Tuesday 12th July 2011

Greyhound Box Draw For Horsham – Tuesday 12th July 2011

Race No. 13wm/mixxfm Final (gobis)04:11PM (VICtime)
Maiden Final event over 480 Metres at Horsham Of $1,552,405 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $1,551,000.

No.NameFormBestTrainer

1IRMA BALE128.04G J Bate (Lara)
2AWESOME BLUEY327127.76L Smith (Maryborough)
3STAND AT EASE3NBTA Langton (Anakie)
4WONGAWILLI BRUNO2127.86G J Bate (Lara)
5HORIZON FAST23642NBTF W Hand (Warracknabeal)
6CRACKING COURSER25722NBTC Mcleod (Mount Pleasant)
7LEKTRA ODESSA76222NBTD K Chandler (Minyip)
8MINI MALIBU3443NBTC M Taylor (Raywood)
9BIT RISKY43NBTR W Taylor (Warracknabeal)
10CONCHALIO22234NBTC M Taylor (Raywood)
Race No. 2Carswell’s Kennels04:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1NOT WHITE551FSHB W Lock (Eaglehawk)
2HIAVACKOVA31254FSHG J Glass (Kyabram)
3LEKTRA SWIFT86462NBTD K Chandler (Minyip)
4FOREVER STRONG16FSHC M Taylor (Raywood)
5MR. CHAUVINIST2215FFSTDR Henness (Heathcote)
6DOUBLE JEOPARDY44261FSHJ R Britton (Anakie)
7CARLINGFORD JIMY17FSHP B Carter (Horsham)
8DYNA ERKA52621NBTG J Bate (Lara)
9LEKTRA BAZ65624NBTD K Chandler (Minyip)
10MUSTANG JILLY18585FSHM J Edwards (Broadford)
Race No. 3Garry George04:51PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1MYSTY PENNY73662NBTM A Bland (Cardross)
2ANOTHER SHIRAZ43348FSTDK ( P Mugavin (Killarney)
3BORREGO41121NBTC G Fox (Port Fairy)
4SING SING3154423.54C Fisher (Brim)
5LYNN LEE66188NBTN E Millington (Cardross)
6SELECT STAR212F7FSTDK Bailey (Stratford)
7RODIONOVA17311FSHG J Glass (Kyabram)
8SIBERIAN81721FSHB Wilson (Mildura South)
9KRISBAR SPARK77447NBTW Hooke (Huntly)
10LA BELLA MEE1567623.87W F Hartigan (Horsham)
Race No. 4Schweppes Final05:08PM (VICtime)
Novice Final event over 570 Metres at Horsham Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1SNOUT42554NBTL J Woodhead (Drung)
2FIRE BUG4614333.83M M Whelan (Penshurst)
3VITERRA65513NBTD K Chandler (Minyip)
4BELLA CULLEN22532NBTD F Gehan (Stawell)
5BRADEESHA STAR55554NBTP A Simone (Pirron Yallock)
6RADIANT4642133.20J Borg (Maryborough)
7FULL NOISE TURBOF152NBTJ R Britton (Anakie)
8SLASHING JUNIOR8513132.76R M Mahony (Koroit)
9KISS ME DONKEY55325NBTA D Blake (White Hills)
10CAMO’S DOLFORCE45365NBTM E Cameron (Penshurst)
Race No. 5Big Spring Mount P/l05:25PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1WATER AND WINE24746NBTK Bailey (Stratford)
2ALETA ALLEN47358FSTDG J Bate (Lara)
3SHEOAK IAN14632NBTJ Borg (Maryborough)
4WARNING LABEL2223TFSHA Langton (Anakie)
5RICEY1285823.64B J Stephens (Tooborac)
6MISSY BLUE8578223.55N D Sheehan (Koroit)
7PURE ETHANE1725423.67G J Guy (Charlton)
8RICH SHIRAZ4131423.70K ( P Mugavin (Killarney)
9WINNIE BAGO64166FSTDG S Bulman (Echuca)
10LYN’S LORIAN77137NBTC C Parfrey (Wentworth)
Race No. 6Hopper Electrics P/l05:41PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 570 Metres at Horsham Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1ONYA SPLASH6252732.47HB J Stephens (Tooborac)
2LOOSE BOLTS41416FSHR J Hume (Bunyip)
3UNO THE DRILL4475833.13P M Patterson (Bet Bet)
4BLACK VIKING1281732.72P Galea (St Albans)
5SHINTARO SAMURAI65146NBTR Clark (Toolleen)
6EYES ON PRIZE15883FSTDB J Menzel (Hoppers Crossing)
7WHERE’S DEMONICA14641FSHD Geall (Lara)
8DREAM CHICK72521FSHJ R Britton (Anakie)
9ROLAND’S HOPE85454FSTDS W Burke (Kanyapella)
10WONGAWILLI SIMON33524FSTDA Cole (Lara)
Race No. 7Evan Keene05:56PM (VICtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1GOLD COLLISION4664327.60B A Baxter (Harrow)
2DASHING RED GIRL86562FSHR Clark (Toolleen)
3SEDUCTABLE46353NBTG R Edwards (Broadford)
4TIP RAT72255NBTC Millan (Lara)
5LEAN MACHINE82336NBTR Henness (Heathcote)
6DYNA GEOFF33521NBTG J Bate (Lara)
7PEDRO’S MOBILE84767NBTG W Connell (Harston)
8DYNA DARA11576NBTG J Bate (Lara)
9MUSTANG JILLY18585FSHM J Edwards (Broadford)
10PITSTOP OMEN47741FSHG R Edwards (Broadford)
Race No. 8Max Wright Cars06:12PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1BOLDER1417327.51C Fisher (Brim)
2CARLINGFORD FINN1676427.65P B Carter (Horsham)
3SURF BURN33363NBTC C Parfrey (Wentworth)
4BEST PICTURE1121127.57L Smith (Maryborough)
5ARAZI28753NBTA Langton (Anakie)
6RECUPERATE16256NBTH I Baxter (Harrow)
7BLUE MISTER11114NBTC G Fox (Port Fairy)
8ALLEN ELROY1338627.30G J Bate (Lara)
9PITSTOP OMEN47741FSHG R Edwards (Broadford)
10LEKTRA BAZ65624NBTD K Chandler (Minyip)
Race No. 9Bennett Road Milk Bar06:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1GONE FISHING54566NBTK G Patterson (Bet Bet)
2MADDY’S JET32665NBTJ K Hooke (Huntly)
3SELECT NAN71724FSHK Bailey (Stratford)
4CAPTAIN SWIFT64652NBTB M Hughes (Naracoorte)
5MOVE OVER TIGER83122NBTB Pell (Bendigo)
6MAKE THE CALL11128NBTA Langton (Anakie)
7TAPESTRY LACE11224NBTW L Connell (Harston)
8USAIN’S FAULT7761723.78A B Mcnamara (Mount Wallace)
9LYN’S LORIAN77137NBTC C Parfrey (Wentworth)
10WINNIE BAGO64166FSTDG S Bulman (Echuca)
Race No. 10Woody’s Topcut Meats06:53PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1KRISBAR KREUZA55652NBTW Hooke (Huntly)
2MUSTANG LEE87713NBTN E Millington (Cardross)
3TALIRA48288NBTJ Chircop (Lake Gardens)
4WHY NOT NAN6825823.69W T Gray (Wendouree)
5MINNI MOOKSTA71FSHR M Mahony (Koroit)
6OCEAN MAGICT5184NBTK ( P Mugavin (Killarney)
7WILSON’S VENOM3328724.04L Smith (Maryborough)
8TARNEIT FLYER5421NBTB J Menzel (Hoppers Crossing)
9LA BELLA MEE1567623.87W F Hartigan (Horsham)
10COLERAINE MISS86556NBTB M Rogers (Tahara)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments