Sunday, 6 July 2014

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday, 6 July 2014

Race No. 1Welcome Jade Media Photography12:17 PM (VIC time)
Maiden event over 300 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CHEDA ROAD CHAMP [M]1FSHS Nicholson (Reservoir)
2RARE HUSTLER [M]54333FSHJ Dunn (Woodvale)
3JAYDED CRISIS [M]23432NBTK Mitchell (Lara)
4SHEILA’S GIRL [M]7NBTG Beggs (Wantirna)
5BATTRICK BANDITS [M]62FSHR Dunne (St Albans)
6MONACO LASS [M]6FSHM Fothergill (Numurkah)
7INVISIBLE STARS [M]32322NBTA Paraskevas (Cranbourne South)
8MAYBE NINJA [M]54173NBTG Paez (Athlone)
9ALLPROFIT [M]Res.55FSHR Harty (Cottles Bridge)
10PIRATE ARCADE [M]Res.776NBTA Kent (Reefton)
Race No. 2Tiptop Butchers12:33 PM (VIC time)
Maiden event over 300 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1LUP CHONG [M]6FSHJ Dunn (Lockwood)
2COSMIC GENE [M]15153FSHR Harty (Cottles Bridge)
3PRECIOUS MAGIC [M]8NBTF Courts (Avondale Heights)
4QUICK RELEASE [M]53637NBTD Evans (Drouin)
5FATAL DECISION [M]7NBTS Tyley (Wallan)
6NOAKI LYNX [M]42NBTG Selkrig (Devon Meadows)
7PUZZLE ‘EM [M]8FSHL Mitchell (North Shore)
8BILLY’S ON FIRE (QLD)[M]FSHA Ware (Doveton)
9EDGE OF GLORY [M]Res.FSHJ Delaroche (Cranbourne North)
10MISS ROMELDA [M]Res.FSHM Fothergill (Numurkah)
Race No. 3Happy Birthday Colin12:52 PM (VIC time)
Maiden event over 350 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ATLANTIC STORM [M]83526NBTD Evans (Drouin)
2NICKENMAX [M]46222NBTJ Delaroche (Cranbourne North)
3JAIMANDY BONNIE [M]67FSHP Donohue (Upper Lurg)
4MAGIC MOSSARD [M]34523FSHR Cook (Munro)
5SALT LAKE CITY (NSW)[M]5FSHC Davis (Melton West)
6DAVE’S SPIRIT [M]37FSTDF Courts (Avondale Heights)
7FULL DAY (NSW)[M]46434FSTDJ Absalom (Lang Lang)
8BELJAY BELLE [M]165FSTDA Scott (Pearcedale)
9HE CAN WHIRL [M]Res.577T7NBTT Mckenzie (Paynesville)
10NAUGHTY AND NICE (NSW)[M]Res.65877FSHD White (Sunbury)
Race No. 4Yarra Valley Stock Removers1:14 PM (VIC time)
Maiden event over 350 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1TRACEY FOZZ [M]8FSHB Fothergill (Numurkah)
2BELJAY FANTASY [M]53375NBTJ Leonard-scott (Pearcedale)
3JAIMANDY LOIS [M]86FSHP Donohue (Upper Lurg)
4ENTICED STATE [M]44578FSHG Carr (Sunbury)
5FRANK’S CHOICE [M]6FSTDF Courts (Avondale Heights)
6LISICKI SPUR [M]FSHM Fothergill (Numurkah)
7LITTLE BIT NIPPY (NSW)[M]7FSHD Davis (Melton West)
8UNO NANDO [M]43453NBTA Gringhuis (Ripplebrook)
9SHREEKY [M]Res.44657FSHD White (Sunbury)
10RULZ THE TRACK (NSW)[M]Res.65777FSHG Edwards (Cranbourne West)
Race No. 5Hga Memberships Now Due1:37 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GEORGE DELAKER (QLD)[5]56138NBTA Setford (Devon Meadows)
2WHY JULIE [5]17626NBTA Costa (Shepparton)
3PADDY’S ARI [5]6747619.26(4)C Duve (Denison)
4JAY JAY MIKADO [5]4T767NBTP Jones (Hoddles Creek)
5CASBOULT [5]6163419.27(7)V Rose (Junction Village)
6SENOR CONAN [5]84363NBTA Lawson (Mirboo North)
7MASTER PHELPS [5]111FSTDR Cook (Munro)
8AMSONA BELLA [5]78816NBTC Paez (Athlone)
9CLOSE TO ZERO [5]Res.51886NBTY Andrews (Cranbourne North)
10KETCHUM [5]Res.55454NBTC Paez (Athlone)
Race No. 6The Jade Group2:02 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 350 metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1MISS SPENCE [5]1143419.31(4)R Ashworth (Seaton)
2BLUE GIANT [5]45637FSHP Akathiotis (Reservoir)
3HERE COMES ALEX [4]1833219.41(1)P Repici (Hampton Park)
4WHO TOLD BLACKIE [5]34134NBTM Fothergill (Numurkah)
5ALBO GOLD [5]17386FSHN Parsons (Carrum Downs)
6DING’S CHANCE (NSW)[4]6446119.54(4)J Hopkins (Junction Village)
7NOT DISGUISED (NSW)[4]33618NBTD Davis (Melton West)
8FREDDO PEDRO (NSW)[4]3871119.27(8)A Galea (Sunshine North)
9CLOSE TO ZERO [5]Res.51886NBTY Andrews (Cranbourne North)
10STILL WATCH [5]Res.5634519.52(8)P Dedes (Devon Meadows)
Race No. 7Smith & Calder Sign Co.2:21 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK LAUSANNE [5]36346FSHG Tatti (Devon Meadows)
2MIA SURGEON [5]63235NBTM Ryan (Boronia)
3BATTLE FLAME [5]13413FSHJ Leonard-scott (Pearcedale)
4LOVES IT [5]83354NBTG Orr (Newborough)
5BOOM BOOM SHIRAZ (NSW)[5]37483NBTG Edwards (Cranbourne West)
6RILEY BOY [5]74325NBTM Braithwaite (Moe)
7NOT SO CHEAP [5]4627519.68(6)K Mitchell (Lara)
8ANTAPLEX [5]5658219.21(7)S Hopkins (Junction Village)
9SLICK MIX [5]Res.74455NBTJ Barlow (Hampton Park)
10SUGAR HYPE (NSW)[5]Res.65757FSHD White (Sunbury)
Race No. 8Lion Quality Products2:38 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1IRISH DOWN UNDER [5]6543719.68(2)N Burns (Rushworth)
2SOUTHWOOD FLAME [5]7861619.35(5)A Scott (Pearcedale)
3SUMMERLAND [5]1188619.89(2)A Paraskevas (Cranbourne South)
4PROVEN SONG [5]78758NBTP Donohue (Upper Lurg)
5MAGIC MANTLE [5]2116FNBTW Kirk (Melton West)
6GIMME A SPELL (NSW)[5]12787FSHT Braden (Epping)
7BRAVE CRAWF [5]2311419.83(7)J Reddoch (Healesville)
8VEE FOR VEGAS [5]86263NBTS Neocleous (Yinnar South)
9STILL WATCH [5]Res.5634519.52(8)P Dedes (Devon Meadows)
10LEAF CUTTER (NSW)[5]Res.74368NBTJ Absalom (Lang Lang)
Race No. 9Top Cat Video Productions2:53 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GO LOVELY [5]43554NBTK Chivell (Sunbury)
2STIEGL [5]16FSTDJ Illman (Pearcedale)
3TOORADALE [5]81148FSHM Justice (Five Ways)
4POWER DOZER [5]58535NBTW Backhoy (Skye)
5LITTLE MANTRA (NSW)[5]74771FSHM Braithwaite (Moe)
6KYLIE’S BLINGA [5]67248FSTDL Repici (Hampton Park)
7RUNAWAY ELLIE (NSW)[5]62254NBTC Paez (Athlone)
8CROWDZA BUZZING [5]46815NBTJ Condon (Tooradin)
9HEY RHONDA [5]Res.8661NBTJ Burch (Junction Village)
10STAR MISS [5]Res.76677FSTDA Graham (Cohuna)
Race No. 10Gary Selkrig – Stagger @ Stud3:17 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 300 metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1BUZZ TORQUE [4]1556116.85(1)K Chivell (Sunbury)
2MAGIC MANTRA [5]66326FSTDJ Coburn (Woodstock)
3DOZER BOY [5]2743516.60(2)J Reddoch (Healesville)
4PROVEN DASH [5]63217FSTDP Donohue (Upper Lurg)
5I’M PUMPED [4]7376616.58(6)G Orr (Newborough)
6ABIT PATCHY (QLD)[5]58757NBTK Doidge (Murchison)
7BUZZ CUTTER [4]7632316.55(1)K Chivell (Sunbury)
8ANOTHER CITY [4]4124816.89(6)J Burch (Junction Village)
9KETCHUM [5]Res.55454FSTDC Paez (Athlone)
10LEAF CUTTER (NSW)[5]Res.74368FSTDJ Absalom (Lang Lang)
Race No. 11Yarra Valley Stock Removers3:39 PM (VIC time)
Grade 5 event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BOSS HUSTLER [5]8468TNBTJ Dunn (Woodvale)
2LAVIE BELLE [5]85311FSHP Akathiotis (Reservoir)
3MACHIDA [5]35454FSHJ Mcclelland (Jindera)
4PILBARA GOLD [5]54638FSTDJ Reddoch (Healesville)
5ALVAREZ [5]25375NBTD Burge (Kinglake West)
6KAYO GRAZIANO [5]17417.01(2)G Neocleous (Yinnar South)
7BE TEA OH (TAS)[5]14134NBTG James (Woodleigh)
8STAR RIPPER [5]32541FSTDS Tyley (Wallan)
9BRUREE MISS (NSW)[5]Res.74836NBTE Dollery (Croydon)
10STAR MISS [5]Res.76677NBTA Graham (Cohuna)