Friday 11th June 2010

Greyhound Box Draw For 11th June 2010

Race No. 1Kevin & Richard Clayfield03:46PM (VICtime)
Maiden event over 410 Metres at Horsham Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1HOT GINGER BREAD65453M A Woodhead (Drung Drung – Horsham)

2TOORA VIN6137V J Sait (Charlton)

3JACK’S RAZOR2232R J Britton (Lara)

4YUNKARA36376G F Taylor (Allansford)

5BELLELULIA46325H M Hartigan (Horsham)

6REV HEAD1D I Burnett (Drysdale)

7AUSSIE VIN37V J Sait (Charlton)

8SWAN’S INK27R L Massina (Golden Square)

9ESCAPISM4C V Kelly ()

10CURFUFFLE5D I Burnett (Drysdale)

Race No. 2Wimmera Trophies & Gifts04:06PM (VICtime)
Maiden event over 480 Metres at Horsham Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1ULTIMATE RUNNER88643K Bentley (Costerfield)

2AROLOK LIL’ MANJ H Riches (The Sisters)

3WEE MADDIE72243S N Berriman (Ballarat East)

4SWAHILIAN56254Z L Lowien (Taylors Hill)

5JUICE MAN54D I Burnett (Drysdale)

6CRAZY SEXY COOL62632D Murray (Napoleons)

7DUDE1F27D Murray (Napoleons)

8LIGHT DRINKERH I Baxter (Harrow)

9WILLIE LIMESP Bouchier (Warrnambool)

10MAYBE MOLLY48376G F Taylor (Allansford)

Race No. 3Bloomin Buds04:26PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1EVERGLEAM71346S J Elmes (Devon Meadows)

2JUST ONE OVER65863P J Grills (Lara)

3MAGIC ASSASSIN71256T J Price ( East)

4CAN’T RECALL23657D I Burnett (Drysdale)

5FIELD OF TULIPS68586D R Vigor (Lara)

6CALL ME SMITHY148M M Whelan (Penshurst)

7ALLEGRA’S SUNSET42342R A Anchen (Nagambie)

8DOLL’S HOT AZZ7136L J Woodhead (Drung Drung Via Horsham)

9UNO VIN72785V J Sait (Charlton)

10LESS STRESS81775B D Bunworth (Casterton)

Race No. 4You Turn (woodturners)04:48PM (VICtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1PURE BING52253G F Taylor (Allansford)

2IAN’S MATE83355I R Vigor (Anakie)

3DEVS DA MAN42451S L Butler (Mandurang)

4HAWK POWER76544B C Mitchem (Coleraine)

5MINER ARGUMENT76657D Murray (Napoleons)

6NO DIAL TONE64238A Langton (Anakie)

7WOOLOO24612R Clark (Toolleen)

8MR. KOTZO12776D I Burnett (Drysdale)

9BANKSIA SAINT85458B C Mitchem (Coleraine)

10MICKEY PHOON87787C Medcraft (Costerfeild)

Race No. 5Max Wright Cars05:13PM (VICtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1JONATHON74654K Bentley (Costerfield)

2ARAPAHO ELITE25212R L Massina (Golden Square)

3POLAR GRANGE33132I R Vigor (Anakie)

4COOL VISION86765B C Mitchem (Coleraine)

5BLUE MISTER11S N Fisher (Yangery)

6CARRY ON BOND88556T J Price (Mt Gambier East)

7SGHERZA11658H I Baxter (Harrow)

8SAFFRON SWEETIE72461E R Vigor (Anakie)

9BANKSIA SAINT85458B C Mitchem (Coleraine)

10UNO VIN72785V J Sait (Charlton)

Race No. 6Shelton & Lane Stationery05:29PM (VICtime)
Special Event event over 410 Metres at Horsham Of $1,875 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormTrainer

1QUICKFIRE LADY47665R Boehm (Tooradin)

2ALLY MARR25443C Warner (Wendouree)

3SUPERSMART PIPER32627C V Kelly (Warrnambool)

4BELENA HAZE66625T R Breen (Snake Valley)

5COONEY’S MEDAL13125R J Britton (Lara)

6FUEL TO BURN81777R Boehm (Tooradin)

7SHEYLEA15111M M Hirtzel (Elaine)

8WRITE TO MIKE54635S N Fisher (Yangery)

9CLASSIC BONANZA65878S J Elmes (Devon Meadows)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 7Harvey Norman Computers05:48PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1NIKAYLA STORM38838G Buttigieg (Kaniva)

2HOT JACK26722A Richardson (Bushfield)

3TEXAPHIRE51667B A Baxter (Harrow)

4BOSCA WABBIT13F27R J Britton (Lara)

5BALLISTIC SHIRAZ85553D J Fisher (Yangery)

6CORRETJA23525A Langton (Anakie)

7MANTRA MISS41813G Lane (Allansford)

8REMA’S ONYX81473D J Fisher (Yangery)

9CLASSIC BONANZA65878S J Elmes (Devon Meadows)

10MICKEY PHOON87787C Medcraft (Costerfeild)

Race No. 8Exchange Hotel06:12PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1BENFORCER21377H I Baxter (Harrow)

2MR. DENIRO41456E J Sladdin (Sebastopol)

3MIDNIGHT LAMP26211R Clark (Toolleen)

4BANGER HARVEY53634R J Britton (Lara)

5REALLY SWEET26341D R Vigor (Lara)

6KNIGHT RAIDER42167R Clark (Toolleen)

7LIMBURG GEM54687J R Britton (Anakie)

8NEON LEON BOY16835R L Massina (Golden Square)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 9Horsham 06:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1NAUGHTISHUS57518P G Desmond (Waubra)

2MCCUE MAGIC58566S N Berriman (Ballarat East)

3LIGHTNING BOLT45247T J Price (Mt Gambier East)

4PURE ETHANE14266G J Guy (Charlton)

5SUNRISE RUNNER28586D Murray (Napoleons)

6VENUS GRANGE74F21P J Grills (Lara)

7SANDMAN SHIRAZ64478K M Breen (Lake Bolac)

8MISSY BLUE11S N Fisher (Yangery)

9MICKEY PHOON87787C Medcraft (Costerfeild)

10UNO VIN72785V J Sait (Charlton)

Race No. 10Joe & Kate Mcintyre06:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1DEMPSEY DEEDS23688G F Taylor (Allansford)

2DAISY KEEPING11485S N Fisher (Yangery)

3TEDDY LA PLUME22476T J Price (Mt Gambier East)

4NIKITA STAR33766D R Vigor (Lara)

5NIGHT SHADOW68287K M Breen (Lake Bolac)

6PAILING88838P J Grills (Lara)

7CHICKO VIN48634V J Sait (Charlton)

8MY CHAPARRAL81687S J Elmes (Devon Meadows)

9LESS STRESS81775B D Bunworth (Casterton)

10FLYING COLLISION76877B C Mitchem (Coleraine)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments