Tuesday, 26 January 2016

Greyhound Box Draw For Horsham – Tuesday, 26 January 2016

Race No. 1Olsen & Carter Pty Ltd3:07 PM (VIC time)
Maiden event over 480 metres at Horsham Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1TALTARNI SHIRAZ [M]4FSHA Bayliss (Daisy Hill)
2SISCO MAMA [M]43746FSTDJ Galea (Lara)
3SAINT ELITE [M]26343FSHP Byrne (Southern Cross)
4DREAM OF GIGI [M]FSHC Dew (Anakie)
5TIPPY ALLEN (NSW)[M]FSHT Mitchell (Lara)
6ZULU STORM (NSW)[M]5FSHD Fisher (Lara)
7SOUTHWOOD HAZEL [M]35227FSHP Crawley (Mortlake)
8SISCO WANDER [M]22646FSHM Cimarosti (Lara)
9LEKTRA BOOTS [M]Res.764FSHP Lenehan (Toolong)
Race No. 2Wimmera Trophies & Gifts3:25 PM (VIC time)
Novice Grade 7 event over 570 metres at Horsham Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA GOOSE [7]61226FSTDP Lenehan (Toolong)
2HURRICANE BERTHA [7]3456FNBTK Ashton (Charlton)
3BALTIC VALHALLA [7]32241FSTDP Love (Strathfieldsaye)
4SOUTHWOOD JACK [7]22254FSTDP Crawley (Mortlake)
6JEN SHEN [M]67475FSTDA Harding (Hamilton)
7KINLOCH CREEK [7]73287FSTDK Gavin (Killarney)
8BALTIC CHARM [7]12375FSHP Love (Strathfieldsaye)
Race No. 33wm/mixx Fm3:47 PM (VIC time)
Grade 7 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FLASH DEEDS [7]54624NBTG Taylor (Allansford)
2HUNDRED (NSW)[7]33142FSHA Smedts (Cudgee)
3CRYMELON JATO [7]1862123.55(3)I Bibby (Warracknabeal)
4SPLISH SPLASHIN’ (NSW)[7]61FSHJ Sharp (Lara)
5LEKTRA BRAVO [7]54772FSHJ Sharp (Lara)
6ALL INN CARA [7]1FSHT Duncan (Harston)
7FIRING POINT [7]15FSHB Brown (Axedale)
8VINTAGE BOX [7]71FSHB Brown (Axedale)
9MISS SIM [7]Res.34621FSHM Chilcott (Heathcote)
10MAGIC REINDEER [7]Res.2471NBTM Lloyd (Anakie)
Race No. 4Wilkie Couriers Pty Ltd4:07 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 480 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MYSTIC MARLOW [6]4616527.49(8)R Clark (Toolleen)
2TIME TAKER [6]16867FSTDK Lloyd (Anakie)
3JAYCEE PLUMB [7]12326FSHJ Borg (Maryborough)
4ALL INN WINGATE [6]12352NBTT Duncan (Harston)
5AERIAL PURSUIT [6]23627NBTJ Borg (Maryborough)
6LEMON CHICKEN [7]21FSHM Chilcott (Heathcote)
7ALL INN TOPS [6]43113NBTT Duncan (Harston)
8GOLD MAGIC [6]21537NBTT Mitchell (Lara)
9VELO GIRL [6]Res.22635NBTS Fullerton (Red Cliffs)
10COAST [7]Res.17343NBTR Millington (Red Cliffs)
Race No. 5Crymelon Kennels4:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 480 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SUGAR HIT HEIDI (NSW)[5]21535FSHA Armstrong (Huntly)
2RAMBO’S PARTY [5]45141FSHM Hehir (Viewbank)
3WISE MAPLE (WA)[5]85534FSHC Dew (Anakie)
4IMMORTAL POWER (NSW)[5]17767FSHG Glass (Kyabram)
5UP AND ADAM [5]2368427.41(6)T Mitchell (Lara)
6STARBRIGHT TARA [5]3625427.29(5)V Millington (Great Western)
7WHO TOLD HARRY [5]32121FSHR Britton (Lara)
8ALLEN MEMBO (NSW)[5]33142FSHR Britton (Lara)
9WELL ADVERTISED [5]Res.25346FSHA Armstrong (Huntly)
10GRAND SLAM DIVA (NSW)[5]Res.45747FSTDM Lloyd (Anakie)
Race No. 6White Hart Hotel4:47 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 570 metres at Horsham Of $2,305 Prizemoney.
1st: $1,615 2nd: $460 3rd: $230.

No.NameFormBestTrainer

1LITHGOW PANTHER (NSW)[4]22117FSHR Britton (Lara)
2SISCO FIASCO [5]58586NBTJ Galea (Brookfield)
3UNSUB ANDY (NSW)[5]43735FSTDP Byrne (Southern Cross)
4ALL INN AMY [5]63134NBTT Duncan (Harston)
5LEKTRA KELLY [5]52611FSTDP Lenehan (Toolong)
6MISS BO WICKED (NSW)[5]35434NBTC Dew (Anakie)
7PROVEN SCARY [5]21F41FSTDP Carter (Horsham)
8FLUKE OF FANTASY [5]15127NBTP Crawley (Mortlake)
9CULLQUIN SAM [5]Res.48754FSHR Anchen (Nagambie)
Race No. 7Barangaroo Boutique Wines5:07 PM (VIC time)
Grade 5 event over 480 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FUNDA FAULT [5]63476NBTA Burnett (Junortoun)
2TEAR AWAY MOON [5]42155NBTR Mahony (Southern Cross)
3TALANJEE STIFF [5]37146FSTDG Taylor (Allansford)
4CUERVO SHOT (GA)[5]78764FSHR Britton (Lara)
5CRACKERJACK PEST [5]12373NBTA Courts (Corio)
6WHAT’S UP TRUMPS [5]35117FSTDB Shillington (Lara)
7COOL SPRINGS (NSW)[5]14645NBTB Brown (Axedale)
8REBEL LADY [5]41222NBTR Millington (Red Cliffs)
9WELL ADVERTISED [5]Res.25346FSHA Armstrong (Huntly)
10GOLDEN SWAN [5]Res.6617827.65(8)B Shillington (Lara)
Race No. 8Oscar Furniture5:27 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 480 metres at Horsham Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1FIRECETTE [4]2163627.35(8)B Fullerton (Red Cliffs)
2WEST ON TEDDY (TAS)[5]25413FSHR Britton (Lara)
3LEAD INTO DEMISE [5]53363NBTR Clark (Toolleen)
4STOMPIN’ [4]1348127.37(1)J Borg (Maryborough)
5BROTHER MOSES [4]7541427.46(8)H Hartigan (Horsham)
6DOT COM DIESEL [4]7244427.76(1)M Chilcott (Heathcote)
7SISCO RAGE [4]41824NBTJ Galea (Lara)
8BRONCO DE JURER [5]13633NBTV Giles (Bamawm)
9GRAND SLAM DIVA (NSW)[5]Res.45747FSTDM Lloyd (Anakie)
10GOLDEN SWAN [5]Res.6617827.65(8)B Shillington (Lara)
Race No. 9Fig Tree Cafe5:47 PM (VIC time)
Grade 6 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JUST BE PATIENT [6]63761FSHJ Sharp (Lara)
2SWAZZA’S ROCKET [6]16224NBTM Meyer (Bromley)
3CHIEF MINGO [6]2316223.55(2)V Giles (Bamawm)
4OVER THE RADAR [6]1371223.62(7)B Fullerton (Red Cliffs)
5ABALONEY [6]1562523.75(7)K Prowse (Red Cliffs)
6ISHKA [6]5865123.59(4)M Morrissey (Strathfieldsaye)
7DYNAMIC SPIN [6]21325FSHJ Sharp (Lara)
8FROZEN NITRO [6]84541FSHJ Sharp (Lara)
9SHE’S DEE ROCKET [6]Res.22334NBTM Chilcott (Heathcote)
10HOLLYWOOD JONES [6]Res.4171523.58(2)R Clark (Toolleen)
Race No. 10Mackay’s Leading Edge Jewellers6:06 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 410 metres at Horsham Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DRAPER BALE (NSW)[5]34365NBTT Mitchell (Lara)
2COOPNARCHA (NSW)[5]257F223.68(5)F Meyer (Maryborough)
3DIRTY BOOTS (NSW)[4]7533123.58(8)P Smoor (Durham Ox)
4JARACO [4]1228723.25(4)C Capuano (Anakie)
5MAGIC SUCCESS [5]7212323.99(4)J Bell (Woodford)
6MAGNIFICO (NSW)[5]18855FSHD Fisher (Lara)
7BEARVILLE AZZA (TAS)[4]14122FSHR Britton (Lara)
8GAUDI [5]24668NBTK Ashton (Charlton)
9CETTE AWAY [5]Res.7F758NBTB Shillington (Lara)
10ORIENTAL LORD [5]Res.34316NBTR Clark (Toolleen)
Race No. 11Greyhound Adoption Program6:26 PM (VIC time)
Grade 5 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MANDER LARK [5]24332FSTDR Millington (Red Cliffs)
2MACALONEY [5]3121123.45(3)K Prowse (Red Cliffs)
3BELENA JAKE [5]1356823.48(7)N Partridge (Carranballac)
4GOOD ODDS JET (NSW)[5]21521FSHR Clark (Toolleen)
5ELITE CIRCLE [5]6238123.77(7)J Frewin (Anakie)
6BLINGSTEEN [5]1F776NBTF Meyer (Maryborough)
7HARVEST GOLD [5]44741NBTA Mooney (Amherst)
8PACIFIC ANGEL [5]32262NBTC Smith (Wonwondah)
9SPARKLETINI (NSW)[5]Res.41864NBTF Carbone (Inglewood)
10JETT SETTER [5]Res.6547523.76(5)G George (Beulah)
Race No. 12Stagger At Stud6:44 PM (VIC time)
Grade 5 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CRYMELON ORBIT [5]8654423.74(7)I Bibby (Warracknabeal)
2RED HOT MILLIE [5]3887423.54(3)B Fullerton (Red Cliffs)
3COOL BOOTS [5]3115223.42(1)R Clark (Toolleen)
4BRIGHT FLAME [5]8186723.60(2)R Martin (Merbein)
5SUSPICIOUS PETE [5]1214423.62(4)K Lloyd (Anakie)
6TEKKI TWIST [5]52433NBTC Smith (Wonwondah)
7COURT GIFT [5]25141NBTA Mooney (Amherst)
8BLUE BOY [5]3132123.45(7)T Mitchell (Lara)
9GOOD ODDS SAMMY (NSW)[5]Res.63233NBTA Courts (Corio)
10FEAR THE FOX [5]Res.2754623.78(2)M Bland (Cardross)