Tuesday 29th June 2010

Greyhound Box Draw For – Tuesday 29th June 2010

Race No. 1Richard & Kevin Clayfield04:08PM (VICtime)
Handicap event over 570 Metres at Horsham Of $1,875 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormTrainer

1DYNA JAYDEN -8m –47341G J Bate (Lara)

2OUR TOYMAN -8m –11117J P Psaila (Little River)

3KOYUGA LOGIC -9m –43521S W Burke (Echuca Village)

4UNLEASH DA BEAST -10m –17557K N Gill (Lewiston)

5PARIS HEART -10m –53431J C Burow (Penshurst)

6GIBBSY ON FIRE -10m –1271N R Tait (Wangaratta)

7LET’S GO AL -10m –13872C J Capuano (Heathcote)

8STUNNING PEDRO -10m –46341P C Anderton (Devon Meadows)

9OURBOY WALLOP -10m –21857L C Slattery (Heathcote)

10OURBOY PIPER -10m –57576L C Slattery (Heathcote)

Race No. 2Wimmera Trophies & Gifts04:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1WHY NOT JOSH51767W T Gray (Wendouree)

2FLUKEY LUKEY2214R C Duncan (Portland)

3AHRNULLA SHIRAZ731G J Bromley (Epsom)

4TIM TAM TIM66761S N Fisher (Yangery)

5RED ROYAL25413N R Tait (Wangaratta)

6SNOWFLAKE’S HOPE31413J R Britton (Anakie)

7LIBBY18J R Cummings (Horsham)

8GRASMORE21824E L Lloyd (Anakie)

9MOLLY CAN DANCE63568A Mcdowall (Nullawarre)

10LUNA MAGOO5168TK P Gavin (Killarney)

Race No. 3Bloomin’ Buds04:50PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1OURBOY BERTIE58725L C Slattery (Heathcote)

2KARLOFF26156J Formosa (Heathcote)

3SEISMIC WHITE64441P C Anderton (Devon Meadows)

4RICHMAUR42645D F Gehan (Stawell)

5QUEEN BURST15661J R Weir-Smith (Dooen Via Horsham)

6DIGITAL SUN74721T H (Koroit)

7PARKER BALE41276S J Collins (Lake Goldsmith)

8MISSY BLUE11854S N Fisher (Yangery)

9OH PEDRO15586A R Harding (Hamilton)

10BLUESKY DREAMING56686L M Allen (Darnum)

Race No. 4You Turn (woodturners)05:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1KAMA BALE17375G J Bate (Lara)

2EMM CEE GEE23415J R Weir-Smith (Dooen Via Horsham)

3WHIRL’S APART27515N Vincent (Lal Lal)

4INVENTORY15555G W Peach (Cape Clear)

5GRACE BALE6127S J Collins (Lake Goldsmith)

6PUSH THE PAINT3185A Langton (Anakie)

7MAGIC HAZARD43467K ( P Mugavin (Killarney)

8MAGGIE JANE53646A R Harding (Hamilton)

9WOODSIDE BRUCE87775C E Abbott (Edenhope)

10OURBOY COSSIE74636L C Slattery (Heathcote)

Race No. 5Max Wright Cars05:26PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1REMO MAKO18631R J Keating (Portland)

2BOOMA TEDDY83444G Couldridge (Newstead.)

3BENFORCER77117H I Baxter (Harrow)

4MEPUNGA JAZZ46745J E Mcdowall (Nullawarre)

5KID APACHE62325D L Jarvis (Westmeadows)

6TIS THE ONE61316L Delbridge (Balliang)

7SUNNY BOY LOVE12211K N Gill (Lewiston)

8ELITE LOMBO27354J P Psaila (Little River)

9MARCHELL83766C J Capuano (Heathcote)

10BURNING IMPACT86766E L Lloyd (Anakie)

Race No. 6Shelton & Lane Stationery05:44PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1BUDDY LOVE63264M A Delbridge (Balliang)

2BLEDISLOE24156D J Fisher (Yangery)

3GO WILD FELP48575H L Collins (Lake Goldsmith)

4DYNA BANYAN52262G J Bate (Lara)

5ELITE ICE24242J P Psaila (Little River)

6STYLISH HERO14344G J Glass (Kyabram)

7SURE COOL15325K ( P Mugavin (Killarney)

8HOW MANY TIMES21818S N Fisher (Yangery)

9WANSBOROUGH85877R C Duncan (Portland)

10TURN TO GOLD78847M K Lloyd (Anakie)

Race No. 7Harvey Norman Computers06:02PM (VICtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1ELITE CITY42252J P Psaila (Little River)

2SADEAK21168G Couldridge (Newstead.)

3SKILTON32675K N Gill (Lewiston)

4VALLEY TWIST12212C J Hudson (Creswick)

5CHEEKY VIBRATION16667C J Capuano (Heathcote)

6IMA TORPEDO16538C J Capuano (Heathcote)

7UNO BLACKJACK11228K N Gill (Lewiston)

8OURGIRL SAMANTHA38656L C Slattery (Heathcote)

9WOODSIDE BRUCE87775C E Abbott (Edenhope)

10WANSBOROUGH85877R C Duncan (Portland)

Race No. 8Topcat Video Productions Final06:18PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 480 Metres at Horsham Of $2,500 Prizemoney.
1st: $1,750 2nd: $500 3rd: $250.

No.NameFormTrainer

1TALONNER64223G R George (Beulah)

2BUNJI16F11T J Allen (Darnum)

3ARVO’S FUSION12232G L Arvanitis (Devon Meadows)

4BOOMA SAMMY64363H L Collins (Lake Goldsmith)

5GREYSYND THUNDER14151P C Anderton (Devon Meadows)

6WOODSIDE WARRIOR58632C E Abbott (Edenhope)

7VELVETEEN BALE31862S J Collins (Lake Goldsmith)

8CASUAL FORCE74581P C Anderton (Devon Meadows)

9HERBERT BALE67633S J Collins (Lake Goldsmith)

10BUDDY LOVE63264M A Delbridge (Balliang)

Race No. 9Horsham 06:36PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1DOC’S DISCIPLE15161J Formosa (Heathcote)

2WISHED61857J E Mcdowall (Nullawarre)

3SNORKY SMASH ‘EM27433P W Brouwer (Branxholme)

4FURIOUS OCTANE23651K G Patterson (Bet Bet)

5HER MUM’S GIRL77233J R Britton (Anakie)

6MIA STEFFI83445R A Gavin (Killarney)

7BLACKWHITE PETER34454K Lloyd (Anakie)

8SAFANA BALE86644S J Collins (Lake Goldsmith)

9STACK’S SISTER64858D F Gehan (Stawell)

10BUNNY THUNDER87737N R Tait (Wangaratta)

Race No. 10Exchange Hotel06:52PM (VICtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1MEPUNGA MAC54542J E Mcdowall (Nullawarre)

2THECLA BALE72757G J Bate (Lara)

3HERBERT BALE67633S J Collins (Lake Goldsmith)

4KID OTMAR73731D L Jarvis (Westmeadows)

5MEET NICHOLAS63237A Langton (Anakie)

6GO SURF4654FS N Fisher (Yangery)

7ONE EYED RED24414N Vincent (Lal Lal)

8SCARY TEETH15564G R George (Beulah)

9TURN TO GOLD78847M K Lloyd (Anakie)

10OURBOY COSSIE74636L C Slattery (Heathcote)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments