Friday, 22 April 2016

Greyhound Box Draw For Horsham – Friday, 22 April 2016

Race No. 1The Weekly Advertiser12:05 PM (VIC time)
Maiden event over 410 metres at Horsham Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1VECTIS SECRET [M]FSHJ O’neill (Horsham)
2ITZA GOOD DAY [M]FSHK Mugavin (Killarney)
3DREAM SHANTY (NSW)[M]FSHM Delbridge (Balliang)
4COL’S WALLETT [M]8FSHN Stanley (Portland)
5BELLINI MARTINI [M]88472NBTK Brooks (Rupanyup)
6FLYING SERPENT [M]55773FSHD Curtain (Longwarry)
7REGINE [M]37FSHT Monaghan (Blakeville)
8SHARP EYE [M]6NBTC Fisher (Brim)
9MIGHTY WINSTON (NSW)[M]Res.72735FSHS Fisher (Lara)
10BARON CHARLIE [M]Res.52426FSHA King (Sulky)
Race No. 2Crymelon Kennels12:27 PM (VIC time)
Maiden event over 410 metres at Horsham Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1IMA WILDFIRE [M]28FSHD Curtain (Longwarry)
2LOGISTIC KID [M]FSHD Williams (Bannockburn)
3WATCH ME MOVE (NSW)[M]2NBTG George (Beulah)
4BEKIM FIRE [M]F73FSHT Mitchell (Lara)
5JET SURFER (WA)[M]16FFSHA King (Sulky)
6NICHE ALLEN (NSW)[M]FSHM Delbridge (Balliang)
7GLORY ROSE (NSW)[M]3FSHN Bukowski (Flowerdale)
8BOOMER [M]23443FSHT Monaghan (Blakeville)
9MISS FIRING [M]Res.726FSHB Brown (Axedale)
10PATTY’S PRINCE (NSW)[M]Res.87274FSHS Stefanos (Longwood)
Race No. 3Oscar Furniture12:47 PM (VIC time)
Grade 7 event over 480 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ROMAN AROUND [7]63145NBTD Curtain (Longwarry)
2GALMIST [7]42522FSHR Clark (Toolleen)
3GUNNEWIN [7]12833FSTDB Brown (Axedale)
4NINTH BRIGADE [7]152727.79(8)R Taylor (Warracknabeal)
5DYNA NAMI (NSW)[7]66324FSHM Delbridge (Balliang)
6FARMER BROWN [7]21FSHD Fisher (Lara)
7BARONESS SALLY [7]21764FSHA King (Sulky)
8GOLD COMPASS [7]125FSHB Brown (Axedale)
9LOW FLYING PLANE [7]Res.61563FSHM Chilcott (Heathcote)
10LABOOMBA [7]Res.56758NBTR Glen (Birchip)
Race No. 4White Hart Hotel1:09 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 480 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1QUINK [7]55214FSHB Brown (Axedale)
2COAST [6]23216NBTR Millington (Red Cliffs)
3CONNIE BALE (NSW)[7]53316FSHT Mitchell (Lara)
4MONALEEN NED [6]65133FSHD Murray (Napoleons)
5BAROQUE UP [6]61554NBTD Curtain (Longwarry)
6ZULU STORM (NSW)[7]2517427.63(2)D Fisher (Lara)
7GUNNADOO WILL (NSW)[6]11FSTDM Delbridge (Balliang)
8LUCKY BREW [6]42434FSHR Brewer (Camperdown)
9NULLA GIRL [7]Res.76456FSHP Fulton (Ecklin South)
10ALCHEMY [6]Res.61763FSTDM Delbridge (Balliang)
Race No. 5Wimmera Trophies & Gifts1:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 480 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BAG OF MAGIC (NSW)[5]18544FSHB Divirgilio (Langwarrin)
2POKER BRAT (NSW)[5]84248FSHH Mcadam (Diamond Creek)
3STARBRIGHT TARA [5]6652627.29(5)V Millington (Great Western)
4KIRK BALE (NSW)[5]51253NBTB Shillington (Lara)
5GLITTERBUG [5]64644NBTG George (Beulah)
6OLD JOCK [5]1227227.47(8)N Stanley (Portland)
7STILL THE ONE [5]T1764FSHJ Magri (Avalon)
8CHEESE YA LATER [5]7213627.21(3)G Euvrard (Laen)
9PERAGON FALCON [5]Res.77814NBTR Clark (Toolleen)
10SHOUT OUT LOUD [5]Res.74884FSHB Brown (Axedale)
Race No. 6Barangaroo Boutique Wines1:44 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 570 metres at Horsham Of $2,305 Prizemoney.
1st: $1,615 2nd: $460 3rd: $230.

No.NameFormBestTrainer

1BEAU MAMBO (SA)[5]872F3NBTM Chilcott (Heathcote)
2SAINTLY MISS [5]23648FSTDK Ashton (Charlton)
3DIG DEEP BERT (SA)[5]55256FSTDR Gatt (Altona Meadows)
4SPRING PRIDE (NSW)[5]46656FSHS Stefanos (Longwood)
5YA WANT SOME [5]62374NBTD Murray (Napoleons)
6HARRY AZTEC [4]2187432.35(6)K Ashton (Charlton)
7CHEAP CURRENCY [5]23744NBTK Mugavin (Killarney)
8GO GO SPAGHETTIO [5]4754532.44(8)F Meyer (Maryborough)
9MI DIABLO [5]Res.6865FNBTJ O’neill (Horsham)
Race No. 7Greyhound Adoption Program2:02 PM (VIC time)
Grade 5 event over 480 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA LEROY (NSW)[5]8666127.42(8)M Delbridge (Balliang)
2REBEL LADY [5]27338NBTR Millington (Red Cliffs)
3LORD KITCHENER [5]3466127.49(8)J Weir-smith (Dooen)
4CHASE ON CASE [5]83673FSHD Curtain (Longwarry)
5NUSSIN MUCH [5]31434NBTD Fisher (Lara)
6OUR LUCK [5]15721FSHH Mcadam (Diamond Creek)
7JEWEL FANTASY [5]517F327.33(8)R Brewer (Camperdown)
8MAD BEKIM [5]31336FSTDP Smoor (Durham Ox)
9MR. LEIGH [5]Res.22561FSHS Clarke (Tooradin)
10BAROQUE INN [5]Res.44744NBTD Curtain (Longwarry)
Race No. 8Mackay’s Leading Edge Jewellers2:24 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 480 metres at Horsham Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1JACK WINTER [5]23728NBTA Jeffrey (Ballarat)
2KING SIZE SHAMBI (WA)[5]24617FSHG Hansen (Daisy Hill)
3TIMMY’S ENTITY [5]5232727.16(3)D Fisher (Lara)
4BIG TICKET [4]3111626.97(1)S Clarke (Tooradin)
5SILVERTOP (NSW)[5]31437FSHJ Magri (Avalon)
6CASH AND CO (TAS)[5]21133FSHD Murray (Napoleons)
7MR. STEALER [4]3285127.40(4)S Drummond (Heathcote)
8CRACKERJACK DAK [5]5453327.30(2)J Guy (Horsham)
9BASTET BALE (NSW)[5]Res.61284NBTT Mitchell (Lara)
10ZULU RETREAT (NSW)[5]Res.47268NBTS Fisher (Lara)
Race No. 9Conway’s2:42 PM (VIC time)
Grade 7 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALERA BALE (NSW)[7]123.77(5)M Delbridge (Balliang)
2ELRAM GIRL [7]F2642NBTS Jack (Dalmore)
3MORE IRISH [7]1424FSHK Mugavin (Killarney)
4OCEAN HAZARD [7]123.77(2)K Mugavin (Killarney)
5JUST TOOIE [7]33325NBTD Gehan (Stawell)
6POWER SENSATION [7]38584FSHR Clark (Toolleen)
7MEXICAN TERROR (NSW)[7]13487FSHS Stefanos (Longwood)
8HONOURING PERCY [7]13FSHD Fisher (Lara)
9LITTLE MAKRIL [7]Res.12F46FSHD Fisher (Lara)
10MONSTER FOXY [7]Res.F4368NBTJ Quinlivian (Merbein South)
Race No. 10Fig Tree Cafe3:02 PM (VIC time)
Grade 6 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LITTLE BIT MORE [6]4337223.65(4)H Hartigan (Horsham)
2GIROUD [6]46535NBTG George (Beulah)
3SILVERBAND FALLS [6]22724FSHJ Quinlivian (Merbein South)
4VINTAGE BOX [6]8842223.63(8)B Brown (Axedale)
5GOLD ROCKER [6]77182NBTR Wombwell (Coleraine)
6BARON LAD [6]13733FSHA Jeffrey (Ballarat)
7SWISHER (TAS)[6]71158FSHD Murray (Napoleons)
8ROWCHESTER STAR [6]23672NBTN Stanley (Portland)
9ABALONEY [6]Res.4537823.75(7)K Prowse (Red Cliffs)
10TAMAR BEAUTY (TAS)[6]Res.43486FSHG Hansen (Daisy Hill)
Race No. 11Priceline Pharmacy – Horsham3:17 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 410 metres at Horsham Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1LOGIC LAD [5]46663FSHS Jack (Dalmore)
2KYL’S ME MATE (NSW)[5]14313FSHS Melville (Beveridge)
3LEKTRA OSCAR [5]1621123.52(4)W Hartigan (Horsham)
4BARONESS MOLLY [4]5218123.47(8)A King (Sulky)
5PROVEN CHOPS [5]65846FSHB Divirgilio (Langwarrin)
6FEAR HELVETIA (SA)[5]83445NBTR Wombwell (Coleraine)
7SHEZA BLACK ROSE [4]1145323.49(5)C Jaensch (Mildura)
8SENOR LAURIE (NSW)[5]5874723.82(8)D Fisher (Lara)
9DRAPER BALE (NSW)[5]Res.42665NBTT Mitchell (Lara)
10MONSTER DEEDS [5]Res.34628NBTR Brewer (Camperdown)
Race No. 12Stagger At Stud3:37 PM (VIC time)
Grade 5 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WATTA RUSH [5]3114823.51(1)R Clark (Toolleen)
2SMASHING CANS [5]36116FSHS Gray (Broken Hill)
3GOOD MEMORIES [5]1115423.64(2)K Mugavin (Killarney)
4JAZZY BALE (NSW)[5]3312123.46(1)B Shillington (Lara)
5GOTTA RUSH [5]11563FSHS Melville (Beveridge)
6MILWALCAR [5]42315FSHT Monaghan (Blakeville)
7DOTTI ZULU [5]12571FSHL Smith (Langwarrin)
8VELOBELL [5]1513123.19(8)D Fisher (Lara)
9WISE ARCHER (WA)[5]Res.5337723.44(4)H Baxter (Murtoa)
10PATRIOTIC STAR [5]Res.2185623.51(2)A Debattista (Toolleen)