Tuesday 5th July 2011

Greyhound Box Draw For Horsham – Tuesday 5th July 2011

Race No. 13wm/mixxfm Ht104:11PM (VICtime)
Maiden Heat event over 480 Metres at Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1FLASH LEE77322NBTN E Millington (Cardross)
2QUIET BELLA24237FSHG J Elliott (Southern Cross)
3WHAT A PEANUT64FSTDD F Gehan (Stawell)
4CONCHALIO2223FSHC M Taylor (Raywood)
5MR. CONVENIENTFSHL M Desmond (Waubra)
6WONGAWILLI BRUNO2FSHG J Bate (Lara)
7HORIZON FAST2364FSTDF W Hand (Warracknabeal)
8LEKTRA ALOISIFSHD K Chandler (Minyip)
9MINI MALIBU344FSHC M Taylor (Raywood)
10BAD SAM43863FSHM A Mcguire (Raglan)
Race No. 23wm/mixxfm Ht204:27PM (VICtime)
Maiden Heat event over 480 Metres at Horsham Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1MISTER BOO24453NBTP G Desmond (Waubra)
2LEKTRA ODESSA8762FSTDD K Chandler (Minyip)
3FSHG J Bate (Lara)
4BIT RISKY4NBTR W Taylor (Warracknabeal)
5MAJESTIC SKYFSHC M Taylor (Raywood)
6NEW YEARS DAY325NBTD M Cairns (Lal Lal)
7MAX I AMFSHM Chilcott (Heathcote)
8BLACK HAMMER48635FSTDF A Meyer (Maryborough)
9MAXI TIME76266NBTD G Blake (Bringalbert)
10CASUAL CRISIS645FSTDJ R Weir-Smith (Dooen)
Race No. 33wm/mixxfm Ht304:49PM (VICtime)
Maiden Heat event over 480 Metres at Horsham Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1BOSS HOGG PIZZAS27422NBTD F Gehan (Stawell)
2CRACKING COURSER2572NBTC Mcleod (Mount Pleasant)
3QUIET BRAD25FSHG J Elliott (Southern Cross)
4STAND AT EASEFSHA Langton (Anakie)
5ZOOMBA22244FSHB Hooke (Huntly)
6KAMAROOKA KID66FSHC M Taylor (Raywood)
7AWESOME BLUEY327NBTL Smith (Maryborough)
8NANCY JAY25346FSHD L Jarvis (Heathcote)
9WALKAWAY PIRATE35356FSTDP M Patterson (Bet Bet)
10LEKTRA ROCKET65455FSHD K Chandler (Minyip)
Race No. 4Schweppes Ht105:08PM (VICtime)
Novice Heat event over 570 Metres at Horsham Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1NURSE ALLY45367NBTJ P Psaila (Little River)
2KISS ME DONKEY75532NBTA D Blake (White Hills)
3SLASHING JUNIOR851333.15R M Mahony (Koroit)
4BRADEESHA STAR25555FSTDP A Simone (Pirron Yallock)
5VITERRA25655FSTDD K Chandler (Minyip)
6FULL NOISE TURBOF1FSHJ R Britton (Anakie)
7CAMO’S BLUEDOLL42215NBTM E Cameron (Penshurst)
8LUCKY DEEDS42233FSTDD S Leonard (Ellerslie)
9WHERE’S TONTO67757NBTA R Harding (Hamilton)
Race No. 5Warrack Pest Control05:25PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1BURNOUT KING24415NBTM J Fullerton (Red Cliffs)
2MOVE OVER TIGER58312NBTB Pell ()
3GLAMOROUS DENISE27353NBTB F Haintz ()
4TIM TAM TIM1756323.79M A Mcguire (Raglan)
5MAKE THE CALL7111FSHA Langton (Anakie)
6SWAN’S INK2763223.77K J Ashton (Charlton)
7TRICKSY CRUISE8433723.74J Chilcott (Heathcote)
8GONE OUTSIDE38443NBTN D Roney (Apsley)
9LYNN LEE66188NBTN E Millington (Cardross)
10KANAKAREDES74742NBTB M Fullerton (Red Cliffs)
Race No. 6Locks Constructions P/l05:41PM (VICtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE CITY6243727.69J P Psaila (Little River)
2SAVE A BUNDLE24425NBTG J Bate (Lara)
3SLIPAWAY JACKO1472127.64D G Blake (Bringalbert)
4AMPED3567727.44H M Hartigan (Horsham)
5ARAGORN23637FSHJ R Britton (Anakie)
6SNOWING36553NBTG L Long (Neilborough)
7SIR HARRY56716NBTA J Jeffrey (Ballarat)
8ABALINGA24554FSHG R George (Beulah)
9BROOK’S SHOW77344NBTJ P Psaila (Little River)
10CARLINGFORD JIMY17FSHP B Carter (Horsham)
Race No. 7Horsham Trading & Engineering05:56PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1ELLA ALLEN3418423.59G J Bate (Lara)
2BOYS PRIDE2741123.57L E Franklin (Willaura)
3NIGHT SHADOW2716523.65K M Breen (Lake Bolac)
4TAKE THYME5112323.55G L Long (Neilborough)
5MADDY’S JET73266NBTJ K Hooke (Huntly)
6SELSI FLYER1642323.37M Chilcott (Heathcote)
721463NBTJ Borg (Maryborough)
8KID APACHE7543723.58D L Jarvis (Heathcote)
9KANAKAREDES74742NBTB M Fullerton (Red Cliffs)
Race No. 8Harvey Norman Computers06:12PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA FIG31173FSHG J Bate (Lara)
21131127.28G J Bate (Lara)
3RIDDLE BALE34714NBTG J Bate (Lara)
4TIP RAT27225NBTC Millan (Lara)
5ALLEN EDDIE2487427.69G J Bate (Lara)
6ARAZI12875FSHA Langton (Anakie)
7KID WILLIE1777727.64D L Jarvis (Heathcote)
8UNO THE DRILL6447527.53P M Patterson (Bet Bet)
9LUCKY LEGS41648FSTDG J D Brett (Werribee)
10ATE OCTANE645T8NBTN D Roney (Apsley)
Race No. 9Schweppes Ht206:28PM (VICtime)
Novice Heat event over 570 Metres at Horsham Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1FACE THE ACE544T7NBTG J Bromley (Epsom)
2BELLA CULLEN22253NBTD F Gehan (Stawell)
3RADIANT54642FSTDJ Borg (Maryborough)
4CAMO’S DOLFORCE44536NBTM E Cameron (Penshurst)
5FIRE BUG4461433.83M M Whelan (Penshurst)
6SNOUT74255NBTL J Woodhead (Drung)
7JUGULAR27631FSTDK M Breen (Lake Bolac)
8RUSTY ACID14255NBTG J D Brett (Werribee)
9WHERE’S TONTO67757NBTA R Harding (Hamilton)
Race No. 10Horsham 06:52PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1MYSTY PENNY47366NBTM A Bland (Cardross)
2EXTRA CLASSY35288NBTM A Mcguire (Raglan)
3MARKEV BOY62644NBTK M Breen (Lake Bolac)
4TIGER BOMB8F21523.61L E Franklin (Willaura)
5LA BELLA MEE6156723.87W F Hartigan (Horsham)
6MY GIRL MARINA41382NBTD F Gehan (Stawell)
7MIGHTY CLASSY77628NBTM A Mcguire (Raglan)
8PEPPER SHAKER1723623.51H I Baxter (Harrow)
9MUSTANG LEE87713NBTN E Millington (Cardross)
10TALIRA48288NBTJ Chircop (Lake Gardens)
Race No. 11Wimmera Trophies & Gifts (tier 3)07:12PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 410 Metres at Horsham Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1OH PEDROT7676NBTA R Harding (Hamilton)
2NEW EDITION68344NBTG J D Brett (Werribee)
3GUNNA GET YA82727NBTW Hooke (Huntly)
4KRISBAR KREUZA25565FSHW Hooke (Huntly)
5BAZ HALL78766NBTM A Mcguire (Raglan)
6 SILVIE35622NBTJ Toye (Ararat)
7COME THE BOUNCE8475423.93J Toye (Ararat)
8BLACK ARANDT4344624.22P A Simone (Pirron Yallock)
9BEAR GRILLS76787NBTA R Harding (Hamilton)
10SON OF KRYPTON31816NBTB M Hughes (Naracoorte)
Race No. 12Bloomin’ Buds (tier 3)07:35PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 480 Metres at Horsham Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BONBON BELLE88568NBTK Brooks (Apsley)
2GOLD 6466427.60B A Baxter (Harrow)
3CRYMELON MISS88557NBTI S Bibby (Warracknabeal)
4LEKTRA BAZ43656NBTD K Chandler (Minyip)
5LEKTRA SWIFT78646NBTD K Chandler (Minyip)
6KELLY’S PIX75627NBTL Smith (Maryborough)
767273NBTN D Roney (Apsley)
8KID CONDOR4377627.78D L Jarvis (Heathcote)
9FURIOUS FERGIE53435FSTDT A Waldron (Coleraine)
10BLAME BRODIE87788NBTK J Ashton (Charlton)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments