEAH [4]4112316.72(8)D Despard (Paynesville)
7TUBESMAN [5]7453117.05(8)K Mitchell (Lara)
8EARLY RETURN [1]4415316.35(3)R Ashworth (Cowwarr)
9LIGHTNING POWER [5]Res.86155NBTV Bromley (Paynesville)
10WHITE GREASE (NSW)[5]Res.1718516.83(1)L Dalton (Coldstream)
Race No. 5Smith & Calder Sign Co.1:42 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DIRTY MARY [5]5243719.17(7)J Spizzirri (Donvale)
2BOMBER OSTI (NSW)[5]66426FSTDM Niele (Berringa)
3ABIT COOLER (QLD)[5]67752NBTG Mclachlan (Cranbourne East)
4CLASSIQUE [5]2348719.96(1)B Anquetil (Tullamarine)
5FANG LARKY [5]63142NBTD Jarvis (Sydenham)
6AUTHENTIC ACE (NSW)[5]71187FSHL Harrowfield (Colac)
7HANGING SOLO [5]22568NBTJ Abela (Tennyson)
8IMMORTAL [5]52367NBTJ Condon (Devon Meadows)
9ESCAPADE JESS (NSW)[5]Res.66736NBTG Hopes (Reservoir)
10ROAD TRIP BLUES [5]Res.7616419.58(4)L Mitchell (Lara)
Race No. 6Mayfair Smallgoods1:57 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 350 metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA CONCRETE [5]1326619.34(7)P Simone (Pirron Yallock)
2LOCK STOCK [4]5635719.65(2)S Combridge (Junction Village)
3BRONTE’S GIFT [5]2776219.52(7)W Lamb (Table Top)
4NICKENMAX [4]3365419.52(2)J Delaroche (Cranbourne North)
5NATURAL OYSTER (QLD)[5]23547FSHS Melville (Beveridge)
6SQUIRREL BENZ (QLD)[4]6474119.64(3)G Johnson (Chum Creek)
7BRAN NUE KOONORA [4]5777719.55(5)A Marum (Anakie)
8PRINCE LARK [5]3565319.32(3)L Smith (Langwarrin)
9ESCAPADE JESS (NSW)[5]Res.66736NBTG Hopes (Reservoir)
10ROCKEM WOODY [5]Res.8474420.03(8)S Combridge (Junction Village)
Race No. 7Tiptop Butchers2:19 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BUZZ TORQUE [5]33241NBTK Chivell (Sunbury)
2HE’S SCHMICK [5]3457319.69(1)B Anquetil (Tullamarine)
3TALENTED MISS [5]71227FSHJ Gieschen (Valencia Creek)
4VOLCANIC ROCK [5]51468FSTDM Niele (Berringa)
5EL MCFADDEN [5]78654NBTL Hughes (Longford)
6TASSIE WAYNE (NSW)[5]36276NBTW Lamb (Table Top)
7SECRET MARJEN [5]82117FSHJ Abela (Tennyson)
8LAVIE BELLE [5]13128FSTDP Akathiotis (Reservoir)
9ABIT LATE (QLD)[5]Res.45567NBTG Mclachlan (Cranbourne East)
10NAUGHTY AND NICE (NSW)[5]Res.2868419.86(8)D White (Sunbury)
Race No. 8Lion Quality Products2:42 PM (VIC time)
Free For All event over 350 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1DARK WARRIOR [2]1622119.10(7)D Mcdonald (Devon Meadows)
2JAY JAY MIKADO [4]T267119.69(6)P Jones (Hoddles Creek)
3HARD DAY’S NIGHT (WA)[3]3482619.08(3)B Ender (St Albans)
4CAHILL MAGIC [4]5141519.48(4)B Divirgilio (Langwarrin)
5CENTRALIAN [3]3234619.45(3)L Smith (Langwarrin)
6POCKET OF DREAMS [4]7274819.31(5)D Furey (Devon Meadows)
7SULTAN OF SWING [4]2121419.32(1)B Ender (St Albans)
8KING KNOCKA [4]7331719.19(2)E Palma (Lara)
Race No. 9Top Cat Video Productions3:04 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FULL DAY (NSW)[5]5661319.77(3)J Reddoch (Healesville)
2MRS. DIRTS [5]43478NBTM Barber (Hoddles Creek)
3SILVER FRESCO [5]27373FSTDJ Scott (Whittlesea)
4KARTHIKEYAN [5]7119.46(4)M Harvey (Devon Meadows)
5ULTIMATE TALENT [5]16347FSHJ Gieschen (Valencia Creek)
6MR. OPTIMISTIC (NSW)[5]76862NBTA Marum (Anakie)
7BLACK ARORA [5]21454NBTI Ognjenovic (Endeavour Hills)
8MISS VIKING [5]5532619.48(3)G Thorneycroft (Don Valley)
9ABIT LATE (QLD)[5]Res.45567NBTG Mclachlan (Cranbourne East)
10ZAFONIC JOSH (QLD)[5]Res.48788FSTDP Bukowski (Flowerdale)
Race No. 10Blue Stream Pictures3:19 PM (VIC time)
Free For All event over 300 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1FREDDO PEDRO (NSW)[2]1147316.68(8)A Galea (Sunshine North)
2JUST LIKE PALUZA (NSW)[1]1157816.66(1)A Galea (Sunshine North)
3MICHU [4]1354116.55(2)D Geall (Lara)
4ELUSIVE DAICOS [4]3625716.60(3)J Talgi (Devon Meadows)
5LUMPSTAR [4]5568216.76(3)M Niele (Berringa)
6FIERY ANN [4]6821216.72(8)D Franklin (Lang Lang)
7ARIZONA SHOWMAN (NSW)[3]2466616.71(2)B Divirgilio (Langwarrin)
8BELL TOWER (NSW)[4]2618116.82(1)G Selkrig (Devon Meadows)
Race No. 11Www.lion.net.au3:39 PM (VIC time)
Grade 5 event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KING OF SPIN [5]73727FSTDP Lambert (Melton)
2BENNY BOWEN [5]4655417.02(8)M Barber (Hoddles Creek)
3SUKI SUKI [5]31526FSHM Niele (Berringa)
4RAID THE PLANETS [5]41255FSTDS Daniliuk (Sunbury)
5I’M PUMPED [5]1372216.58(6)G Orr (Newborough)
6MAX MOON [5]88515FSTDM Galea (Sunshine North)
7LOST PROFITS (NSW)[5]38526NBTG Derrick (Tumblong)
8WHITE GREASE (NSW)[5]1718516.83(1)L Dalton (Coldstream)
9BLACK OYSTER (QLD)[5]Res.15458NBTS Melville (Beveridge)
10ABIT LATE (QLD)[5]Res.45567NBTG Mclachlan (Cranbourne East)