Sunday, 12 June 2016

Greyhound Box Draw For Horsham – Sunday, 12 June 2016

Race No. 1Crymelon Kennels12:12 PM (VIC time)
Maiden event over 410 metres at Horsham Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SILENT CUTIE (NSW)[M]4NBTG George (Beulah)
2MARCUS DAKING (NSW)[M]37853FSHG Campbell (Anakie)
3HANOVER BAY [M]8NBTT Womann (Lara)
4MYSTIC POWERS (NSW)[M]37453FSHL Delbridge (Balliang)
5WORK MATE [M]7NBTD Gehan (Stawell)
6SOOTY EPSOM [M]36FSHD Fisher (Lara)
7SWIFT TRENT [M]43NBTP Dapiran (Northwood)
8ROCK ME BABY [M]65NBTA Azzopardi (Huntly)
9LOVER [M]Res.45NBTP Dapiran (Northwood)
10GUNDY’S GOLD [M]Res.25FSHR Clark (Toolleen)
Race No. 2Olsen & Carter Pty Ltd12:33 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MARLEY SPRITE [6]2263523.36(4)D Massina (Golden Square)
2DYNA NAMI (NSW)[7]55263NBTM Delbridge (Balliang)
3WATCH ME MOVE (NSW)[6]2145123.57(3)G George (Beulah)
4KIRABILLI ARJAY [6]22541NBTD Drew (Dennington)
5GOTCHA ROCKIN’ [7]62375FSHJ Torr (Myers Flat)
6JARVIS BAY [7]21463NBTT Womann (Lara)
7MIGHTY WINSTON (NSW)[7]5216723.83(6)S Fisher (Lara)
8HEARTBREAK LOVE [6]63117FSHS Dervish (Lancaster)
9BURNIN’ BOURBSKI (NSW)[7]Res.6156FSHS Dervish (Lancaster)
10PODIUM BOUND [6]Res.7447FNBTJ Thomson (Boolite)
Race No. 3Mackay’s Leading Edge Jewellers12:53 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 480 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MICHA BALE (NSW)[7]34162FSTDM Delbridge (Balliang)
2RINGADINGDING (NSW)[7]54458FSHG Campbell (Anakie)
3HEARTBREAK MARY [7]58421FSHS Dervish (Lancaster)
4BUSHMAN’S FAITH (NSW)[7]51546NBTP Bouchier (Dennington)
5SHIFTING GEARS (NSW)[7]17227FSHD Fisher (Lara)
6HONOURING PERCY [6]3714427.41(2)D Fisher (Lara)
7JUST TOOIE [6]14252NBTD Gehan (Stawell)
8PACIFIC MAGIC [6]77713FSHP Smith (Wonwondah)
9BALTIC CHARM [7]Res.64445FSTDP Love (Strathfieldsaye)
10LITTLE MAKRIL [7]Res.85854NBTD Fisher (Lara)
Race No. 4Grv Vic Bred Maiden Final1:17 PM (VIC time)
Maiden Final event over 410 metres at Horsham Of $10,710 Prizemoney.
1st: $7,500 2nd: $2,140 3rd: $1,070.

No.NameFormBestTrainer

1MARK’S BOY [7]6241223.35(3)S Galea (Rowsely)
2BRAZEN BLUE [M]87632NBTT Womann (Lara)
3PROVEN EDDIE [7]1323.88(2)P Carter (Horsham)
4SARAH SWIFT [7]3123.32(5)P Dapiran (Northwood)
5RISING STORM [M]35322NBTM Chilcott (Heathcote)
6MENINDEE [7]272123.32(7)R Massina (Golden Square)
7SUNSET OASIS [7]773123.35(5)P Dapiran (Northwood)
8ENOLA GAY [7]7351323.44(8)L Delbridge (Balliang)
9SWIFT TRENT [M]Res.43NBTP Dapiran (Northwood)
10STEADY WALKER [M]Res.57234NBTJ Chilcott (Heathcote)
Race No. 5Oscar Furniture Ht11:34 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 480 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WHO’S DRIVING [5]4114FFSHA Langton (Anakie)
2FAWN PURSUIT [5]65637FSHG Campbell (Anakie)
3MAGIC SUCCESS [5]37322NBTJ Bell (Woodford)
4LORD KITCHENER [5]4764627.49(8)J Weir-smith (Dooen)
5NUSSIN MUCH [5]43784NBTD Fisher (Lara)
6JACK WALKER (SA)[5]51123NBTJ Thompson (Pearcedale)
7CAIRNLEA DEANO [5]26231NBTB Ennis (Lara)
8RIP IT [5]45176FSHA Whitehead (Harcourt)
Race No. 6Sylvia Penny Memorial1:59 PM (VIC time)
Special Event event over 410 metres at Horsham Of $10,000 Prizemoney.
1st: $7,000 2nd: $2,000 3rd: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1BIGBAD FIJI [3]4455323.22(5)R Clark (Toolleen)
2CHIEF MINGO [3]1314523.52(3)V Giles (Bamawm)
3SHARED BONUS [4]5551523.45(8)J Britton (Anakie)
4JACKIE BAXTER (NSW)[4]5255323.45(8)T Womann (Lara)
5HOLLYWOOD JONES [2]7414123.16(2)R Clark (Toolleen)
6BILLS BACK [1]1375223.13(7)C Smith (Wonwondah)
7ALPHA HERMES [5]22664FSTDJ Britton (Anakie)
8SQUIRTO [4]2241323.49(8)S Gibson (Harcourt)
9COLDEN STAR [5]Res.7PT7123.40(8)P Bryant (Heathmere)
Race No. 72016 Horsham Cup Final2:18 PM (VIC time)
S/E Group 2 event over 480 metres at Horsham Of $67,000 Prizemoney.
1st: $47,000 2nd: $13,350 3rd: $6,650.

No.NameFormBestTrainer

1SHARED EQUITY [3]3317127.22(4)A Langton (Anakie)
2TO THE GALO’S [3]3512127.03(1)P Smith (Pascoe Vale South)
3FLEET RETURN [4]3431226.96(3)F Kirkham (Garfield)
4MARGINS (NSW)[3]1212227.12(1)B Ennis (Lara)
5BLAZIN’ BOMBER [3]5113126.97(3)D Pattinson (Pearcedale)
6ZIPPING CHUBBZ (NSW)[4]1143127.15(2)J Ennis (Lara)
7ASTON BOLERO [3]1281127.11(7)J Thompson (Pearcedale)
8ZAMBORA BROCKIE (NSW)[3]1311126.72(8)A Azzopardi (Myrniong)
9ASA KILLA QUEEN (NSW)[4]Res.21332NBTA Azzopardi (Myrniong)
10CUTTING EDGE [5]Res.33F12NBTG Collins (Wattle Flat)
Race No. 8Wimmera Distance Championship Gdr2:40 PM (VIC time)
Special Event event over 570 metres at Horsham Of $8,000 Prizemoney.
1st: $5,600 2nd: $1,600 3rd: $800.

No.NameFormBestTrainer

1BOO SHEY [5]53782NBTP Bouchier (Dennington)
2DIVA’S SHADOW [3]2336132.52(4)D Drew (Dennington)
3WIND WHISTLER [3]3211633.20(3)A Langton (Anakie)
4CUTTING EDGE [5]33F12FSTDG Collins (Wattle Flat)
5TEXAS TITAN (SA)[4]12216NBTN Wilson (Parilla)
6BRAZEN BOMBER [4]3327732.61(6)J Guy (Horsham)
7SHINE (NSW)[3]2851732.50(4)R Moore (Devon Meadows)
8BY THE GALLON (QLD)[5]32134FSTDP Dapiran (Northwood)
9BALTIC CHARM [7]Res.64445NBTP Love (Strathfieldsaye)
Race No. 93wm/mixx Fm3:04 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 480 metres at Horsham Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1KIRABILLI ROSIE [5]35416FSTDR Drew (Dennington)
2MEPUNGA TREASURE [5]41127NBTJ Britton (Anakie)
3MADE FIRST (NSW)[4]3344527.47(1)D Fisher (Lara)
4GARY DOOGAN [4]7565427.23(1)D Fisher (Lara)
6FIREBOMB [4]5642727.16(6)R Taylor (Warracknabeal)
7GLAMOROUS CHEECH [5]77617NBTD Torr (Myers Flat)
8SUNDAY SHOES (SA)[4]3778127.16(1)N Wilson (Parilla)
Race No. 10White Hart Hotel Ht23:28 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 480 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DREAM TICKET [5]71346NBTA Langton (Anakie)
2NINTH BRIGADE [5]2171427.57(1)R Taylor (Warracknabeal)
3BALTIC VALHALLA [5]34443NBTP Love (Strathfieldsaye)
4TIMMY’S ENTITY [5]3783527.16(3)D Fisher (Lara)
5MICK RYDIAN (NSW)[5]55688NBTG Campbell (Anakie)
6SHOW BAG CARTER [5]26346FSTDG Campbell (Anakie)
7JAY TEE PEE (GA)[5]31113FSHB Ennis (Lara)
8BACKLINE WILLY [5]24416FSHJ Thompson (Pearcedale)
Race No. 11Greyhound Adoption Program3:45 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 410 metres at Horsham Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1LIL ARTHUR [4]8315423.47(3)R Drew (Dennington)
2PRICE TAG (NSW)[4]1132423.48(5)R Moore (Devon Meadows)
3MINORITY (TAS)[4]8878623.69(7)G Campbell (Anakie)
4CRYER’S FRED [5]22147NBTT Cryer (Apsley)
5BILLY BART [4]1364223.38(8)J Torr (Myers Flat)
6BUCKLE IN [4]2821323.13(3)J Torr (Myers Flat)
7CALL ME BOZ (NSW)[4]1256323.64(3)S Dervish (Lancaster)
8WALK ON BY [5]83847NBTS Coulson (Balliang)
Race No. 12The Weekly Advertiser4:10 PM (VIC time)
Grade 5 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TREDGAR [5]5222523.67(3)J Torr (Myers Flat)
2BEYOND THE VALLY (SA)[5]35447NBTG Campbell (Anakie)
3MOVIDA (NSW)[5]65682FSHS Dervish (Lancaster)
4TEKKI TWIST [5]6537523.62(1)C Smith (Wonwondah)
5OH LELE PETER [5]27412NBTG Campbell (Anakie)
6CAMPEON [5]77414NBTM Morrissey (Strathfieldsaye)
7PINGU (SA)[5]53636NBTG Campbell (Anakie)
8SHADES OF SASSY (NSW)[5]26231FSHB Ennis (Lara)