Sunday, 8 February 2015

Greyhound Box Draw For Horsham – Sunday, 8 February 2015

Race No. 1Crymelon Kennels12:34 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 410 metres at Horsham Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BRYCE’S BOY [M]65355NBTD Blake (Rupanyup)
2DYNAMIC DASH [M]22833NBTM Niele (Berringa)
3TALLINN [M]74774NBTK Brooks (Rupanyup)
4ROXY POP [M]78366NBTA Taylor (Sailors Gully)
5WATTA GENIUS [M]467FSHJ Perkins (Romsey)
6BARBAROSE BOY [M]35857NBTP Brouwer (Branxholme)
7DREAM GIRL GABBY [M]53823FSHK Iles (Longwarry)
8MIGHTY SAM [M]8652NBTP Keane (Koroit)
Race No. 216 Plus Fashions12:57 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 410 metres at Horsham Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1EAGLEHAWK YAP [M]18FSHN Perkins (Romsey)
2SHORT LEG (NSW)[M]87478NBTP Brouwer (Branxholme)
3PATTY AND EYE [M]664FSHN Lund (Longwarry)
4SIMPLE ONE [M]6676FSHP Keane (Koroit)
5CARLA BALE (NSW)[M]8862FSHD Coleman (Lara)
6NEROBELLE [M]55437FSHK Prowse (Red Cliffs)
7ORIENTAL KATANA [M]36633NBTA Blake (White Hills)
8OZZIE STRIKE [M]7264FSHC Russell (Kyabram)
Race No. 3Stagger At Stud1:17 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 410 metres at Horsham Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CHANTILLY MAGIC [M]3427FSHA Blake (White Hills)
2PERUVIAN DANCER (NSW)[M]17FSHT Monaghan (Blakeville)
3JEKODA ON FIRE (QLD)[M]33656NBTB King (Mincha)
4ORIENTAL BLADE [M]46434FSHA Blake (White Hills)
5SUPER DOT [M]74345FSHJ Perkins (Romsey)
6MONTANE [M]88268FSHA Taylor (Sailors Gully)
7FERAL BERYL (NSW)[M]86274FSHN Perkins (Romsey)
8MIDDIAN [M]74244FSHD Blake (Rupanyup)
Race No. 43wm/mixx Fm1:34 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 410 metres at Horsham Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JAYDED CRISIS [7]84884NBTK Mitchell (Lara)
2SHARK SHADOW [7]57675NBTL Mitchell (Lara)
3NIFTY NEFERTITI [7]42343FSHD Blake (Rupanyup)
4ICE COLD BUNDY [7]33756NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
5CORGI CRY [7]47488NBTB Jacobs (Carisbrook)
6KING WOLF [7]83162FSHK Brooks (Rupanyup)
7GADGA [7]8852324.33(7)C Fisher (Brim)
8TIGRESS EIGHT [7]55525NBTI Robinson (Avoca)
Race No. 5Oscar Furniture1:53 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 410 metres at Horsham Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GARMAN BALE (NSW)[5]73368FSTDD Coleman (Lara)
2FEAR THE FOX [5]6768523.84(7)M Bland (Cardross)
3ICE COSSACK [5]22845NBTE Rinaldi (Lethbridge)
4NICE MEETING YA [5]3445623.59(1)C Fisher (Brim)
5VOLCANIC ROCK [5]87726NBTM Niele (Berringa)
6BERNIE MURRAY [5]15447NBTP Keane (Koroit)
7DON’T PAWS [5]3887523.48(1)K Gavin (Killarney)
8ARCTIC OSTI (NSW)[5]8564723.69(8)M Niele (Berringa)
Race No. 6White Hart Hotel2:10 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 570 metres at Horsham Of $1,090 Prizemoney.
1st: $760 2nd: $220 3rd: $110.

No.NameFormBestTrainer

1PYRENEES GRAND [5]17356NBTI Robinson (Avoca)
2FUZZY BUZZY [5]14636NBTN Perkins (Romsey)
3CROWDZA TALKING [5]21712FSHA Terry (Cranbourne South)
4THATCHER [5]51643NBTC Russell (Kyabram)
6HE’S NO JET [5]71584NBTM Giddings (Kilmore)
7KAYLARIKKI [5]52434NBTM Giddings (Kilmore)
8HARRY AZTEC [5]17626FSTDK Ashton (Charlton)
Race No. 7Mackay’s Leading Edge Jewellers2:29 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 410 metres at Horsham Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CENTRALIAN [5]557F3NBTN Lund (Longwarry)
2BOMBER OSTI (NSW)[5]1213323.30(5)M Niele (Berringa)
3CALL ME CALLAHAN [5]7454823.38(2)M Bland (Cardross)
4LUMPSTAR [5]11665NBTM Niele (Berringa)
6DISRUPTIVE SPIN [5]3467723.77(5)N Lund (Longwarry)
7STARBRIGHT [5]7825523.29(2)V Millington (Great Western)
8LEEFULL SHOT [5]1678623.34(7)R Millington (Red Cliffs)
Race No. 8Fig Tree Cafe2:46 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 480 metres at Horsham Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SUNDAY SESS [5]75475NBTD Murray (Napoleons)
2ZORZOLI [5]62245NBTK Ashton (Charlton)
3PRANCING LAD [5]66363NBTR Gavin (Killarney)
4SUNSET MAGIC (NSW)[5]55T46FSTDI Robinson (Avoca)
5KAL BALE (NSW)[5]83613NBTD Coleman (Lara)
6ORIENTAL TSUNAMI [5]34821FSHM Giddings (Kilmore)
7CLARETOWN TEX [5]33726FSTDT Sharp (Melton West)
8MANDZUKIC [5]8545627.78(4)K Ashton (Charlton)
9THRASHING OSTI (NSW)[5]Res.41734NBTM Niele (Berringa)
Race No. 9Greyhound Adoption Program3:05 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 410 metres at Horsham Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MEADOW VIEW [7]88736FSHP Keane (Koroit)
2CRYSTAL CAMEO [7]13238FSTDG Hansen (Daisy Hill)
3JUST GRACIE [7]3662424.16(1)M Niele (Berringa)
4DAN OVERBOARD [7]188T7FSHK Mitchell (Lara)
5MARY’S TAM [7]36444NBTD Blake (Rupanyup)
6SLOW COOKER (NSW)[7]2666424.30(1)P Brouwer (Branxholme)
7COSMIC BUDDY [7]8668824.21(1)K Gavin (Killarney)
8PUZZLE ‘EM [7]63825NBTL Mitchell (Lara)
Race No. 10Max Wright Cars3:22 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 410 metres at Horsham Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1OUR VELVET [7]43464NBTD Blake (Rupanyup)
2SUNSHINE DIVA [7]75886NBTJ Brouwer (Branxholme)
3CONGA [7]47465FSHA Blake (White Hills)
4WESTMEAD MOUSE [7]51735FSHA Debattista (Toolleen)
5WITH A BEER [7]18488FSHB King (Mincha)
6DERBY GIRL [7]6615NBTS Jervies (Warrnambool)
7WALTER MITI (QLD)[7]34145FSHW Hansen (Daisy Hill)
8SHINTARO TAKESHI [7]57377FSHD Blake (Rupanyup)
Race No. 11Scott Carren3:41 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 410 metres at Horsham Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DALMUIR PRINCE (NSW)[5]85562NBTM Niele (Berringa)
2KAY CEE SMACK [5]88786NBTK Brooks (Rupanyup)
3BLACK GYPSY [5]63674FSHB Chapman (St Albans)
4NO LOOKING BACK (NSW)[5]17784FSHD Oborne (Heathcote)
5BLUEY BENZ (QLD)[5]54366NBTG Hansen (Daisy Hill)
6MISS CLOUD NINE [5]43311FSHL Mitchell (Lara)
7DARLEY CHILLY [5]1426TFSHT Monaghan (Blakeville)
8FLASHY ARROW [5]67883NBTS Kruckel (Lake Goldsmith)
Race No. 12Wilkie Couriers Pty Ltd4:01 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 410 metres at Horsham Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GO HOOTIE [5]68456FSHJ Perkins (Romsey)
2COBALT KAOS [5]76877NBTJ Higgins (Linton)
3TENNESSEE GAL [5]46857FSHW Hansen (Daisy Hill)
4OSTI’S EXPLORER (NSW)[5]44245NBTM Niele (Berringa)
5GOLDEN HIPPY [5]867T5FSHD Gehan (Stawell)
6CARRARA LAD [5]3521523.72(1)K Ashton (Charlton)
7STRIKE ME MAD [5]68778FSHG Green (Lethbridge)
8DARLEY SUNDAY [5]23477NBTT Monaghan (Blakeville)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments