Sunday 7th November 2010

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday 7th November 2010

Race No. 1Jim’s Test & Tag Ht111:06AM (VICtime)
Maiden Heat event over 340 Metres at Healesville Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1BIT CAPPAC J Capuano (Heathcote)
2SULTIC FORCED H Dawson (Crossover)
3NEV’S ROSED Mccabe (Sunbury)
4EVIL BUCCANEERT Scott (Romsey)
5BLACK HIGHLANDERA B Grimmond (Benalla)
6NORTHERN ROSEF E Alister ( South)
7FIRE’S GONE WILDJ Formosa (Heathcote)
8HERETICAM Schlegel (Woodend)
9DARK ARIAT Scott (Romsey)
10BANGER FLYERC J Capuano (Heathcote)
Race No. 2Top Cat Video Ht211:23AM (VICtime)
Maiden Heat event over 340 Metres at Healesville Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1NIVEK LADD A Johnson (Parkdale)
2GALLERYP A Abela (Point Cook)
3WEETBIX SPIRITV ( Mileto (Thornbury)
4SABLE SANZK King (Pearcedale)
5HAYLEY BAYLEYB J Crouch (Meadow Heights)
6MAJOR DYNAMITEB L Hodgson (Lilydale)
7FIRE LORDJ Formosa (Heathcote)
8RICKY BY CYCLEB M Groom (Lancefield)
9COOL BANDITJ Formosa (Heathcote)
10DARK ARIAT Scott (Romsey)
Race No. 3Gte Transport Ht311:38AM (VICtime)
Maiden Heat event over 340 Metres at Healesville Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1RAPID AUSSIEJ J Forrest (Rosedale)
2MY GIRL SPICD H Dawson (Crossover)
3PRINCESS MELANIEW M Daley (Mulgrave)
4COOL JORGIAJ Formosa (Heathcote)
5ELUSIVE EIGHTJ Worsfold (Girgarre)
6NIZZYD Mccabe (Sunbury)
7YEAH ZEUSM Schlegel (Woodend)
8OUR COOL LEXIET Scott (Romsey)
9BANGER FLYERC J Capuano (Heathcote)
10COOL BANDITJ Formosa (Heathcote)
Race No. 4Blue Stream Pictures11:54AM (VICtime)
Grade 5 event over 340 Metres at Healesville Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1REGAL VINNIE44124D K Evans (Drouin)
2ANTE UP41845T R Shovan (Healesville)
3DO WAH DIDDY7161M W Baldock (Pearcedale)
4DEBSTAR MILNE81B J Milne (Kilmore)
5REGAL AURA1832M S Schmidt (Devon Meadows)
6MEMORY CHIP35573R A Cunningham (Devon Meadows)
7ROYAL AND REGAL177D P O’Mara (Rushworth)
8NOAKI THUNDER38152M W Baldock (Pearcedale)
9CROWN POKER61665J Reddoch (Healesville)
10SKIPPED BAIL21F66A Norris (Wangaratta)
Race No. 5Www.meticulouslodge.com12:10PM (VICtime)
Grade 5 event over 340 Metres at Healesville Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1INSTRUCTED STAR34557G W Selkrig (Devon Meadows)
2MEXICO35644J E Barlow (Hampton Park)
3PATRICK DUDLEY22142E M Sykes (Beaconsfield Upper)
4ZEALOUS65415J W Reddoch (Healesville)
5HOLD FAST38727A B Grimmond (Benalla)
6BIG TIME PLAYER44566J Worsfold (Girgarre)
7BATEMAN’S CHANCE26376L H Bottom (Drouin South)
8REGAL BABE36746J Condon (Tooradin)
9KARLOFF78572J Formosa (Heathcote)
10STACK’S SISTER64858J J Forrest (Rosedale)
Race No. 6Lion Quality Products12:25PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 340 Metres at Healesville Of $800 Prizemoney.
1st: $560 2nd: $160 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1UNO JAZZY36783J Condon (Tooradin)
2TOO BUSY73533C R Mcdonald (Koo Wee Rup)
3UNFORGOTTEN11463M Filomeno (Craigieburn)
4PURE TONIC77511M R Collyer (Coburg East)
5BARNEY’S PRIDE12816J Condon (Tooradin)
6 OCTANE68158M R Collyer (Coburg East)
7BLACK MONOPOLY78625G Rossin (Regent)
8FREDDY FLATHEAD16556L H Bottom (Drouin South)
9ARNHEM ACCIDENT75777B J Philippe (Kilmore)
10PURE BITTER68434C J Capuano (Heathcote)
Race No. 7Anakie Trial Track12:43PM (VICtime)
Grade 5 event over 340 Metres at Healesville Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1IZZ THAT ME55765N King (Pearcedale)
2ZINGARELLA22653L Repici (Hampton Park)
3SUNDAY DREAMS13458J Worsfold (Girgarre)
4PINK TAFFETA42473M Justice (Five Ways)
5OTHER BROTHER78731J Reddoch (Healesville)
6NATURAL STATE32213L H Kraemer (Cranbourne South)
7HALL’S ROCKIN’24186P P Krasnaborodkin (Noble Park)
8LUCKY BREAK16581C R Mcdonald (Koo Wee Rup)
9AGENT CYRIL86567G Rossin (Regent)
10PENTON ERNIE15567G S Paez (Athlone)
Race No. 8Smith & Calder Sign Co01:06PM (VICtime)
Free For All event over 340 Metres at Healesville Of $940 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $185 3rd: $95.

No.NameFormTrainer

1HOLY MOLEY34543F E Alister (Cranbourne South)
2EGYPTIAN BOY57476L M Allen (Darnum)
351411T Attard (Altona Green)
4TIMELY OMEN55221G R Laidlay (Devon Meadows)
5ALLOWANCE75111G W Selkrig (Devon Meadows)
6PROFESSOR TOM72112R D Mcrae (Junction Village)
7STAGGER INN12234G W Selkrig (Devon Meadows)
8CARRAZZO53711Y Andrews (Cranbourne )
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Yarra Valley Sawdust01:23PM (VICtime)
S/E Veteran event over 340 Metres at Healesville Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1SHAMELESS66567E J Longmuir (Carrum Downs)
2PHIL’S PHANTOM26235B Ender (St Albans)
3BIBBY’S PRINCE7376TN R Tait (Wangaratta)
4BUNNY THUNDER43671N R Tait (Wangaratta)
5EARLY MILLONS11664R A Ashworth (Moe)
6HOTLINE LASS36422B Ender (St Albans)
7SOUTH WESTT7447G S Paez (Athlone)
8OVERTURE JESSIE73515N R Tait (Wangaratta)
9FIRM HANDSHAKE87718C J Capuano (Heathcote)
10EARLY PRIZE68785A E Ashworth (Moe)
Race No. 10K.r.b Leather01:43PM (VICtime)
Grade 5 event over 340 Metres at Healesville Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1DARK FIX52411G J Glass (Kyabram)
2LISA’S PEARL36364W P D Read (Devon Meadows)
3BETT’S FUTURE82487J Chippendale (Cranbourne)
4KANGA FORCE67624M Justice (Five Ways)
5DANNY ZUKO56678L H Kraemer (Cranbourne South)
6BOOMA GUBBY32525M R Collyer (Coburg East)
7ONE WAY ROAD41223L H Bottom (Drouin South)
8MISS DEFECTIVE63282L Repici (Hampton Park)
9NOVEMBER ROCK65635M Aiken (Wattle Glen)
10ELEGANT JOSH67638J Uglietta (Yan Yean)
Race No. 11 @ Stud02:06PM (VICtime)
Grade 5 event over 340 Metres at Healesville Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1STEALTHY BLACK37435W P D Read (Devon Meadows)
2LOVEABLE LYN121L H Kraemer (Cranbourne South)
3MAJOR BLONDE52147B L Hodgson (Lilydale)
4BOMBA BLITZ55383W P D Read (Devon Meadows)
5AMBER JET12235J J Forrest (Rosedale)
6HEZ A CERT84324G Dalton (Hazelwood North)
7TAROONA LAD73832G R Laidlay (Devon Meadows)
8CARE LASS15524B A Davis (Lalor)
9BAD FELLA LUI56738L Forte (Campbellfield)
10STRIPE CADET35446S Vantaarling (Tallygaroopna)
Race No. 12Backman’s Greyhound Supplies02:26PM (VICtime)
Grade 5 event over 340 Metres at Healesville Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1ST. LEONARDS JET56344P R Lambert (Melton)
2MISTER AUSTIN64231T R Shovan (Healesville)
3CELTIC BEAUTY51374J Worsfold (Girgarre)
4FLASHLIGHT73716B J Crouch (Meadow Heights)
5MR. WINSTON42127C J Fulton (Koo Wee Rup)
6ELGRANDO FORCE43126M R Collyer (Coburg East)
7DEALER’S CHOICE52473L Forte (Campbellfield)
8SWAHILIAN36828Z L Lowien (Taylors Hill)
9GEORGIA JUNGLE31878O Mcgovern (Rosedale)
10CLUBBER MORRIS58835P P Krasnaborodkin (Noble Park)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments